logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:06




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 589 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 11:12       Заглавие:  Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Отделям това от другата тема за Магтека, защото смятам, че ще стане интересна дискусия, при това оръжейна.
Модератор: JDredd


SSG написа:
Тука при нас в рамките на 2 месеца , 3 раздути цеви и 2 за малко (усетихме се просто на време)
Пиши как точно стана белята - като при Хосето ли?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 15:25       Заглавие:  Re: Проблеми с Мачтек 9х19мм !!!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
3-те дето се раздуха са два на стрелбището (служебни) и един клиентски ....при всичките -гръмнала капса но без барут вътре ,останал куршум в цевта , достатъчен импулс обаче за да презареди и следващият патрон гърми и вади заседналия куршум - цевта раздута , блокът блокирал и така . Раздутите пистолети са Глокове и ЧЗ Шадоу , тия дето за малко да се раздуят са едно ЧЗ шадоу , спаси го това че не успя да презареди и да вкара следващия , и другият пистолет е един мой 75-Б дето си играх сумати време да го правя спортнен , но още не е завършен ....и добре че стрелях на прецизна с по един патрон само ,че като заклини куршума нямаше как да зареди втори след него.
Лошото е че колкото и опит да има човек , в такава ситуация си е късмет работа , щото решиш ли да стреляш бързо , и ти се падне такъв патрон между другите , успее ли да презареди си до там - нова цев .

Даже си запазих заседналия куршум , за малко щеше да ми коства много труд на вятъра.

Прикачени файлове:
20180427_161143.jpg
20180427_161143.jpg [ 1.71 MiB | Прегледано 21104 пъти ]


Прикачени файлове:
20180427_160941.jpg
20180427_160941.jpg [ 1.55 MiB | Прегледано 21104 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 15:59       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
SSG написа:
...при всичките - гръмнала капса, но без барут вътре, останал куршум в цевта, достатъчен импулс обаче за да презареди и следващият патрон гърми и вади заседналия куршум - цевта раздута , блокът блокирал и така...
SSG, нямаш си на представа колко ми е трудно да кажа това, което ще кажа, защото теб изключително много те ценя и казаното от мен няма да бъде с цел заяждане или на лична основа, но не мога да пропусна нещо толкова важно просто така. Предварително моля за прошка!

Това, което описваш в червеното, не може да стане, защото противоречи на фундаментален закон на физиката - законът за равенството на импулсите.

Но да я караме подред:
При системи за автоматично презареждане със заключване на цевта към блока, каквито са Глок и ЧЗ, блокът тръгва назад едва когато куршумът е напуснал цевта. Т.е. ако той е все още вътре, каквото ще и налягане да е в цевта (по-слабо, нормално или по-силно) - няма как да тръгне блока назад, респективно да презареди.
Цев и блок са една затворена система до напускането на куршума.
В случаите, които описваш, куршумът е вътре в цевта и това с избутването на заседналия куршум от следващия може да стане само ако пистолетът се презареди ръчно.

Описаното от теб теоретично може да стане при оръжие с автоматично презареждане, което се основава на движението на свободния затвор.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 16:07       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Принципно си прав и на теория би трябвало да не се случва ....но на практика за съжаление се случва . Мога ако му е интересно на някой , да пусна снимки на раздутата цев на шадоуката , на сцепения глок ..и на един макаров и той по подобна схема раздут....може и други да намеря ако се разтърся.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 16:12       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
SSG написа:
Принципно си прав и на теория би трябвало да не се случва ....но на практика за съжаление се случва . Мога ако му е интересно на някой , да пусна снимки на раздутата цев на шадоуката , на сцепения глок ..и на един макаров и той по подобна схема раздут....може и други да намеря ако се разтърся.

При макарената ако нямаш опит си готов сготвен. Там заради свободния затвор си винаги презарежда освен ако недотика.
П.П. избивал съм 4 нанизани един след друг но на цевта и нямаше нищо. Голям късмет бе с макарената на колегата

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 16:17       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
може може .. само че не само с капса а с малко барутец

на мен ми се случи с револвер
гърми си прилипно ... само дето куршума се подал малко от цевта
добре че колега видя подалия се от цевката куршум и ме стря

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 16:29       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
JDredd написа:

Но да я караме подред:
При системи за автоматично презареждане със заключване на цевта към блока, каквито са Глок и ЧЗ, блокът тръгва назад едва когато куршумът е напуснал цевта. Т.е. ако той е все още вътре, каквото ще и налягане да е в цевта (по-слабо, нормално или по-силно) - няма как да тръгне блока назад, респективно да презареди.
.


Тук ще си позволя да те поправя леко , точно налягането е ключово , системата отключва когато налягането спадне до конкретни стойности .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 16:53       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Мисля, че краткото разстояние, което изминава заседналия куршум от гилзата до някъде в цевта, без да излиза от нея, придава някакъв импулс назад към челото на затвора.

Но дали той ще е достатъчен за пълен цикъл на затвора с презареждане ... ми се струва съмнително.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 16:57       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Vimpel написа:
Мисля, че краткото разстояние, което изминава заседналия куршум от гилзата до някъде в цевта, без да излиза от нея, придава някакъв импулс назад към челото на затвора.

Но дали той ще е достатъчен за пълен цикъл на затвора с презареждане ... ми се струва съмнително.

Язе пък мислим, че е напълно възможно... щото при заклинен/ заседнал куршум една изключително малка част от барутните газове евентуално излиза през предната част на цевта, и всичкото сила/ импулс се връща назаде към челото на затвора.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 17:07       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Налягането действа върху челото на затвора, но няма да накара цевта и затвора заедно да тръгнат назад. Трябва нещо да тръгне напред, за да тръгнат те назад.
Това в система със заключване на цевта, свободният затвор е друго.

Това е интересен казус, а и по темата на форума...

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 17:13       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
Напълно е възможно. Случвало ми се е с ЧЗ75(пиша го това с ясното съзнание,че звучи абсурдно), виждал съм го и с ПМ. А съм виждал и АП с раздута цев и 4 куршума в цевта. Новогодишен салют и натискане на спусъка, докато цевта се раздува до положение блока да не може да мръдне назад.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 17:44       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Vimpel написа:
Налягането действа върху челото на затвора, но няма да накара цевта и затвора заедно да тръгнат назад. Трябва нещо да тръгне напред, за да тръгнат те назад.

Куршумът е тръгнал напред, имаме достатъчно налягане между заклинилия се куршум и челото на затвора... като не разбирам тебе и Дреда/ казвам НЕ РАЗБИРАМ, а не че съм прав... може и да бъркам, разбира се/... защо задължително проектилът трябва да напусне цевта, за да се задвижи блока/ съответно цялата система?!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 18:51       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
В случая интересното е ,че система с къс ход на цевта , на практика сработва като блоубак(свободен затвор) система ...звучи шантаво докато не го изпиташ . В моя случай , когато ми заклини куршума , празната гилзата си излетя нормално и в интерес на истината дори ми се стори по-рязък ударът на затворът в рамата.


Последна промяна SSG на 27 Апр 2018, 18:59, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 18:58       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
SSG написа:
JDredd написа:

Но да я караме подред:
При системи за автоматично презареждане със заключване на цевта към блока, каквито са Глок и ЧЗ, блокът тръгва назад едва когато куршумът е напуснал цевта. Т.е. ако той е все още вътре, каквото ще и налягане да е в цевта (по-слабо, нормално или по-силно) - няма как да тръгне блока назад, респективно да презареди.
.


Тук ще си позволя да те поправя леко , точно налягането е ключово , системата отключва когато налягането спадне до конкретни стойности .
Продължаваш да говориш за система със свободен затвор.

При система със заключване на цевта към блока (Глок, ЧЗ75) може да се пръсне цевта от налягане, но ако куршумът не я е напуснал - няма отключване, няма и презареждане независимо от налягането.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Апр 2018, 19:13       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
JDredd написа:
Описаното от теб теоретично може да стане при оръжие с автоматично презареждане, което се основава на движението на свободния затвор.


Абсолютно идентичен случай , ТТ ми се разпадна в ръцете , счупи затворната задръжка и разду цевта. Почти ми изкълчи ръката.
Сега като връщам лентата , то и сами изстрел не беше както трябва в смисъл , че се чу повече като плякане, отколкото като изстрел , но стрелях втория по инерция ....

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 589 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer