logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 10:18




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 21:54       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
После ще е по-трудно да ги ровя да търся куршумите, определено нямам желание да се цапам с червата.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2018, 22:00       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
minavasht написа:
После ще е по-трудно да ги ровя да търся куршумите, определено нямам желание да се цапам с червата.

И това го има.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2018, 00:32       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ебати, тия от федерал имат странно виждания - 9мм ХП е 150 грейна, .40 е само 135 грейна???
Взех по една кутия, ще сравним как се държат в сравнение с тия на Уинчестър.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2018, 12:34       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Братко по оръжие, ако ще правиш тестове с различни патрони в .40 Смит. Много ще помогнеш на нас в България, ако тестваш и .40 смит патрон - блек мамба на фиоки. Тези с черния куршум 135 грейна.

На кутията им пише фул метал жакет. Имат куршум с плосък връх - флат поинт. С лека вдлъбнатина на върха, но не е дупка. И по европейските закони не се водят забранени за употреба.

Доста са бързи към 385 м/с от Глок 23. Тук доста хора ги носят има ги в 9х19, .40 и .45. Ще е много ценна информация как се представят спрямо холоу поинт куршуми. Най вече спрямо същото тегло куршум .135 грейна холоу поинт сравнен с .135 грейна блек мамба.

Само този клип за сравнение между блек мамба и холоу поинт намерих в нета. Стрелят с Глок 23 същия пищов, като твоя. Ако и ти направиш тест ще е страхотно сравнение!



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2018, 14:08       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не бях чувал за тия мамби, не знам дали ще мога да намеря някъде тук, явно са популярни в места, където холоу пойнт са забранени, от това което прочетох за тях, са точно с "експанзивно" действие, аз лично не бих ги носил в бг.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юли 2018, 14:50       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Според мен може и да не са експанзивни, а може и да са. Виж ако не ти е проблем дали може да поръчаш от тях. Със сигурност са качествени и доста силни патрони поне в калибър .40 смит.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2018, 20:08       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
minavasht написа:
За делото ще направя тест с накиснати телефонни указатели (киснат се поне 12 часа, не знам колко време трябва на гланцирана хартия да добие същата консистенция) и свински ребра увити около черен дроб или диня, с няколко ката тениски/джинси отпред (рядко виждам наоколо хора увити с възглавници), и ще постна резултатите.

Това обещание срок някакъв има ли?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2018, 05:01       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
JDredd написа:
minavasht написа:
За делото ще направя тест с накиснати телефонни указатели (киснат се поне 12 часа, не знам колко време трябва на гланцирана хартия да добие същата консистенция) и свински ребра увити около черен дроб или диня, с няколко ката тениски/джинси отпред (рядко виждам наоколо хора увити с възглавници), и ще постна резултатите.

Това обещание срок някакъв има ли?

На почивка съм до септември, като се върна ще го организирам.
Днес беше ред на Чарлстън .
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2018, 11:44       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
А, добре. Забавлявай се!

Аз в Чарлстън бях през декември 1999 г. Водиха ме 2 каки американки, дето през лятото на 1999 бяха идвали в България и аз ги бях водил на Етъра. Та според тях Чарлстън бил Етъра на САЩ. Изкъртващ спомен ми е останал от посещението в работилницата на един ковач, който по техни предварителни думи работел по технологията отпреди 200 години... Та влизаме в работилницата ние и го сварваме да заварява с един електрожен. Дотогава нямах идея колко отдавна били измислени електрожените :confused:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2018, 14:19       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
:) напредничава нация!
Мен ме впечатли елеватора в самолетоносача, сложили го 1953, да можело пилотите да не се морят като се качвали на палубата.
А най се накефих, когато с рестото в гифт шопа ми дадоха една стотинка от 1943!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2018, 17:18       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Колеги, изчетох цялата тема и имам един въпрос. Тези припаси спадат ли към забранените в България и ще отнеса ли "дръвчето" ако ме хванат с тях в оръжието:
https://www.midwayusa.com/product/91117 ... -box-of-20
Не са ХП и не би трябвало да попадат под ударите на рестрикцията, ако има ясно обоснована такава, в нашето законодателство.
Благодаря!
П.П.
За един прЕател питам PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2018, 18:23       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Физиката още никой не я е отменил - 158 грйн срещу тия 86 грейн ммммммм аз залагам на дебелака в 357

Дали ще се отвори не се знае,но ако ти върши работа инфото е го на - никъде не съм видял,чул или прочел някой да носи тия за самоотбрана.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2018, 19:09       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
FIRSTGUN написа:
Физиката още никой не я е отменил - 158 грйн срещу тия 86 грейн ммммммм аз залагам на дебелака в 357

Дали ще се отвори не се знае,но ако ти върши работа инфото е го на - никъде не съм видял,чул или прочел някой да носи тия за самоотбрана.

Не оспорвам физиката, далеч съм от тази идея. Просто залагам на сигурността и липсата на "косвени жертви" при евентуална стрелба в условия на неизбежна отбрана. Проектилът е лек, бърз и полимерен. Тези три качества му позволяват да навлезе достатъчно дълбоко, за да стопира индивида, да няма рикошети и отката да е поносим.
Намерих доста клипове и за мен поне са интересни:
https://www.google.bg/search?q=ruger+po ... 93&bih=505


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2018, 19:25       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Четох, четох, но не разбрах какво му е Frangible на тоя куршум - обвивката му или самия той?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2018, 21:17       Заглавие:  Re: Боеприпаси и куршуми с експанзивно действие...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
JDredd написа:
Четох, четох, но не разбрах какво му е Frangible на тоя куршум - обвивката му или самия той?

Целият е трошлив. Той е полимерен. В клиповете се вижда много добре как от 10 сантиметра няма никакъв рикошет- става на парчета.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer