logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2020, 09:58       Заглавие:  Re: CZ P-10 C
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
todorovv написа:
Някой има ли впечатление относно тези P10 C/F/.Чувам някои ги хвалят. Гледам в разни видеа показват недостатъци,но и с глока има не малко подобни. Някой ако има личен опит, ако може да сподели мнението си.


Малко по-надолу в страницата има тема за F-a. Все още няма толкова много собственици за обективно мнение. На мен лично ми харесва.
viewtopic.php?f=1&t=19337

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2020, 13:16       Заглавие:  Re: CZ P-10 C
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Личният ми опит е, че преди 2 седмици държах в ръцете си и разглеждах моделите "C" и "S", но не съм стрелял. Магазина, в който бях няма стрелбище и няма как да се тества.
Добра ергономия с характерния за cz ъгъл на ръкохватката и с възможности за поставяне на допълнителни вложки. Приличен спусък, мерните прибори са метални, триточкови. Сравнявайки неизбежно с глок, основно преимущество е цената на чешкия конкурент в сегмента на полимерните страйкъри.
Вчера видях, че Милен е качил видео с тестова стрелба на въпросния модел:https://www.facebook.com/1725933700803896/posts/3057775300953056/?vh=e&d=n, както и клипове за непълно и пълно разглабяне.
И за мен ще е интересно да прочета различни мнения от ползватели.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2020, 17:00       Заглавие:  Re: CZ P-10 C
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
slaf4u написа:
Все още няма толкова много собственици за обективно мнение.

Обективно е единствено мнението на ТАЙМЕРА и попаденията/ групата в мишената. Всичко останало - е субективно. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юни 2020, 21:21       Заглавие:  Re: CZ P-10 C
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Мар 2019, 09:19
Мнения: 397
Тествах го.
Само положителни коментари от моя страна. Много лесен и приятен за стрелба. Лесно постигане на резултати, които постигам и с други оръжия.
Оръжието го има във ВИП-а в гр. София. Над 2000 изстрела според инструкторите на стрелбището. Всеки може да го пробва и прецени. Според мен може спокойно да спечели наградата "Най-добър баланс между качество и цена".

_________________
https://www.youtube.com/channel/UChxAWO ... 3vaRnOaAbw

https://www.triskel-int.com/

"Traditions and Diversity" - TRISKEL INTERNATIONAL

Милен Димитров - Инструктор ТРИСКЕЛ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2020, 18:30       Заглавие:  Re: CZ P-10 C
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Днес стрелях за втори път с пищова.
Хмммм, много ми харесва като ергономия и съответно, като спусък и стрелба.
Прави ми впечатление, че много по-лесно контролирам оръжието от Glock 17 при темпова стрелба, вероятно поради по-ергономичната ръкохватка и несъмнено по-добрия бивъртейл.
Нищо чудно да "кандидатствам" за един съвсем скоро... PDT_Armataz_01_22

ПП. Оръжието беше с най-малката вложка, аз съм за средната, което би подобрило още стрелбата...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2020, 20:55       Заглавие:  Re: CZ P-10 C
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Spurs написа:
Днес стрелях за втори път с пищова.
Хмммм, много ми харесва като ергономия и съответно, като спусък и стрелба.
Прави ми впечатление, че много по-лесно контролирам оръжието от Glock 17 при темпова стрелба, вероятно поради по-ергономичната ръкохватка и несъмнено по-добрия бивъртейл.
Нищо чудно да "кандидатствам" за един съвсем скоро... PDT_Armataz_01_22

ПП. Оръжието беше с най-малката вложка, аз съм за средната, което би подобрило още стрелбата...


Нямаха ли F да пробваш и него? Предполагам ще ти хареса още повече.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2020, 21:28       Заглавие:  Re: CZ P-10 C
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
Цитат:
Нямаха ли F да пробваш и него? Предполагам ще ти хареса още повече.

Има на Герена. Ще го пробвам и него, но С ми пасва перфектно...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юни 2020, 11:01       Заглавие:  Re: CZ P-10 C
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2006, 13:14
Мнения: 426
Тествах го на ВИП-а с 50 патрона съвсем на скоро. Като патологичен глокаджия, мога да кажа, че съм приятно изненадан. Значително по-ергономичен е от Глок, спусъка му е малко особен като усещане, но не пречи нито на прецизната нито на бързата стрелба.Перфектно пасва в кобури за Г19. Нямам представа как е като ресурс и най-общо казано здравина, но за парите си, поне на първо впечатление е приятен страйкър. Единственото което при сравнение с Г19, 4 -то поколение, остави донякъде негативно впечатление в мен е осезаемо по-резкият откат спрямо Г19.

_________________
Kill the body and the head will die....
"Smokin" JOE FRAZIER


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Ное 2022, 23:43       Заглавие:  Re: CZ P-10 C
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Ное 2022, 23:29
Мнения: 3
:-) Здравейте, малко да съживя темата! Доволен съм от оръжието, но ме гложди напоследък да сменя възвратната пружина с цел намаляне отката и подобряването на работата на оръжието, та въпроса ми е има ли някой пипал там, и с каква е заменил заводската ? Аз съм хвърлил око на DPM пуржини. :danger: :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2022, 00:39       Заглавие:  Re: CZ P-10 C
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
StirringSound написа:
:-) Здравейте, малко да съживя темата! Доволен съм от оръжието, но ме гложди напоследък да сменя възвратната пружина с цел намаляне отката и подобряването на работата на оръжието, та въпроса ми е има ли някой пипал там, и с каква е заменил заводската ? Аз съм хвърлил око на DPM пуржини. :danger: :armed:



Колега, по отношение на пружините най-добър съвет ( а и пружини също!) ще получиш от потребителя Слав4у ( BarArms). Още повече, че той доста време имаше такова ЧЗ.
Успех!

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2022, 10:39       Заглавие:  Re: CZ P-10 C
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Ное 2022, 23:29
Мнения: 3
Благодаря, ще го потърся за съвет!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2022, 11:29       Заглавие:  Re: CZ P-10 C
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
StirringSound написа:
:-) ... но ме гложди напоследък да сменя възвратната пружина с цел намаляне отката и подобряването на работата на оръжието.... Аз съм хвърлил око на DPM пуржини. :danger: :armed:

Малко е тънка работа смяната на възвратната пружина. Ти, какво искаш?- пистолета ти вири мушката или я потапя. С какви куршуми стреляш, леки или тежки, някой, които знае какво да гледа, гледал ли те е?
DPM пружините за Глок 17 и 19 са хубави, но за CZ P10 C не съм тествал.
BAR Arrms прави страхотни пружини(прогресивни) но като гледам май нещо не ги купуват. Явно хората не разбират баш от пружини.
Така, че най-добре, дай 600 лв. за Червен спусък със Жълто езиче та да се изкефиш на подобрение и ТУНИНГ.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2022, 17:51       Заглавие:  Re: CZ P-10 C
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 28 Ное 2022, 23:29
Мнения: 3
По скоро искам да потапя, патроните честно казано не ги знам какви са най често използвам S&B. Да за спусъка съм съгласен и ще си го взема, но възвратната пружина нещо не съм много впечатлен и по точно водача на пружината. Направи ми впечатление, че на доста ЧЗта водача им се сплеска много в задния си край и ги сменят със стоманен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer