logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 06:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 05:05       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Poseidon написа:
PufGun написа:
Не можах да разбера какво искаш да кажеш с този клип.
Човека е втори собственик на този Браунинг и като гледам с какви боклуци стрелят ..


като не разбираш ще обясня...показвам този клип за да видят собствениците на тази система у нас как от чисто нова засича с нови фабрични западни патрони...
не е нещо фатално...оправя се, но трябва акъл и опит, а не да се кара на фенщина и вяра в командирското сандъче от преди 80г и в тази или онази система...как "се била доказала"...
човека го обяснява подробно на руски това в червеното 0т 10та до 20тата секунда е в клипа...полезно е да се види и разбере.

оръжието е с ЕДИН собственик! ПО негово оплакване се прави ремонта - от нова е все така ...

и това не е ремонт реално, а е дооправяне на заводски брак

фабрично е с къса игла и слаби пружинки на чука...
Никога няма да е оръжие конкретно този екзпемпляр /излязло е от завода все едно го е правил пиян неуметник/ и докато не се направи все ще засича.

п.п.
и малко офтоп да не пускам нова тема Баян да види, а и други собственици на СКС как се слага ДТК на СКС от същия умелец

п.п.
работите при кой и как стават не е темата, и за да станат трябва оръжието да може да стреля...това не може от завода докато не се направи! тук се говори за БАР и леко отклонение за СКС заради Баян /все пак е барнал СКС дооста добре/

https://www.youtube.com/watch?v=BU28ubb1xzU&t=414s

Знаеш ли, че в УКС и КЯ има много повече събран акъл, мозък, мисловна дейност от колкото в твоята черепно мозъчна кутия.
Знам, че си лош и заядлив човек, на който като му свърши хейтърската просташина в Бг мама се пренася в зеленото форумче със съответното зелено поведение.
Оръжията от тази система засичат само и единствено при неправилно регулирана газова система.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 08:29       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
PufGun написа:
Оръжията от тази система засичат само и единствено при неправилно регулирана газова система.

Цоньо за да коментираш така видеото ти явно си градиш и живееш в паралелна реалност. Ок отказваш коментар...а виждаш не се заяждам просто показвм технически проблемен Браунинг...с много интересно решение...

все пак огледай как бие иглата...да не стане като с турската пушка...запек баш когато ти е кацнал на мушката странджански глиган...а като знам с какви керестета са тея глигани...това от раз ще изцери и запек и все...бивните им достигат до 30 санта...мен лично ме е страх от такова нещо :roll:

сега интересното:

ако това се случи с Янк той ще ни каже, че са му я сменили с нова пушка и са го обезщетили с $5000 щото съпорта в САЩ е на тоя левел...ок

у нас на изток и в Русия това знаем не е така...въпроса тук е... в показаното на видеото
https://www.youtube.com/watch?v=vynXOkQcPpM
кое е най-доброто решение? за това го и показвам - само простак може да злорадства при проблемно оръжие - вероятно ме разбираш така ... това не е вярно.

та тук кое е най-доброто решение:

1. поръчва нови пружини или с двете втулки ги донатяга?
2 скъсява затвора, като челно скъсява опашката му с 0,5мм
3. прави нова шайба по-тънка с 0,5мм
4 прави по-дълга игла
5. купува нова игла/нов затвор или и двете

виждаме че решението по руски е с нищожна цена и маскимален ефект...

двете втулчици за пружините струват да се направят на струг около 4 копейки или нека е $2 ако е в САЩ
да скъсиш опашката на затвора струва около 12копейки или нека е $5 в САЩ /затвора се качва на струга и челно отзад опашката се скъсява с 0,5мм за време около 8 секунди/ и с толкова /0,5мм/ се увеличава хода на иглата при оригинална шайба...

Yank написа:
Това не го разбрах - коя опашка е стуговал (руския ми е много далеч :td: ). Имам същата пушка от години (7мм Remington Magnum) и не съм имал проблеми. Дори миналата неделя я стрелях с мои направени патрони в подготовка за ловния сезон. Дори избрах тази пред болтова Savage.


Янк горе съм го обяснил...това е челото на задната част на затвора /скъсил е дължината на затвора със 0,5мм като ги е отрязал просто отзад...ще го покажа на снимка със срелка ако не разбереш какво е напрвил руския умелец.

Намесата обаче е наложително категорична...собственика се оплаква че от нова чат пат, но редовно "дава отсечка" винаги една и съща - неразбита капса със западни и руски патрони нови не релоди


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 11:06       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Poseidon написа:
PufGun написа:
Оръжията от тази система засичат само и единствено при неправилно регулирана газова система.

Цоньо за да коментираш така видеото ти явно си градиш и живееш в паралелна реалност. Ок отказваш коментар...а виждаш не се заяждам просто показвм технически проблемен Браунинг...с много интересно решение...

все пак огледай как бие иглата...да не стане като с турската пушка...запек баш когато ти е кацнал на мушката странджански глиган...а като знам с какви керестета са тея глигани...това от раз ще изцери и запек и все...бивните им достигат до 30 санта...мен лично ме е страх от такова нещо :roll:

сега интересното:

ако това се случи с Янк той ще ни каже, че са му я сменили с нова пушка и са го обезщетили с $5000 щото съпорта в САЩ е на тоя левел...ок

у нас на изток и в Русия това знаем не е така...въпроса тук е... в показаното на видеото
https://www.youtube.com/watch?v=vynXOkQcPpM
кое е най-доброто решение? за това го и показвам - само простак може да злорадства при проблемно оръжие - вероятно ме разбираш така ... това не е вярно.

та тук кое е най-доброто решение:

1. поръчва нови пружини или с двете втулки ги донатяга?
2 скъсява затвора, като челно скъсява опашката му с 0,5мм
3. прави нова шайба по-тънка с 0,5мм
4 прави по-дълга игла
5. купува нова игла/нов затвор или и двете

виждаме че решението по руски е с нищожна цена и маскимален ефект...

двете втулчици за пружините струват да се направят на струг около 4 копейки или нека е $2 ако е в САЩ
да скъсиш опашката на затвора струва около 12копейки или нека е $5 в САЩ /затвора се качва на струга и челно отзад опашката се скъсява с 0,5мм за време около 8 секунди/ и с толкова /0,5мм/ се увеличава хода на иглата при оригинална шайба...

Yank написа:
Това не го разбрах - коя опашка е стуговал (руския ми е много далеч :td: ). Имам същата пушка от години (7мм Remington Magnum) и не съм имал проблеми. Дори миналата неделя я стрелях с мои направени патрони в подготовка за ловния сезон. Дори избрах тази пред болтова Savage.


Янк горе съм го обяснил...това е челото на задната част на затвора /скъсил е дължината на затвора със 0,5мм като ги е отрязал просто отзад...ще го покажа на снимка със срелка ако не разбереш какво е напрвил руския умелец.

Намесата обаче е наложително категорична...собственика се оплаква че от нова чат пат, но редовно "дава отсечка" винаги една и съща - неразбита капса със западни и руски патрони нови не релоди


Казал съм ти точно ТИ да не ми споменаваш името.
Неможе когато имаш проблем с едно оръжие да прилагаш такива предобрявания или както му казват по нашите земи да правиш КИРИЛИЗАЦИЯ. Имаш проблем , констатираш , . След констатацията трябва да разбереш коя част ти прави проблем или части ти пряват проблем и да ги замениш с нови.
Понеже си човек който НЯМА огнестрелно оръжие т.е . дълго нарезно огнестрелно оръжие те съветвам да прекратиш всякякви клакорски изпълнения.
ЗАПОМНИ, ЧЕ СЪС САП ЗА ЛОПАТА НЯМА ДА СЕ НАУЧИШ ДОРИ ДА ПРИКЛАДВАШ ДОРИ В ТВОИТЕ МОЗЪЧНИ ПОЛЮЦИИ ДА СЕ ЯВЯВЯ JP Enterprises LRI20 .
МОЗЪЧНИЯ ТИ БАГАЖ Е ТОЛКОВА КОЛКОТО ДА ПОВТЯРЯШ ЕДНИ ЗЛОБНИ ДУМИ СВЪРЗАНИ С УКС и КЯ.
УБЕДЕН СЪМ, че ако ви нара някой да решите една огнева задача свързана с управление на огъня без помоща на балистичен калкулатор или предварително изкарана балистична таблица ще се оцапате като ГЕРЕНСКИ БИК в АКИТА.
СПРИ СЕ ДА ПОВТЯРЯТЕ НЕЩА КОИТО НЕ ГИ РАЗБИРАТЕ , ЗНАЕТЕ или МОЖЕТЕ, ЗАЩОТО ДА ДОКАЗВАТЕ КОЛКО НЕЗНАЕТЕ ПРЕД ИСТИНСКИ ЗНАЕЩИТЕ ДРУГО НЕМОЖЕТЕ

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 11:42       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
PufGun написа:
Не може когато имаш проблем с едно оръжие да прилагаш такива предобрявания или както му казват по нашите земи да правиш КИРИЛИЗАЦИЯ. Имаш проблем , констатираш , . След констатацията трябва да разбереш коя част ти прави проблем или части ти пряват проблем и да ги замениш с нови.


Е това вече е друго нещо, Пуфгън. Замяна с нови части на проблемните...ти е мнението.ок
нови пружини - ок, но игла и затвор да смени човека...става нерентабилно...цената ще доближи половин пушката...за чакането и дали изобщо ще му доставят нов затвор отделна тема.

новата игла да прави или да купи нова...тц в единя вариант е рисковано трябва доооста да знаеш и можеш за да направиш игла, а ако е нова оргинал пак ще е къса...затвора е огрешен по дължина

затова се принуждава да резне отзад затвора с 0,5мм - иглата излиза вече повече с половин мм и нещата заспиват...
пушката вече я къса от стрелба и работи като шевна машина...

работил съм като ученик на струг...имам опит...ти не разбираш от това ...и я караш като старшината - дай от склада ново...ама ако го има и не го плащаш...

а тука решението ми се струва мнооого добро

Вече я карам уставно по ника дето ти е. съгласен...

ти Пуфгън не ...добре...но идеята тук е собствениците да попрегледат как бие тази игла...колко излиза...най-малкото да прегледат пушката при майстори...имаме такива...може да е някоя серия калпава и хоп продадена на изток...и глигана нали знаеш да те навири на керестетата ...да не два Бог!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 12:14       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Poseidon написа:
PufGun написа:
Не може когато имаш проблем с едно оръжие да прилагаш такива предобрявания или както му казват по нашите земи да правиш КИРИЛИЗАЦИЯ. Имаш проблем , констатираш , . След констатацията трябва да разбереш коя част ти прави проблем или части ти пряват проблем и да ги замениш с нови.


Е това вече е друго нещо, Пуфгън. Замяна с нови части на проблемните...ти е мнението.ок
нови пружини - ок, но игла и затвор да смени човека...става нерентабилно...цената ще доближи половин пушката...за чакането и дали изобщо ще му доставят нов затвор отделна тема.

новата игла да прави или да купи нова...тц в единя вариант е рисковано трябва доооста да знаеш и можеш за да направиш игла, а ако е нова оргинал пак ще е къса...затвора е огрешен по дължина

затова се принуждава да резне отзад затвора с 0,5мм - иглата излиза вече повече с половин мм и нещата заспиват...
пушката вече я къса от стрелба и работи като шевна машина...

работил съм като ученик на струг...имам опит...ти не разбираш от това ...и я караш като старшината - дай от склада ново...ама ако го има и не го плащаш...

а тука решението ми се струва мнооого добро

Вече я карам уставно по ника дето ти е. съгласен...

ти Пуфгън не ...добре...но идеята тук е собствениците да попрегледат как бие тази игла...колко излиза...най-малкото да прегледат пушката при майстори...имаме такива...може да е някоя серия калпава и хоп продадена на изток...и глигана нали знаеш да те навири на керестетата ...да не два Бог!


Забележка: Незнаех , че оръжейната индустрия е свързана с шивашкото производство.

Неможе да си подбил ударника и заради това, че ударника ти е подбит да правиш куп малоумни действия:
1./ да си изпилиш отзад затвора за да отиде затворната рама по напред и да даде ход на ударника;
2./ да си усилиш удара на чукчето зада има възможност да разбива супер твърдите капсули на руските боклуци;
3./ След действия по т. 1 и 2 с качествени патрони и по меки капсули пък може да очакваме пробит капсул и след време прогоряло жило на ударника. ... просто си уникален....
СЪС САП СТРЕЛБА НЕ СЕ УЧИ ОСВЕН НЯКОЙ ДА ГО ВЗЕМЕ И ДА ГО ИЗПОЛЗВА ПО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ, КАТО ГО ЯДОСАШ ДА ТЕ РЕМОНТИРА С НЕГО, Но при теб и някои други процеса за влизане в правилното корито е безвъзвратно загубен.

ЛИЧНО МНЕНИЕ КОЕТО НЕМОЖЕ ДА УБОРИШ и спри да ЦАПАШ

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 12:39       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
За Янк - ако ме разбере...до тука не се разбираме говорим общи приказки/фантазии за затворни рами и подбитости...

Няма никакви подбитости или щети от удар пушката е кекава от нова с нови патрони западни..
бележи капсата ама не я пали винаги
не се и променя геометрията на върха на иглата за да пробива капсите да прогори или да има прорив на газове

та по снимката
това дето държи в ръката е иглата - останалото е надписано как е на БГ език, че инглиш па руски и се объркваме..
Вижда се че затворната рама не "отива по напред" и няма общо с ремонта...

там където е стрелката "опашка на затвора" се скъсява челно затвора на струг с 0,5мм и като се събере с иглата СПРЯМО затвора, иглата се подава отпред с 0,5м повече

донатегнал е пружините на чука /с втулките се виждат назад в клипа /- с 2,7мм по дължина

това е всичко...интересно тази шайба има ли я на твоята пушка Янк?

дали това е грешката !? ако е по-тънка с именно тези 0,5мм и са на размерни групи пушката ще е Ок...
тоест да режеш опашката на затвора не бива, а се прави /купува подходяща шайба/ тази явно е оставена от някой пияница в Белгия в завода и е дебела

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 13:58       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
https://youtu.be/MZD2RMCKAXw

Ето на този клип се вижда как се разглобява самия затвор ... Като гледам такава шайба няма.....
Май някой, се е правил на оръжеен гений.

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 15:30       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Poseidon написа:
ИВАН-2 написа:
Чукалката на ЛИЙ става за динамична стрелба, но не и за прецизни патрони. Под определена стойност (групираност) с нея не може да слезеш - горе долу ок. 3 см. - 100 мт. за 30 ти калибър.Зарежи ги тези месингови *солиди* , досега не съм видял някой да ги накара да летят точно и консистентно , да не говорим че излишно товарят цевта.

ето ти една създадена от мен релоудинг тема , попрочети малко , а пък ако успееш и между редовете... :wink:
http://www.lovecbg.com/index.php?/topic ... %BD%D0%B8/

Цонев , за мач-кинг сиерите търси скорост 780-820 мт. сек. , за прецизност,,,, иначе за друго може и по високи скорости.

мерси Иване!
темата е от 8год и е с огромно и полезно инфо...когато и да почне човек ще е ок да зачете да пита...
веднага ми направиха впечатления есктремните неща /падам си малко / тествал си дълъг, oвър COL /изстрела да е с набит куршум в нарезите/ и бая си насвяткал 762x54 берданата на към 920м/с :DD

Цоньо там хората пишат да не кримпваме за прецизност...ще ги мушкаме ръчно на твоята без пълнител и кримп...все пак изследваме оръжието, а кримп там на лов спорт


Посейдоне, А ЧЕСТИТО ДА Е и ХАИРЛИЯ ДА ТИ Е НОВАТА ПРИДОБИВКА! Не пишеш в подписа, каква карабина си купил. Знам, че имаш слабост към .308 win.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 16:42       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Рано е за поздравления Андрей...проучвам нещата и зрея още...но отгатваш де ще е .308 АР15 бутална с хром цев или алпака...ако не преосмисля...все пак

Да се върнем на казуса

PufGun написа:
Ето на този клип се вижда как се разглобява самия затвор ... Като гледам такава шайба няма.....
Май някой, се е правил на оръжеен гений.


И аз като Пуфгън като погледнах тази шайбичка на руския клип как се мандахерца, като пакистанска оръжейна идея :angry: ...в първия момент реших, че руснака си я е сложил ей така да има...
но що за фалимент ще ръга шайба на иглата и после ще се оплкава "че дава отсечки" е това не е български туниг...така ДА, но е руска работа все пак...колко и да са пияни не са малоумни

и:
1. Майстора казва, че собственика никога не я е разглабял...мърлява беше личи си

2. казва още че ако я махне тъз шайбичка, ход иглата има доволно и в повече, но НЯМА да премахва детайли замислени от конструкторите на Браунинг...и резнал опашката на затвора с 0,5мм
и всичко се нагласило...

сега поглеждаме и ние схеми...наистина на някой браунинги я няма ...затова и питах Янк има ли я при него...
НО погеждаме тука и виждаме, че се продава ПОЛЗВАН Browning BAR MK3 Firing Pin Set
демек не е нещо предобряване, а е оригинал шайбе на Браунинг

https://www.ebay.com/itm/Browning-BAR-M ... 632-2357-0

явно касае MK3 модификацията

и го е разяснил много добре...

нещо има дефект тук в руския случай или дебела шайба или дълъг затвор или къса игла...това е според мен де...


Изображение

Цитат:
For sale USED Original Browning BAR MK3 Firing Pin Set. In excellent condition.

Buyer is 100% responsible to verify fitment based on manufacturing part number and/or images. Please don't guess!!!
Listed photo(s) is/are big part of item description, so please, take your time to check out all listed photos.

Some gun parts may require fitting to safely work in another gun. In all instances, new or used gun parts should be installed by professional gunsmith and tested to verify proper functioning and safety.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 17:01       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Това на клипа е Браунинг Шорт трек еклипс и е от първите. Не е МК 3

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 18:07       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
това е старата игла
Изображение

това на клипа няма общо с иглата горе ето руското в клипа е като това американското долу шайбата се вее отзад и е новата мк 2 или мк 3...
на стара пушка да слага нова игла с шайба и то човек дето не може да я разглобява...не вярвам...а и да е така просто ще върне старата игла при засечки...колко требва да е луд да я дава на майстор и да крие старата игла !?

просто е добре да се прегледа кое как с тази шайба...а е възможно и иглата да е износена в руския случай...

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 19:41       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Poseidon написа:
Рано е за поздравления Андрей...проучвам нещата и зрея още...но отгатваш де ще е .308 АР15 бутална с хром цев или алпака...ако не преосмисля...все пак

Да се върнем на казуса

PufGun написа:
Ето на този клип се вижда как се разглобява самия затвор ... Като гледам такава шайба няма.....
Май някой, се е правил на оръжеен гений.


И аз като Пуфгън като погледнах тази шайбичка на руския клип как се мандахерца, като пакистанска оръжейна идея :angry: ...в първия момент реших, че руснака си я е сложил ей така да има...
но що за фалимент ще ръга шайба на иглата и после ще се оплкава "че дава отсечки" е това не е български туниг...така ДА, но е руска работа все пак...колко и да са пияни не са малоумни

и:
1. Майстора казва, че собственика никога не я е разглабял...мърлява беше личи си

2. казва още че ако я махне тъз шайбичка, ход иглата има доволно и в повече, но НЯМА да премахва детайли замислени от конструкторите на Браунинг...и резнал опашката на затвора с 0,5мм
и всичко се нагласило...

сега поглеждаме и ние схеми...наистина на някой браунинги я няма ...затова и питах Янк има ли я при него...
НО погеждаме тука и виждаме, че се продава ПОЛЗВАН Browning BAR MK3 Firing Pin Set
демек не е нещо предобряване, а е оригинал шайбе на Браунинг

https://www.ebay.com/itm/Browning-BAR-M ... 632-2357-0

явно касае MK3 модификацията

и го е разяснил много добре...

нещо има дефект тук в руския случай или дебела шайба или дълъг затвор или къса игла...това е според мен де...


Изображение

Цитат:
For sale USED Original Browning BAR MK3 Firing Pin Set. In excellent condition.

Buyer is 100% responsible to verify fitment based on manufacturing part number and/or images. Please don't guess!!!
Listed photo(s) is/are big part of item description, so please, take your time to check out all listed photos.

Some gun parts may require fitting to safely work in another gun. In all instances, new or used gun parts should be installed by professional gunsmith and tested to verify proper functioning and safety.



Как ,,рано", бе човек??? Ти не купи ли AR-10? Гледам, че от есента на 2018г. се готвиш за такава? Честно казано, съдейки по думите ти, излъчващи такава увереност по тази тема и темата за AR-10, оставах с убеждението, че вече си собственик на АR-10система. Гледам, че и акъл даваш за АР системите, затова си викам, че и си си се заразил и си попаднал в нашата ,,секта".
Не се чуди, ами Д-Е-Й-С-Т-В-А-Й! Аз от 2018г., т.ел откакто ти се чудиш и ,,подготвяш", член на спортен клуб станах, и право на лов придобих, в т.ч. и право подборно ловуване и АР-10 закупих. Верно, не е американска моята тояга, ама, на, нямаше внос в България на АР-10 и не ми се чакаше повече (чаках 9 месеца) и се навих и на италианска АР-10.
Та, няма какво да чакаш, и да се кумиш, ами ДЕЙСТВАЙ! По-малко думи (демек, по-малко празнословене във форума и повече действия). Ако действително си искал АР-15/АР-10, досега си щял да имаш, а не от 2018г. да се чудиш..

Относно AR-15 с хромиран канал на цевта, вече е невъзможно да се внесе от Съединените американски щати в Европа, въобще..Знам го това от много сигурнн източник. В момента в САЩ производителите не продяват и на вътрешния граждански пазар AR-15, AR-10 с хромиран канал на цевта.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 19:46       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
andrei p226 R написа:
Относно AR-15 с хромиран канал на цевта, вече е невъзможно да се внесе от Съединените американски щати в Европа, въобще..Знам го това от много сигурнн източник. В момента в САЩ производителите не продяват и на вътрешния граждански пазар AR-15, AR-10 с хромиран канал на цевта.


Би ли споделил каква е причината за това?
Любопитно ми е от гледна точка на може би поредното джендърско решение.
Все пак, да речем ако си терорист и не си с хромирана цев, едва ли ще те възпре....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 20:40       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Ох. добре,че имам една с хром :):):)
Морски, слушай Андрей и повече действие, и по-малко празнословене.
:)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Сеп 2021, 20:44       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Прекалено лично е всичко това Андрей...пусни нова тема...ама ще го приключиме и в тази...Пуфгъна няма да се сърди ... малко разведряване докато разбереме Браунингите с шайби дали са брак...

И като ще се разпитваме така я кажи ти докога ше чакаш да се ожениш...да отгледаш няколко деца...докога ше чакаш???
Повечко действия...а не празноспортие там да рипаш по сокаците на състезания

законно притежание са два начина състезател и ловно...на кой клуб ще стана член аз? ти наред ли си? няма да ме търпи никой...правя каквото си искам... ще хода на състезания когато си искам ...
за лов подборен ще е ...кога...и на Дред му отне 10г да стигне до глок...аз закъде да бързам...
иначе пострелвам чат пат с различни системи...чопля тук там технически и споделям това онова...и така от 1983та г некъде...
флоберки калаци ловни нарезняци чифтета и прочие чепкаме стреляме...с кой и как е за всичко не може да се пише...
а да наребря 36 пушки и 18 пищола ЛИЧНО притежание е тука под кревата както ти си ги нредил като в патрондаш...дай Боже всеки му ! ама за мен засега е г19 и планирам дълго ...какво точно ще видиме...

ти вече с толкова опит с така различни системи обаче не ми помагаш никак...от яко ДЕЙСТВИЯ не си драснал и ред за надежност засечки нещо...тц няма и да го направиш...

то има и друго...наточва се човек...взима дълго модерно и се почва...заглавя пълнитела и вика съседа да го вадят с крак...подава по два по три...ама нищо така е при простите научаваме от знаещите...ок....като поумнея ще почне да ми подава нормално...
е такова говно защо ми е?
или пък 8 кила ловен автомат като в темата...да си общуваме...а може и свиня да бутна с него...или калак чепат безотказен...а да и си има хора...тип - трупай трупанчо...там да има...тек Иж 30-06 ще ми заспи...Мосин и подобни ретро болтаци, а може и Бердана да придобия...

или пък другия смех...взимам JP костом и общувам с него визуално мануално...
та да не бързаме викам...ще взема един ден и дълго...

който е по дйствията ето тоя дрил актуален е ще го цъкне със собствена .223 аз ще го тествам с чужда или наета...да видим...и без начение мерник...все тая за фрии стрелеца
http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... 31&t=21066

ето и мишената да се разпечати...Геле да ги пуска и мишените в дриловете...иначе докато я намериш се откажеш...
https://targets4free.com/wp-content/upl ... s4Free.pdf


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer