logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 14:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2021, 00:00       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Разглобяването на BAR е цяла наука. Сглобяването е пълен кошмар. Може би за това само съм "отлепял" дървните части и съм чистил тгоре отгоре. Всъщност на нали съм изстрелял повече от 200-250 патрона.

По принцип, болта се стругова, само the bare minimum, с цел всичко да е перпендикуляро и съосно с патронника и цевта (blue printing).

Второ, отговаряща на SAAMI стандард, се счита safe когато се мери с GO and NO GO gauges. При едното болта заключва при другото не. По памет - разликата е 0.002 инча. Братушката е резнал болта с 0.5 мм което горе долу е 0.020 инча - 10 пъти отклонение от стандарта, което във всички случаи не e safe.

Този болт е напрвен заедно с хиляди други в серийно произвдство на CNC стругове. Ако имаше някакъв дефект то щяха да са хиляди дефекти. Малко вероятно, случая да е такъв. Пушката я имам от началото на 90-те години и не съм получавал съобщение за recall (производителя уведомява собствениците, че е допусната грешка и поправката се извършва безплатно - като при автомобилие).

Обикновенно misfire (дупка в капсата и но изстрел) е по причина на капсата (не е вложена до края или невъзпламеняваща капса). Друга причина е патрони с грешни размери. А може би (предполагам) супер мръсна и клеясала система.

Напълно разбирам "диагнозата" на руснака - при този супер сложен разглоб и сглоб той е "решил" да реже и компенсира за по сигурно, вместо осносвно чистене, за което не е бил сигурен, че ще работи.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2021, 05:36       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Poseydone, повърждавам думите на Янк за пълното разглобяване, че е пипкава работа. Да се разглоби не е проблем, но мен ме мъчи поставянето на затвора в цевната кутия...цяло преключение е да го наместиш. Всичко друго е много лесно и без проблемно.
Чистя след стрелба цев, газова камера, бутало и забърсвам от нагар: тласкач, тяги, възвратна пружина, балансьор на отката. цевта и ложата от нагар.
В цевната кутия забърсвам и затвора колкото мога. Два пъти в годината го свалям за да го почистя основно.
Смазвам с микс който ми дава едно предимство ... Но това няма да го разбереш с четене иска се стреляне с новата ти АР 10 и да ти е честита. Разбрах, че е супер маркова и събирано по поръчка ... като конфигурацията е била правена от теб и специално за теб нещо на Айро Прецижън защото на Даниел дефенс цевите са хромирани и нестават за нищо, а алпаката на JP иска скъпи химии за почистване.
Важно цевта да е чиста. Другото и да не го почистиш няма дерт. Ползвай балистол ...зеления гънтеч за смазване и разтваряне карбона в гнездото за затвора на затворната рама.
Да ти е честита и много мишени да надупчиш на 1200 метра.
Ей покажи я да я видим фурнитурата дано да е с прецизен приклад на Магпул.

От тук нататък започвам да се оглеждам за накое JP с 22 инчова цев алпака тежък контур със супер дупер приклад на Магпул за прецизна стрелба. Да знаеш ще си дъня и тогава с добрия стар .308

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2021, 08:38       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Yank написа:
Второ, отговаряща на SAAMI стандард, се счита safe когато се мери с GO and NO GO gauges. При едното болта заключва при другото не. По памет - разликата е 0.002 инча. Братушката е резнал болта с 0.5 мм което горе долу е 0.020 инча - 10 пъти отклонение от стандарта, което във всички случаи не e safe.

Янк руския език верно те мъчи .... отпред по главата на затвора руснака не е пипал...рязането отзад на опашката няма никакво отношение към хлабината на заключването...калибрите ГО - но ГО ще си работят ОК ...и айде по инглиш:
хлабината заден срез на цев - бричфейс на затвора , не се променя с нищо ако даже грубо на око с ножовка отрежеш 2-3 мм отзад от опашката за да освободиш хода на иглата...
Можеше да смени с нова шайба по-тънка без да пипа опашката да скъсява, но искаше да остави оригиналния чарк - пустата шайба както е замислена от Браунинг тя е с определена твърдост...няма как да я налучка същата да направи...

тоест не е малоумно , че реже затвора според мен...щото другата опция му е да прави игла...а това е котка в чувал малко

Yank написа:
Този болт е напрвен заедно с хиляди други в серийно произвдство на CNC стругове. Ако имаше някакъв дефект то щяха да са хиляди дефекти. Малко вероятно, случая да е такъв

това е така...касае и иглата...и шайбата и всичко ...за да се получи това нещо ЕДНО от трите не е в размер...е моето мнение, но този решава да резне опашкта - резултата е Ок.

Патроните се изключат...не си разбрал на руски...давала е проблеми същите и с доброкачествени западни патрони ...
замърсена -да! беше, но не е нещо кал да се вади от нея...

PufGun написа:
Смазвам с микс който ми дава едно предимство ... Но това няма да го разбереш с четене иска се стреляне с новата ти АР 10 и да ти е честита.


Глей сега по темата някога, като рзглабяш просто напиши ти с шайба ли си да знаят четящите...има у нас с Бар не един и двама
за смазването с микса ....кавал съм ти пак ще повторя...по-дърт съм от тебе стрелял съм и смазвал армейски автомат когато ти прав под масата си си правил сополите на топче...да, после в Търново си наваксал...Ок

Браунинга особено затвора и вътре в рамата НЕ ГО КЛЕПАЙ с тоя микс от ГОЙ54 и кво беше там...рано или късно това ше ти изиграе лоша шега...
прецизна механика има пушката ще ти заклини на голям студ или влезе ли калчица вътре или прашец...
а може и от нагара и частици негорял барут да запече...я игла я друго виж колко е чувствителна ...
само с течна смазка ръгай вътре и забърсвай да остане влажо и сглабяй...и не моторно масло най-малкото събира елекростатиично прах повече от тънки оръж масла има много...

Разбира се настрел имаш малко и затова така е надежна едва ли си думнал 50 патрона откакто я имаш...аз тестово съм минал над 50 на бъдещата ми арка...коя ще е и кой калибър търпение и четене на постовете ми ...ще разбереш...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Сеп 2021, 16:08       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Poseidon написа:
отпред по главата на затвора руснака не е пипал...рязането отзад на опашката няма никакво отношение към хлабината на заключването...калибрите ГО - но ГО ще си работят ОК ...и айде по инглиш:
хлабината заден срез на цев - бричфейс на затвора , не се променя с нищо ако даже грубо на око с ножовка отрежеш 2-3 мм отзад от опашката за да освободиш хода на иглата...
Можеше да смени с нова шайба по-тънка без да пипа опашката да скъсява, но искаше да остави оригиналния чарк - пустата шайба както е замислена от Браунинг тя е с определена твърдост...няма как да я налучка същата да направи...


Разбрах какво е направил (видях видеото). Увеличил е хода на иглата "что бъй работатет с наших патронов". Оставил е шайбата и е струговал края на водителя на иглата.

Аз си мислех, че е струговал около под изхвъргачите.

Тук вече можем да гадаем - шайбата или водителя. Едно замерване колко иглата се подава и се сравни с изискванията колко навътре капсата трябва да е сложена (SAAMI - по памет 0.007") щеше да се види патроните или конструкцията (независимо от двете версии на БАР). Според мен патроните (дали фабрични или man made) са причина и майстора грубо го е отстранил - на войне как на войне. Все пак да събере мърсотия трябва пушката да е стреляла нормално доста дълго.

Изключвам фабричен дефект (със или без шайба).

А за руския език - спомних си моето съветско гадже (беше отдавана :-) )и малко ми се проясни.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2021, 07:57       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
След 48 часа ще има снимки и специални благодарности които ще са по темата.
П.П. След една преценка ще видим кое ще е в играта с FNAR ..., а може както е казал Мечо Пух " Колкото повече, толкова повече" и вдигнал левъла нагоре.

П.С. Ще дремна, че съм убит като куче от умора...., а като стана ще занеса ....след това ще си поиграя с гилзи, капсули, барут , куршуми и преса ..., защото в събота ще има
Sniper :danger:

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2021, 17:28       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Да попитам ...
Някой знаели как се разглобява левър екън пушка ...дадоха ми една която бе положена върху бизонска кожа....
Събрахме се 7 мъже и три жени и да видим кой ще даде разумен отговор, но очаквам и хората от форума да помогнат

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2021, 18:20       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е пусни нова тема де...тука е за друго...

иначе има два метода...

1. Седемте мъже и трите жени отивате при Киро Балабанов /близо сте/ по 5лв да съберете това са 50 кинта ще ви я разглоби акуратно ще направи каквото требва да се направи

2. Теоретично за всяко оръжие бормашина или сешоар се пише в тубето в търсача Disassembly of "модело" например
Disassembly of 45 70 и излиза това
https://www.youtube.com/results?search_ ... y+of+45+70
https://www.youtube.com/watch?v=0AP_eXtXeF0
https://www.youtube.com/watch?v=KsE34r_Mk1I

2.1 практически:
трябва опит и усет и поне комплект отвертки за над 50лв Факом...Бета и тоя левел и да влизат точно в главите /виждал съм револвер разглабян с отверка фазомер за 1лв...главите на болтовете са мазало разбити...гледката е селска и очен грозна

п.п.
иначе за събота опитай компромисен вариант 6 изстрела серия на 100м ...
преди това с 4-5 разгрей пушката или на студено директно както прецениш...
и с фабрични нещо...релода е малко на риск


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2021, 20:28       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Poseidon написа:
Е пусни нова тема де...тука е за друго...

иначе има два метода...

1. Седемте мъже и трите жени отивате при Киро Балабанов /близо сте/ по 5лв да съберете това са 50 кинта ще ви я разглоби акуратно ще направи каквото требва да се направи

2. Теоретично за всяко оръжие бормашина или сешоар се пише в тубето в търсача Disassembly of "модело" например
Disassembly of 45 70 и излиза това
https://www.youtube.com/results?search_ ... y+of+45+70
https://www.youtube.com/watch?v=0AP_eXtXeF0
https://www.youtube.com/watch?v=KsE34r_Mk1I

2.1 практически:
трябва опит и усет и поне комплект отвертки за над 50лв Факом...Бета и тоя левел и да влизат точно в главите /виждал съм револвер разглабян с отверка фазомер за 1лв...главите на болтовете са мазало разбити...гледката е селска и очен грозна

п.п.
иначе за събота опитай компромисен вариант 6 изстрела серия на 100м ...
преди това с 4-5 разгрей пушката или на студено директно както прецениш...
и с фабрични нещо...релода е малко на риск


Казах че е по темата и ще видите FNAR с интересна премяна

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2021, 20:40       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Предложение как да я разглобим


Прикачени файлове:
IMG_20211008_121622563.jpg
IMG_20211008_121622563.jpg [ 1.65 MiB | Прегледано 2617 пъти ]

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2021, 21:00       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Я...юбилей! Екстра! но разглобяване на сухо...пак няма да стане като хората... поне една бутилка отзад за фон трябва...
айде приятно прекарване и утре вече ясно Фнара е с нова оптика... :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2021, 21:04       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Poseidon написа:
Я...юбилей! Екстра! но разглобяване на сухо...пак няма да стане като хората... поне една бутилка отзад за фон трябва...
айде приятно прекарване и утре вече ясно Фнара е с нова оптика... :armed:

Две

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2021, 21:16       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
PufGun написа:
Предложение как да я разглобим


:happy: :happy: :happy:

Жив и здрав бъди Цоньо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Окт 2021, 21:36       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
rdgeorgiev написа:
PufGun написа:
Предложение как да я разглобим


:happy: :happy: :happy:

Жив и здрав бъди Цоньо.

Благодаря Румба.
След малко отивам да монтирам първия страйк игъл и да направя 100 патрона ....

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Окт 2021, 16:42       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
И двата орела са монтирани, но на FNAR в момента е големия.
Искам да изкажа огромни благодарности за получаването на двата Strike Eagle на следните хора и колективи:
1. На мастър Емо;
2. На всички приятели с които стрелям и ходя на лов ( ".........")
3. На колегите от екипа с който служа;
4. На близки и роднини;
Да не забравям и специални благодарности за екипа на оръжеен магазин Defense + юзера Strike, които откликнaха бързо, точно и супер професионално в правилния избор на монтажните пръстени за големия орел.
Хора уникални сте.
Поклон.
Искам да знаете, че всеки път, когато погледна през оптиките ще се сещам за ВАС.
"......" и мастър Емо, всеки изстрел който дам с големия орел ще знам, че вие сте до мен и с мен с вашите напътствия.
Благодаря


Прикачени файлове:
IMG_20211009_122405790.jpg
IMG_20211009_122405790.jpg [ 1.29 MiB | Прегледано 2532 пъти ]

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2021, 08:08       Заглавие:  Re: Непознатия FNAR/ Browning BAR Match
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2021, 14:45
Мнения: 75
Честита придобивка бат Цонко! :armed: Само радост да ти носи. Много диви прасета да удариш с новата оптика. :tu:

Добър избор на марка за оптика на оръжие в калибър 308 win. Кажи малко повече за точния модел на голямата оптика. Колко е увеличението, каква скала има, има ли подсветка, в първа фокална равнина ли е, колко е диаметъра на тубоса 30 или 34 мм? Кажи и за монтажите какъв модел са изглеждат от хубавите.

Успех и честито отново! :armed:

п.п. Сега ти трябва и един хубав далекомер. Този мери изключително точно до 600 метра и е без пари. Може да си го поръчаш от Алито. :tu: https://m.aliexpress.ru/item/32835157007.html



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], strike, Yank и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer