logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 17:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2018, 08:17       Заглавие:  защо стана така
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 971
Местоположение: София
Без детайли, само като факт помня този случай, но сега ми попадна това интервю и съм много вкиснат след гледането му.
https://www.facebook.com/SOBTBulgaria/videos/1311240845566028/

ако някой може да коментира, горчилката няма да отмине, но поне поуките ще са от полза...

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2018, 10:18       Заглавие:  Re: защо стана така
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Как се сваля видео от сораттефтера?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2018, 10:48       Заглавие:  Re: защо стана така
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Апр 2014, 17:52
Мнения: 200
Местоположение: София
https://www.fbdown.net/

за сваляне на филмчето...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2018, 16:32       Заглавие:  Re: защо стана така
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Бол мерси!

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2018, 17:42       Заглавие:  Re: защо стана така
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Май едните са работили за едната група, другите за другата група.
Тия полицаи, дето децата са викнали, нормално ли са ходели на повиквания с маски?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2018, 19:05       Заглавие:  Re: защо стана така
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
minavasht написа:
Май едните са работили за едната група, другите за другата група.

Не е така, просто недостатъчна СТИКОВКА между отделните служби/ специализирани подразделения/ полиция и пр. Без да влизам в подробности… добри хора с пушки от София отиват командировка в друг град, където трябва да следят/ неутрализират лоши хора със същите дълги и страшни пушки. Да, обаче… някакъв шеф на спец звено в града… по собствено усмотрение… и той си качва негови си хора с пушки по покривите в същата околност… като НИКОЙ НЕ ЗНАЕ ЗА ДРУГИТЕ! Месорубката се разминава на косъм/ магия… като това се случва преди около десетина години.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2018, 19:19       Заглавие:  Re: защо стана така
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не гледах цялото интервю, но каза, че полицаите, които видял на стълбите, имали маски.
Не знам дали обясняват после какво забавяне е имало между идването на баретите и пристигането на униформените, останах с впечатление, че патрулка се е случила наблизо, децата им казват за въоръжени цивилни, и ония се качват по стълбите да видят какво става.
Та затова ми беше въпроса — патрулните полицаи рутинно ли носят маски, като се отзовават на повиквания?
Иначе за липсата на комуникация - не знам какви са процедуроте за координация и оповестяване, и дали изобщо ги е имало тогава.
Тук сме имали също случаи на повиквания за подозрителни коли, и вътре сме намирали тежковъоръжени агенти от някоя азбучна организация, наблюдаващи някой с интересни занимания. Но ако ще правят нещо, задължително ни казват


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2018, 19:31       Заглавие:  Re: защо стана така
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ама Минаващ преди да коментираш, а и да съдиш гледай все пак!

Ето полицая от БМБ дето застреля баретите. Не мое да не знаеш, че едната служба е борба с масови безредици...другата борба с терора...
https://www.blitz.bg/goreshtite-novini/ ... 51900.html

накратко едната служба не знае за акцията на другата и става мазало...
воновен кой е ...тоя дето е виновен и за Лясковец и за случая дето Геле говори преди 10г...такива неща стават и в САЩ...и в Русия

времето е мътно 1994г май и ти си бил у нас...ходил си на митинги писа май...
итервю с полк. Ботев
https://www.btv.bg/video/shows/120-minu ... eshki.html

Митьо Петров - служителя от БМБ избил баретите в друга медия
https://petel.bg/Politsayat-strelets-ot ... iv-__61180

интервю с Митьо Петров ...та след като се запознае човек с всичко това ТОГАВА евентуално мое да коментира...ама кво да коментираме...като е ясно...
а и делото е още секретно...2020/21г ше го разсекретят
https://www.bnt.bg/bg/a/novite-stari-is ... lite-brezi

minavasht написа:
Тук сме имали също случаи на повиквания за подозрителни коли, и вътре сме намирали тежковъоръжени агенти от някоя азбучна организация, наблюдаващи някой с интересни занимания. Но ако ще правят нещо, задължително ни казват

за протокола...не го вярвам...не споря е така за спора...допускам, че правителствени служби провеждат, провеждали са и ще провеждат мероприятия за които местната полиция не знае...и у нас и в чужбина...принципно така си мисля де


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2018, 20:15       Заглавие:  Re: защо стана така
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
До колкото си спомням. БМБ ги създаде Бонев. Много мускули никакъв акъл, гаф след гаф скачаха на бой на колеги от другите служби. Спомням си разни случки...

След тази случка ги разформироваха. Като изключим фактите, че едните не са знаели за другите. Тези от БМБ-то отиват да трепят няма стой ще стрелям и т.н. Директно откриват огън.

Общо взето да ме прощава минаващия, но и в САЩ са такива първо стрелят после питат. А тази работа няма как да я работиш, ако на първо място слагаш твоята кожа, тогава рискуваш да утрепеш някой без да се налага, но когато и акъла ти е малко това не ти пречи.

Та това е прости момчета с много мускули и много малко акъл, като им дадеш и пушки и така става.


Последна промяна b5202s на 31 Окт 2018, 20:55, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2018, 20:40       Заглавие:  Re: защо стана така
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
b5202s написа:
Та това е прости момчета с много мусколи и много малко акъл, като им дадеш и пушки и така става.

И не само това. Тез юнаци подпалиха и изгоря откритото стрелбище на академията. След някакъв мач салютираха с автоматите с трасаци от прозорците на общежитието, в което бяха базирани. Бяха абсолютно неуправляема група, наблюдавах ги няколко месеца отблизо, докато бях на поредния курс. Що произволни изстрели имаше вътре по стаите не е истина, докато един застреля колегата си и ги бяха разоръжили за месец да минават тестове.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2018, 20:44       Заглавие:  Re: защо стана така
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Да почиват в мир тези момчета! Паднали жертва заради въпиющо недоразумение...

иначе технически е поучително...и много, мнооого жалко! да четеш как един здрав българин корми други българи
Цитат:
С мисълта, че така и така съм улучен, не знам къде и как, колко живот ми остава, но поне да предпазя другите зад мен. Всъщност тази ръкопашна схватка не е като в американските екшъни.

Когато се приближих на една ръка от Индианеца, той се опита да ме ритне с десния крак. Аз опрях автомата в бедрото му и стрелях. После приплъзнах дулото между краката му, закачих го с мушката отзад и го прехвърлих през главата си отзад.
Завъртях се, и ударих другия с приклада някъде зад ушите. -

Извинявайте, но вие наистина действате като екшън герой – БМБ-полицай разхвърля елитни барети като парцалени чучела, включително най-добрия стрелец в отряда – Индианеца?!
- Не знам как ви звучи, но аз също имам някаква подготовка като полицай.
Тренирал съм борба и щанги. Извинявайте, но, ако това е вина, аз също имах тренинг! Може да не съм бил най-добрият, но бях доста силен физически по това време. А Индианеца наистина е бил невероятен служител и човек! Разбрах го след време дори от хора тук, в Карлово, които са били с него в милиционерското училище. Невероятен и като човек! Аз пръв го оплаках.


Цитат:
- А вие как оцеляхте? - По-късно разбрах, че оня, цивилният, който стреля по мен, е баретата Билев, единствен е взел със себе си автомат – АК-СУ 5,45 , т.е. скъсеният вариант на „Калашников” с дебалансирани куршуми. Точно това ме спаси. Защото те са с изместена тежест назад.
При излизането от цевта на оръжието, почват да “танцуват”, т.е. въртят се, и амплитудата на отклонение е много голяма. Ако беше стрелял с всякакво друго оръжие, щях да съм мъртъв. - Защо? - Защото дебалансираният куршум има огромна пробивна сила, но ако попадението е пряко.

Изстрелът на Билев беше уцелил левия джоб на униформата, в който беше прожекторът ми. Понеже е объл, куршумът го ударил отстрани и рикоширал незнайно къде. Иначе няма спасение! При пряко попадение този куршум пробива стандартна бронежилетка от 450 метра, стоманена каска - от 900 метра.

Но, ако попадне под ъгъл, под наклон, както е принципът на танковите брони, може да го отклони и вестник. Затова съм жив. Попадението беше точно в сърцето Знаете ли кой е моят неволен спасител? - Христов!

Преди да се екипираме за инструктажа, си закачи неговия фенер на колана, аз се тюхкам, че нямам такава халка и му викам: „А сега моя къде да го сложа?!”.
Той го взе, пъхна ми го в левия джоб на униформата и казва: „Ей тук!”... - Значи сте оживели по чудо? - Това “чудо” е документирано на база експертиза и т.н.

Иначе Билев направо беше изкъртил края на стълбището до краката си в стремежа си да ме простреля отгоре-надолу.


Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/goreshtite-novini/ ... 51900.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2018, 21:17       Заглавие:  Re: защо стана така
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2809
Poseidon написа:
да четеш как един здрав българин корми други българи

Физически Петров наистина беше много здрав българин, засичахме се тогава и в залата и в щангарницата. Дали беше съвсем наред с главата не знам.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2018, 21:36       Заглавие:  Re: защо стана така
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
то и сега му личи, а е дърт вече ...горе долу сме набори...като Боримечката е ...
в едно от интервютата споменава за престоя си в панделата...пробвали са се да го тормозят...не един и двама..."всички падаха лошо" се изразява с леко северен акцент...без емоции ...напълно спокойно...не ми се виждат отклонения ...ама след като го познаваш...знаеш по-добре...
шибана работа...в шибано време, Ритере...доста хора загинаха...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2018, 23:05       Заглавие:  Re: защо стана така
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ебати!
Догодина май ще се разсекрети това дело, нямам идея как става това в БГ, ако трябват някакви пари за такси, готов съм да ги платя, кажете само къде да ги пратя като му дойде времето, стана ми интересно.
За момента имаме класическото “he said-she said”.
ОК, БМБ са били там “на 20 крачки”, не са били прости полицаи , което обяснява защо са били с маски ( друг е въпроса какво са гледали и защо не са видели цивилния с автомата).
Ако е вярно, че баретите са видели униформените в района, цялата грешка в тяхна - децата са ги видели, нормално е да очакваш да кажат на някой, спокойно е можело да информират колегите си, че са по работа.
Друго - когато са стреляли по иниформените, са виждали че са униформени.
За смяната на показанията - не знам, може ли така?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2018, 23:26       Заглавие:  Re: защо стана така
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ще видим да...делото скоро ще се олаби ....но просто трима от борба с терора пазят началниците...които се опитват да тушират война в подземния свят...ама всичко е тайно та тайно...и става беля...

интересно не мое в историята на САЩ някоя акция на ФБР да не е насмела некое районно ...или АНС или още поне 48 тайни служби имат

аз друго си мисля...абе интересно какви хора може да са служители в Борба с Масови Безредици???
Не мое Бомбандире такива хора да решават диференциални уравнения...нали!? ама се сме на опаки...
полицаите не били учЕни...а учените ни не мое да дигат щанги! е как да е!?

Са...защо са били неуправляеми...Ритера споделя...ама това е от лабаво началство...
въпроса е че ТОЧНО от такива имаме нужда ДНЕС! БМБ от 300 човека като тоя Петров ама разярени...представяте ли си го??? ех ех...

изпратени с една единствена задача - да тушират размирици в гетата...където черни наши сънародници трошат полицейски коли днес и бият ченгета! извадили рамото на кой беше полицай последно...

след една нощ работа...в гетата ще се появяват надписи по колибите "образцов дом" като по времето на соца...

ама сега времето е друго...но...но е до време и това! знам го!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer