logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 05:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 23:31       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
Poseidon написа:
RUGER AR-556 директ газ под 2000лв с 16 инча цев е обаче...не разбах хромирана ли е, но по-добре да е...това е страшна разпинялка...така на вид де...

Не, не е хромирана, но е студено кована от много добра стомана. Мисля и се води някаква неръждъвейка (то това е много условно). Всичко по чифтето е много стегнато и почти няма просвет между ъпера и лолера. За разлика от останалите арки, полуложата се сваля много лесно. Железните мерни прибори са супер. Изработката...ами няма забележки - Ruger все пак...

Обаче един съвет, който повтарят старите аркаджии: Ако ще купуваш такава базова арка, не планирай да я модифицираш прекалено, че накрая ще останеш с две пушки - едната излишна. Ако ще си измисляш конфигурация, казват да си купиш читав лолър и да си надграждаш от там.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2019, 03:23       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4663
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
axiles11 написа:
ti6kata написа:


без коментар
Какво ли няма измислено вече! :shock:


Only in America. Building a better mouse trap competition continuous. :armed:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2019, 11:05       Заглавие:  Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2662
Amazon написа:

Обаче един съвет, който повтарят старите аркаджии: Ако ще купуваш такава базова арка, не планирай да я модифицираш прекалено, че накрая ще останеш с две пушки - едната излишна. Ако ще си измисляш конфигурация, казват да си купиш читав лолър и да си надграждаш от там.

Такъв съвет може да дадат старите Американски аркаджии и е правилен спрямо американските възможности.
Тук обаче действителността е друга
В 90 % от продаваните арки в бг ъпърите са еднакви / от евтинките/.Болтовете и керирърите са базови. Спусъците с леки разлики са същата стока. Купуваш “скъпа” арка,а после хайде да сменим Хендгарда ,че макар алуминиев е тежък и неудобен. Дръжката е куца и нея , приклада,пружинки и Т.н
Предпочитам пушка базова за 2к и да я дооправя в течение на времето изхвърляйки части за 150 лв и накичвайки я с още до 1000,отколкото да купя една за 3500 и пак да се случи същото.
При втората обаче наистина остават бая скъпи части :)
А и в бъдеще, ако се усетят повечето търговци ще можеш да добавиш супер-дупер цев ,след като с първата си се понаучил и си в поиздухал


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 20:09       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
minavasht написа:
https://palmettostatearmory.com/psa-16-mid-length-5-56-nato-1-7-nitride-freedom-rifle-kit-gray.html
Плюс един лоуър за $20 и заден мерник за $30-40 си в играта.
За тия пари си е направо консуматив.
Трябва сам да си я сглобиш от частите, за първи път ми отне мисля под два часа.


Благодаря, Минаваш! Инфото е ценно...

$280 ар15
https://palmettostatearmory.com/psa-16- ... -gray.html
$360 ар10 с неръждаема цев
https://palmettostatearmory.com/psa-pa1 ... e-kit.html

да и лоуъри ще трябват...айде не по $20, нека са по $25 от скъпите :roll: ...
мерниците се разбрахме = ред доти Тактикон от по $30 твърдо :tu:

А как стои вноса у нас? имаше линк/инфо по темата не мога да го намеря...или пък някой ако е наясно моля да каже кое как е...разрешения, мито, шипинг такси как ше дойде всичко това...
дали си струва отделна тема...за информация просто нека е ясно


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2019, 08:41       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Mr. Poseidon, изчетох темата, освен заяждане на дребно, не намерих смислени предложения относно избора на АР-ка :-)

Иначе съм се спрял засега на .308, но в последствие бих взел и една в .223
Четейки обаче, все повече си мисля, че у нас има само "тояги", освен май Sig.
А нещо не ми се минава през сагата внос от чужбина...ама като гледам цената тук..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2019, 18:58       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
rosen71 написа:
А нещо не ми се минава през сагата внос от чужбина...ама като гледам цената тук..

Росене, а защо да не опитаме? Ти в Русе аз в Сф.

ще решим основната дилема в темата - просто купуваме и внасяме и двете ар 10 и ар15 насипни в кашон и лоуъри ще трябва...да не заравим ти вече си поръчал Тактикон ред дота :tu: така че водиш в резултата...
ще питам какъв е реда и ще пиша в темата...може и нова да отворим внос на ар от Сащ.

почва се от разрешение за внос и членство в спортен клуб или ловец ако си...

лични аргументи:
-не бързам изобщо и след 3год да ги внеса ще е ок
-няма как да им изчерпа ресурса щом Минавашия не може...а и по-добре от него няма да се науча да стрелям...тогава с ар от 6500лв ще е комична картинка това.
-ти питай в Русе аз тука за разрешение за внос...
да видиме докъде ше стигнем...
-ако не ти се заминава ясно купуваш произволна от тука и забравяш...но пък да се пребориш за внос си е тръпка :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2019, 19:15       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
А ето и ценна информация по темата...трябва да се изчете внимателно и е от 2009г
сега трябва да се види как е и така...
https://www.nalov.com/forum/topic/17045 ... %BD%D0%B0/

p.p. ше трябва регистрация да се чете...през Гугле излиза и после дава грешка
а ето как е от ЕС вноса ...2015г е писал човека
Цитат:
Аз си купих един дрилинг от немския сайт egun.de и спедиторската фирма ми го донесе на домашния адрес! Eто как става-от служба КОС по местоживеене си вадиш стандартното разрешително за закупуване на оръжие.Когато си купиш оръжието от гореспоменатия сайт продавача веднага ти изпраща по имейла фактурата в която е записан номера на оръжието.Тези два документа ги даваш в служба КОС на Националната полиция в София от където ти издават разрешителното за внос което е стандартно за Европейския съюз.Таксата е 60 лева.Това разрешително го изпращаш по факса на продавача и той ти изпраща оръжието по спедиторска фирма на домашния адрес.Струва 160 евро.Ако искаш допълнителна информация - 0887405 621 Антон.Забравих да добавя,че фактурата на продавача и разрешителното за внос на КОС се превеждат от заклет преводач съответно на български и на немски .Струва по 10 лв. Абе,към цената на оръжието трябва да приготвиш още около 350 лв.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2019, 19:54       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Poseidon написа:
-ти питай в Русе аз тука за разрешение за внос...


Аз съм питал. Внос от ЕС е по-лесен, ама за внос от САЩ...
КОС са мои хора, за всичко ми съдействат при нужда, но нещата с вноса се решават в СФ. Не че е невъзможно, ама не е и лесно.
Ще е добре, ако се намери някой вече минал през тази гимнастика с Америка.
Аз имам регистрации в ловните форуми, ще чета, а и ще се разходя до КОС пак да питам.

Ред-дота ползвах жокер "обади се на приятел", щото не доставят до БГ, и го пратиха на неговия адрес във Вегас, и сега пътува за БГ, ама по пощата, щото няма някой дето скоро да си идва до БГ. А пощата е по-скъпа от ред-дота, ама карай :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2019, 20:09       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
rosen71 написа:
Внос от ЕС е по-лесен, ама за внос от САЩ.


ами тогава да потърсим внесено от ЕС търговец насипно Ар15 Палмето ...ЕС саитове много......И на $500 да са го надули пак си е Ок...внася се, като ловджия или състезател и нещата са Ок.

Между нас казано цената на Ар15 не може и няма как да е над $300 толкова си струва...една крива цев... затворна група и една аламинова отливка...

...ама са там качествата нали колко е закалявана тази област и как е нарязана онази...е да... цев на Лиля ако е само тя 400 долара...и щти пази живота само ако ара е марков и е над $4000...доообре никой не спори..
живота няма да си пазиме с Ар Палмето ние ...ок
Това ясно...говорим за хипер евтин кит, който стреля 1500 руски патрони без чистене и е Ок...
аз на Минаващия ли да вярвам с неговата пушка за $280 или на падащите пълнители у нас на наточени пушки за по 6000лв
нещо ми накуцват нещата тука... трябва лично да се пипне...иначе ше се забърка човек от тези крайности


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2019, 21:01       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Аз понеже съм голям инат, и май ще се навия да тръгна по "дългия път през дюните" в борбата с тежката бронирана машина, наречена българска бюрокрация (ама участниците във филма са били двама :) )

Ще ползвам и формалното определение за "подкрепен от държавата частен монополизъм" в продажбата на ОО... Щото една АР-ка, дето отвъд струва на дребно 2500 лв., а у нас се продава за 4500лв., или друга дето е 3500лв. и се продава за 6000лв., някак си не ми се струва разумно.

А цената за търговци е поне с 25-30% надолу, така че лесно можем да сметнем печалбата. Та по моя сметка, цената в САЩ на дребно е може би тази, която трябва да е у нас след плащане на ДДС, транспорт и др. разходи. И да сложим една разумна печалба от 10%, пак ще е ОК.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2019, 21:20       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Всъщност не ми се завива към печалбите на търговците...даже им пожелавам още по-големи печалби...от това не бива да ни пука...

В свободен сравнително свят сме глей горе в немския саит само какви търгове с гиздави пушлета за 150 еврака...левъри .357 и прочие...

Другото ...сега една Ар15 наистина може да бъде изпълнена маниакално...цев костом олабена криогенно и кована от японски ковач...и прочие ...ще струва скъпо...и пак няма да достигне швейцарския калак на Була дето е 7000 еврака без мерниците...с тях отминааме 15 000 еврака просто...евала!

За мен лично проста Ар 15 конфекция над 300 долара ще ми е комична - това толкова си струва или 1200лв с разходите за внос :smoke:
Просто ми е много забавно как некои другари учат Минаващия, че не е точно така както той го държи с ръцете си и го вижда с очите си...инак е... :D
да прибавим и мнението на Борислав тука, който дълги години е сглобявал арове...
е да трябват си познания...ами е това е хубавото...ще се пропочете ще се пита...
а това е невъзможно за много стабилизатори у нас...няма технически познания, нито умения...он лупа с калак...а е пилнал нещо, а е закопал цялата пушка...
примери има доста...кой беше стискал зиг в менгеме и му беше ебал майката на блока...ем оръжеен маистор
Borislav написа:
minavasht написа:
Борка, аз толкова не им разбирам, просто сглобих каквото дойде от фабриката в кутията.

Искам да кажа, че с най-евтините части мове да събереш доста добра, качествена пушка. Защо да давам $1500 за нещо, което ще ми върши същата работа за $350 или там някъде. С голямите пари купуваш име. Тук един колега сложи имената на най-качествените оптики. Една от тях беше Цайс. Преди доста години изпращах оптики за България. Единствените лошо качество излязоха Цайсите. От 5 оптики две бяха дефектни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2019, 21:38       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
А, май не сме се разбрали - ъпъра си идва сглобен, цевта е навита, “сглобяват” се единствено дреболиите на лоуъра и болт групата. Поне тоя кит, дето аз събрах, сигурно има и такива с ненавити цеви/тръби, сигурно ше е оле по-евтино.
Пуснах едно видео от тубата с инструкции и само повтарях като маймунка- всеки може да го направи.
Трябваше само гол лоуър да купя, и заден прицел/оптика.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2019, 21:41       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Poseidon написа:
Другото ...сега една Ар15 наистина може да бъде изпълнена маниакално...


а де ама аз визирах нещо "фактори мейд" като ЗИГ716Г2 примерно.
У нас е над 6 бона, там е 3500. Както има един израз "Мноо ве"

Щото да си поръчаш части и сглобиш арка цяла ще е трудно мислим, а и скъпо.

Ама мой познат си е играл такива неща:
https://christensenarms.com/ca-15-g2/
https://christensenarms.com/ca-10-dmr/

и казва, че си заслужават всеки лев.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2019, 22:02       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Poseidon написа:
швейцарския калак на Була дето е 7000 еврака без мерниците...с тях отминааме 15 000 еврака просто...евала!

:armed: Не се шегувай, 7К евро е с всичко до тука: пушката + целият допълнителен тунинг (вкл. разните твърди и меки калъфи за носене, ремъци и пр.)

Но проекта не е довършен - няма още супресор, а той определено ще прибави още..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2019, 22:09       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е стига де...не скромничи, Буле :oops: ... пушката ти е огин!
Обаче забравих...ще трябват и съпресори за нашите арове с Росен...вече са разрешени благодарение на благородните усилия на сърцати хора :tu:

значи ще внесем и 4 броя съпресори по един за 2ар15 и 2ар10... хм...
ако са добри Роска това ще ни съсипе сметките...ар за $350 и мерник за $30 и супресор за $1000 :punch:
освен да се огледаме за руски моделчета супресори... така кита ще е международен PDT_Armataz_01_26

п.п. А какво беше това горе в линка Росене? https://christensenarms.com/ca-15-g2/
С композитен карбон барел ...това ми спря дъха...а не е скъпо $2000 и малко отгоре

Цитат:
The CA-15 G2 is a custom built AR-style rifle optimized for weight and accuracy by utilizing aerospace-grade composites. It features a matched receiver set with a contour-matching carbon fiber handguard, Black Nitride finished BCG, and a single stage match-grade trigger assembly. Offered in stainless steel or carbon fiber barrel options. The CA-15 G2 weighs in starting at 5.8 pounds and is backed by the Christensen Arms Sub-MOA Guarantee.


ето го какво е
https://www.youtube.com/watch?v=S-MntZ_HpTU
тука може човек и да се понапъне с парите ...само остава горчивия конфуз ако ти падне пълнитела от карбон арката :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer