logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:24




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 340 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2018, 18:16       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Пратете ми на лични кои марки и модели пълнители са куци и падат, поне те са евтини, ще ги поръчам и ще ги пробвам на моите арки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2018, 18:28       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
minavasht написа:
Пратете ми на лични кои марки и модели пълнители са куци и падат, поне те са евтини, ще ги поръчам и ще ги пробвам на моите арки.



това си е за отделна тема :)
да се премерят - отворите за пълнители и самите пълнители

Дреда е прав!
нагледали сме се на изпадащи пълнители на АРки .. къде е причината обаче не сме разбрали още
- дали е в отливки с кофти размери (който се занимава с леене на алумин, знае) или в пълнители
- или в състезатели, които грешно окомплектоват оръжията си ..

комичните ситуации са честа гледка у нас

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2018, 19:50       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ами вие ги виждате там, явно съществуват феномена, оттук мога само това да направя, и да видя дали ще се повтори.
Вие там на място вече имате възможност да говорите с хората, на които им се случва, да им погледнете пълнителите, пушките, да ги пробвате във вашите и да видите дали е от пушката, пълнителя, или оператора.
Всъщност не съм сигурен какво става ако се ползват напомпани заряди? Как би влияел барутен заряд над максималното, дадено в книгите?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 03:17       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
А хората на които им падат пълнителите опитни ли са, или не чак толкова? Били ли са в армията и да ги научат, че с оръже не се борави нежно? Някой, който наистина разбира от съвременни оръжия учил ли ги е нещо?

Защото едно нежно поставяне в кладенеца и пълнителят пада след насочване на пушката. Пък и предполагам на състезание е стрес. Трябва са мислиш за много неща. Да се движиш. Притеснително е. Гледа те съдия, приятели, колеги и т.н.

При американците, които стрелят от деца и сериозните стрелци в България, това няма да е проблем. Ама хора с 20-тина срелби с арката на стрелбище, като нищо няма да тряснат както трябва пълнителя в кладенеца.

Виж, ако иде реч за заключен пълнител, който след няколко изстрела пада...аз също дори не съм чувал за такова нещо. А доста чета.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 03:42       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Списък с имена които по причини не иска да изброява,а се чудим дали имат акъл до толкова да не им пада пьлнителя от пушката?

Направо с нетърпение очаквам отговора :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 04:20       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Явно имат такива проблеми в БГ, и не са единични случаи май.
Човека в съседната тема спомена за кофти къс пълнител , ще е интересно да се види каква е причината.
Чудя се дали релоудвани патрони с повече барут няма да причинят падане на пълнителя?
Одеве гледах няколко теми по форумите за предозирани патрони, и винаги един от ефектите е, че пада пълнителя, та се замислих дали калпави предозирани релоуди не са причината за проблема.
Предполагам, че Дред и другите могат да питат тези, на които им се случва, какво стрелят, какво са пипали, и т.н.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 05:48       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
То трябва да е трясък при който един съдия няма да се чуди защо и какво,100 минават,а на 101вия пада,ще го усетят веднага.

Иначе и на мен ми е чудно


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 11:37       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
minavasht написа:
Предполагам, че Дред и другите могат да питат тези, на които им се случва, какво стрелят, какво са пипали, и т.н.
На моменти като изцепиш нещо ей такова - и почвам да се чудя колко човека пишете от този акаунт PDT_Armataz_01_30

Ще се опитам специално за тебе да пресъздам обстановката - ама моля те ЧЕТИ!

Състезание. Дошли хора от цяла България. Всеки един тренирал, заплатил такса за участие, изхарчил пари за патрони, хотел, гориво за път, зачеркнал си уикенда (зарязал жена, деца, любовница и прочие), въобще правил организация.
Времето рядко бива хубаво: или адска жега, или вали дъжд. Та идва му редът на състезателя, идва той на стартова позиция, сърцето бие лудо, люта пот се стича от челото към очите (или пък пот, разредена с дъждовна вода)... Следват предварителните команди, писъкът на таймера, адреналиновият тунел и хайде напред. Бам, бам, бам - трещят изстрели и в един момент идва онова зловещо "ЩРАК".
Тук отварям една скоба: на пръстите на една ръка броя случаите, в които състезателят веднага осъзнава, че му е паднал пълнителя, в т.ч. включвам и случаите, когато е падал по време на движение, а не на стрелба. В останалите случаи обикновено се случва следното: след ЩРАК машинално се прави опит за чистене на засечка - дърпа се затвора. Следва още един ЩРАК. Тогава оръжието се смъква до нивото на гърдите, дърпа се затвора назад с цел да се види какво става вътре и пред смаяния поглед на стрелеца зее отворът на пълнителя. Затварям скобата.
И настъпва едно суетене, слагане на нов пълнител (понякога предшествано от връщане назад за вземане на падналия), продължаване на стрелбата... Когато всичко приключи състезателят е като попарен, разочарован от себе си и екипировката си, сърдит... Всичките усилия, тренировки, пари и време отиват на кино заради някаква нелепост. В същото време отзад половината присъстващи хора си умират от кеф да му гледат провала, а другата половина си умират от ужас какво ще им се случи пък на тях... За съдията следват веднага серия задължение: да запише времето, да оцени мишените, да гледа някой помощник да не залепи някоя мишена преди да е оценена и т.н. и т.п.

Та в цялата тази ситуация как си представяш съдията да заебе всичко и да подходи към състезателя със следния въпрос: абе, баце, на тебе защо ти падна пълнителя?

Вие ако можете - питайте. Аз не мога. Сърце не ми дава. А и честно да си кажа - все ми е тая. На моите оръжия пълнителите не падат, освен това не задавам въпроси, на които знам, че отговорът ще е някаква лъжа.

И пак ще напиша нещо, дето съм го писал 100 пъти: не спирам да повтарям това за пълнителите, защото в този форум на 1 пишещ се падат 100 четящи и е грехота тези хора да бъдат въвеждани в заблуждение относно това оръжие.
А ако един ден пълнителите на арките спрат да падат - сигурни бъдете, че ще споделя този факт тук.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 16:18       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Авг 2006, 09:56
Мнения: 82
Здравейте,и аз да дам моите 5 ст. по въпроса.Споделям своите възгледи и виждания ,както и собствения си опит с въпросните системи.Имам газоотводна АР-ка от около 4 години.Стрелям на състезания с нея и на тренировки според финансовите си възможности.Моето мнение по въпроса за разликите в поведението на двете системи си го пазя за себе си ,защото просто с бутална АР-ка настрела ми е жалък,пушките с които съм стрелял са тунинговани и т.н.Карабината ,която притежавам е РУГЕР 556.Оръжието далеч надхвърли очакванията ми.(Превключвам в режим ДРЕД,защото го харесвам много).Бидейки участник в повечето състезания от държавния календар,забелязах следното.Абсолютно всики проблеми ,които съм имал с пушката си ,а те не са чак толкова,се дължат на собствените ми грешки и експерименти с оръжието(неразриви,заради смяна на спускови пружини,лошо подвеждане ,заради некадърен релоуд,претъпкване на пълнител и пр.).Изхождайки от това и като имам впредвид нивото на състезателите в БГ,естествено с изключения,проблема с изпадащите на състезание пълнители,за мен има една причина и тя тича задъхано по стейджовете,неадекватно борави с оръжието,чуди се как да прецака нещо измислено добре и т.н.Моя милост ползва пластмасови пълнители на Магпул с пластмасови джуки и никога ,ама никога не е имал проблем с тях ,като изпадане или лошо подвеждане.
Наблюденията ми на състезания са следните.
Поради естеството на конструкцията,бутона за освобождаване на пълнителя на АР се намира точно на върха на изпънатия извън спусковата скоба показалец на стрелящата ръка(и о,чудо....точно това е позицията ,която той трябва да има при придвижване според правилника на ИПСЦ).Самото натискане се случва ,защото много стрелци се мъчат да се движат,нефелно контролирайки оръжието само с една ръка ,спазвайки безопасен ъгъл и в стремежа си да наподобят техниката за пистолет,но поради тежестта на карабината стискат по здраво и( о,второ чудо),натискат бутона.Второ изпадане....смяна на пълнител при затворен болт и претъпкан нов магазин.Трето....едно от често срещаните... паническо натискане на всичко ,до което имаме достъп ,при какъвто и да е повод,когато сцената не се развива по нашите очаквания,съпроводено от кикота на присъстващите на резила(ние така се забавляваме::))Та думата ми е ,че има и пълнители ,които не подават надеждно на някой модели,има и оръжия ,които създават проблеми,но най- много са при задприкладните устройства.
Относно смазването ,за мен нещата са ясни....ако има нещо ,което влиза или се търка в друго нещо-смазката е задължителна.Единственото оръжие,което не смазвам е това ,което нося всекидневно(омазва ме и се пълни с боклуци),а ако не дай боже,се наложи да го използвам ,все ще издаяни 40-50 изстрела на сухо::)).АР-ката и Калаша си ги цапотя доволно и не съм имал грижи.Това е ...алелуя

_________________
Николай Скипарнов СК,,АРГУС''-Варна
бърз,скоклив и агресивен
speed is fine,accuracy is final


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 17:02       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Мдаа то излиза, че колкото повече знае някой...по-малко пише тук... :DD
Което е и причината за батака и недоразуменията и самозаблудите ни...
...не че убеден българин може да го разубедиш в нещо...но честта задължава знаещите да пишат...така мислим ... :roll:

liavata p4ela написа:
Трето....едно от често срещаните... паническо натискане на всичко ,до което имаме достъп ,при какъвто и да е повод,когато сцената не се развива по нашите очаквания,съпроводено от кикота на присъстващите на резила (ние така се забавляваме::))


това в цитата е много нашенско...не е нужно да се посетят състезания за да си го представи човек цветно...

В горния дух цитатите в подписа на Дред са верни, но непълни...ше ги допълня в червено...

AR са разработени за военни цели, не за състезания у БГ. -Borislav
AR е сбъркана още на чертожната дъска за ползване в БГ. -Дред
Но трябва да добавим , че отскоро се ползва тази система у нас...
не бива да сме прекалено критични...време има ...ще се научим...

п.п. В моето село преди повече от 70-80г баба ми се е оженила за дядо - богат човек от града...дошъл да я вземе с "Опел капитан".
паркирал опела и местните дотърчали да сложат кофа с вода и купа сено пред опела...нашенско гостоприемство...просто освен каруца с магаре или волове те не са виждали до тогава нищо различно... :roll:
това не е майтап...а реален факт


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 17:13       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ами на мен това ми е работата - да питам, затова лично не бих имал проблем да отида при тях и да поговоря - може да не е секунди след като е станало, но не вярвам да се разтварят във въздуха, поне някои ще останат до края и тогава ще събера информация.
За теб не е важно и не те интересува, но го споделяш достатъчно често, така че не може да не ти е интересно кое го причинява. И не може да не си се замислял как аджеба не се случва по други ширини, нито в цивилни състезания, нито по бойни полета в много по-кофти условия ( ела да видиш какво е адска жега във Флорида, със 100% влажност при 40 градуса или какво е ежедневен проливен дъжд, дето изсипва 2-3 см вода за половин час).
Човека писал след теб може би добре обяснява феномена когато се случва между стрелбите, но аз бях останал с впечатлението че пълнителите падат по време на самата стрелба, а не по време на придвижването? Не мога да си представя някой да натиска бутана на пълнитрля дори и в паника.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 17:38       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
minavasht написа:
Не мога да си представя някой да натиска бутона на пълнителя дори и в паника.

В следващия живот ще съм инспектор и ще имам 80000% разкриваемост... От колко време Минаваш не си идвал у нас...? Въпроса е риторичен...

А можеш ли да си представиш , че БГ ВОЕНЕН на въпрос какво мисли за новата стрелба на Т-клас у нас на бързи триплети казва:

"какво да коментирам бе...така само износвате цевта..." говорим за автомат лупащ на фул ауто и военен завършил Търново...

отчаянието е обсебващо при такива контакти...чувстваш безбрежието, но това ще остане в старата 2018г...развиваме се ...старите поколения измират...надеждата е в новите...

но така и не разбрах бутална или газова да е АРКАТА в тази тема :punch:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 17:47       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
По време НА стрелба, пълнители падат поради следната причина : в магазин за 30 патрона стрелецът вкарва 31. При команда "пълни" той го вкарва, магазина не подпружинва в затворната рама, обаче влиза в гърловината и макар и да не е зацепил ключалката си седи вътре. При сигнала на таймера, стрелецът вкарва най-горния патрон, изстрелва го, но от отката незаключеният пълнител пада.
Пак по време НА стрелба, когато смениш магазина с друг, отново натъпкан с повече от лимита, по идентичен начин се произвежда един изстрел и пълнителчето е долу .

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 18:25       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
T. Pavlov написа:
По време НА стрелба, пълнители падат поради следната причина : в магазин за 30 патрона стрелецът вкарва 31. При команда "пълни" той го вкарва, магазина не подпружинва в затворната рама, обаче влиза в гърловината и макар и да не е зацепил ключалката си седи вътре. При сигнала на таймера, стрелецът вкарва най-горния патрон, изстрелва го, но от отката незаключеният пълнител пада.
Пак по време НА стрелба, когато смениш магазина с друг, отново натъпкан с повече от лимита, по идентичен начин се произвежда един изстрел и пълнителчето е долу .

100% съгласен!

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Дек 2018, 18:33       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Сега разбирам защо “Гаранд” М1 се е зареждал с патрона тенекийка ... отгоре ... за да изключат падането на пълнителя :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 340 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer