logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2019, 13:13       Заглавие:  Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2018, 18:47
Мнения: 76
https://eu.glock.com/en/technology/slim ... lver-slide

https://www.youtube.com/watch?v=-MzTHUwDRnY

Какво мислите, колеги? Ще имат ли много фенове??
Новия 43х изглежда идеален за всекидневно носене...

_________________
Росен Белишки
КДС "Алфа"

Jericho 941F 9x19
CZ 75B 9x19
SAR M1F 7,62x39


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2019, 21:40       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2018, 18:47
Мнения: 76
Предлагам на модераторите да обединят темата, която пуснах днес на обяд и тази на колегата MolonLabe - Еволюция на Glock single stack.
Безмислено е да има две теми, които касаят едно и също нещо.
Може би, колегата просто не е видял, че вече има тема по въпроса.
Нямам против също така моята тема да бъде изтрита. И без това никой не е писал в нея....

_________________
Росен Белишки
КДС "Алфа"

Jericho 941F 9x19
CZ 75B 9x19
SAR M1F 7,62x39


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2019, 21:49       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Оръжейно болен написа:
Предлагам на модераторите да обединят темата, която пуснах днес на обяд и тази на колегата MolonLabe - Еволюция на Glock single stack.
Безмислено е да има две теми, които касаят едно и също нещо.
Може би, колегата просто не е видял, че вече има тема по въпроса.
Нямам против също така моята тема да бъде изтрита. И без това никой не е писал в нея....


Съжалявам, не съм видял твоята колега!
Дойде ми съобщение за филмчето на sootch00 и аз веднага реших да споделя :(
Според мен, тъй като твоята е по-раншна, максимума е да се добави моят пост към нея. А ако ще се трие - редно е да е моята, кото дублира твоята.

Отново поднасям извиненията си!

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2019, 22:01       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Оръжейно болен написа:
Какво мислите, колеги? Ще имат ли много фенове?? Новия 43х изглежда идеален за всекидневно носене...

Носенето е ясно, но ще се касае до стрелянето… базовите неща е хубаво първо да се заучат на пищови със стандартни размери… 19-ка като най-малкият вариант. Към подобни субкомпакти по принцип се минава, след като добре си усвоил правилната и безопасна техника на стреляне… на 43-ка да се учиш на правилен хват и работа със спусъка… нещо хич не ми звучи!

Отделно от това, спусъкът на 43-ката с ОСНОВАНИЕ е по-тегав от останалите… и ако не можеш да стреляш и почнеш веднага да олекотяваш спусъка… не препоръчвам!

Ако можеш да стреляш... вече си е до ПРИОРИТЕТИ и ЛИЧЕН КЕФ. За носене, аз лично не бих отишъл на нещо по-малко от 19-ка... но ако забогатея достатъчно един ден - ще си купя всички нови образци "Глоци"... :D ; както сега колекционирам моделите на RANGEMAN на G-Shock... следващият модел също ще си го купя, без значение дали ми трябва или не.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2019, 22:08       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2018, 18:47
Мнения: 76
MolonLabe написа:
Съжалявам, не съм видял твоята колега!
Дойде ми съобщение за филмчето на sootch00 и аз веднага реших да споделя
Според мен, тъй като твоята е по-раншна, максимума е да се добави моят пост към нея. А ако ще се трие - редно е да е моята, кото дублира твоята.

Отново поднасям извиненията си!


Колега, няма никакъв проблем! Няма и нужда от извинения.... За себе си смятам, че хората в този форум са свестни и точни пичове и са обединени от любовта към оръжията. Няма голямо значение кой пръв е пуснал тема, а това да се знаят всички нови неща в оръжейната тематика, производство... И ти, и аз сме били водени от едно - да покажем едни нови и интересни модели на Glock. Някой ще ги харесат, други не, но според мен е важно да видим какво мислят другите оръжейни любители...
Бъди жив и здрав и много успехи в стрелбата!

_________________
Росен Белишки
КДС "Алфа"

Jericho 941F 9x19
CZ 75B 9x19
SAR M1F 7,62x39


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2019, 11:30       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Оръжейно болен написа:
Колега, няма никакъв проблем! ...И ти, и аз сме били водени от едно - да покажем едни нови и интересни модели на Glock...Бъди жив и здрав и много успехи в стрелбата!


:tu: :tu: :tu:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2019, 13:25       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
След 10 години пробване на различни модели глоци, стигнах до извода, че Гастон по-добро от тандема "19 & 20" няма. Лично мнение, но за сега не смятам да сменям тази двойка.. трябва да излезе нещо супер-пупер-мега, та да се замислям по темата КНО. :-)

п.п. Едно уточнение: Г40 МОС е по-добър от Г20, но като съвкупност от качества и изискването за скрито носене.. Г20 все пак печели с едни гърди.

п.п.п. След Ген4 не ми харесва факта, че отпадна един пин, който държи УСМ-а в полимерната рамка на Глок. Макар и много здрав, този полимер е гъвкав и си има нужда от вътрешно 3D укрепване. Може и да не съм прав, то времето ще покаже. За сега ресурса на Ген3 е ненадминат, а как ще се представи Ген5 - ще видим след няколко години.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2019, 18:23       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Оръжейно болен написа:
https://eu.glock.com/en/technology/slimline-silver-slide

https://www.youtube.com/watch?v=-MzTHUwDRnY

Какво мислите, колеги? Ще имат ли много фенове??
Новия 43х изглежда идеален за всекидневно носене...

Ще имат много фенове, особено в щатите. Всички искаха еднореден Глок и Гастон им го даде - пазарна икономика и търсене/предлагане. Всъщност, Г48 не е точно с еднореден пълнител, както е например в ТТ и ПМ. Има зиг-заг на патроните, но този зиг-заг е разтеглен. Нещо подобно на HK USP45 спрямо HK45 - разлика в два патрона и получаваме по-тънка ръкохватка.

Впрочем, човекът който създаде Г43Х и Г48 е руснак, работещ за Глок. Пише на Ганза-та и е голям пич. :-) Както каза завчера: "Глок няма конкуренти, има само имитатори! Миналата година продадохме 2 млн. бройки.." :D Моделът Г19Х, който загуби конкурса на US Army (класира се на второ място), се продава повече от целият контракт на Пентагона с SIG P320 /M17/. :happy: Въобще, Глока е институция в пистолетният свят.. или се влюбваш до уши в него, или го намразваш от все сърце. Средно положение няма.))

...
Остана голямата тайна - какви ще бъдат моделите 44, 46 и 47. По тях се работи, но няма да са готови за тазгодишното Шот-Шоу във Вегас..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2019, 19:10       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
TheWhiteMan написа:
Въобще, Глока е институция в пистолетният свят.. или се влюбваш до уши в него, или го намразваш от все сърце.

Кенеф като всички останали ширпотреби, ако питаш мене… :happy: ; като продукцията след 2017-та насам, която достига до нашите географски ширини… въобще не си заслужава да се коментира. :oops: В този контекст, да… ще е интересно как ще се представи/ докъде ще го добута Ген. 5.

Който и да е "глок" няма база за сравнение с къстъм пищов, изработен изцяло от фрезована стомана. Къде ще сравняваме стрелянето с "глок" и това с "танфолио"... или "шадоу-2", ако щеш… ами, база за сравнение просто няма!

Поради факта, че Глок/ за разлика от "хеклерите" примерно, които са ширпотреба с по-качествена изработка!!!... е мислен/ правен от хора, които стрелят… за хора, които стрелят… всяко следващо поколение е с вкарани редица подобрения, улесняващи стрелянето. Което го прави фаворит за работен/ служебен пищов.

Да не забравяме опциите за тунинги… на един "зиг" примерно, ако искаш да му промениш нещо по спусъка… усилието или"ресета"... трябва да си поръчаш цял отделен спусък. Докато тук като се заиграеш с конектори, пружинки и пр… краят му се не вижда.

Също така, от скрито носене… "сейф екшън" системата ти позволява даването на много бърз и точен изстрел. При 1911 трябва да сваляш предпазител, и то с цев… вече насочена напред, иначе е опасно… а от СА/ Да пищов - да теглиш от ДА.

Субкомпактите иначе, така и не успяха да ме грабнат… да си дойдем на темата! По-малко от 19-ка вече ми става неудобно, стрелянето също става по-трудно… патроните в пълнителя са ти малко, все едно носиш "макарена"... най-много засечки на Глок съм се нагледал именно на субкомпакти… МАРКЕТИНГ ниша си е това… да си взема всичкото субкомпакт на пазара… хем да ги имам в колекцията си, хем и лично да пробвам.

И за самото стреляне... ако не можеш да стреляш с 19-ка, добре и то… със субкомпакт ще ти е още по-трудно, като в по-големите калибри за мен става безсмислено. Но всеки в крайна сметка, си има негови си предпочитания... и концепции, които споделя.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2019, 19:24       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
ubboto написа:
По-малко от 19-ка вече ми става неудобно

И при мен е така. По-долу от 19-та не искам да слизам.

Но хората са различни - едни живеят в топъл климат, дето трябва да носят под тениска 7-8 месеца в годината. Други са пуснали кореми и не могат да носят IWB на 1-2 часа (аз и двата ги нося AIWB на 1 часа и зиме и лете.. но трябва да имаш плосък корем и да се посещава фитнеса поне три пъти седмично))).. обаче да не се отплесвам за носенето. Няма друг производител на пищови, който да предлага всички калибри във всички типоразмери. Стареца е уникален в това отношение. :-)

А що се касае до спорта.. то Глок никога не е бил и няма да бъде спортен пистолет. Това е оръжието на полицията, армията и законно въоръжените граждани. За спорта си трябват други работи - SA УСМ, метални рамки и прочие неща, несъвместими с ежедневното носене.

Ей ги моите Ген4:


Прикачени файлове:
DSCN4825.JPG
DSCN4825.JPG [ 621.89 KiB | Прегледано 11653 пъти ]
DSCN4803.JPG
DSCN4803.JPG [ 604.63 KiB | Прегледано 11652 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2019, 19:52       Заглавие:  Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Ако на 1911 тръгнеш да сваляш предпазител когато си насочил в целта и си направил хвата с две ръце си загубен.
Друго е разковничето там


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2019, 20:15       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ti6kata написа:
Друго е разковничето там.

Да свалиш предпазителя, докато още правиш хвата… правил съм го, но ми се струва опасно. А и досега не съм видял 1911-ка да бие Глок на първи бърз и точен изстрел от работен кобур и скрито носене.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2019, 20:38       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Пак не позна :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2019, 21:31       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ti6kata написа:
Пак не позна :)

Без значение, 1911-ката така или иначе не може да стъпи на първи бърз и точен изстрел от кобур и скрито носене на Глок. Аргументите само на ТАЙМЕРА се приемат + попаденията в мишената. :happy: А с разни "зигове", "щаери, "берети" и пр... по 3х5 инчовото листче на 7 ярда си средно с половин до 1 секунда отгоре.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Яну 2019, 21:59       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Темата пак отива на това дали глок става или не.
Да , става.
Предлага сигурност, която малко пистолети предлагат. Но за спортни цели трудно ще се пребори с други опоненти. Въпреки това бих стрелял с глок на състезание дори и да се изложа.
Но пък ще стрелям.
Няма да отстранявам засечки.
Моята комбинация е 17, 26.
За мен е повече от добре.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer