logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 00:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 17:02       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
TheWhiteMan написа:
Остана голямата тайна - какви ще бъдат моделите 44, 46 и 47. По тях се работи, но няма да са готови за тазгодишното Шот-Шоу във Вегас..

Това е моя грешка в горният текст и реших да се поправя. :-)

Г46 е проект, който правят от няколко години единствено и само за конкурса на немската полиция. На практика 19-ка, но със заключване тип "въртяща цев":

Изображение

Изображение

Та аз още тогава казах на конструктора дето пише в Ганза, че немците са шовинисти и няма да приемат австрийски пистолет дори в полицията - винаги ще предпочетат Хеклера, даже ако Глока го превъзхожда.. и той се съгласи принципно с това.

Обаче ето какво написа вчера:
Цитат:
Итак, Г46 месяц назад успешно прошел сертификацию по TR в городе Ульм - и на этой неделе принят на вооружение полицией Заксен-Анхальта, в размере ~8.000 единиц.
Для компании Глок это мелочь (по сумме оборота) но гигантский прорыв на немецкий служебный и возможно гражданский рынок.


Първият случай, когато компанията Глок пробива на немският оръжеен пазар.. машала!))


Така че Г46 е ясен, остава загадката какви ще бъдат Г44 и Г47. Всеки един номер означава отделен проект (няма нищо общо с калибъра или реда на поява на пазара) и по него работи отделен обособен екип от хора. Гастон вече взима само фундаменталните решения и практически не работи.. а и какво да прави един 80-годишен милиардер? :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 18:24       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
TheWhiteMan написа:
Така че Г46 е ясен

Не ме кефят нещо тези компактни модели, още повече че не са ми ясни предимствата на въртящата се цев пред браунинговото заключване. Хипотетично, вертикалният стринг би трябвало да е по-малък при въртящата… но колко работи това при къса пистолетна цевка… няма как да се каже, без да се тества.

Мнение на приятел от мрежата:
Цитат:
The requirement fort the state police of Bavaria is just a replacment for their old P7 with a bigger magazine. The Walther PPQ, the HK SFP 9/VP 9 and the Sig P320 are in the running. There are now only three other polices(Berlin, Saxony and the Polizei DBT) with a low capacity gun. None of them are big enough to really be worth this effort(and most likly they only want a higher capacity gun).

Иначе аз лично чакам Г34 Ген.5, може и да не е МОС:
https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... -g34-gen5/

И нещата при мен приключват там… за упражнения от кобур, 34-ката по ред причини и звяр. Носенето също не кой знае какъв проблем, особено ако си свикнал преди това и на "Стечкин".

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 18:45       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Въртящата се цев е някакво изискване на немците за конкурса. Според конструктора, дава 1-1.5 мм по-ниско разположение на цевта, а от там и по-малък откат. И на мен това заключване не ми харесва - излишни зъби на цевта, възможност за натрупване на нагар в канала и пр. ИМХО.

ubboto написа:
34-ката по ред причини и звяр. Носенето също не кой знае какъв проблем, особено ако си свикнал преди това и на "Стечкин".

Не, звяр е 20-та или 40-та! :happy: Давай да го популяризираме този калибър в БГ-то, само ние сме изостанали.. стига с тези девятки, не ти ли омръзнаха? Аз агитирам всичките си приятели да си купят пистолет в 10мм и всички отговарят: "не е разпространен, после от къде патрони". А нещата са много прости - колкото повече народ сме с 10мм, толкова повече търговците ще са принудени да го внасят и цената му ще падне..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 19:01       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
TheWhiteMan написа:
А нещата са много прости - колкото повече народ сме с десятката, толкова повече търговците ще са принудени да го внасят и цената му ще падне..

И колко да сме този "повече народ"... 10-20 човека. Преди като ходих да стрелям с Глок 31, човека от голямо софийско стрелбище ми вика… само ти и още един идвате да стреляте с .357 Зиг… това преди 5 години някъде.

Друго, в Бг-то не се стреля много… кел файда 200 човека да си вземат пищови в екзотични калибри, като ходят да пуснат по 50 патрона веднъж на три месеца.

34-ката е звяр за стрелкови упражнения за време и точност… по-голям "sight radius" или разстояние между мерника и мушката… което го прави по-точно оръжие от всякакви компакти и субкомпакти. Далеч по-добър баланс от 17-ката и съответно контрол на бързи сплитове… отделно две бързи и концентрирани деветки/ особено експанзивни… едва ли отстъпват като стоп ефект на едно нещо… пък било и то по-голямо и мощно като калибър.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 19:15       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Ами щом те влече спорта, поне си вземи 34 МОС. Аз на 19-та съм сложил бързомер с точка 7МОА и го ползвам за стрелба за удоволствие и релакс. Там, където реално може да ми се наложи да стрелям (в планината и гората), нося само Г20. Също и като бекап по време на лов - той става, а девятката не става.. слабичка ми се струва.))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 19:39       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
TheWhiteMan написа:
Ами щом те влече спорта...

Не е спорт това. Първи бърз и точен изстрел от кобур и скрито носене, примерно... си е цяла отделна наука. Та, ако ти се наложи да действаш дефанзивно... важно ли е бързо да извадиш и точно да положиш?! Ами, мисля че да. Неизбежната отбрана, тоест крайна необходимост при лов... тук не я коментираме.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2019, 11:07       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Shot Show 2019

https://youtu.be/jazdFAHStbs

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2019, 15:43       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Нещо като евентуални цени и време на внос... За 48-цата предимно, че нещо "ме захапа кучето" пак.
И още един въпрос, лаически, ама... Този блок инокс ли е или е само покритие. За мен е важно, нося предимно скрито оръжието и в близост до тялото, та лятото да нямам ядове и дертове с покрития и пр.
Благодаря предварително!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2019, 15:57       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
radula написа:
Този блок инокс ли е или е само покритие. За мен е важно, нося предимно скрито оръжието и в близост до тялото, та лятото да нямам ядове и дертове с покрития и пр.
Благодаря предварително!

Покритие е, не е инокс/неръждавейка. Отново плазмено като черното, но сиво. Скоро ще ги пуснат и в черно.

Най-здравото покритие на глоците беше Тенифер, но след Ген3 го замениха с анодо-плазмено-мелонитено (не съм много на ясно). По екологически причини - процеса на нанасяне на Тенифера в завода е замърсявал околната среда. Но и новото покритие е достатъчно здраво и почти не му отстъпва.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2019, 22:36       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Абе май най-яко ще се окаже Серакот :)
https://www.youtube.com/watch?v=9jnpGWWd7CQ
https://www.youtube.com/watch?v=YlUwOR4Tq10

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2019, 14:12       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
ti6kata написа:
Абе май най-яко ще се окаже Серакот :)
https://www.youtube.com/watch?v=9jnpGWWd7CQ
https://www.youtube.com/watch?v=YlUwOR4Tq10

Не е по-яко от OEM покритията на Glock.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2019, 14:32       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Серакота е може би най-доброто, но става за "кастъм" производство (или ограничени серии), а не за такъв голям завод като Глок с капацитет от многохилядни бройки на ден. Говорим за неща като себестойност, логистика и време за изготвяне на единица продукция.. т.е. чисто технологични неща.

Новото покритие (nDLC) се справя прекрасно с обикновеният salt spray test, даже казват, че е по-добро от Тенифера. А това е най-важното за един пистолет - да не ръждясва. Ако се търси покритие, което да е еднакво устойчиво срещу цялата Менделеева таблица, то или няма да е технологично за производство, или цената на пистолета ще стане неконкурентноспособна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2019, 15:27       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Между другото, имам личен опит с Г26 Ген3 от преди 6-7 години. :-)

Та така.. тогава имах джет и едно лято отидохме с приятели на палатка на нашето море. Носех с мене въпросният Г26, но къмпинга беше пренаселен и от страх да не го откраднат, не смеех да го оставям в палатката, или в жабката на джипа. Та беше при мене и в морето.. а освен това нямах никакви смазки и протриватели. Единствената грижа: всеки ден след плажа го изполивах със сладка вода на чешмата.

Какво се случи? Ръждясаха само пружинките на УСМ-а и малко възвратката. По затвора и цевта нямаше никакви проблеми. Възвратната се оправи, след като я обработих със смазка в София, а малките пружинки просто ги смених /не ми се занимаваше да ги търкам/.

….
Въобще, четете си User Manual-a на производителя, не бъдете душмани към оръжието, почиствайте го след стрелби + фин слой масълце за носенето и .. то ще ви служи вярно дълги години. За повече от 10 г. не съм имал никакви проблеми с глоците, това е съвременен пистолет, а не ПМ и ТТ от средата на 20-ти век.))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2019, 17:14       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Rotkod написа:
ti6kata написа:
Абе май най-яко ще се окаже Серакот :)
https://www.youtube.com/watch?v=9jnpGWWd7CQ
https://www.youtube.com/watch?v=YlUwOR4Tq10

Не е по-яко от OEM покритията на Glock.


За малко да ти повярвам :)
Абе тия клипове гледате ли ги или само барате клавиатурата в трупане на 'МИСЛИ'?

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2019, 03:45       Заглавие:  Re: Новите пистолети на Glock -модели 43x и 48
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
ti6kata написа:
Rotkod написа:
ti6kata написа:
Абе май най-яко ще се окаже Серакот :)
https://www.youtube.com/watch?v=9jnpGWWd7CQ
https://www.youtube.com/watch?v=YlUwOR4Tq10
Не е по-яко от OEM покритията на Glock.
За малко да ти повярвам :)
Абе тия клипове гледате ли ги или само барате клавиатурата в трупане на 'МИСЛИ'?

Ако позволиш да те попитам, ти от личен опит ли се изказа за “Cerakote”?

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer