logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 09:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 355 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2019, 11:56       Заглавие:  Re: Пл14 или УДАВ...приемане на въоръжение
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
ubboto написа:
TheWhiteMan написа:
А Удав.. Че той има приблизителните размери на Г20, а стреля с девятки. Защо? Моето предположение е, че за да компенсират липсата на технологии за производство на полимерната рама, просто тъпо са увеличили сечението - така дори полимер с по-лоши характеристики ще издържи повечко напрежения/вибрации, които се генерират при изстрела. Вече писах какво ми е мнението за външният чук с декокера: 20-ти век. Ъгъла на ръкохватката е просто ужасен.

Без лично да го тестваме - нищо не можем да кажем. Преразказ по картинка. Както си съчиняват и в един от най-авторитетните оръжейни блогове:

Цитат:
The Udav pistol is a hammer fired DAO semi-auto pistol.
https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... to-pistol/

В случая за мен хубавото е, че нещо се прави... нещо се движи. И че на преден план са извадени млади хора да се учат и усъвършенстват.

Не ми се иска да излизаме от контекста на темата. Но нещата в живота са свързани и за да сме точни и коректни се налага да излезем малко от темата. Работил съм последните 5 години с десетки руснаци. Често сме говорили на най различни теми. И защо са решили да живеят в България. Всеки един от тях ми е казал, че в България много повече му харесва. И предпочита да живее в България. Говоря за млади, умни и добре образовани руснаци. Не мисля, че при руснаците нещата вървят на добре. Най-големия късмет на България е това, че се откъсна от пагубното влияние на руската мафия.

Членството на България в ЕС е най-доброто нещо, което се е случило на България след 9 ти септември 1944 та година. Това членство ни върна в семейството на най-развитите икономически, социално и културно държави в 21 век.


Наглата руска пропаганда срещу ЕС не носи нищо добро на никой освен на руската мафия. Руснаците са много хубави хора, но държавата им е ужасна. Защо е така е дълга и тъжна тема. Който иска нека отиде да пожиивее в Москва или Сан Питер. Да види класовото разслоение. Да види мизерия каквото никъде няма в Западна Европа. Да види как се краде кола в центъра на Москва пред очите на охранител и той само седи и гледа уплашено.

Това че в България законите са зле написани и няма правов ред. Не се дължи нито на Русия, нито на САЩ. А си е наш личен проблем. Ние сме си избрали кой да ни пише законите. Никой друг не ни е виновен за сегашното състояние. За 30 години свобода ние превърнахме България в анархия без правов ред. Всички ние с нашето участие или безучастие.

Новият руски пищов е пълна трагедия откъм ергономика, място на предпазителя и дори откъм патрон. Поредния опит за "уникалност" израз на страшен комплекс за малоценност. Роден от липсата на емоционална интелигентност и житейска зрялост.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2019, 14:36       Заглавие:  Re: Пл14 или УДАВ...приемане на въоръжение
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
TheWhiteMan написа:
Вече писах какво ми е мнението за външният чук с декокера: 20-ти век. Ъгъла на ръкохватката е просто ужасен.

За външния чук - не ги разбираш нещата, писах ти го веднъж вече. :happy: За ъгъла на ръкохватката, при -20, -30 градуса навън... си требе ръкавички. А по-острият ъгъл, като този на "Лебеда", само ще ти пречи, мислА.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2019, 14:42       Заглавие:  Re: Пл14 или УДАВ...приемане на въоръжение
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
The Gun Man написа:
Новият руски пищов е пълна трагедия откъм ергономика, място на предпазителя и дори откъм патрон. Поредния опит за "уникалност" израз на страшен комплекс за малоценност. Роден от липсата на емоционална интелигентност и житейска зрялост.

Форумът за пореден път почва да се превръща в тинейджърска мъка. :DD По същество, а и да сложим точка на глупостите... залагам хиляда лева, че с цивилната версия на този пищов, ако/ когато дойде в БГ... пак ще те бия на стреляне! Ти избирай какъвто Глок си искаш... имал си доста. :D Упражненията ТСБ ги е формулирал в предизвикателството си към Посейдона... та, дойде ли този пищов в БГ... даваме аз и ти по хиляда лева на Посейдона... и отиваме да стреляме петте упражнения, предложени от ТСБ. Сделка или не?!

Ако може само, точно и ясно! Че нещо търпимостта към всякакви кензиси в последно време, било и то само мисловни... нещо много силно ми е изтъняла.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2019, 16:21       Заглавие:  Re: Пл14 или УДАВ...приемане на въоръжение
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Ми не. Не желая да се надстрелвам с никой. :-) Но дори да стрелям по-точно от теб с тази държавна соц изгъзица. Това не значи, че е по-добър пищов от Глок. Просто значи, че един човек стреля по-добре от друг. Може и да е обратното, това пак нищо не говори за пищова. Чичо Джери стреля като Бог с рево, но това не значи, че с рево се стреля лесно.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


Последна промяна The Gun Man на 20 Сеп 2019, 16:39, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2019, 16:27       Заглавие:  Re: Пл14 или УДАВ...приемане на въоръжение
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Хе-хе!
Убо, ще е по-реалистично да сложиш един след друг глок 17 с +р патрони и тоя удав на кръста и да си замериш времената и попаденията.
И ако има разлика, да дадеш 1000 лева на руснаците, да си купят свестен пищов.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2019, 16:47       Заглавие:  Re: Пл14 или УДАВ...приемане на въоръжение
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Ехе супер предложение. :tu: Китайците имат една поговорка. "Единственият, който трябва да се стремиш да превъзхождаш е този който си бил ти вчера."

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2019, 16:56       Заглавие:  Re: Пл14 или УДАВ...приемане на въоръжение
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Според мен, този почти прав ъгъл на ръкохватката няма нищо общо със стрелбата с ръкавици. Причината май е друга - не са успели да осигурят надеждно подаване на патроните от двуредов пълнител с двуредов изход към патронника. Особено техните бронебойни девятки, при които закаленият щифт стърчи извън стандартите по CIP и SAAMI.
Изображениеimage hosting services
:-)

При ПЛ имаме съвременен двуредов пълнител с едноредов изход под ъгъл почти равен на глоковският. Височината на затвора е близка до глоковската, а не тип "двуетажен автобус". При това и той работи с руските бронебойни 9х19.

p.s. Удав се превежда на български като "боа". Чудно ми е от къде идва името, след като пистолета е квадратен, а боата има съвсем друга форма.)))


Последна промяна TheWhiteMan на 20 Сеп 2019, 17:00, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2019, 16:59       Заглавие:  Re: Пл14 или УДАВ...приемане на въоръжение
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Това което категорично отказвате да разберете че "няма нужда да се открива колелото" е път, не магистрала, не направо телепорт към ЗАТЪПЯВАНЕТО.
Това все едно в клас, ако един ученик реши задачата другите да не я решават. Много хубаво така само един ще се развива.
Ако Удав не става ще направят друг, трети и т.н. докато стане.

И понеже си ми е в кръвта да ви питам вие еб..те ли си жените?! След, като вече веднъж сте ги - нали защо да се прави наново, то няма нужда вече веднъж някога е еб..н@. PDT_Armataz_01_30

И понеже ще има включване от новия ми колега програмист. За 21 години работа с чужденци видях само един умен отвъд голямата вода и той беше руснак завършил със златен медал някакъв космически институт и с PhD по математика теория на графите.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2019, 17:22       Заглавие:  Re: Пл14 или УДАВ...приемане на въоръжение
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Никой не казва, че руснаците не са умни хора. Напротив едни от най-умните хора са руснаци. Сергей Брин е роден в Москва и ако имаше подходящи условия в Русия Гъгул можеше да бъде руска фирма. Има много добри руски частни фирми като Лобаев. Сигурен съм, че Лобаев могат да направят по-качествен пистолет от Глок. Защо това не се случва, най вероятно заради държавния монопол в оръжейната индустрия на Русия.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2019, 17:42       Заглавие:  Re: Пл14 или УДАВ...приемане на въоръжение
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Ами тя топлата вода е открита отдавна, мисля още неандерталците са си правили бани в гейзерите.
Същото е и с куршумите - дупчели са дупки отдавна, и се знае, че малки по сечвние бързи проектили са по-добри за пробиване на дупки в твърди прегради, отколкото широки и бавни.
И тъй като има на пазара готови, доказани калибри, с потенциал да пробиват, е трудно да се схване логиката в избора на по-слаб калибър, който няма перспектива да има увеличение на пробивността - сега кара 100 грейнови куршумче на 400 метра, докато 357 зиг бута същия куршум до 500 метра.
И ако руския бронебоен минава през сегашните жилетки, след няколко години ще се спира от новите, и няма да има потенциал да бъде засилван повече.
За сметка на това зига оше доста време ше върши работа както си е.
Това е ако говорим за бронебойни патрони, които нямаме идея колко лесно се правят, колко струват, и дали въобше ще имат потенциал да снабдят цяла армия с тях.
Останем ли на ФМЖ, тоя чудотворен калибър не е с нищо по-добър от 9х19, само дето ше иска да се пренастройват производства и мощности, за да бъде правен, и при криза с тия производства няма откъде да бъде внесен.
Оставам настрана правия ъгъл на дръжката, дето при инстинктивна стрелба ще сочи дулото на 2 метра пред стрелеца - напомня ми за онова видео на руските командоси, дето стреляха в земята да плашат оротивника - явно сега ще е и официална военна доктрина.
И както споменаха по-горе - тоя 26 годишен инженер посмъртно няма как да е главния проектант на изделие избрано с конкурс. Ако той го е правил му е била дипломната работа, и татко му е някой важен чичка с анцуг, кокто е заповядал да изберат сина му.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2019, 17:43       Заглавие:  Re: Пл14 или УДАВ...приемане на въоръжение
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
А за умните - от българите по-умни няма на света.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2019, 18:19       Заглавие:  Re: Пл14 или УДАВ...приемане на въоръжение
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
The Gun Man написа:
Ми не. Не желая да се надстрелвам с никой. :-) Но дори да стрелям по-точно от теб с тази държавна соц изгъзица. Това не значи, че е по-добър пищов от Глок. Просто значи, че един човек стреля по-добре от друг. Може и да е обратното, това пак нищо не говори за пищова. Чичо Джери стреля като Бог с рево, но това не значи, че с рево се стреля лесно.

С което за мен темата се изчерпа. Газ на клавиатурите...

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2019, 18:35       Заглавие:  Re: Пл14 или УДАВ...приемане на въоръжение
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
ubboto написа:
The Gun Man написа:
Ми не. Не желая да се надстрелвам с никой. :-) Но дори да стрелям по-точно от теб с тази държавна соц изгъзица. Това не значи, че е по-добър пищов от Глок. Просто значи, че един човек стреля по-добре от друг. Може и да е обратното, това пак нищо не говори за пищова. Чичо Джери стреля като Бог с рево, но това не значи, че с рево се стреля лесно.

С което за мен темата се изчерпа. Газ на клавиатурите...


То е като да се фанеш на бас с някой дърт програмист, кой ще е по-добър - ти на най-новия мак, или той на i3:)
Кой мислиш ще прибере парите?
И дали ще е заради екипировката, или заради качествата на състезателите?
И ще означава ли, че i3 е най-доброто?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2019, 20:38       Заглавие:  Re: Пл14 или УДАВ...приемане на въоръжение
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1299
minavasht написа:
А за умните - от българите по-умни няма на света.

След руснаците обаче. Колегата по-горе, който вероятно е дълбоко в научните среди, ни сведе че единственият умен американец е руснак (с PhD!), а не българин.

Вярно, че по научни публикации сите сме в графата "и други", но ние имаме оправдание защото сме малко, а руснаците щото в пакета санкции влиза, че нямат право да учат английски - съответно не могат да си публикуват откритията…

Иначе според скромното ми мнение, при военните които така и така носят основно оръжие и/или са част от разчет, пистолета трябва да е максимално лек и нещо около 9мм. Вероятността да опрат до него е имагинерна, а за разлика от ловците, срещата сам срещу гладна мечка е малко вероятна. А дупченето на жилетки с пистолет може да е важно за полицаи и охрана, но за военни да разчитат на това хич не е добра идея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2019, 21:16       Заглавие:  Re: Пл14 или УДАВ...приемане на въоръжение
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Амазоне, Бомбандировача много добре знае приноса на Америка в математиката ...прф. Джон Наш само да вземем има и други големи американски математици...просто казва за хора които лично е срещал...

не знам доколко си учил математика...само малка плеяда руски математици показвам...и това по времето когато дедо ми и дедо ти са пасли овците по баирите...а в Америка ковбоите са пасли кравите с викове: рррр гяв гяв...
Цитат:
П.Л. Чебишев (1821 – 1894 г.) А.А. Марков (1856 – 1922 ) и А.М. Ляпунов (1857 – 1918 ) , Н. И. Лобачевски (1792 - 1856)

С.Н. Бернштейн, В.И. Романовский, А.Н.Колмогоров, А.Я. Хинчин, Б.В. Гнеденко, Н. В. Смирнов
и още доста има...

А английски днес всеки знае ...споко...международен език е няма как...
наистина англоезичния свят днес е водеш с открития и научни публикации , но не бива да се подценяват останалите...
е, да...например ...черните хора открития нямат...не съм расист...просто негър учен открил нещо фундаментално, като Менделеев, Гаус, Риман, Лайбниц или Ойлер примерно няма

----------------------------------------------------------------------------------
Пистолета ако е с максимално лека рама /глок/ дава шибаната засечка мека китка.../мога да го демонстрирам цял ден засича от 100 100 пъти държи ли са лабаво...
военни това не го понасят...ако си ранен лабав хват това онова...остава си за специалците...и така...

със зиг про примерно не се получава - тази грозотия стреля всякак а и той е с пласмаса рама и ъгъл като на Удав 90 градуса/ опитвам се вече 7год да обесним на Геле защо некои наши служби предопчетоха тоя зиг...
до 5год още и е разбрал...толкова некъде отне на един приятел да се убеди и да смени валтера с глок - 10г заеби...
толкова и ще отнеме да се разберат критериите на военните в тази тема американци и руси...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 355 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Viceroy и 146 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer