logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 15:21




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2019, 02:45       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
5_AR написа:
Добра теза, аз също не живея на постоянният си адрес и смятам, че архаичният закон трябва да бъде променен.

Обърни внимание, че поправката, чрез която черно на бяло в закона е записано, че физическите лица са длъжни да съхраняват по постоянен адрес… е от 2016 г. А влязла в сила рестрикция тепърва да се олаби - забравете! Калени бойци като Бързилов се борят в момента да спасят каквото могат от санкциите на Евродирективата… евала им за което! Но и те няма как да огреят навсякъде.

Иначе има много резон в доста от предложенията тук… но без топла връзка с някой народен представител... щото само те имат право на законодателни иницативи… звучат малко като писмо до Дядо Коледа.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Фев 2019, 10:55       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
А влязла в сила рестрикция тепърва да се олаби - забравете!


Все си мисля , че след година-две ще се борим да останат в сила сегашните рестрикции

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2019, 12:00       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
По този казус май няма промяна...
Поне аз не откривам в закона след приетите промени.

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2019, 12:17       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
sk67 написа:
По този казус май няма промяна...
Поне аз не откривам в закона след приетите промени.

Да ти купим очила?

"§ 36. В чл. 98, ал. 1 накрая се добавя „или настоящ адрес, за който е издадено удостоверение от съответната община“ и се създава изречение второ: „Когато огнестрелните оръжия и боеприпасите за тях се съхраняват по настоящ адрес, физическите лица подават заявление за уведомяване до съответния началник на РУ на МВР по постоянен и по настоящ адрес.“

https://dv.parliament.bg/DVWeb/showMate ... Mat=137217


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2019, 12:30       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Mad Dog написа:
sk67 написа:
По този казус май няма промяна...
Поне аз не откривам в закона след приетите промени.

Да ти купим очила?

"§ 36. В чл. 98, ал. 1 накрая се добавя „или настоящ адрес, за който е издадено удостоверение от съответната община“ и се създава изречение второ: „Когато огнестрелните оръжия и боеприпасите за тях се съхраняват по настоящ адрес, физическите лица подават заявление за уведомяване до съответния началник на РУ на МВР по постоянен и по настоящ адрес.“

https://dv.parliament.bg/DVWeb/showMate ... Mat=137217


Благодаря за подсказката.
Ето крайният текст за улеснение на съфорумците и другите читатели:

Чл. 98. (1) (Доп. - ДВ, бр. 103 от 2016 г., доп. - ДВ, бр. 37 от 2019 г.) Огнестрелните оръжия и боеприпасите за тях се съхраняват в метални каси, неподвижно закрепени, снабдени със секретно заключващи се устройства - за физическите лица на постоянния им адрес или настоящ адрес, за който е издадено удостоверение от съответната община. Когато огнестрелните оръжия и боеприпасите за тях се съхраняват по настоящ адрес, физическите лица подават заявление за уведомяване до съответния началник на РУ на МВР по постоянен и по настоящ адрес.

https://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135696097

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2019, 01:26       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Ное 2011, 22:46
Мнения: 475
Даже и в софийските КОС го знаят и прилагат вече.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Май 2019, 08:17       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2011, 10:45
Мнения: 268
Местоположение: София
MaFa написа:
Даже и в софийските КОС го знаят и прилагат вече.

Дай още инфо, ако имаш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2019, 10:55       Заглавие:  Re: ЗИДa на ЗОБВВПИ, отива към 2ро четене :)
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
kanartikin написа:
Нека да е постоянен ИЛИ по место живеене.
……..…...........

Така мисля.
Според мен, е добре постоянен ИЛИ по настоящ адрес.

Работи!
Потвърдено!
С БЛАГОДАРНОСТ, към всички които помогнаха, за да може да се материализира тази така добра за гражданите, а и за службите, идея.
Първите две страници, са класика, как с дебат между настояващ и опонент, се разви и аргументира теза, станала причина , да бъде възприета буквално от законодателя и вградена дума по дума, в надграденият вече закон.

За да не ги изреждам поотделно,//пиша от таблет//, Благодаря, на всички учствали в първите две страници, на Ivo III, в ролята на опонента, както и на Mad Dog, за отличната аргументация, за същото и на Dorsey.

Има надежда, ако това стана, защо не и друго, ако не и нещо повече

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юни 2019, 13:36       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
:tu:

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2022, 14:34       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 18 Ное 2022, 14:17
Мнения: 4
Здравейте, имам следния казус.

Наследих преди година огнестрелно оръжие , баща ми беше служител на МВР и след като почина изкарах всичи необходими курсове и документи и се сдобих с пистолета. Съхранявам го в каса на адреса ми по лична карта.
Имам обаче втори имот (къща) където също ще поставя и обезопася каса за съхранение , и мисля да живея там засега . Първия имот (който ми е по лична карта) мисля да го отдавам под наем.

Питането ми е дали има вариант да съхранявам законно оръжието по настоящ адрес а не по постоянен?
Какви документи трябва да подготвя и от къде да започна ?

ако няма такъв вариант може ли да се съхранява и в РПУ ?

Ходих до КОС и от там ми казаха най-добре сменяй лична карта, но това за мен наистина би било голямо главоболие тъй като адреса който е в личната ми карта е обвързан с работата ми , банкови сметки и др тип документи които направо ще ме върнат в първи клас , за една такава наложителна смяна.
Плюс че не знам след половин/една година дали пак няма да се върна в този апартамент да живея.

Благодаря ви предварително и се извинявам за невежеството си , но предпочитам да опитам и да попитам :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2022, 17:31       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
Вземаш и монтираш каса за съхранение на ОО в настоящия си адрес.
Отиваш в твоя КОС и пускаш уведомление, че ще съхраняваш ОО на настоящия си адрес: ххх
След което отиваш в КОС, обслужващ настоящия ти адрес, и пускаш същото уведомление.

Ако някъде започнат да ти съставят изречения, че така не става, прецени кое ти е по-важно,
да съхраниш ОО и за напред или заяждайки се с тях ( без да си служител от определените категории ),
да не ти подновят разрешителното впоследствие.

* това, че ще отдаваш постоянния си адрес под наем не е препоръчително да го споделяш с КОС.

Основанието за съхранение по настоящ адрес е:
ЗАКОН ЗА ОРЪЖИЯТА, БОЕПРИПАСИТЕ, ВЗРИВНИТЕ ВЕЩЕСТВА И ПИРОТЕХНИЧЕСКИТЕ ИЗДЕЛИЯ
Чл. 98. (1) (Доп. - ДВ, бр. 103 от 2016 г., доп. - ДВ, бр. 37 от 2019 г.) Огнестрелните оръжия и боеприпасите за тях се съхраняват в метални каси, неподвижно закрепени, снабдени със секретно заключващи се устройства - за физическите лица на постоянния им адрес или настоящ адрес, за който е издадено удостоверение от съответната община. Когато огнестрелните оръжия и боеприпасите за тях се съхраняват по настоящ адрес, физическите лица подават заявление за уведомяване до съответния началник на РУ на МВР по постоянен и по настоящ адрес.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2022, 18:09       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 18 Ное 2022, 14:17
Мнения: 4
Аз съм от Варна и реално КОС по настоящ адрес и постоянен адрес са на едно и също място ,и двата имота са в един квартал.
Точно от там ми казаха да сменям личната карта и постоянния си адрес.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2022, 19:24       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Авг 2019, 09:58
Мнения: 87
Местоположение: София
kcv написа:
Отиваш в твоя КОС и пускаш уведомление, че ще съхраняваш ОО на настоящия си адрес: ххх
След което отиваш в КОС, обслужващ настоящия ти адрес, и пускаш същото уведомление.


С уведомлението върви и "удостоверение от съответната община" както е споменато в горепосочения член. Аз съм така и никой не ми е правил проблеми. София, но в различни квартали. А това да са в 1 квартал и да се дърпат - изобщо не го разбирам.

_________________
Васил Богоев
СК Борис Дрангов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2022, 20:24       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
vbogoev написа:
А това да са в 1 квартал и да се дърпат - изобщо не го разбирам.


Точно за това съм му писал по-горе, да си прецени сам как да процедира при така поставени условия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2022, 09:37       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2011, 11:34
Мнения: 201
Местоположение: Варна
oldschool5 написа:
Аз съм от Варна и реално КОС по настоящ адрес и постоянен адрес са на едно и също място ,и двата имота са в един квартал.
Точно от там ми казаха да сменям личната карта и постоянния си адрес.


Кое районно си?

_________________
If you suck at shooting, you’ll still suck. However, it will be more fun to suck at shooting if you’re shooting a JP Enterprises rifle.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer