logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:14




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2022, 19:17       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Ное 2011, 22:46
Мнения: 475
Първо се издава удостоверение за настоящ адрес от съотв. община, и после в КОС по постоянен се подава уведомление. Ако в случая КОС е един и същ, би трябвало това да е достатъчно. Иначе се подава уведомление и в двата КОС-а. Смешното е, че няма срок, в който да се подаде в КОС по настоящ, което значи, че може никога да не подадеш и връзката (най-вероятно) се къса...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2022, 19:30       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Online

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
MaFa написа:
Смешното е, че няма срок, в който да се подаде в КОС по настоящ


Така ли ти казаха в КОС или така каза една лелка пред блока?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2022, 08:39       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 18 Ное 2022, 14:17
Мнения: 4
Sheriff написа:
oldschool5 написа:
Аз съм от Варна и реално КОС по настоящ адрес и постоянен адрес са на едно и също място ,и двата имота са в един квартал.
Точно от там ми казаха да сменям личната карта и постоянния си адрес.


Кое районно си?

Второ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2022, 08:59       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2011, 11:34
Мнения: 201
Местоположение: Варна
И аз съм там, и съм с отлични впечатления вече около 20 години. Ако искаш мога да ги питам другата седмица.

_________________
If you suck at shooting, you’ll still suck. However, it will be more fun to suck at shooting if you’re shooting a JP Enterprises rifle.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2022, 10:07       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 18 Ное 2022, 14:17
Мнения: 4
Sheriff написа:
И аз съм там, и съм с отлични впечатления вече около 20 години. Ако искаш мога да ги питам другата седмица.

Ще съм ти благодарен ако попиташ..

Да, аз също съм с добри впечатления, просто бях леко изненадан че ме посъветваха да сменям Лична карта, защото така било най добре и лесно,
както писах по горе наистина ще ме затрудни едно такова начинание.
При положение че съм в един и същи квартал, двата имота са на мое име, имам втора каса , малко ми се вижда безмислено да сменям един куп документи и бих искал да го избегна това движение :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2022, 12:04       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
oldschool5 написа:
oldschool5

Здравей,.. .....имах подобен проблем, при подновяването тази година!

И аз, преди време си бях направил смяната на адрес от постоянен, на настоящ адрес.

Та, както по горе описаха колегите, пускаш молба за смяна на адреса от постоянен на настоящ в общината,
вземаш писмото със смяната на адреса и в КОС, пускаш уведомителна молба, идват ти на проверка и си готов.

Оказа се обаче, че при подновяване или нова регистрация, ТРЯБВА да бъде на постоянният адрес!!!

Едва след това, може да се прехвърля на настоящият адрес!
Изглежда във масива който поддържат, постоянният адрес е основен, а настоящият е вторичен и за това искат да се мине през основният първо, а едва след това да се прехвърли на вторичният като настоящ.

Та и аз принудително си направих/върнах регистрацията на постоянен адрес при подновяването!

И сега ще пускам за настоящ, но едва след като ми мина проверката за постоянен.

Идеята за смяна на картата, е за тяхно, а не за твое или нашо улеснение!

Дано го описах разбираемо.
Бих препоръчал да си направиш регистрация на постоянен адрес и след около 6месеца, да си пуснеш за настоящ и така би трябвало да стане!
Би трябвало!
Успех!

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2022, 15:26       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 03 Окт 2022, 13:38
Мнения: 85
В Стара Загора, нямах проблем. Живея в апартамент, там ми е постоянният адрес. Имам и къща в Хасковско. Там живея също и от общината си изкарах документ за временно жителство. Просто в КОС Стара Загора представих копие от този документ и това е. Те вече са уведомени, че ще съхранявам оръжие и на второ място. Съответно трябва да уведомиш служба КОС и на втория си адрес да ти проверят касата. Инак при подновяване на разрешително и тн, си изискват да имаш каса на постоянния адрес и там я проверяват заедно с оръжието. Тоест и на двете места трябва да имаш каса както си му е реда. Но с отдаването на жилището под наем, не зная как стоят нещата. Вероятно от КОС, няма да са много съгласни да се държи оръжие в жилище с наематили. От друга страна, ти ще съхраняваш оръжие на втори адрес… знам ли. Реално оръжието, няма да е на едно място с наемателите, но как ще се изтълкуват правно нещата е отделен въпрос, щото реално имаш право да съхраняваш оръжие и на двете места, а пък на едното ще има наематили. Вероятно може да спестиш тази информация на КОС и да не съхраняваш оръжие там. Аз не бих съхранявал оръжие в жилище, което съм отдал под наем.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2022, 18:22       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Ное 2011, 22:46
Мнения: 475
kcv написа:
MaFa написа:
Смешното е, че няма срок, в който да се подаде в КОС по настоящ


Така ли ти казаха в КОС или така каза една лелка пред блока?

Бих ти отговорил подобаващо на заяждането, ма не си заслужава.
Каза ми го КОС-аджията.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2022, 21:33       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Online

Регистриран на: 02 Фев 2010, 20:12
Мнения: 564
Местоположение: София
MaFa написа:
kcv написа:
MaFa написа:
Смешното е, че няма срок, в който да се подаде в КОС по настоящ


Така ли ти казаха в КОС или така каза една лелка пред блока?

Бих ти отговорил подобаващо на заяждането, ма не си заслужава.
Каза ми го КОС-аджията.


Споко е, не се газирай. А тоя КОС-аджията те метнАл на върбалака.

Минал съм по тоя път със съхранението по настоящ адрес и няма как да ми кажеш нещо ново.

Имаш 14 дневен срок за уведомление на КОС по настоящ адрес.

ЗАКОН ЗА ОРЪЖИЯТА, БОЕПРИПАСИТЕ, ВЗРИВНИТЕ ВЕЩЕСТВА И ПИРОТЕХНИЧЕСКИТЕ ИЗДЕЛИЯ
Чл. 165. (1) Който не представи в 14-дневен срок документи, свързани с промяна на обстоятелствата, при които е издадено разрешение за съответната дейност с взривни вещества, пиротехнически изделия, оръжия и боеприпаси по този закон, се наказва с глоба в размер 200 лв. и/или с имуществена санкция в размер 5000 лв.
(2) При повторно нарушение по ал. 1 се налага глоба в размер 400 лв. и/или имуществена санкция в размер 10 000 лв. и отнемане на разрешението за срок до една година.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2022, 21:34       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2011, 10:45
Мнения: 268
Местоположение: София
Моя опит по темата.
Преди две години си извадих настоящ адрес въпреки, че живея на него от 10год. Занесох го в КОС по постоянен адрес, а на другия ден и в КОС по настоящ адрес и това е. И на двете места не съм имал проблем. Две различни районни в София. И двата имота са мои, и на двата адреса имам каси, но проверки не са ми правили през последните 15 години :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2022, 19:03       Заглавие:  Re: Съхранение на ОО...постоянен и временен адрес
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 27 Ное 2011, 22:46
Мнения: 475
kcv написа:
Чл. 165. (1) Който не представи в 14-дневен срок документи, свързани с промяна на обстоятелствата, при които е издадено разрешение за съответната дейност с взривни вещества, пиротехнически изделия, оръжия и боеприпаси по този закон,

Не съм юрист, обаче аз на издаващия КОС съм представил каквото трябва. Оттам-нататък дали уведомяването на всички по веригата попада под горния член и е мое задължение, не съм сигурен и не мога да коментирам.
Отделно, че от КОС по настоящ се опитаха два пъти да ме върнат, което, ако имам срок и го изпусна, не знам как мога да съм отговорен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer