logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:01




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2021, 05:27       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Няма нужда от въглища. Оловото съм топил и на електрически котлон - трябват му около 300 градуса. При такава температура цевта няма да се отвърне. Вероятно дори барбекюто ти ще вдигне едно 700 градуса по фаренхайт ако го затвориш, а това е предостатъчно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2021, 10:23       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Мисля, че с барбекюто, вероятността да прецака цевта е много голяма.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2021, 11:19       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Яну 2012, 20:59
Мнения: 1671
Amazon написа:
Няма нужда от въглища. Оловото съм топил и на електрически котлон - трябват му около 300 градуса. При такава температура цевта няма да се отвърне.


Да, като деца топихме олово на котлон и беше бързо!

Не бива да се стои наблизо разбира се, за да не се дишат изпаренията...!!!

Основното от оловото, Ще избяга бързо и лесно, но, полепите и налепите по стените, както и следата от оттичането би било проблем..... вероятно нещо допълнително и друго решение.

Възможно четки във все още топлата цев, но пък е опасно да не се разнесе равномерно полепа и налепа.... мътна работа.

Трябва да добре да се помисли, преди темперирането на цевта..
За медта отделно....

П.П. До колкото едни следващи изстрели биха отнесли полепите и налепите и като цяло следата от оттока... знам ли, пак е нещо и няма да е както сега да стои в килера.
Все е нещо в повече....

_________________
Tolle lege!
Невежеството убива!
Хората се раждат НЕ равни!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Дек 2021, 11:58       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
За протоколва - оловото се топи на 330 градуса... сплав ако е с антимон калай по ниска температъра , но над 300

Цитат:
Обикновено отвръщането на нисковъглеродни и цементуеми стомани се извършва при 180 – 200 °C, а на средновъглеродни и легирани стомани – при по-високи температури (350 – 500 °C). След отвръщане детайлите се оставят да изстинат бавно на въздух.


да нагряваш цев над 320 градуса тоест да отминеш светлосиния цвят лично аз приемам за варварство... и да не се деформира и изкриви ще изгори оксидацията ще изглежда жалка картинка

Изображение
https://www.i-school.dimovengraving.com ... zviat.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Дек 2021, 18:12       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Тя тая цев няма да я ползвам за нищо друго, пушката я купих единствено за пробата.
В грила няма да го правя, щото не искам да го цапам с олово, някой ден ще разтопя повече олово в голямата тава и ще потопя цевта вътре.
Ама кога ще е, нямам идея, не съм топил олово от доста години.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer