logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2019, 02:53       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Сагата продължава - пльокнах един патрон без барут, наби куршума малко пред патронника, закарах карабината на стрелбището и почнах да дърпам въжето. Бях сложил един шомпол от мосин отпред да следя какво става, но първия изстрел имаше достатъчно енергия да изстреля шомпола 5-6 метра - куршумите си останаха вътре.
Презареди няколко пъти, докато явно не можеше да бута по-напред и последния патрон явно не влезе напълно в патронника и експлодира - гилзата се пръсна, куршума изпадна от патронника със сплескан нос. Събра в цевта мисля 5 или 6 куршума, въпроса е, че само с капса не ги вкарва до дулото, а явно като се набиват с чук отпред не засядат както трябва.
Ебати и безсмъртната пушка!




Така изглежда патрона, който експлодира, и следващите - първия е с набит навътре куршум, беше явно опитал да го презареди, куршума изпадна от патронника като обърнах пушката.

Изображение

Ще видя дали ще мога да ги избия тия, и ще намеря начин да я затапя отпред, ако трябва и болт ще и навия в дулото, ама ще напълня цевта с куршуми.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2019, 06:49       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Мери с шомпол или стоманен кабел отпред и отзад, и като знаеш колко патрона с в цевта, можеш да определиш дали има празнини между тях.

Между времнно пушката май се оказа доста солидна въпреки цената.

ПС Парони се избиват най лесно САМО в обратна на изстрела посока. Ползвай месингов rod за да запазиш каналите.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2019, 18:44       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Минаващ, какво стана с набиването на куршуми плътно един зад друг в цевта?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2019, 19:24       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ми стои си пушката с набити в цевта куршуми от видеото, опитах да ги избия със стоманен прът и чук, но не помръдват, ще трябва най-вериятно да я разглобя и да се опитам с хидравлична преса.
Бяхме по екскурзии доста и не ми е останало време да се занимавам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2019, 19:53       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Припомням само, че идеята беше да стане така: Изображение

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2019, 20:05       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Да, знам, не съм се отказал, просто нямам време в момента.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2021, 08:56       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Това пък е за тази тема...откъс от тази
http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... &start=540
JDredd написа:
Минаващ, какво стана с набиването на куршуми плътно един зад друг в цевта?

станало е през 2008г
Цитат:
2. Около 2008, 9х19 “Хеклер и Кох” МП-4 А4, пакистанец на автоматична ги заби 3 един в друг
Нищо се не пръсна, сичко си остана цяло. След 1-2 месеца дойдоха едни момчета от “Х&К” и почнаха да цъкат с език, да клатят глави и да се чешат по теметата.
След още месец пратиха снимка на надлъжно срязаната цев - 3те проектила си се виждаха съвсем ясно ква 3ка са си спретнали :-D Причината се оказаха мнооо гадни патрони

andrei p226 R написа:
Няма как, физически е обективно НЕВЪЗМОЖНО, при заклинен(заседнал) проектил вътре в цевта, при следващ иизстрел, цевта да не се раздуе! 37 проектла вътре в цевта?? Моля Ви се! Тия ни имат за хора с умствени увреждания!

със сигурност свидетелят горе не е с умствени увреждания - физически, обективно и субординарно...
а случи ли се с три може да се случи и с повече...или не може...тавана е три!?

п.п.
реално ситуацията тук е все едно да ви заместя с Дред в съдебната зала да позащитя някой обвиняем...
дали ще му го донабия се питам или ше се оправя...може да тестваме


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2021, 09:56       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Poseidon написа:
Това пък е за тази тема...откъс от тази
http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... &start=540
Ха, вярно бе! Аз бях позабравил... В тази тема става дума за още едно обещано видео, дето няма да го видя :D
Посейдоне, ще ми направиш ли един списък с обещани видеа, а? Ти ги обичаш тези работи, а и не забравяш :D

tojito написа:
След още месец пратиха снимка на надлъжно срязаната цев - 3те проектила си се виждаха съвсем ясно ква 3ка са си спретнали :-D Причината се оказаха мнооо гадни патрони
Това пък е снимка, която няма да видя.

Мдаааа, остава ми само да вярвам :(

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2021, 10:51       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Дадено, Дред списък ше направя...обичам ги тези работи верно, но най-обичам да се плаща за мнение във форум...това ти ни научи тук и е правилно...та ше ти струва 4,79лв тоя списък...само по банков път приемам кинта.
Иначе се включвам да донабия в темата още два оловняка от онази тема ама са и за тази...но с раздуване на цев...е не е свободен затвор глока затова...
а хеклерчето горе ги е нанизало, като гердан, както не можело освен ако може

Виждаш с каква честота се случват тези събития - две за голяма част от живота на професионален тестер на разпинялки...стрелял десетки хиляди костилки...да се случи това на гражданин може за 147 живота един път

КАК очакваш точно тези два момента да се снимат на видео не знам...да очакваш някой да прави тестове и оп да му се случи веднага е също яко...
но снимката от хеклер горе може и да е запазена ще видим

та остава да верваш или да не верваш...има и трети вариант теоретично да си представиш процеса и да решиш дали нещо е възможно или не...ама ако си хуманист еквилибрист, гинеколог или аптекар няма как с тези иначе достойни професии да тълкуваш технически пинизи...
в тази тема се буксува какво става с въздуха между костилките къде изчезна няма ли налягане...ми изтича между ризата на костилка и цАв...деформират се плътно една в друга и това е ...ебати сложнотията НО си трябват условия за това

tojito написа:
Бургас, стрелбище “Капчето”, 9х19 “Глок” май беше Ген1 (не помня вече), някъде около 2009-2010. Патроните бяха релоуд, проектилите чисто олово. Колегата гръмна 2-3 пъти колкото да се разфърчи втечненото вече олово … стисна пак, чу се “пляк” и докато викнем се чу “бум” … пауза и “Б* си майката”
Заби ги два един в друг … не можахме да ги избием - натроши се оловото.
Но пък цевта се беше раздула малко след патронника. После КОС-аджията се бъзикаше с колегата, че май е искал да си направи пищова .40 :-D


и това ти е убягнало от първата сраница на другата тема
tconiotconev написа:
избивал съм 4 нанизани един след друг но на цевта и нямаше нищо. Голям късмет бе с макарената на колегата

не е снимано значи и Цоньо и Тоджито лъжат или пак агейн ше кажеш не лъжат, а грешат PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2021, 17:41       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Poseidon написа:
не е снимано значи и Цоньо и Тоджито лъжат или пак агейн ше кажеш не лъжат, а грешат
Уникално жалък си (вече не си ми и смешен дори) в опитите си да ме противопоставиш на някого в този форум - без значение дали това е минаващия, Дорсей, Тоджито, Цоньо или който е да е друг. Но щом това те държи жив и ти дава смисъл на живота - давай. Аз ще си чакам филмчетата :D

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2021, 18:02       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
не съм срещал по-объркан човек от тебе, Дред...
ти се правиш на знаещ по тази тема с тези мисли

JDredd написа:
1. Не е кретен, а някой, който дълго го е обмислял това. Вероятно работи в рекламна агенция.
2. Нагъчкването не е станало със стреляне, а с внимателно целево избутване на куршумите с метален прът по канала на цевта докато тя се запълни.
3. Цялата работа е скрита реклама


JDredd написа:
Абе аз ви казах, че онова от снимките не е от стрелба, а са играли чука и дорника, ама вие вашето си знаете...


естествено нямаш технически познания...оспорват те тука аз също...темата си заминава...минават години

имаш наглостта наскоро да ми пишеш лични, че е заради такава теми хората спрели да пишат...даже ти заради тези теми нямало да правиш експерименти повече...

минава месец от тази твоя пак тъпня и неразбиране на основни неща /на лични да коментираш обществени въпроси/ и оп излизат данни Дорсея и Тоджито колко не си прав по тези теми...

влизам поствам а ти се правиш на ударен с мокър парцал и ме правиш на ЛУД че съм "помнел" нещо забравено отдавна и това било смисъла на живота ми...

не знам кой е жалък при тези факти...ама аз жалък няма да ти кажа...объркан невеж технически и мега-адски мнителен както казват децата...
така са много нашенци и поради тази балкан простотия издълбока е така и по МНОГО обществени въпроси ...политически и медицински...ааааболютен батак!

с КАКВО те противопоставям на Цоньо и Тоджито като ти в твоите фантазии рекламни агенти ли ги изкарваш кво ли?

поне ги питай кое как защо? четат и други...така се посява познание


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2021, 18:11       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ами седи в килера разглобена пушката, опитах се да избутам куршумите, но цевта е сглобка с други части и няма как лесно да се натисне с преса или да се избият с дорник.
Нямам много време за екперименти вече, и кой знае кога ще се занимавам пак с нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2021, 18:18       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
minavasht написа:
опитах се да избутам куршумите, но цевта е сглобка с други части и няма как лесно да се натисне с преса или да се избият с дорник.
Нямам много време за екперименти вече, и кой знае кога ще се занимавам пак с нея.

когато си на кеф тогава...
Иначе опитай с перфоратор това работи много добре. Виждал съм как се вадят куршуми с него мнооого грамотно и леко ...и през дулото назад си бута и е ок......смазва се леко и готово

това е идеята ...само виж как забива пирон...отвива и гайки яко запекли като се думка по тях пак с дорника от перфоратора...лагери също се набиват с този метод без преса
https://youtu.be/qWhjFCvGJAE?t=190
и това 2м прът забива
https://youtu.be/K8mPy-oyX80?t=126


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2021, 03:11       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
minavasht написа:
но цевта е сглобка с други части и няма как лесно да се натисне с преса или да се избият с дорник.


Ако са оловни, може би ако заровш цевта в тлеещи дървени въглища можеш да ги изплискаш или за да не развалиш стоманата можеш да я потопиш в разтопено олово или нажежен пясък.

Ако имаш време разбира се. Ако не като се пенсионираш.

бтв FYI - Виждам вече втори бивш коп от Ню Йорк да работи за Scottsdale PD.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2021, 17:41       Заглавие:  Re: Ба мааму!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Мислих го това за разтопеното олово, щото май ползвах помеднени куршуми, ама кой знае кога ще остане време да пробвам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer