logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 07:20




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 329 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2019, 00:03       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Poseidon написа:
не се ебавам текста ми е сложноват

Посейдоне, не търси логика в закон, приет през 1968-ма година, с един милион изменения по него. Това само по себе си е нонсенс, държавата тогава е била в "развитият комунизъм" - какви кучета, какви стрелби, какви 5 лв??

Ехх, имаме нужда от млади хора навсякъде в управлението. Необременени и не слушали лекции от тези закостенели доценти и професори, та да могат да разкарат цялото това гавно, дето ни тежи като воденичен камък и ни дърпа към дъното.. :sad:

p.s. Ако искате да разберете колко сме далече от капитализма на 21-ви век, препоръчвам да се гледа сериала "Йелоустоун" на Кевин Костнър.. 9 серии са, сега гледам втората и си мисля: с това темпо ни трябват още 130 години.. и тук не визирам пари и жизнен стандарт, а начина на мислене.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2019, 08:23       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Poseidon написа:
Цитат:
Чл. 13. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено от някого при крайна необходимост - за да спаси държавни или обществени интереси, както и свои или на другиго лични или имотни блага от непосредствена опасност, която деецът не е могъл да избегне по друг начин, ако причинените от деянието вреди са по-малко значителни от предотвратените.
(2) Няма крайна необходимост, когато самото отбягване от опасността съставлява престъпление.


А ти това синьото как го разбираш във връзка с

"Чл. 325б. (Нов - ДВ, бр. 33 от 2011 г., в сила от 27.07.2011 г.) (1) Който, като прояви жестокост към гръбначно животно, му причини противозаконно смърт, тежко или трайно увреждане, се наказва с лишаване от свобода до три години и с глоба от хиляда до пет хиляди лева.
(2) Наказанието е от една до три години и глоба от две хиляди до пет хиляди лева, когато деянието по ал. 1 е извършено:
1. от лице, което осъществява дейност или професия, свързана с отглеждане на животни или полагане на грижи за тях;
2. по начин или със средства, опасни за живота на хора или животни, по особено мъчителен начин за животното или с особена жестокост;
3. на публично място или в присъствието на малолетно или непълнолетно лице;
4. повторно."

При следния казус пес почва да ръфа малолетното ти дете като го е захапал за чатала място силно кръвоснабдено до двете разклонения на коремната артерия към вътрешните бедрени артерии.

Ще прогониш кучето без да го убиеш или проявиш жестокост. Имай в предвид и забележката на г-н Топалов, че само човек може да осъществи нападне срещу друг човек.

Ще се повторя "когато гласуват тъпанaри в парламента отиват идиоти".

А ние като общество тотално изтрещяхме като сложихме на равно с хората и другите гръбначни, и вече търсим и там баланс между силите и уврежданията. Абе чупим тъпомера от всякъде.



Ще се повторя "когато гласуват тъпанри в парламента отиват идиоти".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2019, 08:43       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Цитат:
1.Не е общественоопасно деянието, което е извършено от някого при крайна необходимост.
-----------------------------------------------------------------------
2.Няма крайна необходимост, когато самото отбягване от опасността съставлява престъпление


Цитат:
Който, като прояви жестокост към гръбначно животно, му причини противозаконно смърт


Точно това имам предвид. И не е до законодатея ...тц.
Той и Тодор се подиграва на някои текстове в НК...има огромен опит...знае какво говори...
ОБАЧЕ....
Ето помисли Бомбардировач...ДО НАС е...ВСИЧКИ нас!

В случая съдията...

Добре де текста не е презицен но КАК ти като съдия ще отсъдиш, че когато куче те ръфа ти си в крайна необходимост, но извършваш престъпление по този текст
Цитат:
Няма крайна необходимост, когато самото отбягване от опасността съставлява престъпление

Е добре бе ТОВА всеки с АКЪЛА СИ и с конкретния текст, който доообре не е идеален, би отсъдил:

-Не е престъпление след като дееца е отбягал опасността от кучешкото нападение /има ухапване на прасеца/ и е умъртвил кучето с 32 изстрела или 90 удара с права лопата.

Кое е престъплението тука? КАК ти като съдия може да видиш в това деяние престъпление и жестокост срещу гръбначно, а да не види разкъсаните сухожилия на човешки крак.

Нещо повече ТИ МИСЛИШ ЛИ че ако този текст го преведеме буквално на инглиш и влезе в сила в САЩ ...НЯКОЙ съдия там ще тълкува точка 2 по различен от мен начин?

НЕВЪР!

значи в наще корави кратуни е проблема...

съдия признал че като застрелям ръфащо ме куче сум в крайна необходимост по точка 1 , НО извършвам престъпление по точка 2
требва да бъде заключен вързан в клетка на питбул и тва е...

но понеже сме хуманни европейци такъв съдия реално трябва да бъде въдворен и лекуван...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2019, 09:15       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Poseidon написа:
НЕВЪР!

значи в наще корави кратуни е проблема...


Категорично да, но не в нашите, а в съдийските.

И тъщата ми има един лаф „пробито племе“ - демек за нищо не ставаме, като пробито гърне, ама пластмасово пълен боклук при това неразградим.

Poseidon написа:
Не е престъпление след като дееца е отбягал опасността от кучешкото нападение /има ухапване на прасеца/ и е умъртвил кучето с 32 изстрела или 90 удара с права лопата.


Всъщност въпроса е защо изобщо ще стигаш до съд вместо да ти дадат медал?

Друг казус.

Паркирана кола пред била, лято, пек, малко дете вътре реве. Траях точно 1 минута и тръгнах да чупя стъклото и се появи майката. Сега какво да викам полиция и да гледам как детето реве и се травмира. Много е опасно такова нещо или нарушавам закона и чупя стъклото?

При което идва Роската и ме вижда да отвличам малко дете от заключената кола и ме почва с валтера.

Така че всичко си е до нас защото сме много ....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Май 2019, 10:41       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
ОК, нека да помечтаем хипотетично за Прекрасната България на Бъдещето, която ще има изцяло нов и съвременен НК и да се върнем към калибъра за самоотбрана (в случая от големи агресивни животни).

Ето два прекрасни примера за КНО, които могат да се използват и за бекъп на дългото в пуштинака:

Прикачени файлове:
DSCN4751.JPG
DSCN4751.JPG [ 611.56 KiB | Прегледано 6033 пъти ]


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2019, 16:17       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Идеалният патрон за самоотбрана с КНО е доста индивидуално понятие.

Но според мен може да се каже кой е минималният калибър:
- за двукраки - 9х19/38 спл;
- за добичета - 10мм/357 маг;
.. под тези може да се слезе разбира се, но всеки сам си поема риска. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2019, 16:50       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
TheWhiteMan написа:
ОК, нека да помечтаем хипотетично за Прекрасната България на Бъдещето, която ще има изцяло нов и съвременен НК и да се върнем към калибъра за самоотбрана (в случая от големи агресивни животни).

Ето два прекрасни примера за КНО, които могат да се използват и за бекъп на дългото в пуштинака:

Изображение


Красота! :armed: На кои стрелбища в София има патрони за тях? И има ли силни 10 Ауто за носене? Защото съм чел, че повечето 10 Ауто били по 320 м/с колкото. 45 АСР 180 грейна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Май 2019, 17:47       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
.357 Magnum написа:
На кои стрелбища в София има патрони за тях?

ВИП-а.

И да - истински десятки няма. :sad: За това и когато чуя, че някой приятел ще си сменя пищова го агитирам за 10мм. Но се получава като при анекдота "кое е първо - яйцето, или кокошката". Хората не искат да купуват 10мм, защото няма голям избор от патрони. А като говоря с търговците, те не искат да ги внасят, защото малко хора си купуват пищови и револвери в този калибър. На края става Параграф 22..

Другият патрон, който е силно подценен у нас, е .45LC и особено .45LC +Р. Това е уникален револверен калибър - хем мощен, хем със сравнително мек откат и не кърти слуха като казула. Нищо общо с .45АСР. И пак - не се внася..

На кратко: малък и беден пазар сме, това е истината.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юни 2019, 20:04       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
https://www.vesti.bg/bulgaria/ochevidec ... te-6096285 този линк го даде .357 Magnum (не знам кой постоянно заключва и трие теми във форума).

Гледах видеото - това е ужасно в 21-ви век. Смъртта не е била бърза, а мъчителна - ръфали са го жив, никой не заслужава такава участ.. А тука няма даже нужда от 10мм - простият 9х19 щеше да свърши перфектна работа: 3-4 патрона общо за 5 лв. срещу един човешки живот, мда..

Между другото, поздрав на всички защитници на животните - радвайте се! :-) Чух по Дискавъри, че добрите тревопасни слонове убивали по 800 човека годишно, а според мен цифрата е х2, а даже и х3. За другите просто няма статистика.

Толкова за "благите и пухкави животинки", които така усърдно защитаваме в поредният дурацки закон.))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юни 2019, 21:54       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 05 Фев 2016, 14:57
Мнения: 89
Местоположение: Панагюрище
TheWhiteMan написа:
Между другото, поздрав на всички защитници на животните - радвайте се! :-) Чух по Дискавъри, че добрите тревопасни слонове убивали по 800 човека годишно, а според мен цифрата е х2, а даже и х3. За другите просто няма статистика.

Това с кучетата си е престъпление от всякъде, ама между слоновете и африканците е борба за живот. Отнемат се постоянно територии, които животните обитават за сметка на хората.

_________________
ТТ 1939
JERICHO 941 F 9X19
ZHR 22LR\22WMR


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2019, 03:44       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
TheWhiteMan написа:
Идеалният патрон за самоотбрана с КНО е доста индивидуално понятие.

Но според мен може да се каже кой е минималният калибър:
- за двукраки - 9х19/38 спл;
- за добичета - 10мм/357 маг;
.. под тези може да се слезе разбира се, но всеки сам си поема риска. :-)


:tu:

Разбира се, че е само индивидуално но и според случая. За мен това е максимума
Прикачени файлове:
44MAG.jpg
44MAG.jpg [ 207.08 KiB | Прегледано 5658 пъти ]

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2019, 09:36       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 02 Фев 2013, 18:07
Мнения: 2084
Цитат:
Чл. 13. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено от някого при крайна необходимост - за да спаси държавни или обществени интереси, както и свои или на другиго лични или имотни блага от непосредствена опасност, която деецът не е могъл да избегне по друг начин, ако причинените от деянието вреди са по-малко значителни от предотвратените.
(2) Няма крайна необходимост, когато самото отбягване от опасността съставлява престъпление.


Сложно е това...
Въпросът, според мен, опира до това дали, ако нападащото животно бъде умъртвено, може да се приеме, че "причинените от деянието вреди са по-малко значителни от предотвратените"

_________________
Ръце без меч – ръце са за верига...
Иван Вазов, 16.10.1919
...
Навремето беше по-трудно, но сега, с помощта на Интернет всеки, който иска, може да покаже на целия свят, че е идиот.
Неизвестен автор


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2019, 10:55       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
sk67 написа:
Въпросът, според мен, опира до това дали, ако нападащото животно бъде умъртвено, може да се приеме, че "причинените от деянието вреди са по-малко значителни от предотвратените"


Все повече затъпяваме като общество, под западно давление.

5 - кучета убиват човек! Собственика на кучетата го подвеждат за това, че не се грижел добре за животните.
Куче хапе човек. Избеснял близък връзва кучето за колата и го влачи с колата. Чакат го до 5 години затвор. Всички роним сълзи за горкото животинче и осъждаме жестокия човек.

Не знам как е! Ама ако недай си боже куче нападне нахапе мое/мои деца си заминава и категорично всичкото двукрако, което реши да ми пречи било полиция, прокуратура и съд. В крайна сметка човек изобщо не е длъжен да спазва закони, които са вредни за здравето и живота му.

Това с тези животни става някаква нова форма на префинен терор. Който иска и може да чака правда да чака! Аз съм ирелевантен към правда от държавата.

Като аз лично очаквам все повече да се увеличава насилието срещу животни защото това е ЕСТЕСТВЕНАТА човешка реакция на глупостта кучета хапят/убиват хора и ги прибираме в приют защото са добрички и нищо не разбирали.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2019, 12:05       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1355
sk67 написа:
Сложно е това...


:evil: Дали животът на едно (или пет) псе (та) е по-ценно от живота на един човек??? :evil:

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2019, 12:20       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Павлин Андреев написа:
Дали животът на едно (или пет) псе (та) е по-ценно от живота на един човек???


То отговора е ясен. Преди, имаше наредба за намаляване на броя на кучетата. Считах я за пълно безумие на Тошовото управление. Сега, когато съм над 40 годишен осъзнавам, че сме твърде прости за да ни се разрешава да отглеждаме кучета.

Та решението е ясно харесва ли ни или не. И е прилагано изключително успешно в миналото. Куче над 8 кг домашен любимец! Забравете! Само служебни кучета това е. На бай Ганьо друго не му се полага. Или както предлагат някои, за определени породи кучета разрешение от КОС и началника на РПУ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 329 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer