logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:07




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 329 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2019, 13:05       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
TheWhiteMan написа:
Руският 9х21 - да - той от самото начало е създаден да бъде по-мощен. Основно да шие бронежилетки среден клас.

Абе, бронебойният 9х21 ще прошие повече от бронежилетка среден клас, мислим язе. Руснак ми го е показвал лично, още ме е яд че не му дръпнах един такъв - отгоре на куршума върхът му е черен. Пищова - "Вектор". И, да, масово няма как да се мине на такива.

Ако ще е само до напомпана "деветка" - .357 SIG и решението. Е, по-тегаво се стреля от обикновената "деветка" с него, но се свиква. :armed:




Като най-големият плюс лично за мен на този калибър е НАДЕЖДНОСТТА! Възпламени ли се капсулът, няма недотиквания, няма "меки китки", няма комини, няма каквито и да било други засечки - при Глок 31 това.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2019, 13:13       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
ubboto написа:
няма "меки китки"

Относно прословутите меки китки, които за много хора се явяват "голям недостатък" на Глока: достатъчно е да поставите един подцевен фенер и забравяте повече за меките китки. :smoke:

Не че при мен са се случвали някога, но все пак..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2019, 13:54       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Poseidon написа:
А за статистиката не се споменава е тоз израелски сравнително нов патрон за КНО разработен е през 80десете години миналия век
9x21
https://en.wikipedia.org/wiki/9%C3%9721mm
тук нещата пак трябва да се усетят...иначе по инерция ше разрошваме перушината на свраките и ше четем статистики и тва е..

гилзата събира 15,5 грейна вода , а 9 пара събира 12 грейна вода...
усещате ли нещата?

Пътят тук не е като със 357зиг да свиваш .40 дебела гилза и да отидеш на 9мм ама с дебелата гилза да оставиш малко патрони...

не тук просто се удължава гилзата /като револверния 357маг доказан стопаджия/ и запазваш и брой патрони и оптималено дебел куршум, но вдигаш пауера с повечко барут...

така има и за жилетчица сила ако е лек и твърд и ако е тежък става за дефенс..
на тази база руснаците изцяло ще променят есента КНОто си...италианците масово са с този калибър цивилните по закон са различни от НАТО ...а Нато си е унифициран 9 пара това е ясно

и израелците си ползват този патрон...засега италианци, израелци и руснаци го предпочитат...
нещо статистика на иврит ако някой намери да видиме как е положението с 9x21? :roll:


Изображение

Има по-интересен калибър от 9х21 това е 9×23mm Winchester. https://en.m.wikipedia.org/wiki/9%C3%9723mm_Winchester Енергията му е колкото на 357 sig, но капацитета на пълнителите е същият като на 9х19.
Изображение

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


Последна промяна The Gun Man на 24 Юни 2019, 14:39, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2019, 14:13       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
TheWhiteMan написа:
ubboto написа:
няма "меки китки"

Относно прословутите меки китки, които за много хора се явяват "голям недостатък" на Глока: достатъчно е да поставите един подцевен фенер и забравяте повече за меките китки. :smoke:

Не че при мен са се случвали някога, но все пак..

Пробвай да стреляш с Глок 19 под ъгъл 90 градуса към земята. Може да ти се наложи по някой недоубит глиган примерно. :-) 357 sig и 10 auto са готините калибри за пищов. С малкото, но важно уточнение, че в България всички налични патрони 357 sig като PPU, S&B, Fiocchi и Federal имат повече енергия от наличните 10 auto. Едно малко и удобно Глокче 32 с 15 заряден пълнител дава повече шанс срещу глиган или мечка от големия, тежък и неудобен за носене Глок 21. Разбира се ако са заредени с наличните в България патрони. Но пък искрено ти се възхищавам на ентусиазма и на револвера в 454. Много ми е приятно да чета мненията ти и почти винаги съм съгласен с тях.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2019, 14:59       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Като гледам снимката с х19 и х21 няма никакво значение какъв е обема на гилзата ,след като си набил куршума до едно и съшо място:)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2019, 15:17       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
А така Тишо...това горе е нарочна уравновиловка... Но в 9x21 може да го набиеш по-нагоре ако желаеш...а в 9x19 не можеш и да желаеш...

като с оная група е деба...
ако го умееш влизат...ако не го умееш не може да влезат...нали ... :DD

между другото доста хора очакват да покажеш обещаното на живо нещо беше...година мина ...ни група ни гявол...

ще почакаме де то не става така...10 години очаквахме да видиме нещо на живо...се не се получаваше...

а това нещо е в пряка зависимост на темата...
умееш ли го .22 може и .32.... ако не го умееш много като Була оглушаваш с револверо и го продаваш...
ех ех


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2019, 15:23       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Poseidon написа:
А така Тишо...това горе е нарочна уравновиловка... Но в 9x21 може да го набиеш по-нагоре ако желаеш...а в 9x19 не можеш и да желаеш...

като с оная група е деба...
ако го умееш влизат...ако не го умееш не може да влезат...нали ... :DD

между другото доста хора очакват да покажеш обещаното на живо нещо беше...година мина ...ни група ни гявол...

ще почакаме де то не става така...10 години очаквахме да видиме нещо на живо...се не се получаваше...

а това нещо е в пряка зависимост на темата...
умееш ли го .22 може и .32.... ако не го умееш много като Була оглушаваш с револверо и го продаваш...
ех ех

viewtopic.php?f=1&t=16888
Т. 6

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2019, 15:25       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
За Глок в .357, от видеото на уважаемия ubboto, видимо се изискват здрави ръце и изключително добра натренираност!

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2019, 15:30       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Абслоютно точно!
-точка 6 от Закона - тематичност
Темата е "идеален патрон за самоотбрана"
Що за тема е това ако намериш патрона, а нямаш уменията в ползването му питам аз? :shock:

И понеже ти си обещал и лично на мен и публично да публикуваш умения ...затова те подсещам!

Представаш ли си ако си спазиш обещанието си и покажеш филм на стрелец на който вярваш.../както си обещал/
Ми тука четат хиляди...ще се учат...ще почнат да имитират стрелеца дето му верваш...
Е какво по хубаво от това комбинирано с "идеален патрон за самозащита"

та така Тише...а аз обещаното си го търся, като завещано...ще те подсещам поне на полугодие за това...във всяка уместна тема :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2019, 15:41       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Beer написа:
За Глок в .357, от видеото на уважаемия ubboto, видимо се изискват здрави ръце и изключително добра натренираност!

Ето Тишо...виждаш ли какво става...Геле получава поздравления понеже единствен публикува стрелба...

Вина имаш персонално ти за това нещо...имаш филми от известни стрелци убеден съм, но не показваш нищо...

но не може да оставя нещата така ще се наложи да показвам аз

ето стрелба с .460 касул...питам аз персонално Беера ...аз ли имам по-здрави мишци или Геле...питам сериозно :roll:

и още по-сериозно питам в темата .460 не е ли идеален за самоотбрана? :roll:



ti6kata написа:
Хайде Фил намери време един ден
Да делнем дизела ...
И да видим може ли го или не го може ...
Ако покаже и може черпиш ,ако не може-черпя аз.
По спомени хром цев не може да направи субмоа ,нали така

хайде после изтрий по Т6 тези писания да не спамиш в темата

Без имена Тишо...редактирах поста горе по Правилата.
Не ме вкарвай в такъв филм...това е безумно извинявай...искаш ли да вземем с нас и двама от СОБТ и от 68а знам един и за моя сметка да отидеме некъде в некоя паланка да видиме некой си как стреля :shock:
На кой свет си бе човек... бе снима се две минутно видео което аз трябва да прегледам за монтажи прекъсвания и мушенгии и ако е наред значи умения има...дааа Ок
ама това е много нещо да знаеш...ще се види стрелкова поза инвентар УМЕНИЯ...и прочие...

Това се прави САМ показва се на СВЕТО и толкова...как ше стреля някой пред комисия...ми нали ще се спече ше почне да пелтечи...а като го видят как е натепал компенса с грес най-много ония от СОБТ двамата да го бият, като маче о дирек там на място...да станеме за кашмер...заеби тея срещи...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2019, 15:44       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
[quote="Poseidon"] https://www.youtube.com/watch?v=8TF3s5FNtjQ

трябва ли и аз сега в твоя стил да кажа :
Докажи ,че не си стрелял с релоуд :)::):)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2019, 16:05       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Батки, не ви разбирам.....аз поздравих Уботто, тъй като последователно гради позиция с текст и видео,
а не пълни само балони и постове с хелий....изведнъж гледам дискусията отива към това да кандидатстваме в СОБТ. Там по-хубаво ли е, какви патрони ползват за самозащита, въобще самозащитават ли се PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2019, 16:25       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Да трябва да разясним, че Беера не е в курс по подробностите...

Касае се за умения...пряко свързани са с темата...е как иначе... :roll:

и тука вече имаме стар дебат по уменията с Тишо е ли възможно еди какво си...

Понеже действащи служители имат претенции, но не искат да се снимат /разбираемо е/ требвало да ги видиме лично...
ама и да видиме кво? Ако някой реши да покаже как стреля и иска да остане анонимен е няма как да говоря и публикувам това...демек НИЩО не правим...

тука смисъла е да се покаже видео...ще се види от Австралия до САЩ

е какво им пречи да се маскират...там малко клонки по главата...облича нещо широко и ще покаже уменията на видео..

А ако не иска видео да публикува ами - НЕ СЕ ОБАЖДА, че можел! остава сичко в тайна и в ползу Роду..

точно като Беера - някой да го е чул да каже КОЛКО го умее? па какви групи му влизали???

Е ако го направи не е ли естесвено да поискаме да видим?

За разлика от Геле...показва какво може...много ли е малко ли е ...колко толко...е бъзикните пак ги отнася за Дриловете и Стандартите...ама сме си у нас...как да е иначе... :DD ...та така...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2019, 16:45       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Poseidon написа:
ако не го умееш много като Була оглушаваш с револверо и го продаваш...
ех ех

Револвера не е виновен, за всичко съм си виновен аз (както обикновено се случва в живота).

Първият път майката Природа ми прости глупостта - целият барабан с казули за няколко секунди пред една хижа високо в планината без антифони. Тогава загубих слух за 5-6 часа и на двете уши, но после всичко се възстанови. Вторият път обаче - тц - лявото ухо си остана така. Кой каквото сам си направи..(R)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2019, 19:29       Заглавие:  Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Браво, Посейдоне! Браво!
И за да не се окаже поста ми извън темата.
Добре,че има такива като Геле. Показва и споделя както грешките си , така и постиженията.



Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 329 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Suhoi27 и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer