logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 11:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 329 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2019, 20:35       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Да отворим ли нова тема или тука може да питаме ;) Идеалния патрон освен за самоотбрана да кажем го носиш и го гледаш често...та кой е най-красивия, идеален патрон за КНО. Да има нещо и баш по темата ако е за .22 LR, Beretta 71 изстрелва 9 патрона с разработен спусък и малко по-бърз стрелец почти като на автоматична...бях писал, че един приятел ме питаше как се превключва на автоматична ;) Та едно време са му вярвали ама май има защо....за 1-2 души е перфе с оглед скорострелност и "всеядност". На Герена имаше една Берета 87 в .22 и патронника беше станал като полумесец от ударите на затвота...според мен беше на десетки хиляди изстрели....и пак стреляше.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юни 2019, 21:28       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Poseidon написа:
Да трябва да разясним, че Беера не е в курс по подробностите...

Касае се за умения...пряко свързани са с темата...е как иначе... :roll:

и тука вече имаме стар дебат по уменията с Тишо е ли възможно еди какво си...

Понеже действащи служители имат претенции, но не искат да се снимат /разбираемо е/ требвало да ги видиме лично...
ама и да видиме кво? Ако някой реши да покаже как стреля и иска да остане анонимен е няма как да говоря и публикувам това...демек НИЩО не правим...

тука смисъла е да се покаже видео...ще се види от Австралия до САЩ

е какво им пречи да се маскират...там малко клонки по главата...облича нещо широко и ще покаже уменията на видео..

А ако не иска видео да публикува ами - НЕ СЕ ОБАЖДА, че можел! остава сичко в тайна и в ползу Роду..

точно като Беера - някой да го е чул да каже КОЛКО го умее? па какви групи му влизали???

Е ако го направи не е ли естесвено да поискаме да видим?



viewtopic.php?f=1&t=18100

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 00:37       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
6tangata написа:
Да отворим ли нова тема или тука може да питаме ;) Идеалния патрон освен за самоотбрана да кажем го носиш и го гледаш често...та кой е най-красивия, идеален патрон за КНО.

357 магнум е най-красивия. :-) А 357 зиг е най-чаровния. PDT_Armataz_01_26

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2019, 04:46       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
Това, което споделят Аюб и Елифриц като данни… едно попадение, независимо от калибъра и типа на боеприпаса, дава почти един и същ стоп ефект… разлика с около 8%.
Геле съгласен съм на доверие, не съм го чел, не знам но ти се интересуваш и ти вярвам. 8% все пак си е разлика, това е моето мнение. Виждал съм дупки от куршуми по крайници, че и не само, но мога да ти кажа, че изходна рана от 22кал и такава от един добре отворен 9мм или .45, през мускул на крак или ръка са батко доста повече от 8% разлика, поне аз така съм ги виждал...
Тука се цитира много, най-различни източници. Аюб и т.н.т. Аз съм си комуникирал с него в Глок форума, човека е клас и има познания, малко хора могат да му стъпят на това през което е минал и колко боклук е излекувал... Така казано за мене два са източниците на систематизиран и добре стандартизиран материал за incapacitation на някой след попадение на конкретен калибър: теста с козите който обичаш да цитираш ти конкретно, и книгата на Маршал и Саноу, която се ъпдейтва през годините. Останалите неща са валидни тестове, които в повечето случаи се цитират частично или тълкуват различно за да се поддържа една теза. Това е малко стъкмистика. Не те обвинявам, говоря по принцип, както казах - съгласен съм с написаното, само си говориме като става дума за факти...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2019, 12:13       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
The Gun Man написа:
357 магнум е най-красивия. :-) А 357 зиг е най-чаровния. PDT_Armataz_01_26

10 Ауто се е родил след секса между .45АСР и 9х19. От баща си е взел дължината и теглото, а от майка си - скоростта.

А най-чаровният е 7.62х39! С тази красива бутилковидна стоманена гилза като цигулка.. с плавни форми - като изваяна женска фигура. :smoke:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2019, 15:39       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
.38 Super написа:

...... Виждал съм дупки от куршуми по крайници, че и не само, но мога да ти кажа, че изходна рана от 22кал и такава от един добре отворен 9мм или .45, през мускул на крак или ръка са батко доста повече от 8% разлика, поне аз така съм ги виждал...
...


И аз така мисля. Щот съм виждал таквиз рани, по животни де.
Кви 8% разлика между 22лр и добре отворен експанзивен .45АСР?
Разликата в раните е бая голяма и поведението на удареното животно също е доста различно.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 01:18       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
TheWhiteMan написа:
The Gun Man написа:
357 магнум е най-красивия. :-) А 357 зиг е най-чаровния. PDT_Armataz_01_26

10 Ауто се е родил след секса между .45АСР и 9х19. От баща си е взел дължината и теглото, а от майка си - скоростта.

А най-чаровният е 7.62х39! С тази красива бутилковидна стоманена гилза като цигулка.. с плавни форми - като изваяна женска фигура. :smoke:

Говори с Металхим да внесат хубави 10 auto, но преди това пусни тема тук и в ловния форум до всички притежатели на 10 auto. Организирайте се и кажете, че искате нещо по модерно за стреляне. Едва ли само ти имаш 10 auto. Вероятно сте поне 200 човека в София, ако ходите един път в месеца да стреляте на едно и също стрелбище си е бизнес за тях. Пускай теми в ловния и този форум и направи клуб във фейсбук. Не е зле да направиш клуб и да пуснеш теми и за калибър 454 и 45 колт такива револвери също има. Хората си мълчат, защото никой не е решил да направи клуб. Типично по български всеки се спасява сам. И накрая всеки е прееб..н, защото никой не осъзнава, че силата е в групата.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 06:46       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Хубава идея до момента, в който се внесат “хубави” 10 мм на цена от 5 кинта.
Рязко ще падне ищаха за производство на гилзи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 10:02       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
The Gun Man написа:
Едва ли само ти имаш 10 auto. Вероятно сте поне 200 човека в София

:-) раздели на десет и ще си близо за цяла България. Ако бяхме 200 човека само в Софето, по магазините щеше отдавна да е пълно с патрончета DoubleTap, Buffalo Bore и прочие истински десятки. Виж, сега с новият закон - убеден съм - ще станем 200 човека.))

А цената при ловните патрони заредени на максимума не е толкова важна. Те се носят само в гората, а не за самоотбрана от хора и редовна стрелба на тира.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 10:10       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
TheWhiteMan написа:
убеден съм - ще станем 200 човека
Ще станете и повече. Но колко от вас ще са склонни да дават пари?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 14:28       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
JDredd написа:
Но колко от вас ще са склонни да дават пари?

Ами не знам, но защо да не дават пари? Като си купиш кола, нали трябва да й сипваш гориво? С пищовите и пушките е почти същото: искаш ли да имаш оръжие, ще се наложи да заделиш някой лев за хобито.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 14:32       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Същото е...ама колко хора са с газoви уредби /9x19/ ? И колко са с метанови уредби /релодвачи/ ?
Разход си е...ако потренирваш/караш редовно...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 14:44       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
От всички хора, които знам, познавам лично, чувам съм за тях ...и т.н всеки иска 9х19, защото патроните са евтини. Може и 1 път да не е стрелял за 5 години (сега ще се задължи), но иска 9х19 заради цената.Това говоря за масовката. Като мотива за 10-30 стотинки в цената за 9х19, 40 s&w, 45 AUTO е определяща. Всеки и в магазините даже викат ееееее .357 sig..ту луд ли си знаеш ли колко е скъп патрона....от познати с кинти ситуацията е подобна..само пищов втора ръка и задължително 9х19 не за друго, а защото е по-евтин. Естествено има и манияци дето биха дали кинти за хобито и стрелбата и луди суми, но и за мен за българина цената е определяща, а оттам и всичко друго. Почти на всяко стрелбище в София се взимат най-евтините патрони и като питаш що няма и по-скъпи...ами кой ще ги купува......


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 14:52       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Poseidon написа:
Същото е...ама колко хора са с газoви уредби /9x19/ ? И колко са с метанови уредби /релодвачи/ ?

Никога не съм поставял такива уредби на колите си. Само когато купих FJ Cruiser-а с 4.0 V6 ми бръкна яко в джоба - от 15/100 по магистралата, до 23-25/100 градско. Тогава бях на ръба да й сложа газ, но сърце не ми даде да надупча чисто нова кола и в последният момент се отказах. Карах я 2.5 години и я продадох, а човека който я купи веднага й изпраска газовата уредба. :D

6tangata написа:
всеки иска 9х19, защото патроните са евтини.

Факт. Освен че са евтини, ами и носят достатъчно енергия за двукраки.. т.е. са съвсем приемлив компромис.

Но като имаш един пищов в 9х19, после можеш да си купиш втори (за лов) в нещо по-така: за душата и за кеф. Не всички в БГ разсъждават като Бай Ганьо.))


Последна промяна TheWhiteMan на 27 Юни 2019, 14:56, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 14:55       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Като гледам в София има поне 300 панамери и 200 камаро. Едва ли са само 20 човека с 454 револвери. Поне 100 са в София. А има само на едно стрелбище патрони 454. Не е нормално това нещо. Защо да няма и на други две три стрелбища, ППУ са по 2 лева, все едни 24 кинта за два барабана ще извадим. Повече от 12 изстрела с 454 е тегаво за един ден. Напълно съм съгласен с колегата по-горе не ходят да стрелят с месеци, но искат най еФтиното. И не от бедност от дребнавост. Дава 200 лева за цигари и още 100 за пиене. Но ако иде да стреля три пъти в годината му се свидят 15 лева разлика за една кутия патрони. Като че ли стреля през ден ебаси. А тия пари ги дава за два дена за тутун и кафета. Абе дребнави хора еснафи. Виж ако стреля всяка седмица като колегата "убо", ами нормално ще мине на 9х19 и заради цената и заради контрола гони времена гради име, преподава. Но тия дето стрелят през месец не мога да ги разбера. Това не е кола бре хора. Не го пълните всяка седмица с гориво. Като ходите през месец ми направете си кефа с 45 ACP с 357 зиг, защо не и с револвер 357 магнум. Ясно е че 9х19 стига, но нали има и кеф в тоя живот. Като думнеш и да падне прах от тавана. PDT_Armataz_01_22

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 329 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer