logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 12:06




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 329 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2019, 20:01       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
tsb написа:
...За мен тва е 45аср...
Нищо не поваля като летящият пепелник ха ха ха... ( и пласирането ) :tu:
Много хора се шашкат от .45тият, знам че е субективно, зависи от човек, оръжие, заряд и още какво ли не, но за мене .45ти се стреля по-нормално от някой напомпан .40так.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2019, 20:26       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Идеалния патрон за самоотбрана е този който никога няма да изстреляш по човек. Това зависи много от нас и малко от съдбата. Да не общуваш с боклуци, да не ходиш по долни кръчми, да не скиташ пеша в 3 през нощта из Меден Рудник или Люлин. Да не ходиш по чужди булки, да не носиш едно кило златни накити или златен часовник по нощите. Да не спориш с дърт комунист за политика. PDT_Armataz_01_22 Да не натискаш клаксон на старо БМВ пълно с напушени келеши. Да не слизаш от колата когато някой ти се дърви и те псува. Да не си калъф, който спори че някой го е бутнал по силно в навалицата без да иска. Щото тоя дето те е бутнал силно без да си ще. Много често е пиян, дрогиран, луд или и трите заедно. Отминаваш и го забравяш след пет крачки.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2019, 20:40       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
.38 Super написа:
...... но за мене .45ти се стреля по-нормално от някой напомпан .40так.



Аз съм същия!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2019, 21:05       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
The Gun Man написа:
Идеалния патрон за самоотбрана е този който никога няма да изстреляш по човек.

Дай Боже!

Но къде забрави агресивните животни? Аз въобще човека го поставям на второ място, а на първо винаги са били добичетата..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2019, 11:03       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
The Gun Man написа:
Идеалния патрон за самоотбрана е този който никога няма да изстреляш по човек. Това зависи много от нас и малко от съдбата. Да не общуваш с боклуци, да не ходиш по долни кръчми, да не скиташ пеша в 3 през нощта из Меден Рудник или Люлин. Да не ходиш по чужди булки, да не носиш едно кило златни накити или златен часовник по нощите. Да не спориш с дърт комунист за политика. PDT_Armataz_01_22 Да не натискаш клаксон на старо БМВ пълно с напушени келеши. Да не слизаш от колата когато някой ти се дърви и те псува. Да не си калъф, който спори че някой го е бутнал по силно в навалицата без да иска. Щото тоя дето те е бутнал силно без да си ще. Много често е пиян, дрогиран, луд или и трите заедно. Отминаваш и го забравяш след пет крачки.


По принцип си прав, но иначе не си.

Всичкият този боклук, който описваш, ще престане да съществува само и единствено в резултат на подборен отстрел. Клипът,който Минаващият постна със шерифа, би следвало да се излъчва у нас в началото на централните новинарски емисии, но на база случки на отстрелян боклук у нас.
Както и колегата каза, че първоначално условие за нападение е физиката на жертвата. Когато поставим Mr. Colt в уравнението, физическите данни заемат второ място. Те хората са го казали- “От куршума по-силен няма”.
Щом държавата не желае да се справи с това, следва да се даде възможност на гражданите да се пробват.
Не всеки е биткаджия или културист, но не е толкова трудно да можеш да стреляш.
Дали с .22, дали с 9х19 или .45, няма голямо значение.
Така че за мен идеалният патрон за самоотбрана е този, който да можеш да ползваш без да се притесняваш за последтвията


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юли 2019, 11:53       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Ми носете си пищовите де, то не е само вас си да пазите. Ако видите група идиоти етнос няма да вкарваме щото и руси българи има боклуци и хулигани. Да трепе хилав мъж, момче или да насилва жена. Мое да ги респектирате. Па и да ви вземат тръбичките после от МВР остава достойнството, че сте спасили човек. Щото ако не носите 4 келеша само по филмите някой може да ги респектира с голи ръце. Келешиге обичат да носят ножлета, палки, боксове. Па вие си носете само едно жобно ножче щото пищова ви тежи.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2019, 10:24       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2012, 21:53
Мнения: 74
Здравейте,
Чета, чета... и все чета за стопиращ ефект, законосъобразност, контрол на изстрела... никой не пиша за децибелите при изстрела.
И аз смятам че големият калибър и мощен боеприпас е добър за самоотбрана, също така смятам че количеството на боеприпасите в пълнителя (барабана) не е толкова от значение - един шериф беше казал че един проблем не можеш ли да го решиш с 5 патрона - и 50 няма да ти стигнат. За това продадох Г19 и се насочих към револвер в .44 рем. маг. Стреля ... готино, кеф е, но има един според мен голям проблем.
Звука при изстрела е адски. Дори на открито, с отворена уста при изстрел ушите ти писват, под покрив (на открито стрелбище) вече боли и ушите ти свирят 3 дни след това (проверено от приятел който реши "да му чуе гласа" и свали антифоните) а какво ще стане ако се наложи да го използвам по предназначение в закрито помещение - за колко време ще оглушея? Ще мога ли да звънна на 112 след това и да ги чувам докато говоря с оператора?

Та - кой е идеалния калибър (боеприпас) за самоотбрана, който ако се наложи да го използвам да не се отрази сериозно на слуха ми?
Как звучат 45ACP, .40S&W, 10AUTO, 9X19 един спрямо друг, колко им са децибелите?
Ясно ми е че късата цев звучи повече от дългата, но все пак - скритото носене е важно за мен (особено лятото - тогава е по-проблемно).
Та - дайте акъл.

_________________
RUGER SUPER REDHAWK ALASKAN. 44 Mag. ; Remington 7600 .308 ; Beretta ES100 ; ТОЗ 34ЕР
"Живота не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха" ... сентенция на Джордж Гарлин която напълно споделям....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2019, 10:50       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
gre6nik написа:
Здравейте,
Чета, чета... и все чета за стопиращ ефект, законосъобразност, контрол на изстрела... никой не пиша за децибелите при изстрела.
И аз смятам че големият калибър и мощен боеприпас е добър за самоотбрана, също така смятам че количеството на боеприпасите в пълнителя (барабана) не е толкова от значение - един шериф беше казал че един проблем не можеш ли да го решиш с 5 патрона - и 50 няма да ти стигнат. За това продадох Г19 и се насочих към револвер в .44 рем. маг. Стреля ... готино, кеф е, но има един според мен голям проблем.
Звука при изстрела е адски. Дори на открито, с отворена уста при изстрел ушите ти писват, под покрив (на открито стрелбище) вече боли и ушите ти свирят 3 дни след това (проверено от приятел който реши "да му чуе гласа" и свали антифоните) а какво ще стане ако се наложи да го използвам по предназначение в закрито помещение - за колко време ще оглушея? Ще мога ли да звънна на 112 след това и да ги чувам докато говоря с оператора?

Та - кой е идеалния калибър (боеприпас) за самоотбрана, който ако се наложи да го използвам да не се отрази сериозно на слуха ми?
Как звучат 45ACP, .40S&W, 10AUTO, 9X19 един спрямо друг, колко им са децибелите?
Ясно ми е че късата цев звучи повече от дългата, но все пак - скритото носене е важно за мен (особено лятото - тогава е по-проблемно).
Та - дайте акъл.

Половината от стопиращият ефект е от звука на изстрела. Така, че поне с това проблем нямаш. Ще трябва да приемеш това дребно неудобство.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2019, 15:07       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2012, 21:53
Мнения: 74
Дребно, дребно - колко да е дребно това неудобство... Не съм музикант но държа на слуха си.
.45АСР дали и той е гръмогласен, как е спрямо 9Х19 (то е сравнително поносим)?

_________________
RUGER SUPER REDHAWK ALASKAN. 44 Mag. ; Remington 7600 .308 ; Beretta ES100 ; ТОЗ 34ЕР
"Живота не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха" ... сентенция на Джордж Гарлин която напълно споделям....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2019, 19:27       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
gre6nik написа:
Та - кой е идеалния калибър (боеприпас) за самоотбрана, който ако се наложи да го използвам да не се отрази сериозно на слуха ми?
Как звучат 45ACP, .40S&W, 10AUTO, 9X19 един спрямо друг, колко им са децибелите?
Ясно ми е че късата цев звучи повече от дългата, но все пак - скритото носене е важно за мен (особено лятото - тогава е по-проблемно).
Та - дайте акъл.

Колега 45 АСР е по-гръмогласен от 9х19. Имах Глок 21 и със сигурност гърми по-силно от Глок 19 като звук. Ако искаш да не оглушаваш от 44 Магнум вземи си револвер в 357 Магнум и го носи с 38 Спешъл в града и 357 Магнум по горите. За мен най-оптималния калибър за късо е 357 Магнум заради възможността да се носи и 38 Спешъл в същото оръжие.

Ако си се наситил на револверите направо скачай на Глок 45 в 9х19. viewtopic.php?f=1&t=18066 С тежки дозвукови патрони 158 грейна 9х19 не се чува силно. А същите 158 грейна удрят доста тежко и често дългия куршум се превърта при попадение.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Юли 2019, 16:26       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Да носиш .44 Маг и то с къса цев е меко казано странно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2019, 05:18       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Ако стане напечено - от адреналина няма да чуеш изстрела.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2019, 10:10       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
От личен опит ли говориш? Стрелял ли си на закрито с 357 без антифони?! Понеже аз съм стрелял мога да ти кажа, че има болка в ушите. И не знам адреналина да има голям болкоуспокояващ ефект. Кат сам съ бил си ма е болело бая и адреналин трябва да е имало. PDT_Armataz_01_22 Та ти измааи един барабан 44 Манум на закрито и нищо няма да чуваш половин час после. А може и увреждания да има на слуха.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


Последна промяна The Gun Man на 21 Юли 2019, 11:16, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2019, 10:14       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Borislav написа:
Да носиш .44 Маг и то с къса цев е меко казано странно.

Да, но в същото оръжие може да се носи .44 Special който не е толкова гръмогласен. И няма да оглушее човек от .44 Special.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2019, 01:48       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
The Gun Man написа:
От личен опит ли говориш? Стрелял ли си на закрито с 357 без антифони?! Понеже аз съм стрелял мога да ти кажа, че има болка в ушите. И не знам адреналина да има голям болкоуспокояващ ефект. Кат сам съ бил си ма е болело бая и адреналин трябва да е имало. PDT_Armataz_01_22 Та ти измааи един барабан 44 Манум на закрито и нищо няма да чуваш половин час после. А може и увреждания да има на слуха.

Значи нe си бил в истински побой, а само си приказваш. Адреналина абсолютно изключва болката. Поне тази от повърхностни повреди. Казвам ти го като бивш боксьор и бивш училищен и квартален побойник.Това което мозъка не изключва е сериозни неща, като счупен нос, счупен пръст, ако си достатъчно некадърен да нацелиш някой в челото, счупено ребро от силен удар, или сериозни разтягания/пукнати кокали. Всичко останало, от жестоко разранено лице до травми по ръцете, на практика не го чувстваш по време на боя.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 329 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer