logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 329 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 12:15       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2012, 21:53
Мнения: 74
tsb написа:
The Gun Man написа:

..........

Ич ама ич НЕ ВЕРВАМ на тая таблица. ............

Ора мола ви са. Гледайте какво пускате туке. Станахме като руски форум. :confused:


Само съм пуснал линковете.
Не съм казал да се верва или не на данните там.

В таблицата не са дадени децибели а са ги подредили по децибелите - аз така я разбирам.

_________________
RUGER SUPER REDHAWK ALASKAN. 44 Mag. ; Remington 7600 .308 ; Beretta ES100 ; ТОЗ 34ЕР
"Живота не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха" ... сентенция на Джордж Гарлин която напълно споделям....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 18:56       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
JDredd написа:
..............
Макар че аз ако трябва да съм до край откровен с вас - след ей това клипче силно се оглеждам в артилерийските системи.
.....



Нема а се плашиш!
ФБР то казаха че 9 пара е калибъра :D .
Макар че тоя пич с ножа явно не го знае още.
Е научи го накрая, но едва ли някой иска да е на мястото на служителя, повален от нападател, прострелян преди това.
Тука пише че ползват Г17, 9 пара явно:
https://en.wikipedia.org/wiki/Athens-Cl ... Department

Ако бяха ползвали Remingon 870 12 Gauge Shotgun вероятно резултата щеше да е друг?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 22:41       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Абе шегуваш се ти, ама на мене вЕрно ми се пресече белтъка :confused:

Щом след 6-7 бързи изстрела само падна, но пак стана, че и бягаше... Аз се чудя какво трябва да е това нещо, дето да го повали :( А не беше някоя бабанка :sad:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2019, 23:04       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
JDredd написа:
Аз се чудя какво трябва да е това нещо, дето да го повали

10мм.

Във видеото на Mac от предишната страница има скорости и енергии - нищо общо с девятката. А и лично видях ефекта по вароциментова мазилка .. според мен никой двукрак не може да устои на тази фурия, без значение колко е пиян, дрогиран, или просто луд. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2019, 00:05       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ако не уцелиш ЦНС, остава да чакаш да му изтече кръвта. А там, ако не си закачил някой по-едър съд, може да се наложи да чакаш доста. Дори и попадение в сърцето не гарантира, че пущината ще спре веднага.
Не съм търсил да видя дали има резултати от аутопсоята публикувани, сигурен съм, че повечето от първите куршуми не са уцелили нещо важно.
Колкото по-голям куршума, толкова по-голям шанса да закачи човек нещо важно.
Някой беше писал в глоктолк “9мм ще убие тялото ти, 10мм ще унищожи душата ти” :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2019, 11:59       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
The Gun Man написа:

......

Май не съм виждал в нета някой прострелян с 357 на две три места да скача след това. Явно тия 200 или 300 джаула повечко на 357 са решаващи дали някой ще скочи отново на крака. ......


С 357 пак зависи къде ще го удариш, но категорично е по-добре от 9пара - по мои наблюдения прави доста по широк раневи канал и засяга доста повече плът, нерви, кръвоносни съдове и тн. Особено при читав ХП. Тоест шанса да засегнеш витални зони е мн. по-голям отколкото при 9 пара.

Сега ако го уцелиш в пръстите на левия крак, ако ще и с 454казул да е, предполагам няма да го стопираш веднага. Ама само го предполагам тва за 454 :wink: Тука TheWhiteMan ще каже - ако е имал опит с 454 казул по нещо живо.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


Последна промяна tsb на 01 Авг 2019, 12:03, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2019, 12:02       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Тука една интересна статия, малко по темата:

How Effective Is Pistol Ammo at 100 Yards?
https://www.luckygunner.com/lounge/how- ... 100-yards/

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2019, 20:34       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
The Gun Man написа:
А най добре 357 Магнум и 357 Зиг.

.357 ЗИГ можеш спокойно да го извадиш от "клуба на отличниците". :-) Няма ли опция за 180 грейнов куршум, значи не става за животни.. а за такъв куршум физически няма място в гилзата.

...
Между другото, по първи слухове и Сикрет Сървис се отказват от пистолетите ЗИГ и калибъра .357 Зиг и минават на Глок в 9х19: https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... ice-glock/ А това все пак е елитната охрана на първите лица в най-мощната държава в света.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2019, 21:57       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Ми като са тъпи нека се отказват. Има и 180 грейна 357 Зиг http://www.doubletapammo.net/index.php? ... uct_id=563

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2019, 22:31       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
The Gun Man написа:
Има и 180 грейна 357 Зиг http://www.doubletapammo.net/index.php? ... uct_id=563

Не знаех. Тц-тц, къде са намерили място за толкова олово в гилзата.. :roll: или използват някакви специални барути? Обаче и цената кефи - по долар на изстрел.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2019, 08:37       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 12 Апр 2014, 14:13
Мнения: 345
Добре, добре. Все патрони, които в Бг не може да сложиш в пълнителя.

За обикновеният човек, какъв да е избора на FMJ при 9х19:

тежък и бавен - 145
или
лек и бърз -115

А сега, де?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2019, 08:59       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Първият. И да е пресечен конус.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2019, 09:32       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
kiril_bulgaria написа:
Добре, добре. Все патрони, които в Бг не може да сложиш в пълнителя.

За обикновеният човек, какъв да е избора на FMJ при 9х19:

тежък и бавен - 145
или
лек и бърз -115

А сега, де?


Отговора зависи от калибъра и дали ще стреляш по нападащ те човек или по диво прасе или мечка в гората.

За гората при калибър 357 магнум най-добре е 180 грейна от плътно олово. За гората при 45 АСР 180 грейна + Р, за 357 Sig 140 грейна, за 40 S&W 180 грейна, за 9х19 158 грейна.

При хора според мен нещата са малко по различни, защото човек може да носи жилетка или да стреля от кола или скрит зад кола. За отбрана от хора бих сложил за 357 магнум 158 грейна, на 45 АСР отново 180 грейна +Р, за 357 Sig 125 грейна, за 9х19 +Р 125 грейна.

Но при 9х19 съм сигурен, че 158 грейна субсоник FMJ с 400 джаула енергия ще причини по голяма рана от по-лекия 125 грейна +Р FMJ с 500 джаула енергия. Защото масата на куршума има много голямо значение при стрелба в жива цел. В смисъл енергията на по лекия куршум по-бързо се абсорбира от плътта. Ако ще стреляме по човек, който със сигурност не носи бронежилетка и със сигурност няма да стреля от кола или зад кола 158 грейна би свършил най много работа. Но аз не бих заложил, че някой крадец или още по лошо убиец не би носил жилетка или не би стрелял от или зад кола. Затова в 9х19 бих носил 125 грейна +Р в града и 158 грейна в гората. За 40 S&W бих носил 135 грейна Black Mamba, защото са много силно заредени и вероятно биха пробили по-смотана жилетка от упор и биха пробили с лекота врата на кола и човека зад вратата.

Колкото до свръхпробиването при екстремни условия над 50% от изстрелите са пропуск, защото се движи и нападнатия и нападателя. Освен при нападение от упор или от 1 до 2 метра, където шанса за реакция и отговор клони към нула. Шанса да загине невинен случен от пропуснат в целта изстрел е доста по голям от шанса това да стане от свръхпробиване при попадение. Почти всички косвени жертви са от рикушети и пропуснали целта изстрели, а не от преминал през тялото на нападателя куршум.

https://www.target-master.nl/product_in ... anguage=EN

https://zarimex.eu/ammunition/Pistols-a ... uger-vm-fk

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2019, 17:38       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
The Gun Man написа:

................
За гората при калибър 357 магнум най-добре е 180 грейна от плътно олово. За гората при 45 АСР 180 грейна + Р, ..............


За в гората у нас при 357маг залагам на 158 гр, пресечен конус, полуоблечени.Предостатъчни са за всичко в БГ. Плюс това дават по настилна треактория при по-далечен изстрел в сравнение със 180 грейновите.
Ако наоколо има лосове, гризлита и зубъри - 180 грейна с контролирана експанзия ще са ми фаворитите.
При 45АСР за в гората бегам от 200грейновите плюс П на Хорнади ХТП щото са много експанзивни и фрагментиращи се - не мисля че ще проникнат достатъчно дълбоко за да стигнат витални органи при едър добитък. Предпочитам 230 грейновите хтп плюс П или критикъл дюти 220грейновите плюс П. Коментирам Хорнади, просто защото тях ги има на нашия пазар и мога да си ги купя, кат пич от магазина със съответното разрешително за лов.
Иначе ъндърууд амо, бъфало бор и др такива бутикови фирми са ми ясно, но ги нема на нашия пазар, пусто да остане.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2019, 00:14       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Kато избираме патроните гледаме да са от най-злобните, най-стопиращите,най-дупчещите,най най......И на никой включвам и себе си тук не му минава през мисьлта, че теоретично е вьзможно точно с твойте патрони по теб да стрелят. Звучи като в зле режисиран фантастичен филм. Е, мой добьр приятел преди 2 месеца успя да опровергае това -пряко и коствено за негова зла участ. Не ми се влиза в подробности , то си е за нова тема с заглавие : Когато си имаш дни за живеене -никой ме може да ти ги вземе. Та с две думи : пистолета му беше отнет и беше стрелянo с неговите патрони обратно по него.
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 329 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer