logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 08:15




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 329 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 15:41       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
The Gun Man написа:
Повече от 12 изстрела с 454 е тегаво за един ден.

Ако е с Аласкана с късата 2.5" цев, след един барабан 300-грейнови казули.. много бързо ти минава мерака за стрелба и държи влага после. :happy: На 7 м. хартиената мишена се вее като знаме от барутните газове, а въздухът около теб се компресира по време на изстрела..

А с 10мм от полимерен пистолет можеш да стреляш цял ден. Няма такава умора в ръцете и сухожилията.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 15:54       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Какъв е кефа от това...кой писа назад...остава загадка ...стерелял съм с .460 рево с дълга цев...
това е точно за лов бекъп с по-къса цев да е маневрено...

кефа е се едно да се млатиш сам в главата с 8 килограмовия месинговия чук за поправка на пушки съсипани с релод :roll:

требва да се научи един път за винаги, че два броя 9x19 нямат алтернатива...просто трябва да ги вкараш...на 7 10м...и така може и с 4-5 мишени даже...бързо става ако си надарен от Бога де...а ако не, се надяваш да влезат и не си губиш времето със слаба ръка на 25м или примерно - разглобяване...скок трупешката - сглобяване и със силна ръка на прецизна и за 5 мин време пускаш един Фортифайф на 25м ТОЧНО в Десетката на армейската мишена...дааа....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 16:36       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Poseidon написа:
требва да се научи един път за винаги, че два броя 9x19 нямат алтернатива..

Нямат алтернатива, когато говорим за двукраки. При добичетата може и да сработят, а може и учудено да гледаш как го помпиш, а то напада ли напада и не обръща внимание на девятките.)))

p.s. Според мен всяко животно в Северното Полукълбо ще умре от достатъчно попадения с 9х19. Само че какъв е смисъла, ако умре 10 мин. след като те е нагризало/надрало/намушкало до смърт? Или те осакати сериозно и после умре след 6 часа.. не ни трябва такъв ефект. То ако беше така, всички задачи щяха да се решават с 9 пара и другите калибри отдавна да са изчезнали.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 16:51       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е добре ама нали темата е самоотрана...та за хора си говориме иначе ако разширим и за лов/самозащита а и вече са разрешени...
тогава .44 маг казват знаещите...но това е за ловджии вече...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 16:57       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
.44 маг е супер, никой не спори. Проблема е, че е само от револвер и имаш 5-6 изстрела, след което оставаш с голо желязо в ръце. По този повод пуснах видеото на Джеймс от TFB (на втора страница от темата) - погледни го, той нагледно обяснява защо предпочита Г20 пред револвера в .44.. През последните 2-3 години има много хора, които ловуват в Аляска и са заменили револверите с Г20 и Г40.

А темата не е само за двукраки. Отдавна обсъждаме "идеалният патрон за самоотбрана", като сме вкарали и животните вътре. :danger:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 16:59       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
TheWhiteMan написа:
Само че какъв е смисъла, ако умре 10 мин. след като те е нагризало/надрало/намушкало до смърт?


Аз съм член на БЛРС, но на лов не ходя. Но съм ходил с баща ми като ученик. Ударено прасе с 12 к бренеке в сърцето. Прасчо минава и заминава и пада след 3 дерета. Огромен нерез месото му горчиво ребрата твърди с брадва на дръвника трудно ги цепиш на две да влезнат в тавата.

А сърцето му на прасчо съм държал в ръцете си.

Та ни заек ни фазан съм виждал да пада от раз само пъдпъдък и патка. Освен ако попадението не е с напълно неподходящ патрон 6-0, заека половината го нямаше.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 17:06       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Ами именно де! И аз това се опитвам да кажа - при животните ВИНАГИ е лотария. Но с по-големият калибър увеличаваш шанса в твоя полза и намаляваш лотарията.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 20:37       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
b5202s написа:
Огромен нерез месото му горчиво ребрата твърди с брадва на дръвника трудно ги цепиш на две да влезнат в тавата.
Затуй не бива да се оставят да растат толкова много.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 09:46       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
JDredd написа:
Затуй не бива да се оставят да растат толкова много.


Разбирам ти намека, ама не беше домашно :DD

От цялата работа намаза кучката защото место не ставаше за ядене ни с марината ни с нищо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 11:15       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2017, 15:40
Мнения: 257
Сравнение на различни калибри от медицинска гледна точка

Rifle vs 9mm vs .45 . Handgun and Rifle Caliber Comparison From a Medical Point Of View


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 20:44       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Пробивност на .22 CCI Velocitor. Разстояние 4 м. Дебелина на каталога - 3,5 см, 632 страници. Пробито до 347 стр., около 2 см.
После пробвах в много суха букова дъска 3,5 см, на около 30 години. Пробито до 2,5 см. Ама нямаше как да го снимам.

Май по-добре да се криеш зад каталози, отколкото зад дъски.

Та мисълта ми, поради липса на бал. гел, да го пробвам евентуално в един свински бут за по-естествено :-) Ей тъй, за тези дето викат, че нищо не ставало от .22.




Изображение


Изображение


Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2019, 16:42       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Poseidon написа:
требва да се научи един път за винаги, че два броя 9x19 нямат алтернатива...просто трябва да ги вкараш...на 7 10м.......

Верно ли немат алтернатива?!?
Ти па!
Леле в ква заблуда съм живял последните 30 години.... .

А, само да те питам дедовата, пък ти правичката да ми кажеш - тва за липсата на алтернатива на 9x19 от къде го разбра?
Лично го разбра некъде по бойните полета докато гърмеше по талибаните - примерно, по улиците докато преследваше лошите и влизаше в престрелки с тях, по ловните поля или от четене пред компа?
Честно ми кажи, нидей лъга стария чивяк
:wink: . редактирано от 38ми

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2019, 19:56       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Посейдоне, по- големия калибър ти дава повече шанс, на твоя страна.

Ако един и същ стрелец стреля еднакво добре с едно и също оръжие в различни калибри (примерно 1911 в 45аср и 1991 в 9пара) мисля че с по-дебелия и по-тежък куршум има повече шанс да уцели . ... да речем острието на нож, да прекъсне линията на по-вътрешната оценъчна зона на мишената, да спре по ефективно лошия и т.н. Тва е проста физика.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2019, 19:56       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Но, винаги го има и фактора контрол над оръжието и боеприпаса.
Както е писано стотици пъти тука, преразказвано от големите имена в областта - най-ефективен е най-големия боеприпас който можеш да контролираш.
За мен тва е 45аср, за друг е 40СиУ, за трети е 10 ауто.
Убеден съм, че всеки стрелец трябва да си намери баланса между оръжие и калибър който може да контролира, скорост и точност на стрелбата с това оръжие и боеприпас и т.н.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юли 2019, 19:57       Заглавие:  Re: Идеалният патрон за самоотбрана...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Категорично не трябва да се ограничават хората - само 9 пара или само 45 аср.
Трябва да пробват - всичко от 9 пара до 45 супер и между тях 357маг, 357 зиг, 40СиУ, 10 ауто и така мн. други.
Ако някой не може да понася дори 7.65 - какъв е проблема да мине на 22 маг и 22 лр - все е по-добре от нищо да имаш КНО в малък калибър отколкото в никакъв.
И всеки да си преценява на собствена база умения в стрелянето с какво може да се справи.

Тва за безалтернативността ми се струва много ограничаващо.
Винаги има алтернатива, всеки гледа от собствената си камбанария.
Важното е да не се самозаблуждава и да направи информиран избор на база не само четене, но и стреляне :tu:
Тва го казвам с най-добри чувства към всички четящи и пишещи тука.
Щото винаги има и трябва да можем да научим нещо ново и полезно един от друг.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 329 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer