logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2019, 00:47       Заглавие:  AR-15 - вкарване на пълнител при затворен затвор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Отделям това мнение на Борислав в нова тема, защото считам, че въпросът заслужава отделно самостоятелно разглеждане с оглед особеностите с пълнителите, които има това оръжие.
Модератор


За пълнителите:
АР-15 не е проектирана за вкарване на пълнител при затворен затвор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2019, 09:57       Заглавие:  Re: AR-15 - вкарване на пълнител при затворен затвор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Кое те кара да мислиш така?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2019, 12:51       Заглавие:  Re: AR-15 - вкарване на пълнител при затворен затвор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Borislav написа:
Отделям това мнение на Борислав в нова тема, защото считам, че въпросът заслужава отделно самостоятелно разглеждане с оглед особеностите с пълнителите, които има това оръжие.
Модератор


За пълнителите:
АР-15 не е проектирана за вкарване на пълнител при затворен затвор.


Нямам представа дали е така.
Но ще е интересно да чуем мнението на дългогодишните ползватели на системата и такива със задълбочени познания по идейно-конструктивните особености на си-мата.

Иначе категорично се презарежда по леко, когато БКГ е на задръжка.
Поне за мен.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2019, 14:50       Заглавие:  Re: AR-15 - вкарване на пълнител при затворен затвор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Не мога да кажа дали е проектирана или не, но от видеата дето съм гледал как се кормува AR, затвора е на задръжка пъхаш пълнител и освобождаваш с бутона.

Такова животно тактическа смяна на пълнител във видео за АР не съм виждал.

Иначе ти казват ако искаш такива екстри -2 патрона в пълнителя.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2019, 19:10       Заглавие:  Re: AR-15 - вкарване на пълнител при затворен затвор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
b5202s написа:
Такова животно тактическа смяна на пълнител във видео за АР не съм виждал.
Ето - да видиш (2,28 сек. и нататък):

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2019, 23:41       Заглавие:  Re: AR-15 - вкарване на пълнител при затворен затвор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Цитат:
За пълнителите:
АР-15 не е проектирана за вкарване на пълнител при затворен затвор

като се замислих задълбочено...реших че Борислав има предвид е това във видеото...
става и с пистолет...просто като напълниш патрони до капата...си трябва да го набиеш юнашки пустия пълнител...
а ако е отворена арката ги вкарва...ако не е отворена...може да запъне нещо...
еми патрон по малко и всичко ще е наред...
в едно Американско интервю, казаха че Делта ръгат с патрон по малко в пълнителите...мдааа



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2019, 00:42       Заглавие:  Re: AR-15 - вкарване на пълнител при затворен затвор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Не знам дали така е проектирана, но става да набиеш пълнител. Обаче има едно голямо "НО". Трябва да знаеш, че го правиш, да удариш по-силно и да провериш пълнителя. Иначе и мен са ме учили, че пълнител се слага при отворен затвор. Колкото до патроните, аз и в пистолетните и в пълнителите на карабина, лентовам с по един патрон по-малко от вместимостта.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2019, 02:10       Заглавие:  Re: AR-15 - вкарване на пълнител при затворен затвор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
наскоро бях свидетел
АК с 31 патрона в пълнител .. така заклини, че трябваше яко блъскане в сандъка, за да се отвори рамата

после пък няма изваждане на патрона от пълнителя, ... и смачкана гилзата

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2019, 09:35       Заглавие:  Re: AR-15 - вкарване на пълнител при затворен затвор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Моят скромен опит с AR 15 ми е показал, че и в двата случая има проблем, но се дължи повече на оператора. Виждал съм много пъти при отворен затвор, пълнитела да прехвърли зъба на ключалката и става заклинване. При затворен затвор пък недонатикването на пълнитела води до последващото му изпадане.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2019, 14:23       Заглавие:  Re: AR-15 - вкарване на пълнител при затворен затвор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
https://www.youtube.com/watch?v=INQpW-x2zIo


От 20 до 40 сек е показано правилно пълнене на късо и дълго с всички необходими процедури за АР сиситемата.

Старите американски устави учат обикновения новобранец да пълни със издърпан назад затвор,това е наистина така.

Накратко може си всякак...
Зависи шебека дето я ползва какво знае и може.

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2019, 15:20       Заглавие:  Re: AR-15 - вкарване на пълнител при затворен затвор
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Zakira написа:
Виждал съм много пъти при отворен затвор, пълнитела да прехвърли зъба на ключалката и става заклинване.

В това отношение, магпулските пълнители 3 ген. имат т.н. "оver-travel insertion stop on the spine"-издатина, която не позволява зверско набиване и заклинване на магазина, колкото и да се старае оператора :D

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2019, 15:54       Заглавие:  Re: AR-15 - вкарване на пълнител при затворен затвор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
JDredd написа:
Ето - да видиш (2,28 сек. и нататък):


Да гледал съм го. Ама като нямам идея дали не са -1 или -2 в началото после е ясно :wink:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2019, 18:06       Заглавие:  Re: AR-15 - вкарване на пълнител при затворен затвор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Термина "тактическо презареждане" беше измислено от Полковник Джеф Купър в началото на 80-те години. По онова време полицаите носеха револвери и на много малко места пистолети с 7 или 8 патрона пълнители. Та този пъпеш реши да "увеличи" количеството изстрели чрез "тактическа" игра с пълнителите. Според него, по време на паузата между изстрелите (каквато "пауза" никога няма, а се стреля до край) полицая да извади полуизстреляния пълнител, да сложи "пресен" пълнител и да продължи стрелянето. Това го нарекоха "тактическо зареждане". Лайно да е ама тактическо да е.
По някакъв начин това "тактическо" презареждане с АР-15 е попаднало по състезанията. То няма нищо общо с инструкциите за АР-15/М-16 от Отдела на Отбраната в САЩ. Изрично е казано в инструкцията пълнител се вкарва при отворен затвор. Има действителен случай на убит войник в Ирак, който се опитвал да направи "тактическо зареждане" и Ахмед го застрелял по най-нетактически начин. Друг проблем има когато блъскаш пълнителя може да активираш ударната игла (иглата няма пружина) и да предизвикаш изстрел. Има такъв случай.
Както знаете, първоначалника на АР-15 е М-16 - пълно автоматичен. Разликата между АР-15 и М-16 е много малка, главно групата за автоматична стрелба. Оръжията за автоматична стрелба (автомати, картечници, и т.н.) се проектират задължително зареждането да става при отворена камера за да се подобрява охлаждането на цевта и да се предотврати запичането на гилза/патрон. Та АР-15 не е изработена специално за полу-автоматична стрелба, нито да позволява вкарване на пълнител при заключен затвор. Тук един от колегите го представяше като "грешно проектирано оръжие". И аз пак му повтарям, че АР-15 не е проектиран за игри.
Та нищо грешно няма с проектирането АР-15, просто вие искате на го използвате за нещо, което не го е имало в заданието.
Това, което може да помогне, е пълнител с 2 патрона по-малко, което все пак носи несигурност и не е много за препоръчване. Забравил съм българския та ще ме извините ако пиша малко неразбираемо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2019, 18:29       Заглавие:  Re: AR-15 - вкарване на пълнител при затворен затвор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Borislav написа:
Според него, по време на паузата между изстрелите (каквато "пауза" никога няма, а се стреля до край)

Има такава пауза, когато си зад укритие/ прикритие. Като тогава "тактическо презареждане" се прави с цел, за да не останеш без патрони на открито, и да не ти се налага да презареждаш "неотложно" или emergency.

Друго, което ми направи впечатление тук е:

https://www.youtube.com/watch?v=xlSvKt_MHFI

- "арката" да се презарежда на предпазител при работа в екип. И, има резон!

Презареждане на 8,34:

https://www.youtube.com/watch?v=oIj3HbABpw8

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2019, 18:35       Заглавие:  Re: AR-15 - вкарване на пълнител при затворен затвор
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Ако това което пише Борислав е вярно, то много жалко за арките..

При престрелка, полуавтоматичните и автоматичните оръжия се презареждат не когато свършат патроните в пълнителя, а когато се добереш зад укритие. :-)

Що се касае пълнителите: и на АК и на Глок винаги зареждам максималното количество патрони указано на тях и не съм имал грам проблеми с това. Нито повече, нито по-малко.. да не говорим, че някои стоят и по една година лентовани, след което работят по масло.


Опс, Геле ме е изпреварил..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Viceroy и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer