logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 00:31




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 196 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2019, 22:11       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Аз я разбирам - да не се оставя възможност на хората да раздават сами правосъдие ама тази Поправка далече не значи това...
пясъчници ... застреляни дечица... еми жената си е жена...да не звуча сексистки , но тц...требваше да измисли друг казус

Да отвориш пак тИфтера, и да пишеш поредната червена точка... този път на моя казус от 8 май:
Цитат:
Окей, ще се пробвам да го обясня максимално нагледно: нападателите ти не са трима-четирима 120 килограмови бабанки с дървени бухалки, ударът на всеки от който би могъл да бъде потенциално смъртоносен... а трима-четирима 30 килограмови пишлегара с напикани гащи от началното училище, които на майтап ти тръгват насреща с по една тънка дървена пръчка с думите: "Чичка, сваляй гащите да те шибаме!" :DD

В момента, в който ти тръгнат насреща с пръчките с презумпцията да те нашляпат по задника… имаме ли налице НЕИЗБЕЖНА ОТБРАНА?! Ами, имаме - непосредствено, противоправно и пр. Никой няма право да те налага на улицата, без значение дали това са 120 килограмови бабанки с бухалки… или 30 килограмови пишлегари с пръчки. И докато при 120 килограмовите би било оправдано да се защитиш с оръжие, именно ПРЕДЕЛИТЕ НА НЕИЗБЕЖНАТА ОТБРАНА при пишлегарите те ограничават до издърпване на ушите… или някой друг шамар най-много, и то без да се увличаш, разбира се.

А при сегашното положение… и на 30 килограмовите пишлегари имаш законовото право да им пуснеш по един .454 CASULL в главите!

Имаме ли формално нападение, което ти застрашава здравето - имаме! Имаме ли заплаха към "половата ти неприкосновеност" - имаме! Имаме ли предели на неизбежната отбрана - НЯМАМЕ! Ребрииии, бай Филипе!
viewtopic.php?f=1&t=17966&start=15

Пък и ако взема да позная нещо от "руското ресто... тогава, вече... нИзнам. :D

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2019, 22:17       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
А тука вече си много точен, Роска! Това е ГЕЛЕ!

Пиша го за втори път --> предлага Росен на народния представител от неговия край от НК въобще да се премахне понятието НЕИЗБЕЖНА ОТБРАНА --> така, както са тръгнали, нищо чудно и да успеят... :happy:

... и я заменят със следните две изречения:

Цитат:
1. Влезе ли ти някой неканен в твое жилище или имот - ТРЕПЕШ!

2. Посегне ли някой на теб или твой близък - ТРЕПЕШ!


Колко по-просто и ясно от това?!?! :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2019, 22:20       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
В момента имаме законова поправка в чл.12 НК --> минала на първо четене --> всички дружно я подкрепяме --> ма май също като при експанзивните боеприпаси, нещо не ни е много ясно какво точно подкрепяме.

Ами може и така да е...опитай да я разясниш...а в отговор аз ще ти изчислявам всекакви изчисления занапред :tu:
да пропуснем казуса на доцентката обаче...с децата и песъците...плесничетата и застрашения живот...сложно ни е всичко това...

slaf4u написа:
Може да бъде измислена хипотеза, която да направи всеки един закон абсурден.


С това в цитата на Славчо обаче сме наясно... :armed:

slaf4u написа:
Моето мнение е че изначално не следваше да се премахват. Ако бяха останали, мисля че нямаше да се разпространи толкова тумора на чувството за безнаказаност.


и на мен основния ми дерт е как да направиме така че повечко хора, като Славчо да пишат тука...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2019, 22:21       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
ubboto написа:
всички дружно я подкрепяме --> ма май също като при експанзивните боеприпаси, нещо не ни е много ясно какво точно подкрепяме. :D

И при експанзивните куршуми и при тази поправка всичко е ясно като бял ден, кое не разбираш?

Ето, аз като пълен лаик по правото, разбрах прекрасно новите неща в НК (кога не се превишава неизбежната отбрана):
1. При противозаконно влизане в жилище;
2. Когато нападателя е въоръжен, или през тъмната част на денонощието;
3. Нападателите са невъоръжени, но са две или повече лица;

..кое тук е неясно?? Това го нямаше в досегашният НК..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2019, 22:35       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Ами може и така да е...опитай да я разясниш...

Колкото имаше смисъл от разясняването на казуса с експанзивните боеприпаси --> нЕма смисъл -->300 кинта на Дреда --> и си ти! :DD Окей, де, жокер --> обърнахме преди време внимание на абсурдното тълкуване на една съдийка от ВКС по случая с Лисичков --> къде стои ВКС между нормативната уредба и съдълищата --> ако се промени нормативната уредба, но ВКС излезе с различни по дух тълкувателни решения --> ко праим?!?!

Зачеркваме целия НК като прекалено сложен --> разформироваме Касационния съд като ненужен --> пенсионираме конституционните съдии като стари и закостенели --> пускаме яко през колоните да дъни музиката на героите от Дивия Запад --> и почваме да мажем цевите с твоите мазила --> аз съм твърдо "ЗА" :armed: -->идвайте ми повече! :danger:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2019, 22:42       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2012, 15:52
Мнения: 504
ubboto написа:
Окей, де, жокер --> обърнахме преди време внимание на абсурдното тълкуване на една съдийка от ВКС по случая с Лисичков --> къде стои ВКС между нормативната уредба и съдълищата --> ако се промени нормативната уредба, но ВКС излезе с различни по дух тълкувателни решения --> ко праим?!?!
- точно! :tu:

_________________
Юлиан Иванов,
IPSC Alias - MCCLAIN


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2019, 23:18       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
А при сегашното положение… и на 30 килограмовите пишлегари имаш законовото право да им пуснеш по един .454 CASULL в главите!

Имаме ли формално нападение, което ти застрашава здравето - имаме! Имаме ли заплаха към "половата ти неприкосновеност" - имаме! Имаме ли предели на неизбежната отбрана - НЯМАМЕ! Ребрииии, бай Филипе!

Това е точно като с експанзиите...Ще се наложи като имам време да ви обясня с Тодор да разберете и кое разстояние е "преди целта"...5см или 50см?

Това може да се пита и не е грешка или заяждане...няма как юрист да знае това...разстояние нула какво е...какво е преди тази нула...какво е след тази нула...
Тази нула в поезията примерно се нарича докосване...в техниката е друго...
ама всъщност и аз искам 300лв за да обясня тази хипер техническа казуистика - кога разстоянието между две тела е нула и какво е като е със стойности по-големи от нула и със стойности по-малки от нула...
И че "преди" е когато разстоянието клони към нула със стойности по-големи от нула

От това няма да разберете нищо даже и да платите ...и ще попитате агейн 18346 пъти - ама кога е "преди целта" то човек да не попита нещо" :roll: ... но

по горния казус...
3 момчета по 30 кила с пръчка НЯМА как да ми застрашат здравето...
няма как да докажа това...застрелям ли ги ще е като по сегашния закон...
виж колко е просто...

е всъщност мога да опитам с аргументация тип- "Геле критикува Поправката за експанзия" - това ще ми струва три денонощия арест и още една година условно за губене време на съда...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2019, 23:37       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Геле е пичага, просто си е настроил мозъка на такава вълна - да търси под вола теле и да намира на всичко кусури. :D

Поправката още виси между първо и второ четене, няма и ден практическо приложение, а ние започваме да коментираме небивали казуси от доцентка, чието име чух днеска за първи път.

Дайте, дайте шанс на новото. Без умерена доза риск няма и успех. Обществото се нуждае от тези промени, назряло е, хората натрупаха по 10-15 годинки стаж с носенето на пистолети, не ги подценявайте, никой никого няма да застреля ей така просто - без причина. Споко. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2019, 23:54       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
TheWhiteMan написа:
никой никого няма да стреля ей така просто - без причина

Естествено! а когато искаш да убиваш...няма спиране! все няколко ше натръшкаш докато те заловят...и не ти трябва ОО....това е ясно

Но не става дума за това... някои правни капацитети казват друго:

Тази поправка ти дава законно право да застрелваш невинни хора...
не говорят за причина и так дале...ПРОСТО ти давала право на това...


И казуса доказващ това е от един от ама наистина надарен капацитет доц Пушкарова с образование и трудове на които може да завидиш...
та тоя казус от наистина учен юрист е с... пясъчника и дечицата с шамарчетата, :roll: които застрашавали живота и здравето на твоето дете...

добре де ако тя е начетен юрист какво тогава е слаб юрист?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2019, 00:20       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Аха.. и още: дори да предположим, че през първата година няколко човека отнесат куршум в корема, то в сравнение само с жертвите от ПТП годишно.. това ще е примерно 0.001%. А ефекта в дългосрочен план върху икономиката може да бъде огромен.

Защото аз гледам на тази поправка не като стрелби, а като ефект върху бизнеса. Спокоен ли е бизнеса и обикновеният човек за частната си собственост, значи и икономиката ще върви.

Ето прост пример с този кипърски фермер.. той не е някакъв гигантски инвеститор, но според мен е вложил поне 100К евро в България, гледа говеда, сади люцерна, открил е 5 работни места и плаща данъци тука. Точно от хиляди такива дребни и средни предприемачи имаме нужда - те са гръбнакът, а не 10-на големи фирми. И сега си представете, че баджанака на този пич му звъни от Кипър и му казва: "И аз имам 100К евро, какво ще ме посъветваш, добре ли е да ги вложа в БГ?" Ми сещате се - там, където те крадат постоянно, не можеш да се защитиш и държавата не те пази, никой не инвестира пари. Ще отиде в Хърватска, Черна Гора или другаде, а ние си оставаме бедни - пиздец. Надявам се, че ме разбрахте..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2019, 00:33       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
TheWhiteMan написа:
Защото аз гледам на тази поправка не като стрелби, а като ефект върху бизнеса. Спокоен ли е бизнеса за частната си собственост, значи и икономиката ще тръгне.


Естествено! То тя и доцентката освен правото дообяснява ...какво да правили политиците, но умишлено излиза с неясна теза за да ни подтиска колко сме тъпи, че не я разбираме...
така вече да Ок...

И наистина представи си новините седмица след като се приеме и тази поправка за едно денонощие:

1.В квартал Требич са застреляни 4 млади мъже при взлом на къща в полунощ

2. В с. Биволаре са застреляни 3 ма млади мъже след като разбили обора и откаднали едно магаре и две телета

3. В с. Краводер полицески патрул застреля 14 човека при нападение над полицейска кола ...щетите са:
спукано е предното стъкло от камък...смачакн покрив на колата от удар с кол и счупена ръка на единя полицай...и мазол на десния показалец от стрелбата на другия полицай...

При този казус вече Геле ще има ли увеличение на инвестиции или не?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2019, 05:34       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2007, 18:52
Мнения: 1087
Местоположение: SOFIA
Poseidon написа:
TheWhiteMan написа:

При този казус вече Геле ще има ли увеличение на инвестиции или не?
Със сигурност . Навремето Есаб изтегли бизнеса си от България заради неспиращи кражби от завода в Ихтиман които полицията не можеше или не искаше да спре . Мога да ти опиша няколко случая лично с мен в единя задържаме мангалите през ноща които товарят желязо и варели в камионче Мерцедес . Полицаите които дойдоха нямали право да отворят камиона . Записаха им данните от личните карти и ги пуснаха по живо по здраво . В районното дежурния на мен ми обяснява ча аз като главен механик и колегата главен енергетик нямало как да докажем че това което са натоварили е собственост на завода . Това в завод с история от 1922 година в който имам документи и за последното болтче . В последствие дознанието го преквалифицираха срещу неизвестен извършител . Това като стане няколко пъти кой чужд инвеститор ще ти седи в тая държава ??

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=OtFhfwr ... 0%B8%D1%82 Благодарение на колегата Павлин Андреев форумната модерация достигна невиждани низини .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2019, 07:28       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Залитате в условности. Трепем дечица, влезеш в имот-трепеш, псуват те-трепеш.....

На всички им е ясно за какво иде реч, само дето се разтягат локуми излишно.
Както TheWhiteMan каза - нека се приеме, да мине време, и тогава ще видим резултата.

Видяхме, че нещата в сегашния си вид не работят в полза на хората.
То е нещо като икономическа логика-Когато на пазара изчезне даден вид стока, се появява заместител.
Щом другите закони не работят (вече 30 год. виждаме, че е така), нека се даде по-голямо право да се защитава имущество и личност.

Айде нали има прависти.. По конституция частната собственост е неприкосновена. Кой гарантира тази неприкосновеност? Мога ли аз да осъдя (народът) да осъдя държавата, защото системно не ми гарантира неприкосновеността? Нали като престъпленията не се разследват, като хванатите не се съдят, не е ли държавата тази, която не ми осигурява неприкосновеността?

Нападенията над личността в БГ са твърде малко на фона на посегателства в/у собствеността. Там е заровено кучето. Повечето кражби и обири са насочени към собствеността, и когато там има човек, се насочват и към личността.

Извършващият престъпление САМ си е избрал да го върши, и трябва да е готов за последствията. Като е сигурен бай мангал, че няма да му направят нищо, смелостта му идва в повече. Ако знае бай мангал, че за една кокошка може да даде фира, ще има по-малко смелост. И е достатъчно няколко случая, за им мине смелостта.

Полицията не може да е във всеки дом или имот, затова хората сами трябва да имат право да я защитят.
Както казах, за някой една крава или овца е нищо, но за баба ти Пена на село това е смисълът на живота. Така че измеренията нямат значение.

Аз също съм бил обиран, и то на 100 м от сградата на ДАНС, и знам какво е чувството да получиш известието "Прекратено поради неизвестен извършител". Ми нека МВР да ми плати щетите, щото аз им плащам да ме пазят мен и собствеността, а те не са я опазили :)

Ето Посейдон го е написал:
И наистина представи си новините седмица след като се приеме и тази поправка за едно денонощие:

1.В квартал Требич са застреляни 4 млади мъже при взлом на къща в полунощ

2. В с. Биволаре са застреляни 3 ма млади мъже след като разбили обора и откаднали едно магаре и две телета

3. В с. Краводер полицески патрул застреля 14 човека при нападение над полицейска кола ...щетите са:
спукано е предното стъкло от камък...смачакн покрив на колата от удар с кол и счупена ръка на единя полицай...и мазол на десния показалец от стрелбата на другия полицай...

Такива новини искам да чета. След десетина подобни публикации, нещата ще поемат по естествения си път.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2019, 12:33       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2012, 15:52
Мнения: 504
rosen71 написа:
Дали ще е чл. 12, или чл. 10000000000000000000012, не ми дреме.
Важното е бай мангал или който и да е да не може да прави това, което е сега.


...... това го иска всеки нормален човек, но законодателната власт нехае по този въпрос, ..... а може и да си има своите причини да е така. За да не се прави нещо по въпроса, явно те не желаят тази промяна. Въпреки всичко, докато системата не заработи на друг принцип, .... на нас, нормалните хора, няма да ни е добре!


rosen71 написа:
Полицията не може да е във всеки дом или имот, затова хората сами трябва да имат право да я защитят.
Както казах, за някой една крава или овца е нищо, но за баба ти Пена на село това е смисълът на живота. Така че измеренията нямат значение.

Аз също съм бил обиран, и то на 100 м от сградата на ДАНС, и знам какво е чувството да получиш известието "Прекратено поради неизвестен извършител". Ми нека МВР да ми плати щетите, щото аз им плащам да ме пазят мен и собствеността, а те не са я опазили



:tu:

_________________
Юлиан Иванов,
IPSC Alias - MCCLAIN


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2019, 20:28       Заглавие:  Re: Чл.12 ал.3 от НК ...казуси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Фев 2019, 18:18
Мнения: 1355
Poseidon написа:
...То тя и доцентката освен правото дообяснява ...какво да правили политиците, но умишлено излиза с неясна теза за да ни подтиска колко сме тъпи, че не я разбираме...


Не, просто използва един много обичан способ на юристите, а именно "reductio ad absurdum". Той и Гелето се опитва да го прилага, ама има още да се ошлайфа. :wink:

_________________
FN Barracuda .357 Magnum
MP-446 Викинг 9x19
Astra Cub .25ACP


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 196 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer