logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:26




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 19:50       Заглавие:  Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Ами хората са го измислили. https://pistol-training.com/drills/5x5-skill-test

Разбира се можем да го побългарим и да включим…

Първо, колко време ти отне и колко хиляди фишека отидоха, и второ - колко ти дуднах аз на главата, за да се получи в крайна сметка това, което идва като задание отвъд Голямата вода?!

По 50 фишека четири пъти месечно --> за една година --> се усвояват фундаментите. Една година минимум --> само за фундаментите! И то ако правиш нещата така, както трябва. Така го разбирам аз СТРЕЛЯНЕТО с КНО-то за самоотрана.

50 патрона веднъж или на няколко месеца --> е само колкото за терапия. Тия, които си стрелят - си стрелят! Който не иска да стреля, а само да притежава --> по-добре с тези кинти да вкара една мешана скара с три бири! Познат от квартала има 4 -5 къси цеви… бизнесменче, момчето… като не са му излизали от касата сигурно от години.

Другият тънък момент вече го споменахме - задължаваш над 110К оръженосци на петилетка да олабят по 50 фишека на цев. И кажи ми една причина, при това изкуствено повишено търсене --> търговеца да не качи цената на фабричните патрони с 10 - 15 ст. още на първо четене?!

Кои ще са най-потърпевши? Тези, които се мъчат нещо да стрелят, но по обясними причини не релоудват. За сметка на ГИЛЗОПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 20:28       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
50 патрона веднъж или на няколко месеца --> е само колкото за терапия. Тия, които си стрелят - си стрелят! Който не иска да стреля, а само да притежава --> по-добре с тези кинти да вкара една мешана скара с три бири!


ubboto написа:
Първо, колко време ти отне и колко хиляди фишека отидоха, и второ - колко ти дуднах аз на главата, за да се получи в крайна сметка това, което идва като задание отвъд Голямата вода?!

По 50 фишека четири пъти месечно --> за една година --> се усвояват фундаментите. Една година минимум --> само за фундаментите! И то ако правиш нещата така, както трябва. Така го разбирам аз СТРЕЛЯНЕТО с КНО-то за самоотрана.


Абе мама му стара знаем се от много години, Геле и не спираш да ме учудваш. :shock:
Преди да изчисляваме печалбите на стрелбищата от новите правила...

Добре мен, АЙДЕ да говорим с КОНКРЕТНИ измерения и показани реални неща!

Ето как стреля цивилен /Аз/ показвал съм го това...това е стрелец дето стреля ТОЧНО 50 патрона на няколко месеца...но редовно в годините...левела и днес ми е това.
А ти обесняваш, че по-добре да съм ги давал за скара...
леко!

Я да видиме Бомбардировача след като е стрелял ХИЛЯДИ патронье годишно как стреля и как си му преподал и е усвоил СТАНДАРТИТЕ?
и е добре да се показват такива неща...питат ме хора от различни среди за инструктор по стрелба е така един път седмично да стрелят...
казвам им стрелбищата и се сещам и за тебе, но
покажете нещо от тая задокеанска школа как се усвоява от неопитни...

По-добър ли е от това долу? 2 от 6 влизат! Сравнително оправно се вади и прибира .. това е стрелба по-добра от всички служители дето не си дават зор...мислим аз де...може и да бъркам :roll:

ЗА какво ми е повече? За какво му е повече на нормален цивилен ако иска да ползва пищова за дефенс?

НО не стреля ли поне 50 на няколко месеца ще е мазало..е и с инструктор трябва...да ок.

е ИМЕННО това законодателя го принуждава...поне 50 на 5 години...ама ПАК е грешка според Геле че скочили ценитеее...
и оп ще изгониме редовните стрелци от стрелбищата...ше останат само е тия като тоя долу дето помпат от дъжд на ветар само :roll:

п.п. ей темата не е за спортисти...да не почнете за се ебавате сега...два само влезли...дебел си яко и прочие :DD

https://www.youtube.com/watch?v=VW0EcBprUwA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 21:58       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
Другият тънък момент вече го споменахме - задължаваш над 110К оръженосци на петилетка да олабят по 50 фишека на цев.


То има и други , по съществени проблеми от тия 30 до 60 лв. за 5 г.

Тука излязоха казуси , за които ще трябва и някакво по-точно писане някъде по наредбите , или дори и промени на промените.

1. По повод на зъдължителната учебна стрелба

Появиха се три проблема и явно навсякъде в КОС по районите ги тълкуват по свое усмотрение.

Пример от преди два дни , наблюдавам следния диалог в стрелбище:
Пристига някакъв познат на инструктора и казва: Дай ми документ , че съм стрелял (без да е стрелял).

Обаче преди това от КОС бяха казали , че трябвало да се прави протокол за стрелбата , като се опише номера на разрешителното и вида и номера на оръжието и бр. патрони. (хипотетично , може да дойде 5 пъти и да стреля х 10 на стрелба , като заяви че иска протоколи за петте стрелби)

Обаче въпросния протокол за учебната стрелба трябва да отговаря и на записването в книгата на стрелбището. Ако го пишеш пък , трябва и касова бележка за отчет на патроните , а касовата бележка означава , че трябва инструктора да ги плати от джоба си (ако реши да направи подобна услуга).

И познатия си тръгна много разсърден и обиден....

Втория проблем който се появи е , че в Закона не пише "протокол" , а пише "документ". А никъде няма форма какъв да е този документ.
И пристига някой и казва: "Миналата година , по череши бране , стрелях 100 патрона. Дай ми документ".

Понеже е луда работа да го търсиш по книгите от преди година , или дори и повече , то ти отказваш да му дадеш , а той има пълно право да те съди , защото на практика ако е стрелял (а той сигурно е стрелял) си е изпълнил изискването на Закона за 50 бр. за 5 години и къде и как ще го търсиш не е негова работа.

От КОС отговарят , че трябва да се направи "протокол" подобен на този за техническия преглед. А протокол се прави по време на самото събитие за което се отнася и не може да се прави постфактум за минало време. И по този начин го принуждаваш дори и да е изстрелял до момента и 1 000 патрона , то да си направи въпросната учебна стрелба.
Но въпроса си стои , че потребителя може да заведе дело и срещу стрелбището и срещу КОС , защото на практика е изпълнил изискването на закона , а никъде не е написано какво значи "документ" изащо той трябва да е именно Протокол , а не нещо друго.

Третото нещо е , че в Закона пише "учебна стрелба ПО ПРОГРАМА"
Никой няма представа каква да е тази програма.

2. По повод на късото огнестрелно за ловни цели.
В момента излиза , че е на режима на дългото.
НО
Но когато започне ловиня сезон това означава , че можеш да си купуваш патрони без разрешително. Излизаш на ловен излет , гонил си 4 часа 2 лисици и 1 заек и си изстрелял по тях 50 патрона. Отиваш в понеделник и си ги възстановяваш.

Обаче в КОС сега тълкуват , че трябва да се иска разрешително за закупуване за да си попълниш разрешените до 50 бр.

т.е. след всеки ловен излет трябва да се ходи и да се вади разрешително за изразходваните боеприпаси? Да не са 50. Нека са 5-10-17 или 23 ?

Ако дръпнем накрая чертата , в момента в местния КОС указанията са следните:

По т.1 : Старите стрелби не важат. Съставя се нарочен протокол (по образец на тия за извършен технически преглед) към него касова бележка и програма по преценка на инструктора написал протокола.

По т.2: Разрешително за закупуване и възстановяване на изстреляните патрони за ловни цели (5 , 15 , или 50) .... което лично аз на практика не виждам как ще стане , че си е разправия.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 22:19       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Dorssay написа:
Пристига някакъв познат на инструктора и казва: Дай ми документ , че съм стрелял (без да е стрелял).

Dorssay написа:
И познатия си тръгна много разсърден и обиден

Това ясно, но не знам защо го поставяш на дебат!? Такива познати може да поискат много работи...

После за съд за отказ, че не му се дава документ за 30лв!? платил ги преди 3год...примерно...Ми да видиме дело за 30лв как се образува?
отказват дела за 200лв кражба...а това не може да е дерт на никой...
пак ше се сърдят и толкова...

Сега протокол или документ или служебна бележка или артия само трябва...ще се уточни...то както видяхме още сайтовете за кремъклиите не са актуализирани...

но иначе писах в другата тема ем на оригинал русенски диалект :roll: ...такива бай Ганя стайл борби ще са за тия 30лв /50 патрона ,че реално притесненията на Геле са имагинерни - че ще се издоят 1млн лева годишно от баш коравата бг кратуна за патрони...ха ха невър!

то бруталния тип идва и си иска директно бележка фалшива, че е стрелял...ние тука го мислиме да се квалифицира да стреля с инструктор :punch:
лупа там на къра некой патрон и толкова...

квото и да направиш НОВ закон директно преписан и от Марс да е тука ще го оплескаме с лайна до шията


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 22:28       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Poseidon написа:
Ми да видиме дело за 30лв как се образува?
отказват дела за 200лв кражба...а това не може да е дерт на никой...


Да , за 30 лв. няма кой , но като казус си стои , че в момента човека е в пълното си право да иска документ за стрелба от преди 2 години и половина примерно. Стрелял е тогава и си е изпълнил изискването.

А и делото няма да е за 30 лв. , а ще е за 3 000 (хипотетично , за нанесени морални щети) поради отказ да му издадеш документ за това , а той си е изпълнил изискването.

Може би дори няма да са необходим и промени в Закон , а с някои допълнения и разяснения в Наредбите и подзаконовите актове ще свършат хубава работа

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 22:37       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Dorssay написа:
По т.1 : Старите стрелби не важат. Съставя се нарочен протокол (по образец на тия за извършен технически преглед) към него касова бележка и програма по преценка на инструктора написал протокола.

е това е ок...въпроси не възникват и се решава горното бай Ганя искане на "бележката когато стрелях лани 15 а преди 2год. 35 патрона"


Dorssay написа:
По т.2: Разрешително за закупуване и възстановяване на изстреляните патрони за ловни цели (5 , 15 , или 50) .... което лично аз на практика не виждам как ще стане , че си е разправия.

а тука кое е проблема? Може на един ловен излет да издумкаш и 50те патрона за късото...или само един...
или на 14 излета да изстреляш 28 патрона

КОГАТО ти решиш подаваш заявление за възстановяване...колко ще е разправия не знам...ама може да става и направо при подаването на заявлението...
ако не и си е верно тегаво требва да ходиш два пъти до КОС...ДОЛУ политицитееее! само ни пречат!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 22:44       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
Poseidon написа:
ДОЛУ политицитееее! само ни пречат!


Не бе Посейдоне , в момента говоря за практическите въпроси които възникват , остави ги политиците.

Мои познати държат стрелбище и магазин.

Кто излезе Закона и пуснаха нареждане в магазина , че боеприпаси за късо ловно се продават на режима на дългото.

Днес спешно дойде депеша от КОС , че само с разрешително. При поискване на писменни указания обаче , от КОС казаха , че чакали допълнителни разяснения.

Мисълта ми е , че и самите КОС-аджии се насмитат

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 22:55       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 17 Фев 2019, 05:28
Мнения: 128
ubboto написа:
По 50 фишека четири пъти месечно --> за една година --> се усвояват фундаментите. Една година минимум --> само за фундаментите! И то ако правиш нещата така, както трябва. Така го разбирам аз СТРЕЛЯНЕТО с КНО-то за самоотрана.

50 патрона веднъж или на няколко месеца --> е само колкото за терапия. Тия, които си стрелят - си стрелят! Който не иска да стреля, а само да притежава --> по-добре с тези кинти да вкара една мешана скара с три бири!


Пак твоето мнение не съвпада с моето. :-) Да ходя ли до залата по ММА да се тепаме. :-) Шегувам се. 200 патрона месечно хич не е малко, а дори е много добре, ако се стреля с методика и план какво точно се иска. Според мен 100 патрона на месец са напълно достатъчни за да може човек да борави нормално с оръжието си. Ти гониш резултатите на разни гурута и за това пишеш тук от години. Твоето е голям ентусиазъм. В което няма нищо лошо. Браво! Ставаш все по-добър в стрелянето. :armed:

Но да казваш, че 200 патрона на месец са минималните за стрелянето за самоотбрана е много пресилено. Да минимално е ако искаш да си на високо ниво. По високо ниво от на командос. Виж 50 патрона на три месеца си е малко. Тук си прав. :tu:


Последна промяна .357 Magnum на 28 Май 2019, 23:10, променена общо 4 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 22:56       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Dorssay написа:
а с някои допълнения и разяснения в Наредбите и подзаконовите актове ще свършат хубава работа

Dorssay написа:
Мисълта ми е , че и самите КОС-аджии се насмитат

е така де...горе си го казал ...
трябва малко време...промяната тук в ТОЗИ форум още не може да се проумее та я тълкуваме ем тълкуват специалци, специални служители, обикновени стрелци...необикновени стрелци и прочие...та какво остава за обикновен служител администратор дето му е ебаси досадно сичко това...

кажи поне Дорсей за заглушителите беше опозиция...промени ли си мнението...или ше изчакаш за коментар малко практиката да видиме...
изненада се с новия Закон нали... всички се изненадахме...
дано такива изненади зачестят :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Май 2019, 23:40       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
.357 Magnum написа:
Виж 50 патрона на три месеца си е малко. Тук си прав.

Ами зависи за какво и какви цели се гонят.

Бях свидетел на два примера с жени, които за първи път в живота си пипаха КНО. Едната стреля с Ругер SP101 с .38 спл. +Р, а другата - с моят Г19. Съвсем на кратко: и двете наковаха ~70% от патроните в кръглата мишена на 10м, което за мен означава, че спокойно могат да застрелят всеки нападател ако им се наложи.

p.s. Като физика: 50 кг. на 160 см, дълъг маникюр, ужасен хват и т.н. Въобще не им попречи, напротив.. всъщност, вече споменах че жените са силният пол (или поне не са слабият). :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2019, 00:06       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Точно това е .. Була го е установил опитно..
ДА има базова техника на спускане ...хват и още малко други неща... и с краката ако потренирваш дефенс от движение ама не да бегаш, като изоглавен спортяга...
ТОВА като техника трябва да се тренира обаче периодично не по рядко от месец...
От там нататък ЗА КАКВО ти е маниакалности в стрелбата?
американското листе 20 санта разграфено и да го прострелваш като се кьоравиш през 5 санта ли беше...
УАЙ питам аз?

Психиката е това което е важно при дефенса и общата физическа кондиция...тука шеесе санта бицепс си го слагаш на дедовия...ето жените дето са стреляли с Була го показват...

има доста документални стрелби смертелни...поръчки и прочие в тъбето - руски и американски...е нещо виртоз стрелец не видях ебати...но хладнокръвие си имат та и отгоре...та така
.357 Magnum написа:
Но да казваш, че 200 патрона на месец са минималните за стрелянето за самоотбрана е много пресилено. Да минимално е ако искаш да си на високо ниво. По високо ниво от на командос

А тука Пако не може да се съгласи никой...за командос 200 патрона месечно е несериозно...дневно трябва да е това и пак е малко !
нека не бъркаме компотите с компютрите

ТОЕСТ темата е за "Плановото гилзопроизводство" лошо ли е или е добре да се стрелят 50 патрона на 5г
това ще вдигне цените...и/или малко от малко ще повиши квалификацията на масовия притежател на КНО

Или не си ли е по СТАНТАРДИТЕ :roll: 200 месечно НЕ СТАВА!
А аз мислим , че става... даже съм готов да се срещна в дуелна стрелба с човек от нулата почнал и минал СТАНДАРТИТЕ от по 200 месечно


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2019, 08:08       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
ubboto написа:
Първо, колко време ти отне и колко хиляди фишека отидоха, и второ - колко ти дуднах аз на главата, за да се получи в крайна сметка това, което идва като задание отвъд Голямата вода?!

По 50 фишека четири пъти месечно --> за една година --> се усвояват фундаментите. Една година минимум --> само за фундаментите! И то ако правиш нещата така, както трябва. Така го разбирам аз СТРЕЛЯНЕТО с КНО-то за самоотрана.

50 патрона веднъж или на няколко месеца --> е само колкото за терапия. Тия, които си стрелят - си стрелят! Който не иска да стреля, а само да притежава --> по-добре с тези кинти да вкара една мешана скара с три бири! Познат от квартала има 4 -5 къси цеви… бизнесменче, момчето… като не са му излизали от касата сигурно от години.

Другият тънък момент вече го споменахме - задължаваш над 110К оръженосци на петилетка да олабят по 50 фишека на цев. И кажи ми една причина, при това изкуствено повишено търсене --> търговеца да не качи цената на фабричните патрони с 10 - 15 ст. още на първо четене?!

Кои ще са най-потърпевши? Тези, които се мъчат нещо да стрелят, но по обясними причини не релоудват. За сметка на ГИЛЗОПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ!


Моето мнение е по-различно:
1. "Една година минимум за усвояване на фундаменти в стрелбата": това е прекалено дълъг период и загуба на време. Ако правиш редовно и методично сухи тренировки (основно), които да съчетаваш с посещения на стрелбището, ще си готов с фундаментите за много по-кратко време. После надграждаш. Ключовата дума е "редовно". Няма такова понятие "добър стрелец" по дефолт, има натренирани и посредствени, което е валидно и в много други области на житието и битието;
2. "Изкуствено повишено търсене": кажи ми причина, защо очакваш търговеца задължително да повиши цената на фабричните патрони? Хайде да спрем да правим чужди сметки и да си гледаме своите;
3. "Кои ще са потърпевши": тук пак разглеждаме нещата само от собствената си камбанария. Мислиш ли, че ако си добър и редовен клиент на дадено стрелбище, то цената на боеприпасите са теб и за инцидентни клиенти ще е една и съща? А мислил ли си, че има опция и да си закупуваш боеприпаси на едро, покривайки нуждите си, примерно за година напред, на много по-ниска цена, след като не ти се занимава с релоуд?

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2019, 09:27       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Poseidon написа:
Я да видиме Бомбардировача след като е стрелял ХИЛЯДИ патронье годишно как стреля и как си му преподал и е усвоил СТАНДАРТИТЕ?


Утре 13:00 Лозен запазил съм малкия бъбрек заповядай.

80 лв
10 лв наем дълго
5 лв наем
25 лв 7.62 x 39 - 50 бр
32.50 - 50 бр 9х19
5 лв - мишенки

Смятам да стрелям 5х5 rifle skill test 20, bul presidente, и за загрявка 10-12 патрона примерно изстрел презареждане изстрел.

За късо Bill Wilson 5x5 skill test на студено, Bill Drill 2, и 10 вадиш и стреляш по B-8 oт 25 yards 4s за изстрел зачита се само 9 и 10.

Ще има една програмистка с мен.

Иначе
Poseidon написа:
ЗА какво ми е повече? За какво му е повече на нормален цивилен ако иска да ползва пищова за дефенс?


Значи в luckygunner има много статии. Та минималните умения за defence са от скрито носене вадиш и поразяваш всеки път Ф8" от 7 yards за време < 1.5s.

Тука аз мнение нямам само цитирам чуждо такова.

За стрелянето! Стрелям за колкото имам пари. Май месец се поизточих защото не стрелям само аз а и други хора. Просто когато франсетата са почивка се качвам на Лозен, а те нещо не са от най-работните.

Easter 22 April, Monday
Labor Day 1 May, Wednesday
Commemoration of 8 May 1945 8 May, Wednesday
Ascension 30 May, Thursday
Pentecost 10 June, Monday
National Day 14 July, Surday
Feast of the Assumption 15 August, Thursday
All Saints 1 November, Thursday
Armistice 1918 11 November, Monday

За сухите тренировки да полезни са точно толкова, колкото мастурбация без еякулация е полезна за секса.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2019, 09:42       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Last Man Standing написа:
А мислил ли си, че има опция и да си закупуваш боеприпаси на едро, покривайки нуждите си, примерно за година напред, на много по-ниска цена, след като не ти се занимава с релоуд?


Не става предлагал съм го много пъти. Закона не му разрешава да му стоят в склада. Дори не можеш да му плащаш гардероб защото нямаш право да притежаваш повече от 50 за късо и 100 за дълго.

Иначе знаеш ли колко ми е лесно ще има и ред 1800 лв за патрони в началото на годината и после пуцай.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Май 2019, 10:09       Заглавие:  Re: Планово гилзопроизводство...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Last Man Standing написа:
Моето мнение е по-различно: 1. "Една година минимум за усвояване на фундаменти в стрелбата": това е прекалено дълъг период и загуба на време. Ако правиш редовно и методично сухи тренировки (основно), които да съчетаваш с посещения на стрелбището, ще си готов с фундаментите за много по-кратко време. После надграждаш. Ключовата дума е "редовно". Няма такова понятие "добър стрелец" по дефолт, има натренирани и посредствени, което е валидно и в много други области на житието и битието;

За да не търкаме безсмислено клавиатурата, събираме се заедно… трима-четирима човека, които ти си ги обучил... трима-четирима, на които аз съм казал и показал тук там по нещо… стреляме по някакъв стандарт с повече и по-засукани упражнения в него - като този на Майк Панони примерно... после сравняваме резултатите, анализираме ги... и чак след това нищим концепциите.

А и тук визираме базовата техника единствено. За да говорим за самоотбрана, където ако не те някой стреля… нещата се развиват на пределно близка дистанция - става още по-забавно. Проверка може да се направи на "Форс-он-Форс"... дали въобще концепцията преде.

Last Man Standing написа:
2. "Изкуствено повишено търсене": кажи ми причина, защо очакваш търговеца задължително да повиши цената на фабричните патрони? Хайде да спрем да правим чужди сметки и да си гледаме своите;

Бизнесът на някой друг никога не ме е вълнувал, в случая - също! Ако могат - да печелят, берекет версин! Просто изразих своите опасения, че тази планова икономика на пазарен принцип - може да обърка и моите сметки. И докато на някой, който стреля по 50 патрона веднъж на няколко месеца... и 1 лев. да му стане "деветката" - пяк няма да го бърка, мене също! Но когато тренировъчните програми и сътветно разчети са направени на 200 + месечно… нещата идват доста по-различни. Като подчертавам, това са само опасения... искрено се надявам да не се окажа прав. Щото като поскъпнат боеприпасите, е нормално и "такса ток" на човек от 5 да стане 10 лв… ами за учебния център, на който лицензията му е между 2 и 5К... и като удариш чертата - минимумът, който трябва за една смислена тренировка - 50 патрона… крайната сума ще набъбне значително.

Last Man Standing написа:
"Кои ще са потърпевши": тук пак разглеждаме нещата само от собствената си камбанария. Мислиш ли, че ако си добър и редовен клиент на дадено стрелбище, то цената на боеприпасите са теб и за инцидентни клиенти ще е една и съща? А мислил ли си, че има опция и да си закупуваш боеприпаси на едро, покривайки нуждите си, примерно за година напред, на много по-ниска цена, след като не ти се занимава с релоуд?

Защото нещата искам да са ми на 100% законни, в унисон с всички БГ нормативни актове и разпоредби! Лиценз за търговия с боеприпаси нямам, няма и как на този етап да имам... а да тръгна като амбулантен търговец с чувалчето с релоуди, закупени от едни оправни момчета… с идеята на свой ред да ги натоваря с 5 - 10 ст. отгоре на бройка… е тъпо! Най-големите потърпевши иначе ще са младите служители, без значение... че при тях почти всичко и сега е един вид на благотворителен принцип.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer