logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 20:29




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 190 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2019, 23:58       Заглавие:  Re: Заглушител - Супресор - Звуков модератор...разлики
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8115
Местоположение: USA, FL
TheWhiteMan написа:
..автомата си цикли като по масло с/без заглушител
Абсолютно верно. Теоретически, по-тежкият проектил, в случая субсоник, през късо оръжие само качва налягането зад себе си докъто напусне цевта, което качва надеждноста на цикленето. Това е и причината която кара хората да ползват 124грейна в къси цеви, поне теорията е такава.
В дългите е друго, но както каза - има си и регулатори.

Геле, на Зиг спецовете обясняват ускоряването на проектила през заглушителя с факта, че когато е сметнат за конкретният калибър, част от налягането все още действа на проектила докъто не напусне заглушителя, отнемайки и паразитната турболенция. Колко е верно аз не знам, само го споменавам понеже питаш, каза ми го тоя с брадата на щанда им.

Изображение

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2019, 08:39       Заглавие:  Re: Заглушител - Супресор - Звуков модератор...разлики
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
.38 Super написа:
част от налягането все още действа на проектила докъто не напусне заглушителя

има резон тука...повече време действат газовете и се получава по-голяма скорост...
Горе интересно по разреза на заглушитела...тук тепърва ше коментираме конструкции на Съпресори /закона влезе в сила КОС още софтъера оправят за да ги вписват, но ще го оправят...

Та този модел горе колко струва 38и? Има мисъл в него...проходни отвори...извеждане на газове през корпса отпред...охлаждат се като минат през всичките конуси вътре...разсейва се...
материяла ми се вижда огнеупорна стомана...над $1000 ще отиде


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2019, 09:41       Заглавие:  Re: Заглушител - Супресор - Звуков модератор...разлики
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Без да съм имал никога заглушител (по понятни причини))), си мисля че трябва да бъде такъв, който позволява лесно разглобяване и почистване. В идеала - само на резби за ръчно развъртане, които не се нуждаят от отвертка и др. инструменти. Защото най-вероятно ще трупа яко нагар по камерите..

Просто пример: https://www.youtube.com/watch?v=byfitWx1kYE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2019, 09:55       Заглавие:  Re: Заглушител - Супресор - Звуков модератор...разлики
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
.38 Super написа:
Геле, на Зиг спецовете обясняват ускоряването на проектила през заглушителя с факта, че когато е сметнат за конкретният калибър, част от налягането все още действа на проектила докъто не напусне заглушителя, отнемайки и паразитната турболенция.

От 2,468 средна стойност с .308 без заглушител --> на 2,523 със супресор от четири изстрела.
https://www.youtube.com/watch?v=T92nILDxfDI

55 fps = 16,77 м/с. Та, къде са 17 м/с... и къде 100 м/с?!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2019, 10:40       Заглавие:  Re: Заглушител - Супресор - Звуков модератор...разлики
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Не знам до колко ще ускорява куршума, но определено ще играе ролята на пламегасител + ДТК. Защото добавеното тегло от 200-300 грама на дулният срез, чисто физически трябва да намали подскачането на цевта при изстрел и да помага за по-бързото връщане на червената точка върху целта. :-)

p.s. Пиша глупости и сам се поправям - не са 200-300 грама, а са 600-700..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2019, 21:50       Заглавие:  Re: Заглушител - Супресор - Звуков модератор...разлики
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8115
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
.38 Super написа:
Геле, на Зиг спецовете обясняват ускоряването на проектила през заглушителя с факта, че когато е сметнат за конкретният калибър, част от налягането все още действа на проектила докъто не напусне заглушителя, отнемайки и паразитната турболенция.

От 2,468 средна стойност с .308 без заглушител --> на 2,523 със супресор от четири изстрела.
https://www.youtube.com/watch?v=T92nILDxfDI

55 fps = 16,77 м/с. Та, къде са 17 м/с... и къде 100 м/с?!
Знаеш английски, отнеси въпроса си до където си ги чел тея неща, аз няма какво да споря с тебе,
за мене е важен принципа а той е, че както сам показваш цифрите, тези със заглушителя са по-високи от тези - без.
От тук нататъка кой-какво казал в някакви спецификации и кой-какво доказал в някакви клипчета са семантика и отделни случаи,
би трябвало да ти е ясно и да не се хващаш за думата...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Юни 2019, 21:54       Заглавие:  Re: Заглушител - Супресор - Звуков модератор...разлики
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8115
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
Та този модел горе колко струва 38и? Има мисъл в него...проходни отвори...извеждане на газове през корпса отпред...охлаждат се като минат през всичките конуси вътре...разсейва се...
материяла ми се вижда огнеупорна стомана...над $1000 ще отиде
Материала не си спомням, не изглеждаше много тежък, може да е някакъв чешит титан, може и да е стомана, не знам. Колко струва също не знам. Тея заглушители до които аз мога да се доредя, като цивилен са на AAC - https://www.advanced-armament.com/Silencers_c_16.html
Има и други фирми, сега се навъдиха много, аз знам от куките дето познавам, че тея са от добрите, в сайта пише колко струват, за пистолети са под хиляда, кеф ти мокри, кеф ти сухи, кеф ти да се разглобяват и т.н.т.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2019, 10:40       Заглавие:  Re: Заглушител - Супресор - Звуков модератор...разлики
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
TheWhiteMan написа:
Без да съм имал никога заглушител (по понятни причини)))

За протокола, супресорът не е "част на огнестрелно оръжие", а "основен компонент" заедно с цевта, рамата, цевната кутия, затворния блок и пр. След закупуване по надлежния ред, серийният номер на супресора ще трябва да се впише в разрешителното, както и че важи за конкретно ДНО, въобще бумажщина и тук се очертава.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2019, 14:55       Заглавие:  Re: Заглушител - Супресор - Звуков модератор...разлики
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
ubboto написа:
За протокола, супресорът не е "част на огнестрелно оръжие", а "основен компонент" заедно с цевта, рамата, цевната кутия, затворния блок и пр. След закупуване по надлежния ред, серийният номер на супресора ще трябва да се впише в разрешителното, както и че важи за конкретно ДНО, въобще бумажщина и тук се очертава.

Да, това се изясни още на 7-ма страница в темата, след като Вимпел-а даде текста от "допълнителни разпоредби" на закона. А след като е написано в закона, значи няма какво да се коментира - може само да се изпълнява.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юни 2019, 23:09       Заглавие:  Re: Заглушител - Супресор - Звуков модератор...разлики
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Двете определения са едно и също:

Silencer - The legal definition for a firearm suppression device
Suppressor - The technical definition for a firearm suppression device
Името Silencer идва от изобретателя Хирам Максим Заглушител. Започват да го съкращават докато остава само "Заглушител". По-късно експертите като Геле измислят "правилното" техническо име - Супресор.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2019, 10:55       Заглавие:  Re: Заглушител - Супресор - Звуков модератор...разлики
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 11 Апр 2012, 21:33
Мнения: 20
При липса на сериен номер как ще се регистира супресора? Питам защото, магазина от който мисля да си купя , излезе с отговор че всичките им продукти на а-тек и хоган нямат сер. номер!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2019, 11:13       Заглавие:  Re: Заглушител - Супресор - Звуков модератор...разлики
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5470
Колега, кажи честно: наистина ли вярваш, че някой тук може да ти отговори на този въпрос?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2019, 11:49       Заглавие:  Re: Заглушител - Супресор - Звуков модератор...разлики
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Borislav написа:
Двете определения са едно и също:

Silencer - The legal definition for a firearm suppression device
Suppressor - The technical definition for a firearm suppression device
Името Silencer идва от изобретателя Хирам Максим Заглушител. Започват да го съкращават докато остава само "Заглушител". По-късно експертите като Геле измислят "правилното" техническо име - Супресор.

Точна така, и това го изяснихме. :-)

Само нашият закон и нашите депутати правят разлика между "заглушител" и "супресор". Това беше и повода за лекият ни спор с Мад Дог-а.. и аз в началото не можех да вдена. Но какво да се прави - който живее в БГ, ще се съобразява с нашето законодателство.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2019, 15:46       Заглавие:  Re: Заглушител - Супресор - Звуков модератор...разлики
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
Тактик написа:
При липса на сериен номер как ще се регистира супресора? Питам защото, магазина от който мисля да си купя , излезе с отговор че всичките им продукти на а-тек и хоган нямат сер. номер!

Примерно отиваш при всеки гравьор/бижутер и ти пише/гравира номера на оръжието на супресора .

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Юни 2019, 17:30       Заглавие:  Re: Заглушител - Супресор - Звуков модератор...разлики
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Цитат:
Но тази схема "супресор = не повече от минус 45 dB" я няма в щатите (а те са баш пазара на всички видове глушалки за ОО). Явно това е някаква наша измишльотина, или пък идва от Брюксел.

Меко казано това с 45 дб може да го измисли само идиот. Един и същи заглушител ще работи различно с различна цев, различно състояние на цевта, различни патрони и т.н.Единствената цифра когато избираш заглушител е "максимално заглушаване".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 190 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer