logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:34




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2019, 13:36       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Обаче едно е да си нагласиш пищова за прецизна съвсем друго да вадиш от кобур и да стреляш за време.

От кобур, дори и да не е за време, имаш едно близо 10 неща - първоначалното посрещане на дланта с оръжието, вадене, формиране на хвата, работа със спусъка и пр. - които едно трябва да направиш правилно като елементи, всяко едно от тях… и второ - всичко това да го събереш в едно плавно движение. Именно затова споменах по-нагоре, че от кобур за време идва на един по-следващ етап… след като хванеш движението на спусъка от гърди.

Иначе предвид последните стрелби на сравнително дълги за пищов дистанции по малки цели… си мисля… дали за "страйкъра", респ. Глока… не е по-удачен по-тежкият, но съответно по-къс работен ход на спусъка… вместо лекия, но по-дълъг ход. С 34-ката, лично на мен ми идват по-тегави "хедшотовете" на 25 ярда, нищо че спусъкът ти е по-лек от моя.

И, ако се опитаме да помислим логично… колкото по-дълъг ти е работният ход… толкова по-вероятно е нещо да крампираш или да ти трепне през това време.


п.п. Понеже доволно оспамихме темата на Радула, за което се извинявам - модераторите, ако преценят, да преместят последните менения, несвързани с темата за Глок 45, в някоя друга тема. Благодаря!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2019, 17:12       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Такаааа. Да взема да кажа до къде я докарах с новия си приятел. След няколко стрелби, за които не съм се отчел, ще нахвърлям кратко как се сработваме с творението на екипа на г-н Глок. С лекото захлаждане се отдаде възможност за носенето и на този пистолет. Експериментирах няколко кобура и начина, но в кайдекс отпред над най-милото ми е моята позиция. Като си помисля как го нося и леко се схващам за сигурността на достойнството, но внимавам. :D Кожен кобур, дори и Сикингер, не придава тази прибраност към тялото и липсата на паразитни извивки и залитания на оръжието. Имам външен и вътрешен от кайдекс и мисля само с тях да си остана. Евентуално още един закрит външен за фенер, който ми е в листата.
Толкова за носенето.
Стрелбата. На 20+ метра нещата не са добре. Прецизната не е моята стрелба- това го разбрах, а и няма за кога да ставам стрелец на дълги дистанции. То и практическо приложение не виждам, но може и да бъркам.
На дистанции 5-7-10 метра нещата стоят далеч по-добре. Започнах от пистолет в ръка, хват с две длани и изстрел, като се стремях да подобрявам времето, но да не е за сметка на точността. След това от плътен хват от гърди и стигнах до работна стрелба- вътрешен, патрон в патронника и бързи дублети. Все още го има момента на замисляне, но според мен, е по-скоро инстинкт за самосъхранение, дължащ се на наличието на патрон. Когато действам бързо и уверено правя добри времена/без да съм засичал/и сравнително добри стрелби. На дублет на 5 метра ги събирам в капачка от буркан. Триплетът не ми се получава с такава гъстота на попаденията при еднакъв ритъм. Ако пусна бърз първи и после два една идея по-бавни- нещата стават. Както съм чел тук- важен е първия изстрел. Аз изхождам и от позицията на потърпевш при законна самоотбрана, защото всички знаем как стоят нещата в нашия Съд, за жалост. Едно забавяне след първия, дай Боже, точен изстрел би ме възпряло да дублирам или затретя. А това играе само за мен, дано не се налага!
Следващият път ще си взема една капачка за буркан и цветен маркер, обръщам мишената с бялото към мен, очертавам и номерирам. Ще пробвам триплети под различен ред. Може и да изненадам малко някои от стрелящите в стрелбището, но ми е през...пищова- аз си плащам коридора и патроните, нали?
Не ме оставя на мира проблема с мускулната памет. Как се справяте със спирачката да пуснете три или пет патрона, когато решите, че един е достатъчен?
А, пропуснах нещо важно- опитвам се при движение на пистолета към мишената да обирам т.нар. мек спусък. Получава се, но аз много дадох от себе си и при сухите тренировки точно на този момент.
С една ръка на близки дистанции също стават нещата. Пистолетът се владее изненадващо добре.
Толкова за сега. Ще се опитам да снимам какво съм сготвил следващия път, ако обещаете да не ме пускате по пързалката ако съм се провалил PDT_Armataz_01_31
Приятна вечер!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2019, 19:16       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
radula написа:
Как се справяте със спирачката да пуснете три или пет патрона, когато решите, че един е достатъчен?


С това :

radula написа:
Прецизната не е моята стрелба- това го разбрах, а и няма за кога да ставам стрелец на дълги дистанции. То и практическо приложение не виждам, но може и да бъркам.


Бъркаш..успех в учението,наречено "стрелково умение" ;)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2019, 19:32       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Longbow написа:
radula написа:
Как се справяте със спирачката да пуснете три или пет патрона, когато решите, че един е достатъчен?


С това :

radula написа:
Прецизната не е моята стрелба- това го разбрах, а и няма за кога да ставам стрелец на дълги дистанции. То и практическо приложение не виждам, но може и да бъркам.


Бъркаш..успех в учението,наречено "стрелково умение" ;)

Сигурно си прав, благодаря! Ще си взема бележка и ще започна от дълги към къси дистанции, за да видя дали пък не съм скрит талант на 25 метра.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2019, 21:30       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
radula написа:
Сигурно си прав, благодаря! Ще си взема бележка и ще започна от дълги към къси дистанции, за да видя дали пък не съм скрит талант на 25 метра.


Ако искаш да се развиеш като стрелец (и да продължаваш да се развиваш) - прецизната стрелба на 25м и/или 50м е ОСНОВАТА на всичко! ;) Да - не е Светая Светих,но е основата...без нея не може ,и не става.

Повече инфо - на ЛС,да не разводняваме темата ;) Ако желаеш ,разбира се - не се натискам :)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer