logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:54




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2019, 16:13       Заглавие:  Glock 45
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Добър ден, дами и господа!
Днес ще си опитам по-скоро да се похваля с новата играчка, отколкото да правя опит за ревю, защото "ще стъпя на мотиката"... Бъдете милостиви и не стреляйте по пианиста- толкова си може :D
Преди години бях настроен силно скептично към полимерните пистолети, дори на други места в мрежата съм си позволявал доста остри думи, от които сега леко се срамувам. Но, както се казва, грешки на разтежа!
Като законопослушен данъкоплатец имах възможност последните двайсетина години да прекарам доста неща през ръцете си, което не ме прави автоматически познавач и разбирач, а по-скоро показва едно търсене и лутане. Дълго време еталон за солидно КНО беше такова, направено от масивна стомана, ако е възможно и инокс, с класически УСМ, възможност за смяна на чирени и т.н. Също така държах да е компактен, за да може да се носи скрито лятото, колкото и трудно да е това. Прекарх едно унгарче, Беретта Чита, Зиг 232 и сега съм с Г45. Не може да се нарече еволюция в мисленето, но с напредването на годините човек узрява- за добро или за лошо.
След като реших проблема с лятното КНО/S&W 2.125"- малкото Лейди / реших да си взема нещо в масовия калибър, с нормален размер и емкост и да се "науча" да стрелям с него. Бях заявил интерес за Г48 или Г43Х, но на живо нещо не ме впечатлиха, пък и малко оръжие имам. Е, ако от КОС се объркат и ми позволят трето, не ми се вярва :evil: , веднага отнасям Г43Х. И така стигнах до новата гама на Глок- 45 и 19Х. И двата ми допаднаха като размер и качество, добре приети и засипани със суперлативи- по ревютата от мрежата. 19Х изглежда добре с този цвят, с три пълнителя, метални мерни прибори, милитъри някакси. Но ми идва една идея по-странен за мен. И липсва FS- това много отваря пищова, освен, че е много полезна екстра. И така изборът ми се сведе само до Г45, като си оставих вратичка за петата генерация на Г17 и Г19. Първият ми дойде дълъг, 19-ката - къс. И се оказа, че с колаборацията между двата размера Глок са направили един много добър и балансиран пистолет. Т. нар. кросоувър на Глок е продължение на разработката за армейски пистолет за армията на САЩ. Изискванията са били да има предпазител и да може в полеви условия да се подмени целия УСМ в нова рама. На първото условие са отговорили и са поставили двустранен предпазител, за мен грозно и не на място, но второто изикване са покрили само Беретта и Зиг. Победителят е ясен. Глок не зарязват проекта в някое чекмедже, а го доразвиват и пускат на гражданския пазар. Така се появяват първите два модела от пета генерация- Г45 и Г19Х. Приети са добре, което дава тласък и на Г19 и Г17 от същата генерация. Промените са няколко- както във външния вид, така и под капака на двигателя :wink:
В снимките по-долу съм се опитал да ви покажа пистолета в детайли, като още веднъж искам да подчертая, че съм пълен лаик в тази област и подробен разбор на промени и нововъведения, както и сравнения с предните генерации на Глок от мен не може да очаквате.
Пистолетът се продава във фирмен куфар, компактен, стегнат и удобен. В комплекта влизат четири приставки за дръжката, пълначка и приспособление за избиване на пиновете. Също така има и инструкции на няколко езика.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ето как "светна" след стотита изстрела и 4-5К на "сухо" със симулативен патрон в цевта:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
В момента съм с приставка "L", защото дава по-добра зона за контакт на притискащата/лява/ ръка и съответно по-добър контрол на оръжието.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ето малко резил от моите стрелби:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И една закачка с Г17:
Изображение
Изображение
Изображение
И групови с неща, които нося:
Изображение
Изображение
Изображение
С най-удобните кобури, за мен поне:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Благодаря за вниманието и за отделеното време! Дано ви е било интересно, за мен беше.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2019, 16:32       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Хубаво ревю. Кажи колко е висок мерника и къде са попаденията :)
Най-бързо изтриващото се по покритие на цев, което съм виждал.Тук Глок са крачка назад.

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2019, 16:47       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Честито! :tu:

Жалко само че не е MOS, но нищо - следващият.

p.s. Като видях снимката с голямата дупка на ръкохватката (която събира само боклуци), та един съвет - вземи си оригиналният държач за кабел на Глок, на мен поне много ми хареса:

Прикачени файлове:
DSCN4882.JPG
DSCN4882.JPG [ 584.75 KiB | Прегледано 10551 пъти ]

https://eu.glock.com/en/products/glock- ... yard-clips


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2019, 17:13       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
ti6kata написа:
Хубаво ревю. Кажи колко е висок мерника и къде са попаденията :)
Най-бързо изтриващото се по покритие на цев, което съм виждал.Тук Глок са крачка назад.

Мерните прибори са стокови. Мишените са на 7-10 м. като стрелям сингли и дублети от кобур с патрон в цевта. Не съм стрелец, с диоптър съм, почти на половин век километраж, така че резултати от мен не очаквайте. Целта ми е да усетя оръжието, да го владея за мен добре и да мога в критичната дистанция 3-5-7 м. да пласирам един, максимум два изстрела където искам. На този етап симбиозата пластмаса-дърт гъзар :D се получава учудващо добре. Имах време да свикна с носенето скрито и във външен, тренирам бърза смяна на пълнителя, макар че след 17-тия става Бейрут положението и по-добре да бегам, бате!
С две думи- хареса ми и малко ме е яд, че не започнах с авантюрата Глок преди десетина години.
Не мисля да надграждам като екстри, освен едни свестни мерни прибори и минусов конектор, че все още не мога да свикна на изненадващия изстрел.
Капачка на фунията ще взема, но трябва да се мери, защото този малко по-изчанчен модел. Но без джаджата за шнур- много ми е грозна, мое мнение.
Ако в един слънчев ден ми разрешат още цеви бих експериментирал с друг калибър на фирмата, защото .40 S&W много ми допадна.
При избора си на марка се люшках между Glock, Beretta ,HK и CZ. Всички ги барнах, пробвах на сухо наколко пъти, сложих в колана, за да го усетя с тялото, но в момента, в който хванах 45-цата нещата станаха ясни. Залепи ми се за дланта и разбрах, че е моя пистолет.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2019, 17:40       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Поздравления за представянето на пищова!
Подобни ревюта са част от неща които ме радват да чета по форумите.
Честит нов пищов и много радост да ти носи по стрелбищата!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2019, 19:00       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Коженият кобур да не би да е Сикингер Лайтнинг?
Или се бъркам?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2019, 19:45       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
tsb написа:
Коженият кобур да не би да е Сикингер Лайтнинг?
Или се бъркам?

Не, на Жоралти е. В началото влизаше с много зор, и с още по-голям излизаше :evil: . Овъртях пистолета със стреч фолио, кобура под врялата вода, патлака в него и под климатика на топло. Формовах го внимателно с пръсти, като леко подгънах края при дулото, защото е за Г17. Сега влеза меко със щракване, като финка в кания :D. За парите си е топ! Много добре държи оръжието- прибрано и сигурно.
На Сикингер ги гледах, но ми дойдоха малко нанагорно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юни 2019, 20:01       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
ИМХО:
Който обича Глок (и въобще страйкърите), трябва да забрави за кожените кобури. :-) Само кайдекс и полимер..

Кожата е виновна за почти всички случаи на неволно прострелване при прибиране в кобура - омеква, започва да се гъне /хигроскопична е от пот, дъжд и влага/ и в края на краищата става белята. Така един руснак от ганзата - живее в Айдахо - си гръмна дясната буза на задника с .40 СиУ JHP. Куршума влезе и излезе без особени проблеми и канала бързо зарасна.. но не му извадиха парченцата от медната риза и сега му е кофти - наболява го.

Но както и да е. Аз от над 10 кобура, имам само един кожен - Сикингер (може би най-добрата кожа на нашият пазар). Никога не го нося, но за всеки случай си поиграх един ден и така му изрязах "ушите" където влиза спусковата скоба, че даже и да искаш, не можеш неволно да натиснеш спусъка. Пробвал съм го под всякакъв ъгъл.. и въпреки всичко си стои така.))

radula написа:
Но без джаджата за шнур- много ми е грозна, мое мнение.

Аз също не нося с кабел в града. Но ако си в природата, на един излет/палатка, сам ще стигнеш до извода че кабела е добра идея. Тука е важна практичната гледна точка, а не дали е грозно или красиво. Между другото, оригиналните капачки на Глок са много по-добре направени от афтермаркетните и са точно за Ген4+.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2019, 12:15       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
radula написа:
tsb написа:
Коженият кобур да не би да е Сикингер Лайтнинг?
Или се бъркам?

Не, на Жоралти е. В началото влизаше с много зор, и с още по-голям излизаше :evil: . Овъртях пистолета със стреч фолио, кобура под врялата вода, патлака в него и под климатика на топло. Формовах го внимателно с пръсти, като леко подгънах края при дулото, защото е за Г17. Сега влеза меко със щракване, като финка в кания :D. За парите си е топ! Много добре държи оръжието- прибрано и сигурно.
На Сикингер ги гледах, но ми дойдоха малко нанагорно.


Ако си беше взел Сикингер нямаше да има нужда да го преправяш :D :D :D тва в кръга на майтапа.
Имам няколко Сикингер Лайтнинг за различните КНО които нося и съм много доволен.
Не съм фен на кайдексовите кобури /нямам глок в момента/ и вътрешното носене.

Иначе идеята на Glock 45 за компактен затворен блок плюс фулсайз рама мене лично ме кефи много.
Добър вариант за хора с големи длани, търсещи все пак някаква компактност от полуавтоматичен пищов за ежедневно носене.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2019, 12:16       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
TheWhiteMan написа:
ИМХО:
....
Аз също не нося с кабел в града. Но ако си в природата, на един излет/палатка, сам ще стигнеш до извода че кабела е добра идея. Тука е важна практичната гледна точка, а не дали е грозно или красиво. .....



Абсолютно съм съгласен с теб :tu: !
При излети сред природата и аз винаги слагам кабел. Убедил съм се че има файда от него.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2019, 14:45       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
TheWhiteMan написа:
Кожата е виновна за почти всички случаи на неволно прострелване при прибиране в кобура - омеква, започва да се гъне /хигроскопична е от пот, дъжд и влага/ и в края на краищата става белята.

Няма такова нещо! Дори през най-долнопробния найлонов кобур да гръмнеш - си трябва доста усилие, което не виждам как ще се самогенерира и самонасочи в реала. Мое експериментче с над 100К преглеждания отпреди време:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 11/?type=3

С кожата проблемът е, че при вкарване на оръжието в кобура, горният ръб може да се деформира, и по този начин да се натисне спусъкът. Кайдексът в този ред на мисли също не е панацея - трябва да се внимава заедно с оръжието да не вкараш я част от ризата, я някоя връвчица от тактическите гащи или яке… и пр. За тази цел, заредено оръжие винаги се прибира внимателно в кобура, и ако не гледаш къде вкарваш - НЕ БУТАШ НАДОЛУ С ВСИЧКА СИЛА! Да не ровя да търся сега, но в мрежата има неволни изстрели с Глок и при прибиране в кайдексов кобур. И ако усетиш, че пищова ти не влиза в кобура с нормално усилие - спираш, и гледаш дали дали всичко е окей… дали не буташ с него надолу част от дреха или нещо друго.

Другият момент е, че за ежедневно носене… допълнителното олекотяване на спусъка на Глок освен минусовия конектор… си идва вече опасно! А че е и неоправдано - е съвсем друга тема.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2019, 14:53       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
radula написа:
Благодаря за вниманието и за отделеното време! Дано ви е било интересно, за мен беше.

Страхотно ревю, поздравления! :armed: Слагай му сега едни читави мерни прибори, евентуално минусов конектор - и много СТРЕЛЯНЕ! Тънкият момент тук е, че докато трае движението на спусъка по целия път на работния ход - РАМАТА не трябва да се суче наникъде - требе да стои статична! И най-малката крампа в дланта или стрелящия пръст тук - неминуемо води до разпиляване на попаденията. И понеже спомена и за други пищови, със СА/ ДА пищов от СА се стреля много по-лесно… спусъците на "страйкърите" са си доста по-специфични, и си искат нужното внимание върху детайла. :wink:


п.с. Спусъкът на Глок, овладян до съвършенство! Обърни внимание как рамата стои напълно статична до даването на изстрела, а тръгва нагоре чак след като куршумът излети от цевта:
https://www.youtube.com/watch?v=kyArtGJp_gY

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2019, 17:51       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:

............Да не ровя да търся сега, но в мрежата има неволни изстрели с Глок и при прибиране в кайдексов кобур. ....


Ми глокове - ко да ги прайш :DD
Майтапя се, не се връзвай.
Г17 е бил единствения пищов който съм носил много рядко с патрон в цевта и то с нежелание, но понякога се налага.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2019, 21:07       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Кайдекса и полимера не дават 100%-ва гаранция, трябва винаги да се внимава при прибирането в кобура. Просто са в пъти по-добри от кожата в това отношение..

Между другото, като се има в предвид пазарният дял на глоковете (и въобще страйкърите), то случаите на неволно прострелване не са чак толкова много. Руснака за който писах се гръмна с Kahr, но това няма значение.. важен е принципа "страйкер без предпазител".

На кратко: полимерният пищов обича полимерен кобур! :danger:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2019, 01:07       Заглавие:  Re: Glock 45
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Това ревю ни връща в изначалния смисъл на форума! Поздравления!

Радула, с полимерни модели на цитираните фирми ли го сравнява и какви по-точно?

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer