logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 00:11




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 09:41       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
rosen71 написа:
А къде пък са службите??? Нали чичко Гугъл, други търсачки, разни социални мрежи, имат съответния софтуер, който автоматично прихваща един определен списък от думи. Когато думи от списъка се поувеличат към специфичен IP адрес или потребител, "добрият" софтуер автоматично праща депеша към когото трябва.

А къде са службите в Англия, Франция, Германия, Белгия, Испания и пр... та допуснаха толкоз много терактове на тяхна територия?! Конкретно, някои страни вече са в процес на забраняване на Телеграм... колко ще помогне това - не знам. Факт обаче е, че в момента се ВОДИ мръсна война - без враг с ясно лице.

Западна Европа колко бойци на ИД си прибра обратно... нали не очакваш, че някой, до вчера комбатант... от утре автоматично ще се превърне в съвестен и примерен работник?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 10:42       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Absolut написа:
Не е само PR, утре някой такъв милиционер ще ти дойде на проверка, че си ходил на стрелбище всяка седмица и за да се докара пред началството, ще почне да ти брои бутилките с Девин-трапезна. Пък ти после ходи по инстанциите и съди държавата в Страсбург, ако имаш излишни пари.

"Милиционерите" ги засилват по линия на чуждите партньорски служби да ходят да проверяват по стрелбищата - кои техни граждани, с какво и колко са стреляли. По обясними причини, няма как да споделя повече инфо публично. И ако поне малко не ти светка лампичката от всичко това - за съжаление, и ти за мен вече отиваш към категорията хора, чиито мнения въобще не си правя труда да чета.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 12:03       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
Визирах тебе - когато коментираш нещо, от което разбираш и правиш по-добре от други (или поне от мен), няма да видиш възражения.
Обаче, когато се захванеш да коментираш нещо, за което нито имаш теорията, нито си виждал на живо, но търсиш през 9 дерета доказателства и дори не се посвени Сесилия Малстрьом да цитираш... :) Същото стана (май) и в темата, дето се опитваше да разсъждаваш по колко оръжия може да се носят на лов.
Милиционери, признавам си, не съм виждал! Но съм виждал повече от достатъчно финансови ревизори, общински чиновници и др.такива, да действат по този начин.
А това, както сам се убеди, не ти придава тежест.

Хайде сега да се опитаме да се върнем към конструктивния диалог.
По специално, към списъка, който пусна:
https://www.nap.edu/read/24862/chapter/4
Четейки критериите за онасяне към една или друга група, ми стана интересно, че е важно даденото вещество да дали е било използвано в регистриран терористичен акт или не. Та, според мен, Група А свършва на натриевия хлорат, а от калциевия нитрат нататък (солната киселина включително) е група B. Пък и така казва HTML сорсът на таблицата.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 16:38       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
ubboto написа:
Ми, не, заедно с Абсолюта... сложете солна киселина в 1,5 л. от кола + алумуний вътре... облепете я отстрани с двойно залепващо + пирони, стъкла и пр... затворете се в килера, и я гръмнете на половин метър от вас. След това аз ще направя същото с пиратка... и Кока Кола с Ментос... нали било едно и също.

:)
Сигурно ще порежеш няколко човека, може да извадиш някое око, ако Луната е във възход, а Меркурий е в Близнаци.
Същите поразии можеш да направиш и с тръба с фунийки, които си залепил със секундно лепило.
Факта, че нито един терорист в историята на тероризма не е използвал този вид устройство, би трябвало досега да те наведе на мисълта, че може би е време да спреш да говориш за неща, от които не разбираш.
Разбира се, че отблизо ще има наранявания, основно от пръснатата киселина. Само че много по-силни наранявания ще има, ако просто залееш хората със сярна или азотна киселина, които са много по-силни и реактивни от солната.
Терористите не търсят такива плюкала, защото са смешни.
На курсовете в Ню Мексико сме взривявали истински самоделни устройства, от всевъзможни материали (без пероскиди разбира се, те са за идиоти), и ако някога си виждал как гърми бутилка с алуминий, и как гърми кутия със захар и обикновен препарат от Лоус, никога няма да говориш повече за бутилки от кола, и ше помолил някой модератор да ти изтрие мненията по въпроса.
Взривявали сме тръби, взривявали сме раници с болтове и сме гледали каква е разликата от положението на тялото на носещия раницата върху пораженията на околните, взривявали сме къща, взривявали сме и кола-бомба с 150кг амонал.
Ако искаш да предпазиш хора и колеги - ако някога се изправиш срещу самоубиец с жилетка или раница, опитвай се да го държиш на открито , далеч от вертикални стени - те отразяват и усилват вълната в обратна посока. Ако можеш да го накараш да легне върху устройството, тялото му ше събере голяма част от шрапнеа. Стой под 45 градуса спрямо легналото тяло, и го застреляй през рамената, така според израелците има най-малък шанс да взривиш устройството. Достанцията е единственото, което ще те спаси, не става като на филмите, дето се криеш зад стена и вълната минава отгоре - следва контура на предмета, няма скриване от нея.
Обясних ти за какво терористите използват солната киселина, и да, страшно е, но няма нищо общо със бутилки с алуминий.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 18:43       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Absolut написа:
Визирах тебе - когато коментираш нещо, от което разбираш и правиш по-добре от други (или поне от мен), няма да видиш възражения.Обаче, когато се захванеш да коментираш нещо, за което нито имаш теорията, нито си виждал на живо, но търсиш през 9 дерета доказателства и дори не се посвени Сесилия Малстрьом да цитираш... Същото стана (май) и в темата, дето се опитваше да разсъждаваш по колко оръжия може да се носят на лов.

Понеже и ти по инерция почна да се изказваш яко неподготвен в последно време, хайде по ред на номерата! Отиваш на темата, където коментирам по колко оръжие може да се носят по време на лов, и аргументирано казваш какво не разбирам:

А. Не разбирам българския език.
Б. Граматическото ми тълкуване на въпросната норма според не е правилно.

Като на свой ред излагаш своята теза и аргументи, разбира се.

Това, което НЕ ЗНАЕХ - питах. ТСБ и Дорсей ми отговориха точно и ясно с по две изречение, като за мен казусът приключи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 18:58       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
Радвам се за онзи казус.
Хайде сега да се върнем на книгата на "THE NATIONAL ACADEMIES PRESS", линк към която пусна. Ти писа, че на всякъде солната киселина е в Class A. Е, в този линк е в Class B. Кои са другите места?
И какви са тези класове? Търсих по сайтовете на официалните инситуции, но подобна класификация/методика, не намерих. Или не съм търсил качествено? Гледам, че мадам Сесилия е цитирала същият документ (в друга публикация), та източникът е пак същия.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 19:01       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Absolut написа:
Хайде сега да се опитаме да се върнем към конструктивния диалог.

Въпреки че за мен темата отдавна се изчерпа, а смисълът загуби - хайде, пак по ред на номерата!

1. Солната киселина е само ЕДИН ОТ КОМПОНЕНТИТЕ, намерени у дома на пловдивския тинейджър. С всичко намерено у него - от това, което се появи като снимков и видео материал - може ли да се направи СВУ, което да причини значителни поражения на случайни хора?!

Да, може, но може и от друго… на практика с всичко. Като тук опциите ти са две:
- тинейджъра е любител на химията и физиката, и всичко това е събрано от негова страна от любопитство;
- наистина е имало налице връзка с предполагаеми вербовчици на ИД, под чиито напътствия той е действал.

Като тук масово се изключи втората опция - кризисен пиар, бомбички и димки отпреди 40 години, на баба ти фърчилото!

2. Ти попита, че не ти е ясно солната киселина с какво може да реагира. Аз отговорих: с алуминий, като пуснах някое друго клипче от нет-а, както и полицейски репорт от САЩ за двама пострадали възрастни - физическа травма, химически изгаряния и обгазяване - като единият от възрастните е бил изпаднал в безсъзнание.

"Терористите няма да ползват такава бомба", казва Минаващия. Е, къде съм казал, че ще ползват именно такава?! Казах, че и с нея може да се направи беля/ провокира паника при конкретни ситуации. Прави се аналогия с кола и ментос, аз ти казвам: "Влез и се затвори в килера, гръмни една 1,5 л. пластмасова бутилка със солна киселина и алуминий на половин метър от теб… а аз още на същя ден ще повторя същото с кола и ментос".

Иначе, да от химия не разбирам, солната киселина в един момент ще разяде тенджерата под налягане… но самото налягане се особождава чрез взривяване на капака. Имам ограничен опит с откриването на експлозиви и работа с "Снифекс"... но СВУ-то нито съм правил, нито съм обезвреждал… нашата работа приключва до откриването на нещо съмнително и отцепването на района... оттам насетне нещата си ги поемат "бомбаджиите".


Защо реших да се включа по тази тема… щото колкото и да работят службите, американците казват, че няма как да се справят с "активните стрелци" без някаква степен на ОБЩЕСТВЕНА АНГАЖИРАНОСТ - всеки в своя кръг от контакти/ познати да обърне внимание на съзнателно изолираните, както и да направи опит да ги социализира. Но, видя се, че това никой не го интересува… а аз сам си пиша поредната черна точка за неправилна преценка на особеностите на форумната флора и фауна, без значение, че не съм от вчера тук.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 19:53       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Хайде по друг начин - получаваш обаждане, че Пешо ще обира банка. Какво правиш?
Има три варианта - Пешо наистина да иска да обира банка, Пешо да си фантазира как се обира банка, или Пешо изобщо да не мисли по въпроса.
Ако мислиш, че е първия вариант, какво правиш? Отиваш у тях? Да речем намираш черен еърсофт пистолет в кутия до леглото, гумени ръкавици под мивката, балаклава в долапа. Намираш и нещо от рода на " бе ако оберем някоя банка, че си оправим дереджето", писано преди 2 месеца в чат с познати.
Имаш ли арест? Имаш ли присъда? Имаш ли умисъл?
Или стоиш пред пешови, докато излезе от тях, спре пред банка, сложи си балаклавата и ръкавиците, и с еърсофта тръгне да влиза вътре?

В случая с младежа, особено ако бащата се е обадил, е трябвало да отидат специалисти тихо, докато го няма, да видят какво има в наличност, и ако има нещо забъркано, или данни че ще се забърква - да, действат. Ама ако има само няколко кила селитра и подобни, остава под наблюдение, докато направи нещо, за което да може да го закачат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 20:02       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
Айде пак, за какво ли изобщо ти пиша...

Не няма да се поливам със солна киселина, пчелен мед или течен шоколад, за ничий кеф. Също така, няма да си чупя бутилка в главата, нито пък ще пъхам пирони в контакта.
Но ако чак толкова държиш на тезата си, можем да повторим опита с надуване на пластмасова бутилка до пръсване. Пък ти измисли каква пържола да сложим наблизо, за да се види, че това не е СВУ. Дървени въглища за доунищожаване на пържолите, от мен.
Преди това, ти (като юрист) прецени, дали не се вписваме в определението на чл.3, ал.1 от ЗОБВВиПИ, макар и целта да е гражданско-увеселителна.
Като решиш - ЛС или GSM.

А сега хайде да се върнем на публикацията с прекурсорите и мястото на солната киселина в "Group B". Има ли тази класификация (A-B-C) някакви нормативни източници, та макар и само в американското законодателство и приета ли е методиката за съставянето й за критерий някъде? Не е празно любопитсво, после ще обясня защо.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 20:23       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
Относно ученика:
https://news.lex.bg/pregled-na-pechata/ ... B0-%D1%83/
във връзка с:
https://mvr.bg/press/%D0%B0%D0%BA%D1%82 ... 0%BD%D0%BE
Нещо не схващам защо трябва да става "член на онлайн съсловни групи", за да намери къде се продават химикали. Google не стига ли?
Пък и като намери какво? Нали ще:
source написа:
е нужно да подпишете ДЕКЛАРАЦИЯ НА КРАЙНИЯ ПОТРЕБИТЕЛ, че сте информирани, че закупения от вас продукт е включен в списъците с продукти, които са:
•прекурсори за производството или пречистване на наркотици (Закон за контрол върху наркотичните вещества и прекурсорите - ДВ, бр. 30 от 2.04.1999 г.), или
•прекурсори на взривни вещества (Закон за защита от вредното въздействие на химичните вещества и смеси - ДВ, бр. 10 от 4.02.2000 г.), или
•прекурсори за производството на химически оръжия (закон за забрана на химическото оръжие и за контрол ма токсичните химически вещества и техните прекурсори - ДВ, бр. 8 от 28.01.200 г.), или
•вещества с възможна двойна употреба (Закон за експортния контрол на продукти, свързани с отбраната, и на изделия и технологии с двойна употреба - ДВ, бр. 26 от 29.03.2011 г.)

А познайте дали ще мине само с декларация, ако цъфне такъв тинейджър в магазина.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 21:18       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Absolut написа:
А познайте дали ще мине само с декларация, ако цъфне такъв тинейджър в магазина.

Ами, не цъфва в магазина, а си я поръчва директно от Нет-а... с 10% процента отстъпка за куриерската услуга: :happy:
https://www.alo.bg/6044117#highlight=%D ... 0%BD%D0%B0

Сега, "химиците" сигурно ще кажете… 23% концентрация за нищо не става… ами, окей… ако усилено търсиш с седмици и месеци - със сигурно ще намериш и такава с по-голяма концентрация.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 21:27       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
minavasht написа:
В случая с младежа, особено ако бащата се е обадил, е трябвало да отидат специалисти тихо, докато го няма, да видят какво има в наличност, и ако има нещо забъркано, или данни че ще се забърква - да, действат. Ама ако има само няколко кила селитра и подобни, остава под наблюдение, докато направи нещо, за което да може да го закачат.

Да, като примено да думне някое СВУ в препълнен автобус... или някъде другаде, де има събрани много народ накуп… и чак тогава да го закачат. :DD На, чети иначе, как действат/ пипат съответните служби при вас:

Цитат:
Mustafa Mousab Alowemer, 21, a resident of Pittsburgh, Pennsylvania, was arrested today based on a federal complaint charging him with one count of attempting to provide material support and resources to the Islamic State of Iraq and al-Sham (ISIS), a designated foreign terrorist organization, and two counts of distributing information relating to an explosive, destructive device, or weapon of mass destruction in relation to his plan to attack a church in Pittsburgh.
https://www.justice.gov/opa/pr/syrian-m ... ian-church

И как е станала "заварката":
Цитат:
In furtherance of the plot to bomb the Church, in May 2019, Alowemer distributed multiple instructional documents related to the construction and use of explosives and improvised explosive devices (IEDs) to an individual Alowemer believed to be a fellow ISIS supporter, but who was in fact an FBI employee.

Иначе, точно и ясно написано, арест и обвинение дори само за споделяне на информация свързана с направата на експлозиви и средства за масово унищожение. Отделно, всичко това като доказателство… че привърженици на ИД ползват Нет и чатове за вербуване и обучение в извършването на терористични актове.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 21:58       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Absolut написа:
Не няма да се поливам със солна киселина, пчелен мед или течен шоколад, за ничий кеф. Също така, няма да си чупя бутилка в главата, нито пък ще пъхам пирони в контакта.Но ако чак толкова държиш на тезата си, можем да повторим опита с надуване на пластмасова бутилка до пръсване.

А, не, именно със солна киселинка държа да се полееш... :DD ; и не за мой кеф, а да докажеш, че като ти думне нещо подобно в краката... е повече от безобидно. Аз на свой ред... та даже и преди това… хубаво ще се облея с получилото се като реакция между Кока Кола и "Ментос"... нали било почти едно и също?! :D Теза за надуване на бутилка с компресор никога не съм лансирал или измислял. :joke:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 22:10       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
Покажи ми къде твърдя, че химическо изгаряне е безобидно. Твърдя само, че не става за СВУ, с което даже да засилваш пирони. Иначе и с врял чай, от термос да те полеят по крака, ще получиш по-лоши рани. Само че, докато не го направят, ще ти е трудно да предявиш обвинения или да докажеш намерения. И ми писна от глупости. Ако искаш да пробваме, казвай. Ще надуем (с помпа) бутилка безалкохолно до пръсване. Пък ти (като специалист) ще кажеш как да й премерим бризантния ефект, че поне да сравним със САЩ, защото в цитирания по-горе член от нашия закон, не се указват никакви измерими критерии за химическата реакция (ако има наредба, кажете я).

П.С. Още чакам отговор за перкурсорите.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 22:14       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
ubboto написа:
Ами, не цъфва в магазина, а си я поръчва директно от Нет-а... с 10% процента отстъпка за куриерската услуга: :happy:
https://www.alo.bg/6044117#highlight=%D ... 0%BD%D0%B0

Не пускай линка тук, ами направо го пращай в МВР. Нищо, че я няма в регламент 98.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer