logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 05:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 10:11       Заглавие:  Re: Проект на Наредба по чл. 95а, ал. 2 ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5269
Местоположение: София
Бащата май стана пишман, от това, че потърси помощ! Ама като вместо да напердаши наследника (още по-добре да му помогне да задоволи любопитството си безопасно), търси своите 5 минути слава и то баш в полицията...

П.С. Солната кикселина, за какво е!? Нещо не се сещам за някаква смислена комбинация между нея и амониевия нитрат.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 10:14       Заглавие:  Re: Проект на Наредба по чл. 95а, ал. 2 ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5470
Absolut написа:
Солната киселина, за какво е!?
Друго ако не - името й звучи доста ужасяващо и е добър PR.
Да не мислиш, че амониевата селитра пък говори нещо на масовия зрител?! - най-много някой да я свързва с торене или изстудяване на бира.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 10:30       Заглавие:  Re: Проект на Наредба по чл. 95а, ал. 2 ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Не преиначавам нищо...просто се опитвам да разбера нещата по официални източници...
за в нова тема требва да го преместиме това...
възникват няколко въпроса...ако точно това долу го намеря в мазето с моя син и ти с твоя син Дред...някак си като нашите увлечения навремето ли е или детето си е просто болно...
и милиция не ...ама психиатрия ще требе да посети май...

Съда у нас аз никога не съм го разбирал...ок прегледали са всички факти преценили са че това е младежко увлечение не е подготовка за терор...
въпроса че конкретно тези момчешки екперименти са с килограми в онова бидонче...и макар и да няма пирони на видеото верно...ако гръмне случайно некъде в специалне тест нали... жервти ще има...

а за жертвите разлика нема дали са жертва на терор или на много интелигентен дангалак дето си праи тестове...и гледа атентати дононощно е така за разтуха...

също така да питам Минаващия ако е тия неща точно ми ги намерят в мазето във Флорида...ще се сепнат ли малко ...или и те ще ме олабат свободно...зер аз съм младо хубаво момче с ръце, като орангутан до коленете де ама това си е анатомия са кво да се праи



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 10:42       Заглавие:  Re: Проект на Наредба по чл. 95а, ал. 2 ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5269
Местоположение: София
Някой помни ли тоя "конструктор":
Изображение
Аз си го купих сам, като ученик в прогимназия, от "млад техник", началото на 80-те. Вътре със сигурност имаше солна киселина и амониева селитра и магнезиева лента.
Да не говорим за този набор:
https://en.wikipedia.org/wiki/Gilbert_U ... Laboratory

Защото ако това с ежемесечните дневници проработи, ще може да се засича с голяма достоверност колко боеприпаси са били закупени от магазините, къде са минали, при препродажба и къде са изстреляни. Следващата логична стъпка може да бъде XLS(?) файл, който ръководителят на лова да трябва да предава, освен ако тази отчетност не бъде прехвърлена към горското, което издава бележките. Само не знам QR код как ще печатаме по релуднатите патрони.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


Последна промяна Absolut на 25 Юни 2019, 10:53, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 10:50       Заглавие:  Re: Проект на Наредба по чл. 95а, ал. 2 ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
С този Юнньi гимик така качествено бях запалил остъклената тераса, че апартаментът цяла седмица се проветрява. Не помня комбинацията, но имаше сяра, калиев перманганат и още нещо.

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 11:47       Заглавие:  Re: Проект на Наредба по чл. 95а, ал. 2 ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5269
Местоположение: София
Лошото е, че това е борба с последствията. Все едно да броиш миазмите по пръстите на прокажения, вместо да ликвидираш източника на бактерията, която го е заразила.
Цялата тази отчетност, ще накаже профилатично именно хората, които така или иначе стриктно спазват закона, както в КОС, така и сред гражданите.
Обаче €директивата на полякинята Елижбета Биеновска го изисква, а не всеки има такова прогресивно и творческо мислене, като героите от темата за промените в оръжейния закон.

Ако това с ежемесечните дневници проработи, ще може да се засича с голяма достоверност колко боеприпаси са били закупени от магазините, къде са минали, при препродажба и къде са изстреляни. Следващата логична стъпка може да бъде XLS(?) файл, който ръководителят на лова да трябва да предава, освен ако тази отчетност не бъде прехвърлена към горското, което издава бележките. Само не знам QR код как ще печатаме по релуднатите патрони.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 13:47       Заглавие:  Re: Проект на Наредба по чл. 95а, ал. 2 ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
JDredd написа:
В резюме: съдът даже не разпореди задържане на келеша, а го остави на грижите на любящите му родители и "специалисти". И изведнъж някой натисна вълшебното копче и темата просто внезапно спря да се коментира по медиите.

За мен бъркаш тук, Дред. Точно обратното, ако случката беше безобидна като тази с Иван Захариев - "Джон Терориста", едва ли щяха да пропуснат поредната опция за BOOST на пиара:

https://news.bg/crime/ivan-zahariev-dzh ... avane.html

Но понеже в Пловдив нещата явно се дебели, което лесно може да се проследи по кореспонденцията на въпросния тинейджър - се предпочита да се мълчи, щото на този етап няма как да се знае докъде се стигнали пипалата на вербовчиците на ИД.

Или ми дай логичен отговор на въпроса: Джон Терориста в затвора, та баща му, бивш служител в ООН-то, го тресна инсулта… а на пловдивчанчето името дори не смеят официално да споделят в публичното пространство, уж от голяма загриженост към детето?!

Другото, което за мен е неособено релевантно е това, което ние сме били и сме правили преди 30-35 години… и днешните тинейджъри. На концерта на Ариана Гранде в Манчестер:

https://edition.cnn.com/2018/07/31/uk/m ... index.html

… се самовзриви 19 годишен.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 14:07       Заглавие:  Re: Проект на Наредба по чл. 95а, ал. 2 ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
minavasht написа:
Тва е бати и идиотското нещо - кво ги интересува кой какво стреля и колко стреля???

Налага се да се повтарям - ЧУЖДИТЕ СЛУЖБИ! За протокола, БГ-то е едно от най-либералните и най-вече ЕВТИНИ места за стреляне. Къде другаде в Европа ще си вземеш под наем "калашник" за 5 евро и наем на полигон също за 5 евро… и ще стреляш каквото и колкото си искаш?! Дори в Македония боеприпасите са по-скъпи, отколкото при нас. Като именно от чужденците се правят доста добри пари… на практика от нищо.

И като дойде запитване отвън за някой чужд гражданин, с какво и колко е стрелял - е доста по-лесно тази информация да си я има готова и систематизирана, а не тепърва да тръгнеш да търсиш и ровиш по стрелбищните бумаги. Та, драма тука няма, или аз поне не виждам такава.

Точно обратното, хубаво е да го има този контрол… щото някой мангал, да, ще го изритам още на прага... но както беше случая със стрелеца от Крайстчърч, който доволно се беше разходил аз БГ-то... ако се беше снимал с пушка на някой наш полигон за спомен - приключиха за нас нещата, като ще ни приключат отвън! Този случай чак Тръмп го коментира... та, нещата в случая не са ташак работа. И щом Началниците дори неформално са казали - без чужденци извън ЕС - СЕ СЛУША И СЕ ИЗПЪЛНЯВА!!!

Та, разбирам я идеята да се РЕВЕ ПО ИНЕРЦИЯ за всичко и срещу всички у нас, но в случая тези мерки са в наш интерес. Пък нека и на инструкторите периодично да се проверява правоспособността, щото на някои места се правят направо безумни неща... нека и учебните програми да се преглеждат и утвърждават... за да няма после доноси и спекулации от разни душички мизерни, че едва ли не сме обучавали убийци... не помня вече колко пъти са ме привиквали на килимчето да давам обяснения.

Та, колкото по-прозрачни и регламентирани са тези неща - толкова по-добре за всички!

И за Америка, некви мангали, дали не бяха и американски граждани... стрелят на полигон, и от превъзбуда викат "Аллах Акбар"... федералните директно ги заключиха, като и обвинения имаше повдигнати срещу тях, това по спомени.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 15:32       Заглавие:  Re: Проект на Наредба по чл. 95а, ал. 2 ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Посейдоне, аз съм единствения в участъка, дето е минал курса по идентифициране на потенциални прекурсори на експлозиви. Ако видя нещо такова, ще ми е интересно да поговоря с момчето, но не виждам нищо незаконно, освен може би тая “тръбна бомба” , ако изобщо е такава.
От друга страна тук барута се продава по интернет в 4кг туби, капсите идват в кутии по поне 1000, продават свободно танерит - виж видеото долу.
В Пловдив имаше една химическа аптека, до вси, продаваше каквото му е на сърце на човек.



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 16:11       Заглавие:  Re: Проект на Наредба по чл. 95а, ал. 2 ...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5470
ubboto написа:
Или ми дай логичен отговор на въпроса: Джон Терориста в затвора, та баща му, бивш служител в ООН-то, го тресна инсулта… а на пловдивчанчето името дори не смеят официално да споделят в публичното пространство, уж от голяма загриженост към детето?!
Да, защото е лапешка история и ще е кретения от това да се опитат да правят дело: компоненти някакви имагинерни има, но не са на режим; нищо забъркано няма, дето да гръмне; гвоздеи и сачми няма; няма планове на сгради, адреси на лица за ликвидиране, маршрути на движение и подобни; детето не е конфликтно, няма врагове, не се бие, не търси да бие/убива някого; не са му взели гаджето, не е вземал той на някого гаджето; отличен ученик; добро семейство; няма някаква наследствена обремененост... Нали по дело ще се назначи експертиза за степента на готовност за взрив на намереното и изискванията за довършването му до реално опасно ВВ и ще се окаже, че тоя момък няма капацитета да го направи. И какво правим тогава? - на реверс дела в Страсбург и България пак да плаща.

То по тая логика и тебе ще те подкарат за тероризъм: на доброволни начала обучаваш на стрелба хора, които познаваш слабо и откъслечно, без това да ти е бизнес някакъв или да го вършиш по занятие. Ами ако някой се е радикализирал междувременно и вземе, че убие някого със знанията и уменията, които ти си му дал?!

То ако щеше да излезе дело - охоооо, и от мухата слон щяха да направят. Ама тук и муха е нямало. Може и да бъркам наистина - не знам... Съдя по информацията от медиите и познанията си по приложна психология на човека: какво се говори, КАК се говори, език на тялото и прочие...

BTW, чете ли за гъшата хуйня?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 16:37       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Направо съм раздвоен за тоя дангалак от Пловдив...Дреда като поиска наковава яки аргументи...
Хм...а и съда у нас макар и с много кусури не са улави...олабиха го се едно мен са ме хванали милиционерите на 14год с бомбички ...даже не са го и маризили...
От друга страна Баце изрева много яко как поканил спецовете от СОБТ и те казали, че тези вещества са си ебали мамата...като в атентата на Сарафово били :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 16:44       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5470
Баце са го нагласили неговите като са му подали непълна информация, а той много бърза да се изкаже в стил Мистър Бомбастик PDT_Armataz_01_22

Другия път като се срещнем - напомни ми да ти разкажа в зората на релоудинга един наш колега динамичен стрелец какъв го яде с една "поточна линия за производство на боеприпаси" :tank:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 17:07       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
JDredd написа:
Да, защото е лапешка история и ще е кретения от това да се опитат да правят дело: компоненти някакви имагинерни има, но не са на режим; нищо забъркано няма, дето да гръмне; гвоздеи и сачми няма...
Какво има или няма намерено в Пловдив - са наясно единствено разследващите… и баце. :happy: Аз чета обаче друго:

... конфискувани единствено нож, белезници, гилзи и мишена... скайп комуникация и ходил да се учи да стреля:
https://www.24chasa.bg/novini/article/5919907

… и Джон Терориста заминава в затвора. А тук пазим детето, името даже не смеем да му кажем! Та, дебели са тук за мен нещата, Дред. :wink: И логично, няма как да бъдем изолирани ние тук от цялата тази лудост световна.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 20:01       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 27 Дек 2014, 10:46
Мнения: 2888
Световната (и нашенска) конспирация са сериозно нещо :) Всичко е политика, колкото и да не искаме да я споменаваме. Сега с този пикльо от Пловдив дълго някой ще се хвали пред "партньорите" как едва ли не сме заловили на Бин Ладен брат му, и как сме спасили света :)
Който е учил ПР, и знае какво точно е ПР в кризисни ситуации (моята дипломна работа), ще му стане ясно за какво става въпрос. Тук бих ползвал думите на Убо-ПЛАКНЕНЕ на простолюдието с подаване на подходящата "дъвка". Едва ли има служби по света, които да разкриват пред масите факти от разследването, и то преди да е приключило. И то истини. Помним как при изказването си Цацаров каза за Росенчо Искърския едно, а после разследващите друго, но то някак си мина незабелязано за мат'ряла.

Медиите у нас се ползват за контролирано затъпяване на масите, както и за поднасяне на "подходящата" информация в подходящо време. Примерно, в Англия за 2018 има близо 2000 смъртни случая при катастрофи, и НИТО един не е отразен в централните медии. Само в местните, тъй като повечето хора се познават, и почти всички са някакви роднини. У нас всеки ден всички медии гърмят от подобни новини-5 умрели при катастрофи, мъж убил жена си, търсят го 2 седмици и той се самоубил, пожар в село Горно Нанадолнище отне живота на двама старци, и т.н и т.н.
Всичко това се ползва за отклоняване на вниманието от същността на нещата, защото Римската максима "Хляб и зрелища" се е превърнала в "Ракия със Салата", и никой не го бръсне, че КПКОНПИ не е открила нарушения при разследването на шефа си, както и при разследване на висши политици, няма проблем и с къщите за гости (въпреки, че някои медии се опитват да правят някакви репортажи), няма проблем и с милионните супер скъпи ремонти из цялата страна, където е потънал огромен финансов ресурс, както и не се казва нищо за заблудата, че санирането се извършвало с европари, за новите заеми, за супер нужните изтребители за 275 млн. бройката, и т.н. и т.н. теми, за които простолюдието не трябва изобщо да се сеща.

Виж, за важни у смущаващи новини аз бих определил подобни, но те някак си остават незабелязани.

Примерно Цигани биха мъж, който има направил забележка в магазин да не се пререждат.
Или по-долу...

https://fakti.bg/krimi/383638-cigani-na ... e-i-kamani
https://fakti.bg/krimi/374132-ciganite- ... me-kosata-
https://www.24chasa.bg/novini/article/4641009
https://19min.bg/news/8/97192.html
https://fakti.bg/krimi/337555-romi-izna ... dishen-maj
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/romi-rom ... os-6716570


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 20:58       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Absolut написа:
Бащата май стана пишман, от това, че потърси помощ! Ама като вместо да напердаши наследника (още по-добре да му помогне да задоволи любопитството си безопасно), търси своите 5 минути слава и то баш в полицията...

Не мисля. Минаващия също щял да поговори… значи, много зависи, дали просто от любопитство тинейджъра ги е насъбрал всичките тези неща в мазата… или е действал по ИНСТРУКЦИИ на някой, свързан с ИД и тем подобни терористични групировки.

В Америка девствени малчугани изпонатръшкаха сумати народ с пушкалата… та, това са болестите на новото време. Дред/ Роска/ Минаващ/ Абсолют... и това ли според вас е кризисен пиар?
https://edition.cnn.com/2018/10/24/us/f ... index.html

Понеже ми стана интересна линията, по която действат вербовчиците на ИД... всичко си опира до йеарахията на ценностите на Маслоу… тук Беера, ако иска, може да се включи доста по-компетентно… а това е т.нар. BELONGING или ПРИНАДЛЕЖНОСТ.

Умен си и интелигентен, обаче още си още девствен… ще има да мачкаш две големи цици, и ще мислиш за терактове… :DD ; децата са ЖЕСТОКИ към аутсайдърите… няма го вече и организираният спорт като този по времето на СОЦ-а... ти се затваряш вкъщи, и на компа… попадаш случайно на вербовчиците на ИД, които като професионални манипулатори… те карат да се чувстваш ЦЕНЕН. Ти от своя страна си обиден на обществото, щото един вид си отритнат от него… и искаш да си отмъстиш.

Американските психолози казват... всеки като види в неговия кръг от контакти някой сдухан или изолиран… да направи опит ДА ГО СОЦИАЛИЗИРА! Да, за нас това като цяло е нещо ново… но трябва да гръмне "мръсната бомба" на някое оживено място, та да се обърне внимание и на този проблем ли?!

А по случая най-вероятно се мълчи, щото едва ли някой със сигурност може да каже... дали няма още някой като ученика от пловдивската елитна гимназия... който да е попаднал в същата схема.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer