logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 01:40




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 21:22       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
rosen71 написа:
Който е учил ПР, и знае какво точно е ПР в кризисни ситуации (моята дипломна работа), ще му стане ясно за какво става въпрос.

Да, също като случая с "Джон Терориста"... объркан младеж, който стана жертва на кризисния пиар точно преди едни избори… ходил да стреля/ искал да стреля по-близо до мишената/ скайп разговори с някой си там… конфискувани празни гилзи и мишени - и в затвора за тероризъм.

Сама че и нашите най-накрая се светнаха… че ТЕРОРИЗМЪТ НЕ Е ТЕМА ЗА ПИАР... именно затова се млъкна по този случай, и с пълно право! Поне докато не се установи, дали ако наистина става реч за вербовчици на терористични групировки… няма и други младежи, попаднали в същата клопка.

Да, мазалото от Сарафово сигурно вече се забрави, но в Западна Европа всеки месец някъде нещо гърми… нещата с бежанците са лост за управление на ГЕОПОЛИТИКАТА от страна на американци и руснаци… а те, вече видимо… са се съюзили дружно да клатят Европа! Именно затова "белите" държави около нас са се заели усилено сами да си стягат редиците, а не да разчитат на "партньорите". "Партньорите" ги ебе единствено… ние с нашия труд да финансираме техните ИКОНОМИКИ... ще купим изтребители от американците, но ще дадем и 40 милиона на руснаците за ремонт на СУ-25.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 21:26       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Геле, ако наистина поставяш знак за равенство между пловдивския терорист и Джон терориста - то аз нямам какво повече да ти кажа.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 21:34       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
JDredd написа:
Геле, ако наистина поставяш знак за равенство между пловдивския терорист и Джон терориста - то аз нямам какво повече да ти кажа.

Що бе, кажи! Или поне поясни какво намериха при обиска в дома на "Джон Терориста": празни гилзи, нож, белезници и мишени - това ти го казва официално някаква спец прокурорка там. При пловдивския тинейджър намират арсенал, който ако гръмне на някоя оживено място - ще стана мармалад… същата литература/ подрбоности за нея не знаем, няма и как да знаем… и, нещата се потулват.

Да, наистина няма как да се сложи знак за равенство, щото докато в първия случай става въпрос именно за предизборен кризисен пиар… тук с подготовката на тези "мръсни бомби"... нещата вече нито са за ташак, а още по-малко пък за пиар.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 23:04       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Absolut написа:
П.С. Солната кикселина, за какво е!? Нещо не се сещам за някаква смислена комбинация между нея и амониевия нитрат.

Смесва се в пластмасови бутилки с алуминий или топченца алуминиево фолио.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 23:30       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Absolut написа:
И? Ще се отдели водород, който едва ли ще можеш да задържиш дълго, да не изветрее, нито да натрупаш в достатъчен обем, за голямо бум.Или ти имаш предвид амониевата селитра?

Не, солна киселина… или HCL. И, добре си става реакцията:
https://www.youtube.com/watch?v=ChI6xZ6sVpk

Малко повечко като количество от това, нещо за осколка вътре… и празните гилзи, ножа, белезниците и хартиените мишени на Джон Терориста… могат само ряпа да ядат.


п.с. Това за солната киселина и аз не го знаех до днес, щото бомбаджийските неща принципно никога не са ме вълнували особено. Но сам виждаш, че при други хора това въобще не е така.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 23:41       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
Пълни глупости! :-) Хлорните йони разтварят повърхностния слой от Al2O3, който пази алуминия да не реагира с водата. Той почва да измества водорода, получава се известно налягане и доста слабо плякане, колкото да спука бутилката от кола или да избие капачката. Едно време така надувахме балони с водород, когато нямаше достъпен хелий. А филмчето в тубата е бая украсено. Ако беше запалил нещо в близост, щеше да стане много по-ефектно...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2019, 23:51       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Не са глупости, а да се отрича обективната реалност е… :oops: Сега се сетих, че при един атентат в метро именно солна киселина беше използвана, но не ми се търси сега линка… това намирам засега като потвърждение:
Цитат:
Between 9 and 10 September 2014, two improvised bombs exploded in the Chilean resort town of Vina del Mar. On the night of September 9, a bomb detonated inside a supermarket, injuring one woman. The bomb consisted of a plastic bottle filled with aluminum and hydrochloric acid, was placed inside a trash can.
https://en.wikipedia.org/wiki/2014_Sant ... ay_bombing

И, ако се замислим... това за солната киселина никой от нас тук не се сети, или поне не го каза. Аз не го и знаех - признавам. Сега се сещам, че бях чел някога нещо по въпроса. А пловдивският тинейджър го знае... и се е подготвял. Да си прави купон на открито сигурно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2019, 00:04       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Като деца беше първа радост да намерим торба амониева селитра някъде и да замъкнем някое кило в мазето.
пълниш бурканче от кисело мляко до половината, доливаш вода догоре, режеш вестник на ленти, накисваш в буркана, слагаш да съхне на тротоара и след час увиваш на стегната пръчка. Палиш, като се разгори добре я стъпкваш, и става димка - чудо!
Амоняк със йод, като изсъхне, става много ефектно по дръжките на вратите, хем и оставя шарени ръцете.
Миниум и бял бронз сяка нова година, болтове с барут от клечки, с найлон завързан в единия край. (това сега го видях на един курс, подобна идея, само дето е .22 патрон в тръба, който възпламенява барут - ефективна контактна граната).
Еех, ако растяхме сега, сички в махалата щяхме да сме на отчет като терористи.

Убо, амониевата селитра обикновено се смесва с нафта, но и трябва сериозедн междинен експлозив - тротил или подобно, само от детонатор не гърми, още повече, че има минимален диаметър, под който взрива не се разпространява. Да не говорим, че първо ти трябва детонатор за междинния заряд.
Да съдиш някого, за това че е иал в мазето селитра, или солна киселина (не се сещам за никаква употреба в езплозивите) или други подобни е идиотско, все едно да съдиш мъж, защото имал чурка, следователно може л да изнасили някоя девица някой ден.


Последна промяна minavasht на 26 Юни 2019, 00:09, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2019, 00:07       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
ubboto написа:
Не са глупости, а да се отрича обективната реалност е… :oops: Сега се сетих, че при един атентат в метро именно солна киселина беше използвана, но не ми се търси сега линка… това намирам засега като потвърждение:
Цитат:
Between 9 and 10 September 2014, two improvised bombs exploded in the Chilean resort town of Vina del Mar. On the night of September 9, a bomb detonated inside a supermarket, injuring one woman. The bomb consisted of a plastic bottle filled with aluminum and hydrochloric acid, was placed inside a trash can.
https://en.wikipedia.org/wiki/2014_Sant ... ay_bombing

И, ако се замислим... това за солната киселина никой от нас тук не се сети, или поне не го каза. Аз не го и знаех - признавам. Сега се сещам, че бях чел някога нещо по въпроса. А пловдивският тинейджър го знае... и се е подготвял. Да си прави купон на открито сигурно.

Тук такива бутилки с киселина (попзват Drano, препарат за отваряне на запушени мивки) и фолио бяха много популярнои сред хлапетата, също както и бутилки с вода и сух лед - имат съшия ефект, пукат пласмасовата бутилка, и еввнтуално изгарят кожата на някой сиромах наблизо. За да наранят някой, трябва да я държи. В никакъв случай не са терористични средства.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2019, 00:15       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
@ubboto: Освен за купон на открито, това за друго не става. Незнам какво е ползвал онзи в Чили, но бутилката кола просто не може да задържи налягане, което да направи достатъчно поразии. По това, че е имало пламъци около него, си мисля, че е имало нещо друго в раницата или някой е пушил наоколо и е запалил водорода. Виж от какво точно е умрял в болницата, е интересно... но не ще да е от подобна "експлозия". То един бойлер, с неизправен термостат и дефектен предпазен клапан, е на порядъци по-опасен!

@minavasht: димките и сега ги ползват хлапетиите от страйкбола. Ама се научиха да ги правят със селитра, захар и сода - горят доста по-дълго, а димът е много по-плътен.
Горивото с амониева селитра го ползваха в големия атентат в Турция, преди 10-ина години. Ама там беше цистерна...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2019, 00:22       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Е, едно време захарта беше скъпа, пазеше се за компоти и сладка, и да сме знаели, пак нямаше да я слагаме :).
Мен най ме изуми тоалетната хартия в нитрометан, никой не вярнаше че ше работи, и то само с детонатор. теста беше много ефектен.
Амониевата селитра е ефективна, но не толкова лесна за работа, и не работи без междинен заряд.


Последна промяна minavasht на 26 Юни 2019, 00:24, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2019, 00:23       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Пичове, не знам за какво точно спорим… какво сме правили като деца?! Или че солната киселина не ставала за нищо, каквато теза защитавате в момента… ами, описана е научно като прекусор от клас "А", редом до амониевия нитрат, за изработването на експлозиви в домашни условия.

https://www.nap.edu/read/24862/chapter/4#35

А тези уж безобидни за вас бомбички със солна киселна и алуминий… това в една раничка с две малко по-големи пластмасови контейнерчета, допълнени догоре с пирони, болтове и гайки… оставена на слизане в препълнен тролей или автобус… за вас не знам, но аз определено не горя от желание да съм в близост в момента на експлозията.

Впрочем, кой от вас държи в мазето си солна киселина в големи количества?

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2019, 00:34       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Мисля, че концентрирана солна киселина се ползва понякога за правене на пероксиди. Които най-често взривяват правещия ги.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2019, 00:41       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5271
Местоположение: София
Спориме, защото реакцията сме я виждали/ползвали, а ти явно само си чел. :)
Не знам защо HCl е в списъка, предполагам, защото се ползвала за производство и на дрога. Или в комбинация с ацетон, ама там трябвало доста химическо оборудване... и е доста неустойчив.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юни 2019, 01:29       Заглавие:  Re: Пловдивският "терорист"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Absolut написа:
Спориме, защото реакцията сме я виждали/ползвали, а ти явно само си чел.

Не знам какво точно сте ползвали, и какво си спомняте от детството… но от около 200 мл. солна киселина и няколко парчета алуминий:




Това за мен си иде доволно като сила и скорост на реакцията… да не искам да съм в близост, ако/ когато малко повече от тази консистенция, допълнена с остри и режещи хвърчащи неща… думне в някое затворено място, претъпкано с хора… като метрото или автобуса.

Цитат:
Incident B. Two adults were preparing an HCB from hydrochloric acid and aluminum when it prematurely exploded. First responders found one adult unconscious, and both adults sustained physical trauma, respiratory symptoms, and chemical burns. They were treated at a local hospital.
https://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrht ... mm6224a4_w

Като количеството едва ли е било голямо, и вътре идва ли е имало пирони, болтове, гайки и други осколки. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 26 Юни 2019, 01:41, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer