logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:27




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 19:12       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Драка, чакам те месец да пишеш в тази тема...а ти се отнесе...експертиза се дава от експерти...
кажи са ако искаш де...лично ти в цивила носиш ли втори магазин?
е оня път носеше ли втори и смазваш пълнителите с масло или грес :roll: важно е!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 19:17       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Poseidon написа:
Драка, чакам те месец да пишеш в тази тема...а ти се отнесе...експертиза се дава от експерти...
кажи са ако искаш де...лично ти в цивила носиш ли втори магазин?
е оня път носеше ли втори и смазваш пълнителите с масло или грес :roll: важно е!


Нося законово разрешените ,разпределени в пълнители...

За другото,мажа с палмово масло че по ефтинко...

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 19:37       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
загубих бас по тая тема! аман! но така е като не съм се бил в джунглата ...макя му и трън
баса е подсещане от приятел:
"питай Драката като умуваш толкова...гаранция носи поне два резервни"
натоварващо е някак с толкова пълнители обаче ...но не тежат толкова верно е


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 19:52       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Poseidon написа:
загубих бас по тая тема! аман! но така е като не съм се бил в джунглата ...макя му и трън
баса е подсещане от приятел:
"питай Драката като умуваш толкова...гаранция носи поне два резервни"
натоварващо е някак с толкова пълнители обаче ...но не тежат толкова верно е


Време си е за една тема за това какво ежедневно носят потребителите по себе си.... EDC там ще те изненадат много хора... :wink:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 20:21       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ti6kata написа:
За мен е задължително носенето на втори пълнител. Всичко се случва.

Така е, но далеч по-важно от носенето е да си наясно с оръжието си... тоест да можеш да боравиш добре с него, както и да не се чудиш какво да правиш... ако нещо ти засече или се спече. На "шадоуката" примерно ми се е чупила ресетващата пружина... същата може да ти каталяса в най-неподходящия момент и на Глока… и какво правим тогава?!

Мисълта ми беше... "втори пълнител заради засечките"... ами, лентовай си две празни гилзи между патроните/ понякога това перфектно симулира "двоен комин"/ нужда да извадиш пълнителя, да изтръскаш/ изчистиш... да вкараш нов пълнител и да заредиш. Ами, мерни си временце за цялата тази процедура вадене и пъхане на същия пълнител и обратно... както и вадене на резервния от скрито носене и работен холдър.

И за цялото това технологично време, което ще ти е нужно... оня отсреща ще те чака и ще ти се радва сигурно. :happy: Именно затова всичките тези неща... отстраняване на засечки и пр... се правят от движение. Но преди това трябва да си наясно кое и как се прави статично... а много хора не са.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 20:34       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Геле е причината и ще трябва да отговори и той...Кой носи втори пълнител питам аз?

Извън работа пищов не нося, а само пренасям в чантето… от касата до стрелбището и обратно... за чий ми е... само да ми пречи, ако се наложи да се сбия нещо. Зимата ми кипнаха л.ната... хвърлих си чантето в колата... и излязох да се разправям невъоръжен.

Но, тук съвети не е хубаво да се дават/ приемат... в този случай, всеки сам за себе си преценя.

По принцип обаче, с пищов на кръста в кютек не се влиза... щото няма да усетиш как оръжието ще смени притежателя си... а на оня отсреща не знаеш колко му е акъла!

Рюгера са ми го вадили от кобура без да разбера... върви кютека, и гледам един размахва пищов като моя... поглеждам в кобура - празно... на действаща барета също му гепиха пищова по подобен начин в Най-Клуб... като там оня се беше разгърмял... и беше станало забавно.

Та, това единствено е хубаво да се спазва като правило - да държиш дистанция като си с оръжие, и да извадиш от кобура преди да си влязъл в обсега на крайниците на ответната страна... всичко останало, касаещо носенето... е много според зависи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 21:03       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Малко смях за моя сметка… това става като се зацапа бутона на пълнителя… колкото и хубаво да заключи - изпадат всички пълнители на пълен или почти пълен капацитет:

https://vimeo.com/user100468245/review/ ... 5638cf2827

Лечението - нов бутон на пълнителя. Кляканаето иначе се тренира като елемент от падането на земята и движението встрани... бързо движение, а не просто имитация... за да си по-трудна цел.

И БЕГАМ БАТЕ е спасението, ако пищова ти засече и си на открито... Перата от Бургас отърва кожата само с беганье... останеш ли статичен срещу противника… отекъл си!

Та, каквото и да носиш... не е ли в комбинация с някакъв минимум базови умения и тактика... си създаваш чувство за фалшива сигурност единствено. Особен ако нямаш и психика да вадиш и да стреляш... по нещо по-различно от хартиена мишена.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 22:04       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Аз пък нося 3 мага не за да отстранявам засечки (такива никога не са ми се случвали с качествени заводски патрони и Глок), а ако попадна в престрелка. Знам, че шанса да попаднеш в престрелка в БГ е малък, но според мен все пак съществува..

Та има такова нещо, което се казва "подавляющий огонь", не знам как е на български. :roll: Т.е. стреляш бързо в посока на противника, не толкова за да го улучиш, а да го накараш да си седи зад укритието и да не стреля по тебе, докато примерно бягаш. А пък 15-те патрончета свършват много бързо и за това са нужни още 2 мага х15.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Юли 2019, 23:47       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2808
Poseidon написа:
Кой носи втори пълнител питам аз?

Аз нося, отговарям ти аз :D

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 00:08       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
TheWhiteMan написа:
Та има такова нещо, което се казва "подавляющий огонь", не знам как е на български.


- най-близкият превод е подавящ огън; възможно е да се тълкува като засипващ огън; македноска стрелба, по народному.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 00:59       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
TheWhiteMan написа:
Та има такова нещо, което се казва "подавляющий огонь", не знам как е на български.
А един друг български израз "здрав разум" говори ли ти нещо? И въобще четеш ли това, което пишеш?!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 10:32       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
JDredd написа:
А един друг български израз "здрав разум" говори ли ти нещо? И въобще четеш ли това, което пишеш?!

Ако някой започне да стреля по тебе, точно здравият разум ще диктува да използваш подавляющий огонь за да отървеш кожата. Или поне да опиташ. Дриловете от стрелбището няма да помогнат :-) масирано го засипваш с олово, докато се изтегляш.. така поне мисля.

Beer написа:
македноска стрелба, по народному.

Македонската стрелба е малко по-различен метод.))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 11:12       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Че какво му е различното на "македонското пуцание" ? Смисълът е един и същ - насищане на целта с куршуми.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 11:20       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Beer написа:
Че какво му е различното на "македонското пуцание" ? Смисълът е един и същ - насищане на целта с куршуми.

Щом е "македонско", значи е уникално по рода си PDT_Armataz_01_22

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 11:32       Заглавие:  Re: Втори - резервен пълнител...
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Beer написа:
Че какво му е различното на "македонското пуцание" ? Смисълът е един и същ - насищане на целта с куршуми.

Македонското се прави с два пищова.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer