logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 393 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2019, 09:22       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Във всеки един момент в който цевта не сочи към мишените пистолета е на предпазител, включая и момента на наместването на дограмата. При SFS системата - чука се бута напред, без да се докосва спусъка което заключва спусък, блок, drop-safety и вдига ръчния предпазител. Бях готов да стрелям, когато оператора почна да бъбри. Чува се как в този момент пистолета щраква от ангажирането на предпазителя. Същото щракане се чува и следващите пъти когато свалям и ангажирам предпазителя. Вижда се на клипа как държа палеца на дясната ръка върху чука. Това ми е навик за да съм сигурен, че чука е напред и оръжието обезопасено.
Опитвам се да спазвам правилата за безопасност и ти благодаря за това, че ми изостряш вниманието към sweep-a.

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2019, 09:33       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
slaf4u написа:
Във всеки един момент в който цевта не сочи към мишените пистолета е на предпазител, включая и момента на наместването на дограмата.

Това няма никакво значение. Създаваш/ набиваш си в харда опасни навици, които са реална предпоставка за някоя голяма беля. Обезопасяваш, прибираш в кобура - и чак тогава се оправяш/ наместваш! Пък вече ти сам ще прецениш дали ръката, с която наместваш очилата си, в този момент не се явява позиционирана пред дулния срез на оръжието ти.

п.п. Just think about it... много далеч съм от мисълта да ти чета конско или пък да ти давам наклон на оная работа.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2019, 11:08       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
+1 :tu:

Мисля, че преди тези интересни съревнования и техники за бърза стрелба. Всеки който не е направил няколко хиляди бързи вадения от кобура преди това. Трябва първо да го направи няколко хиляди пъти с празен пищов вкъщи. И чак тогава да го прави с патрони и истинска стрелба.

Дори съветвам приятелски убото да пусне видео как се вади и насочва правилно от скрито носене. Като съвсем бавно го прави и обяснява на всеки етап от движението. Ако иска разбира се. Ще е полезно за много хора. Може дори да направи два клипа, един на български друг на английски, защото не всеки знае чужди езици. Дори бих дал още един приятелски съвет за платени видео уроци. Знанието е сила и струва пари. Този пич е тръгнал сам от Виетнам. Сега има почти 2.5 милиона последователи.

https://m.youtube.com/channel/UC2NH07Y5tx_PQvqaQGzxKxQ

Успех! :armed:

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Авг 2019, 11:29       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
The Gun Man написа:
Дори съветвам приятелски убото да пусне видео как се вади и насочва правилно от скрито носене. Като съвсем бавно го прави и обяснява на всеки етап от движението. Ако иска разбира се. Ще е полезно за много хора. Може дори да направи два клипа, един на български друг на английски, защото не всеки знае чужди езици. Дори бих дал още един приятелски съвет за платени видео уроци.

Благодаря за добрите думи, Пацо! От друго място пък ми предложиха да си направя блог, в което също има резон... но и стрелянето, и наченките на някаква обучителска дейност за момента са ми чисто и просто хоби. Основната ми работа, също като на Матей бакалина, е все още с химикалката… а специалността - БУКВОЯДЕЦ. :D И стигне ли се до гледането и тълкуването на запетайките, до което в крайна сметка в наши дни опира почти всичко - съм се доказвал неведнъж, служебно. В твоята тема за EDC мога да си снимам само айфона… и някой друг презерватив най-много, сериозно. :DD Пищова само го пренасям в чантето от касата до стрелбището и обратно, като в кобур на улицата не съм го слагал от години. И единствените ми претенции като цяло… е да се забавляваме БЕЗОПАСНО. Блогове, видео уроци и тем подобни… са за хора, които само с това се занимават - само тогава може да излезе наистина качествен краен продукт, който на този етап ми е недостижим.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Авг 2019, 16:23       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
В ритъма на августовските забавления един плейт, ударен от колега, застана перпендикулярно на стойката. И доста агресивно гледаше от 13м. Друг колега тайно снимал в очакване на документиран пропуск, хехех!

https://youtu.be/po-BGmfu59Q

Сега хватът... Хватът е такъв за малки цели на големи разстояния.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2019, 21:32       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
30m, 0.5л. шише от минерална вода
https://www.youtube.com/watch?v=qd3miPN10Po

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2019, 17:18       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Да съживя темата.

Впечатлен от умения на стрелците на GLOCK ТОП ШОТ – поваляне на метален попър с диаметър 10 см или малко повече от 45м. Колкото и да го мъчих на прецизна не го уцелих.

Поради това днес ходих на Лозен да видя аджеба, като как се държи моето желязо (GLOCK-34) в моите ръце на такива дистанции. 50 и 100 м. На 50 м имам 32 патрона, като 22 -са в A4 лист, a 10 навън 8 в ляво до листовете и 2 от горе. Но ако беше мишена A4 това са 8-мици.
На 100 м 9 са вътре 9 са навън.

Оказа се че на 100м ми е по-лесно да си построя sight picture - равна мушка в горния ръб на мишената, ясен фокус на мушката, мъгляво отзаде. Оградените 3 попадения са от прав. Не съм вадил от кобур.

На 50 метра се оказа зор, не съм убеден дали все още куршума не е във възходяща траектория. Нямам идея дали прицелването е „близалка“ или over target. Оранжевите са от дърпане и прицелване „близалка“ мишените бяха една върху друга.

Та мисля си че 50 метра са си съвсем нормална дистанция за стреляне с пистолет - трябва си тренировки.

100 - метра съвсем достижимо с тренировки дори с вадене от кобур и par time 4s.

Това което ми направи впечатление колко много време му е нужно на окото да се фокусира и да избистри мушката повече от 3 секунди.

Та стрелянето с две очи си е предизвикателство на тези разстояние и не само. Та бързомера , открития, може би е правилния избор за мерен прибор покриващ еднотипно голям диапазон.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2019, 20:22       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
b5202s написа:
Да съживя темата.

Впечатлен от умения на стрелците на GLOCK ТОП ШОТ – поваляне на метален попър с диаметър 10 см или малко повече от 45м. Колкото и да го мъчих на прецизна не го уцелих.

Поради това днес ходих на Лозен да видя аджеба, като как се държи моето желязо (GLOCK-34) в моите ръце на такива дистанции. 50 и 100 м.



Браво b5202s!
Требе да се дерзае, да се пробва и тренира на таквиз дистанции.
Не е сложно. Иска обаче навици и умения в прецизната стрелба, която е основата.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2019, 00:26       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Впечатлен от умения на стрелците на GLOCK ТОП ШОТ – поваляне на метален попър с диаметър 10 см или малко повече от 45м. Колкото и да го мъчих на прецизна не го уцелих.

Та бързомера , открития, може би е правилния избор за мерен прибор покриващ еднотипно голям диапазон.

Това вече го коментирах като казус в "Т-Клас" раздела. Плейт с диаметър от 10 сантиметра приблизително покрива оценъчната зона на десетката на мишена №4. Та, на 25 метра, с нужната концентрация - ще го свалим и без екстра шотове. На 30+ метра - може и да се наложи корекция на огъня. На 40+ метра - определено "ред дот". А на 100+ метра - със сигурност ще се спра на оптика с увеличител. За чий обаче ти е оптика с увеличител на Глок?!

Ако не знаеш или пък не си сигурен в това, какво точно правиш - най-новите тенденции, проповядвани от на най-големите в пистолетното стреляне не са секретни. А ако все пак искаш да работиш на съвсем сигурно - вече има немалко доста сериозни стрелкови комплекси както за пистолет, така и за "тактическа карабина". "Дрилчета", ще каже някой БГ спортист, де не вижда проблем в това да набута Зиг Про и Х5, "макарените" и "шадоуките" в една дивизия… и да "развиваме спорта" :punch:; MEC курсът на Майк Панони, бивш американски специалец - за тези, които се оглеждат за "криденшълс" - е нещо доста сериозно като стрелково предизвикателство, особено топ нивата. Като всичко това е мислено и наложено от хора, които са както с доста сериозни умения, така и с доволно реален боен ОПИТ.

Иначе, сигурен съм, БГ инструкторите, които вкарават във времето на стрелянето това за разглобяване и сглобяване на оръжието, както и лентоване на патроните - също имат насреща своите аргументи… с тази разлика обаче, че тяхното е от прекалено взиране и приказване със ЗВЕЗДИТЕ.

И за да не вземат приказките със звездите връх, в Щатите всяка година се провежда т.нар. Тактическа конференция. Там за една седмица на едно място се събират както легенди като Аюб, авторитети като Том Гивънс, бивши и настоящи ченгета и специалци... така и топ цивилни стрелци като Гейб Уайт, на който класовете се запълват за норматив. Та, всичките тези неща там се обсъждат, стрелят и аргументират… вследствие на което се дават НОВИТЕ НАСОКИ и тенденции в пистолетното стреляне. Като там досега не съм видял целене с КНО на плейт с диаметър от 10 сантиметра на 45 метра. Иначе нищо против звездобройците - да са живи и здрави!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2019, 10:46       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
Та, всичките тези неща там се обсъждат, стрелят и аргументират… вследствие на което се дават НОВИТЕ НАСОКИ и тенденции в пистолетното стреляне.


Много се радвам, че се включи!

Т-клас и спортните раздели не ги чета, не съм състезател.

Относно хората зад голямата вода освен в моята професионална област нямам компетенцията да ги преценявам, така че там нещата са както кажеш, но е много важно да можеш да филтрираш шума на парите специално при тях.

Та много се радвам, че има съгласие, че има различни видове оръжия и различно стреляне с тях.

Относно делението на състезатели и други, то е обективна даденост. Който иска става състезател, който не иска не. Аз не искам. Проблема иде от друго. Това е разрешено само за състезатели. Това е изключително невероятно голяма глупост, НО и тя е обективна даденост, с която трябва да се съобразяваме.

Та за стрелянето и по-точно за тези дето не сме състезатели. Защо аджеба стрелям? Ами гледай сега, като махнем фалша и лицемерието, отговора е прост. Защото ми харесва! Лекото стрелково оръжието е средство за поразяване на движеща се жива цел – туй си мисля аз като цивилен. :D Да скрием тази основна му характеристика под спортно развлекателна дейност е обида за интелекта. :wink: Затова на въпроса защо съм ловец отговарям - защото ми е кеф!

Та като имаме в предвид, че оръжието е средство за убиване. Как точно да ти отговоря на въпроса "какъв е смисъла да стрелям с пищов на 50 и 100 метра?" Ще си замълча - икона свиркам си :??: .

Обаче заниманието с оръжие има един друг аспект който не бива да се пренебрегва или отрича заради основната му цел. Това е познанието, което оръжието ти дава. А какво прави човек с познанието? Ами споделя го или го предава на следващото поколение. Та именно заради познанието се пробвам на 50 и на 100 метра и заради това познание смятам да се науча да си снарадявам патрони, заради това познание чета и пиша във форума. Заради това познание ти обучаваш младите си колеги :tu: не ли? Има ли грешно познание? Едва ли.

Стрелянето има още един аспект - тактика , сега тука има много мистика :joke: . Сигурно има спортна тактика която който е състезател изучава, има щурмова тактика, която не е публично достояние. Може би и се знае само от избрани. Има и self-home защитна тактика, която всеки сам си гради от тук от там.

Относно оптиката, да си кажа аз когато за първи път хванах карабина с оптика демокрацията беше в 9-ти месец. Първото ми впечатление е силно отрицателно :x , а то остава за цял живот. Прост пример двуцевка 16-ти калибър фръква пиле вдигаш, прикладваш, прихващаш, даваш предварение, бум и го прибираш. С оптиката вдигам прикладвам и …. ЧЕРНО брат. Едно две минути ми отне да видя бяло, после още 5 да успея да прихвана птица в полет и ако е близо няма и как да я следиш. Не е за мен туй нещо. :oops: Вярно тогава бях на 12, но лошото чувство остава за цял живот.

От пистолета съм силно положително изненадан излиза средство с което стреляш от 0 до 100м. :tu: Има такива дето с 6“ револвер пуцат и на по-далеч. Като си помисля, че когато стрелях за първи път с макарена не можах да оцеля разгърнат вестник от 20 крачки

Моля те погледни снимките и ги коментирай на 100м мишената е B-8 черното е 6“ реално попаденията ми са в 8“. Оградените в червено са 3 от 5 прав темпово. На 50 м мишената е лист А4 за прострелка на red dоt вижда се колко е куршума и колко е квадрата. Има какво много да се желае факт.

Вчера имаше един с оптика докато си я настрои да почнат да му влизат изобщо в мишената чаршаф А0 аз свърших.

Относно red dot си промених рязко мнението от тотално отричане до искам да го имам, но "татко ще ми купи колело ама друг път". И аз така искам и ще си купя, ама когато имам излишни пари. :DD.

П.С.
И понеже темата е за надстрелване очаквам включвания с попадения на 50 и 100 метра. Аз острието на нож уцелих и се изкриви (а ми е скъп подарък от тъста). PDT_Armataz_01_30


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2019, 21:49       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Може би, защото не се взимам много на сериозно, т.е. не се имам за кой знае какъв стрелец с пистолет, съм се пробвал на споменатите дистанции. На 50 м успях да уцеля 30 сантиметров гонг, няколко пъти по ред, с 4 от 5 изстрела. Единия все отиваше някъде! :D На 100 м. два пъти последователно вкарах 2 от 5 в листа на мишена от тези на КРЕЗ, приблизително 70х50 см. Знам, че не са кой знае какви постижения, но за Глог с 9,6 см цев в .45 АСР и аз като стрелец, не е и толкова зле! На 50 м. практически няма корекция. На 100 м се целих в средата на горния ръб, като попаденията отидоха в долната 1/3 на листа. Патроните бяха фабрични 230 грн. ППУ ФМЖ със скорост през Глока 235 м/с. Снимка има само от гонга на 50 м...
Прикачени файлове:
DSC_0106.JPG
DSC_0106.JPG [ 1.79 MiB | Прегледано 5184 пъти ]

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2019, 10:47       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Моля те погледни снимките и ги коментирай на 100м мишената е B-8 черното е 6“ реално попаденията ми са в 8“. Оградените в червено са 3 от 5 прав темпово. На 50 м мишената е лист А4 за прострелка на red dоt вижда се колко е куршума и колко е квадрата. Има какво много да се желае факт.

Щом това те радва - ами, окей! :-) Преди време идваше един пич: "Дай да гръмна 200 патрона, че нещо ми е нервно" - прави 200 гилзи за норматив просто ей така, плаща и си тръгва. Та, кой съм аз, та да заставам на пътя на прогреса?! :DD

Виж, ако вече искаш сериозно да се развиваш в тази област - без ХАРДУЕР не става! Та, ако си монтираш Red Dot Magnifier на 34-ката - мисля, че ще се намери мегдан там - ще почнеш да ги събираш и над 100 метра с пищова. А аз ще дотичам за автограф - честно! :P

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2019, 11:02       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
И понеже темата е за надстрелване очаквам включвания с попадения на 50 и 100 метра.

На друга вълна съм аз - да бутна хит фактор 7,5 на моя си дрил от истинско скрито носене и всичко стоково по пищова. Още повече, че бъзнах чичо Гейб за хит фактор 10 - и той повече от една седмица се пОти. :DD

https://www.youtube.com/watch?v=LcU0gCVpq30

7 секунди на "стринг" е без зор да си даваш... по един "мис" на серия си сложи - и пак отиваш на ХФ над 7. Дублетът на 20 ярда/ 18,3 метра за време по кръг с диаметър от 14 сантиметра - изчиства много неща от техниката! А поредицата от дублети, освен транзициите - си иска и внимание върху първоначалното правилно и хубаво формиране на хвата. Щото почне ли да ти се суче рамата - нямаш време да наместваш.

Иначе, да, стрелям и аз на дълго с пищова - празна бирена бутилка на 50 метра я свитнах с третия изстрел :happy: ; но ако търсиш някакви сериозни резултати - без ХАРДУЕР не става. А аз нямам нито свободно време, нито пък излишни кинти да се занимавам с глупости. Мисълта ми е не просто да гръмна ей така на 50 - 100 метра, а да тръгна да гоня някакви резултати и с пищова на такива дистанции.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2019, 14:56       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
ubboto написа:
Иначе, да, стрелям и аз на дълго с пищова - празна бирена бутилка на 50 метра я свитнах с третия изстрел ; но ако търсиш някакви сериозни резултати - без ХАРДУЕР не става.


Ей за това питах! Бутилката е 6-7 см в диаметър тясна е. Иска си майсторлък. Аз примерно няма да я уцеля, като гледам попаденията в мишената. Тая тема не помня как тръгна, но в нея са стреляне по гилза 45 калибър, острие на нож, бутилка на 30 метра и т.н. Нито спортни постижения, нито нещо за задълбаване. Просто пробваш да видиш какво ще стане и споделяш.
А като ми е 20 лв. коридора на Лозен няма как да не улабя 50 патрона.

За туй упражнение дето говориш ще го стреляме, колкото можем изглежда интересно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2019, 16:05       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
b5202s написа:
Обаче заниманието с оръжие има един друг аспект който не бива да се пренебрегва или отрича заради основната му цел. Това е познанието, което оръжието ти дава.


Това са хубави думи, за този, който успее да ги проумее.

В контекста на усвояване външната балистика, препоръчвам поставяне на еднакви мишени на 25, 50, 75 и 100м, еднообразно прицелване и изследване по този начин на траекторията - възвишение и пад. Тук, обаче, тактическите стойки и хватове са крайно неподходящи с всичкото им напрежение.

9 пара има невероятен потенциал в каквото и да било оръжие и ограничаването му не е от полза за самочувствието на стрелеца.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 393 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer