logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 10:55




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 393 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2019, 11:04       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:

..................
Хубавото на написаното, Посейдоне… е че остава! На 25 метра за 5 минути, никъде ТСБ не е посочил/ указал, че трябва да се стреля с една ръка! С еда ръка ти предлага кратка ИПСЦ сцена, каквито се стрелят много и навсякъде.
.........................
Дължиш на аудиторията извинение, че я вкарваш в заблуждение. :armed:


Казаното от теб ubboto, бих го модифицирал леко, а именно: "Дължиш на аудиторията извинение, че я вкарваш в заблуждение за пореден път.".
Щото той тва за едната ръка и 25 метра го написа не знам колко пъти.
Не че имам аз против стрелбата с една ръка на 25 м. :D
Навик му е да прави свободни съчинения върху написаното от некой друг, при това лош навик.
Коректно е когато говориш за чуждо изказване или мнение да го цитираш точно, но той едва ли ще се поправи и превъзпита.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2019, 11:06       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
4. и очаквам също да разясниш защо САМО ако е написано от американец - стрелба на 25м за 1.5сек е Ок...

Щото ти го каза на майтап, "без патрон в цевта"... което, от скрито носене, вече иде нерелевантно за "алфа" в рамките на 1,5 секунди. От открито носене със зареждане - да, ще е интересно да се види.

И не съм казал че е О.К., просто дадох за пример, докато ние тук си приказваме в общи линии глупости… колко се е ВДИГНАЛА ЛЕТВАТА през последната една година! И не е само това - всички упражнение са много трудни за това време. Това и с други хора, които стрелят го споделих… до един казаха: "Трудно е!"

Та, покрай майтапа като "фаст дроу"-то… да вървят и сериозните неща! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2019, 11:08       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
Poseidon написа:
Аудиторията получава извиние веднага ако това горе ми го преведеш ...КАКВО ТОЧНО е написал колегата ТСБ?

Пише ти го ТСБ: "Оценяването е по ИПСЦ правилата - комсток метода." "Комсток" значи, че имаш неограничено време и БРОЙ ИЗСТРЕЛИ за приключване на сцената. Ако оценяването е "Вирджиния сток", мини попъра може да го стреляш само веднъж, а тук - колкото си искаш.

Оценяването: По хартиената мишена е ясно, "алфа" - 5 т., "чарли" - 3 т., "делта" - 1 т. Металът ти носи 10 точки. Ако не го стреляш - процедура от -10 т. Сега, може да не съм на 100% екзактен, щото съм ги позабравил тези неща… но в общи линии е това.

Точките след това се сумират и се делят на времето, като се получава "хит фактор". И този с най-голям хит фактор - е победителят на това упражнение.


ubboto, пак си ми спестил мноооого писане :D !
Благодаря ти :tu: !
п.п. Като се видим ще почерпя по бира (безалкохолна, че требе да спазваме закона :wink:)

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2019, 11:12       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Poseidon написа:
.............
Засега Делян е под 0,58сек , и стрелеца от клипа на Тодор е на 0,58сек...
искам в темата да вида такива времена и надолу...иначе ще си умра със затворени очи колеги...
......


Пък аз искам да видя за тия времена и А-зони или още по-добре – индекс карти 3Х5 инча поразени. А не просто дупка "някъде в мишената". Иначе и язе ке си умрем со отворени очи….
Щото дупката "някъде в мишената", извън ЦНС (хеле пък с 9 пара фмж, ефекта от който е същия като от шило) не спира по никакъв начин едно агресивно и бързо развиващо се нападение срещу теб, почващо от дистанция 1.5м и напредващо стремително към теб, примерно с половин метър винкел в ръката :wink: .

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2019, 11:17       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Poseidon написа:

...........
на 25м за 1,5 сек аз нямам нито едно попадение...
та така...но ше тренираме... :tu:

......


Почвай първо с баааааавна и лежееееееееееерна прецизна на 25метра.
Иначе бая патроне ще похабиш докато стигнеш до там да ги вкараш на 25м за 1,5 сек.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2019, 11:25       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Точно, мен платненото кобурче...и само завърташ не насочваш напред...опираш дружката в хълбока и НЯМА причина да си под 0.55сек на 1,5м с попадение...Мене това страшно ме забавлява...

"Фаст дроу"-то си е отделна наука, за което си е нужна както специфична техника, така и оборудване:

https://www.mernickleholsters.com/bm_teqnq.html

Тодор примерно, губи много време да вдига нагоре ръката да хване дръжката, после да я тегли тази дълга цев вертикално нагоре от неговия кобур. Кобур изрязан отгоре, насочен под 45 градуса напред… и с дръжка на нивото на дланта - няколко движения стават ЕДНО, с издърпване/ движение на цевта с не повече от десетина санта. После има единствено да счупи китката и да натегне спусъка. Абе, стреля ми се пак с револер… и това си е! :DD

https://www.youtube.com/watch?v=mdEBbx7MfzQ

И "фаст дроу"-то сега особено! Това си е за револвер дрил… с пищов ми иде малко измишльотина, въпреки че пак става купона.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2019, 12:20       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
ubboto написа:
Дотук шест човека споделихме снимки или видео за пет поредни "фаст дроу"-та на 3 метра… а моторът на темата, Посейдона, още стреля само от клавиатурата. :joke:

А ти Нима си очаквал друго?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2019, 12:56       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Бах го, $340 за най-семплия "фаст дроу" колан + кобур за револвер! Под изображението има линк към видео:

https://www.mernickleholsters.com/fd/fd7.html

Чичака там много добре обяснява всичко… как и колко да приклекнеш, как да посегнеш и извадиш… после да счупиш китката и играта с цялото тяло как ти идва. Зарибих се! :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2019, 13:59       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
ubboto написа:
Зарибих се!
... отделно от другото там проектил не излита и релоудът е евтиния до шия. А и от този форум ще ти дадат такива акъли, че нищо чудно и да започнеш да изкарваш пари от него :joke:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2019, 14:23       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
JDredd написа:
отделно от другото там проектил не излита


Те тогава какво точно сравняваме :shock: ? Плякане за време и излетели горещи газове и неизгорял барут на 3.30.

За какво ни го тика Poseidon това. :x Изобщо не виждам смисъла да се споменава дори, това толкова няма отношение към темата. :td:

Това, което разбирам е че има НЯКАКЪВ вариант посейдонов на упражнение, където той преди 10 години е дал много бърз изстрел :tu: . Ама какви са условията така и не каза, къде са ръцете отпуснати от страни или ръката е в готовност с длан опряна до ръкохватката?

Геле даде задание ама е очеВАДно, че добрия чичко ... няма да стреля туй упражнение, а своето ако го стреля изобщо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2019, 14:47       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
За какво ни го тика Poseidon това. Изобщо не виждам смисъла да се споменава дори, това толкова няма отношение към темата.

Стрелянето през последните 10-15 години се промени страшно много, като с всяка изминала година - летвата се вдига все повече и повече. Преди 2 години, ако изстрел от 1,70 сек. на 10 ярда за "А"-зона от скрито носене биваше... вече се търси "А"-зона на 7 ярда за 1 секунда... и 1,5 секунди на 25 ярда/ 23 метра… също от скрито носене. С тази техника на държане и манипулация с пищова, която ти имаше преди 3 години… как се виждаш вписан в тези днешни стандарти, хм?!

Посейдона просто е типичен представител на 95% от БГ оръженосците, ако не и повече… не е в час с най-новите тенденции… първо му е минало времето да се прави на големия специалец, и второ… че това въобще не му влиза в работата. А и в БГ като цяло… малко се стреля… но за сметка на това страшно много се приказва. И той си приказва. Но той поне него завърта към агресия като някои дърти старшини и милиционери… които се пънат да се правят на актуални с това, което са стреляли преди 20+ години.

Та, кефи го Посейдона "фаст дроу"-то… само че и това не е лесна работа! Гледах пак видеото на чичака, как са му краката… как чупи китката... как изпружва тялото назад в последния момент. Просто слагаме в регламента да се цели "А"-зоната... и ще се получи забавно, както вече и става. А и това в крайна сметка, е най-важното… ако не ти е забавно нещо, докато го правиш - за чий да си го налагаш, при положение че не изкарваш от това пари, а само набиваш?

Иначе има дрил… пищова зареден и напреде… засича се реакцията за даването на първия изстрел. Та и тук… освен всичко останало… се проверява рефлекс и реакция.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2019, 14:58       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Даже за да е още по-яко, целта ще е не просто да се цели зона… а да се се спука надут балон, закачен на "А"-зоната. :wink: От 1,5 метра за време… оръжието в кобур с ръце отпуснати встрани. Посейдоне, навит ли си на този регламент?

А в стрелбата по недокрай надути балони… има много, много смисъл… особено от движение, без значение с пищов или шмайзер.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2019, 16:27       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
b5202s написа:
Те тогава какво точно сравняваме ? Плякане за време и излетели горещи газове и неизгорял барут на 3.30.
Ами по балони стрелят точно така - с едрозърнест черен барут, горящи частици от който пукат балона. В други каубойски дисциплини ползват восъчни/парафинови куршуми с малка скорост и енергия, чиито смеси и леене също са цяла религия като оловото.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2019, 20:36       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Poseidon написа:
Точно, мен платненото кобурче...и само завърташ не насочваш напред...опираш дружката в хълбока и НЯМА причина да си под 0.55сек на 1,5м с попадение...Мене това страшно ме забавлява...

"Фаст дроу"-то си е отделна наука, за което си е нужна както специфична техника, така и оборудване:

https://www.mernickleholsters.com/bm_teqnq.html

Тодор примерно, губи много време да вдига нагоре ръката да хване дръжката, после да я тегли тази дълга цев вертикално нагоре от неговия кобур. Кобур изрязан отгоре, насочен под 45 градуса напред… и с дръжка на нивото на дланта - няколко движения стават ЕДНО, с издърпване/ движение на цевта с не повече от десетина санта. После има единствено да счупи китката и да натегне спусъка. Абе, стреля ми се пак с револер… и това си е! :DD

https://www.youtube.com/watch?v=mdEBbx7MfzQ

И "фаст дроу"-то сега особено! Това си е за револвер дрил… с пищов ми иде малко измишльотина, въпреки че пак става купона.


За нова тема е и ще е интересна...до тука са няколко забавни и интерсни теми от трази ама като не искаш Геле да ги пускаш ще лупаме тука с всевъзможни дрилове и схващания...
Ок ето моето схващане, а и да разясня на Бомбандира какво имам предвид понеже той се гневи с право, че е неясно въпреки, че го описах подробно
требва да се покаже.
това снимах преди малко на сухо специално за Бомбандира станах от масата /работя на един строеж в момента хамалин съм/...а на стрелбище тоя месец към края ще ходя и там пресно снимаме със стрелба, а не от лани ебати не се признава...Ок!
според мен:
1. Цивилен ако стреля в защита с една ръка е това...на 1,5- 2м
ако е на повече 7 -20- 50 м е с две ръце на 85м и нагоре вече ще трябва опора :roll:
говорим само за стрелба...там как се отстъпвало назад па това онова на Геле в темите за защита...тука с пищовчета се заиграваме
2. целта е не повече и не по-малко от това с молива на стената 70 санта и 15 санта дебела...
за по-малко балони и карфици става, но е за фън...
А адекватна дефенс цел е това на стената

а за международни покавания Геле в пистол форума ще снимаме с ИДПА мишената , която е известна и се разпознава веднага...да съгласен

3. такава стрелба става идеално с пистолет...съвсем отделно е фастдроуто за шоу с барути восъци циркове ...не знам защо Бомбандира реши че говоря за това...и защо Геле реши че само с рево се стреляло фастдроу па краката па науката ...
Ок това е в общи линии само схематично...
ще има стрелба таймери времена вино и кебабчета после...
запомнете срамно е това да се стреля над 0,6 сек и внимавай Бомбандире...показалеца от кобура пада директно на спусъка ако искаш да пестиш време...много осторожно и концентрирано да не се изпозастреляме с таа тема...

https://www.youtube.com/watch?v=uXk9wXdyYks

искам 38ия пак да ме пита ЗАЩО като нямам практика говоря тези неща :DD и защо ПАК откривам топлата вода и не стрелям с рево както трябва да си е ...
и какви са тези малоумности защо не стрелям, а цвъкам само :D
но схематично е заради Бомбадира...не му е ясно къде са ръцете...е те там са ...пуснати в релакс дремат


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2019, 20:53       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
след това ти почваш за топлата вода а аз съм туш - носите ми много емоции...евала!
Ами добре плескаш по 2мегабайта несвързани неща ама ако не бях прав, Геле нямаше да ти разделя и пригажда упражнението около 5 пъти до тука...
Какво има да увърташ, посленото упражнение коментирам, от къде си почнал и къде си стигнал с твоята логика както виждаш никой не го интересува - метър и половина, А зона под минута на изстрел.
5 човека показаха по нещо, ти си MIA на стрелянето но пръв на приказките, що не е така, а що не е иначе... PDT_Armataz_02
Poseidon написа:
За нова тема е и ще е интересна...А адекватна дефенс цел е това на стената...такава стрелба става идеално с пистолет...съвсем отделно е фастдроуто за шоу с барути восъци циркове ...не знам защо Бомбандира реши че говоря за това...и защо Геле реши че само с рево се стреляло фастдроу па краката па науката...
Те - във всяко мнение измисляш нещо за нова тема и после се чудиш, че никой освен тебе не те разбира, ми патология е, не можеш да спреш на едно нещо, да го свършиш, и тогава да почваш друго, после 38мия ти създавал емоции.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 393 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III, radula, vbogoev и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer