logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 23:09




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 393 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 14:16       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Добре де, защо ЛЪЖЕШ на всичкото отгоре?! С една ръка ТСБ ти казва: ИПСЦ мишена на 7 метра и мини попър на 25 метра

Е за кое лъжа? Нали сам ни учиш тука какво ознава оператора "и"
Тоест ако не стрелам И на 25м мини попара, то дрила не се зачита...

а че прецизната стрелба е в основата на стрелянето е така...

само че прецизна съм стрелял с макаров преди повече от 30г

и не... никога не съм имал отлични резултати последно с твоето шадоу преди 8 г ли беше в Спартак нанизах централно 9в батерия на 20м помниш...
не винаги има повторяемост де ...ама прецизната ВЕЧЕ не ме интересува...разбираш ли...загуба на време е ...та знае ли се...
НО през нея трябва да се мине ДА...ама когато пипаш за пръв път и прохождаш...минало ми е времето за прецизни прецизности на мене

още повече НЕКОРЕКТНОТО мерене на стрелци както ТСБ прави
единя с пишле глок19 с дебели тритий мерници , а другия с 5 ичнов стегнат фортифайф на прецизна...25метра
айларипииии
КАЗАХ ВЕДНАГА губя! Какво повече да кажа...а ми кажи?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 14:22       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
Прецизната стрелба на 25 и по вече метра, с пистолет, с една ръка,още по вече на състезание, е майсторлък, който говори достатъчно много за цялостното физическо, психическо и прочие състояние на индивида, както и за неговата натренираност да борави с оръжие. Който ниглежира това, си е за негова сметка. Като стар и сдухан пенсионер, започнал навремето стрелбата с една ръка, ни най малко не поставям под съмнение целесъобразността да се стреля с две. Още по добре е, когато се тренират и трите възможни за живота варианта – лява, дясна и двете.
"Началник" е голямо нещо: натрупан опит и умения; точен и грамотен исказ; вслушване мнението на знаещите и можещите; готовност да защитаващ позицията си.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 14:29       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Джаба :DD ясно...пенсионирания соц военен е непоправим с прецизната на 25м с една ръка естествено :roll:

Стрелбите с такива стрелци се случват по следния начин - стрелям с баща ми:
Вади макарената и дум на 25м с една ръка...попада накъде в мишената е...
След това се ухилва и ми казва айде сега многознайко стреляй в твоята мишена и уцели там където уцелих аз PDT_Armataz_01_22

е досега стрелба с него не съм спечелил...няма как да стане :tu:

п.п. А Началник във форум е чистач на фъшкии, често и собствени ако е обективен!!!...това е различно от Началник в живота...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 14:43       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
Poseidon написа:
Началник във форум е чистач на фъшкии, често и собствени ако е обективен!!!...това е различно от Началник в живота...


С цялото ми уважение, чети... и не бързай. Да си чистач във форума, не е дребна работа.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 14:45       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Също така, обърни внимание какви теми са заключени по-надолу по пътя на неведомата логика посейдончовска, а най-отгоре в момента виси такава, където е въпрос на време някой да попита: "Бръснете ли си гъзовете и краката, и харесва ли се това на жените?" Просто явно Пацо още не се е събудил.

Принципно няма лошо, но от друга страна, при това положение, да се очакват смислени теми на оръжейна тематика - е нереално. Още повече, че всичко смислено на момента се осира/ оспамва. Жалко, наистина!

Геле погледни на нещата така...и тук , но и в живота!
https://dariknews.bg/novini/liubopitno/ ... eo-2173738
Цитат:
Смехът е истинско лекарство. Той подобрява сърдечната дейност, функцията на белите дробове, засилва имунната система и понижава кръвното налягане. Ето 6 доказани ползи от смеха за здравето ни...

вслушай се няма да сбъркаш...
ти от години се не си доволен...тва не беха лични теми публично с персонални обръщения към сума ти потребители...то не беше чудо...

Превъзбуждаш се периодически и не си прочел, че няколко минути след предложения слипинг дрил от ТСБ веднага признах загубата!

От там натам нещата са един смех просто...психическа пригодност се проверявало с това... :shock:

което всъщност е вярно де...ако имаш нерви да издържиш 5 минути дремане на 3 изстрела...значи си стабилен психически :tu:

Но ако държиш ще го впиша в подписа си това ...
на тази и тази дата загубих дрил от ТСБ...и позагледай горе линка пречупвай винаги нещата така...когато това е уместно разбира се.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 15:12       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
А от цялата работа Бомбардироивача е похабил некой патрон като е сеел със слабата ръка на 25м...
може и да е добра тренировка ама по-добре е цената на тия 5 патрона със слабата ръка да ги дадеш за благотворителност...
или в църква ги остави...ползата е несравнима...

стрелял съм и така...и на 10 патрона настрел и на 1000 със слаба ръка резултата ще е все еднакъв...следователно наложи ли се е все едно тренирал ли си го...

някой ще го оспори...може би с право...
Ок за 1000 патрона ще ги посъбереш малко от периферията...ама какво от това?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 15:38       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Стрелянето с една ръка е елемент от всеки комплекс от упражнения. Рядко се застъпва и слабата, но от време на време си трябва.

Смисъла от прецизната с една ръка за мен е да провериш до колко можеш да спускаш правилно, защото като дадеш жега (другата снимка) и почват да бягат.

Аз лично днес се надскочих и съм много доволен :D обикновено на 25 метра от 5 патрона 3 са в бялото.
А съм доволен защото Естонските пощи и нашите сцепиха мрака на 24/06/ пратката тръгна, а днес си я взех от пощата. Та ще видим с новите мерници къде сме. С фабричните толкова.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 15:50       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Добре....ето я моята мишена на 25м със слаба ръка 3 изстрела...
стрелях по модифициран ТСБ дрил - "Лонг слипинг" ...време за стрелба 30 мин /а не 5 мин/
кристално чиста си стои...
срамно няма...признах, олекна ми...не спускам нещо, като хората...
обаче ще пусна брада над 4мм и ще опитам пак и съм напълно сериозен!

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 16:00       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Добре!

Ако от скрито носене дам изстрел под 0.5s от 1.5 м по IDPA мишена попадение къде да е в мишената?

Пък и нали темата е за надстрелване и нали искахте и снимки, само съдия нямам ама попаденията се виждат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 16:07       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Попадението се зачита където и да е в мишената...
Времена под 0,5сек с патрон в цевта означават дълбоко уважение и когато се виждаме няма как да си плащаш пиячката ти, Бомбардировач! :tu:

Пробвай и със зареждане...
аз лично не можах да се науча да нося с патрон в цевта...слаба ми е подготовката, като психо физична моторика :roll: и затова и главно дъня фастдроу със зареждане...
Времена под 0,8сек тука пак означават уважение!
аз съм далеч от посочените числа ...а и говорим за изстрел открито носене, но от работен кобур не спид машина...
че от закрито носене доста неща трябва да се уточняват

искам тука Геле да анализира какво ни дава такава стрелба...колко е малумна и се стреля от тъпи реднеци само и колко си е Ок новото прецизно Дъ слипинг дрилче :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 16:15       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Най-бързия изстрел който съм виждал държиш за спусъка и затваряш надцевката.

Тука може да се пробва държиш за спусъка и зареждаш ще гръмне щом пуснеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 16:22       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
не мани не умувай такива пинизи...Геле знае много добре за какво става дума с пистолет...ше ти обесни...
и като го набараш на кеф тествай...
Ако заобяснява, че това е безсмислено...тествай сам ако имаш мерак открито носене ръцете отпуснати в релакс...сигнал вадиш и сецаш...изстрела се прави малко пред хълбока...ако заизпъваш ръката не става времето...
има и доста видеа такива револвери състезния фантастични времена под 0,20сек Боб Мънден и така нататъка...но говорим тука за пистолет в работен кобур


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 17:19       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
КАЗАХ ВЕДНАГА губя! Какво повече да кажа...а ми кажи?

Окей, мъжка приказка най-накрая! :-) И за да не увисва съспенса, ти предлагам РЕАЛИТИ един вид… като фитнес инструкторите, които хващат някоя мешка… диета/ тренировки… и след половин година изкарват нацепена батка с плочки.

Споко, няма да те карам да се напъваш физически… а само стрелково. Тоест предлагам ти пътя на Бомбардировача, който преди 2 години не знаеше как да си хване пищова… а вече и той си стана доста добър стрелец - резултатите му го показват. Впрочем, и той ще те бие в момента на упражненията на ТСБ, без значение че е 40+ програмист, без някаква завидна спортна форма… и който прави нещата както трябва едва от около 2 години насам.

По същество, предлагам ти БЕЗПЛАТНИ индивидуални занимания в рамките на една година… условие - минимум 4 тренировки месечно х50 патрона на тренировка. И догодина по това време, живи и здрави, се изправяш срещу ТСБ.

Сделка или не?

п.с. Да пиша за стреляне тук си е загуба на време… затова ти предлагам да дойдеш да го чуеш и пробваш лично и на живо.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 17:39       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Евала! Посейдон това е страхотен приятел! 120 лева за патрони на месец не са повече от цигарите на всеки безработен който пуши. Ще следя развитието с интерес. А на убото ще дам координати на добър графичен дизайнер да му направи почти без пари визията на наръчника цената ще е смешна. И координати на малка, но добра печатница също с най-добрите цена качество. Може да издаде 500 броя тираж за първия път. Ако се харчи бързо може и три тиража да направи след това. Ако иска да я преведе и пусне в Амазон после.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 19:25       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
b5202s написа:
А съм доволен защото Естонските пощи и нашите сцепиха мрака на 24/06/ пратката тръгна, а днес си я взех от пощата.


Това само по себе си е събитие,което си заслужава отделна тема!

Посейдоне.....

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 393 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 22 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer