logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 11:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 393 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 20:58       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Верно Бомбардировач пусни това в тема с кратко описание какво си поръчал колко е пътувало адреса и т.н. плийз...ще е полезно
ако преместя само този пост е неясно...
Иначе Геле оценявам жеста, но това няма как да стане...редовно всяка седмица е абсурд...имам различни ангажименти пътувам, а и изчезвам и над 20 дена понякога от страната...
Плюс това желанието е основно за такова надграждане!
А в пистолетната стрелба аз лично не бих правил нищо различно от фастдроуто и онова което споменах назад прикриване след сигнал и обстрелване на няколко мишени омесени с ношут мишени...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 21:16       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
А сега ше ти обесня Геле кое е обидното в тази тема
Когато някой напише това:
tsb написа:
Язе нивгаш не бегам от предизвикателства, щото не е мъжко да се скатаваш - пише го у кодекса на честта - ако това е една битка у която требе да се загине - требе да идеш, да се биеш и да загинеш


тоест по децки обяви публично, че НИКОГА не БЯГА от предизвикателство и сам ме предизвика в 21.17 часа с дрил / виж първа страница/

в 21.51 часа аз отказвам този дрил с признаване, че съм загубил...
Poseidon написа:
Ще измислим нещо по-просто, че това с една ръка на 25м отсега се признавам за победен.

ти това го потвърди, като някой старшина със забавено развитие след 3 дена ебаго :shock: а Канартикин, като злобна бабичка изобщо не го и отрази... :punch: но той страда понеже не харесва Началника си във виртуала PDT_Armataz_01_22 и го разбирам... ама ти да зацепиш толко бавно...не разбирам...
явно ти се е искало да се изкажеш ама да не ме четеш...щото ти па нямаш нерви да четеш...
е като нямаш нерви се поизлагаш просто и те така!

Та на свой ред в същия час предизвиквам същия човек , който публично обявява че НИКОГА не бяга от предизвикателство
Poseidon написа:
Може да опитаме нещо просто и приложно освен фастдроуто стрелба от укритие /приклякаш до масата/ и обстрелваш три мишени на 7метра с по два или три изстрела както искаш...мери се време и попадения...и печелиш тутуна и плащам патроните и тва е

Той забравя за отговор... :shock:

а тука разни клакьори говорят за себеуважения и логореи и мъжества и путкински неща като тебе айде ти ме дразниш целенасочено за кеф ама те са прочели всичко това и пак си навиват фантазиите от чиста неприязън...към човек дето не им харесва...разбирам...ама обективност и мааалко логика в БГ кратуната няма ..няма и да има...

Та това е обидното...произхода ни сбъркан балкански...

а нали си наясно че ТСБ така както е смел на фасдроуто ще го вкарам където и не е сънувал, че може да бъде вкаран
и не че съм некаква светкавица...не...има млади момчета с които няма как да се мерят старци като нас, но ТСБ заминава под леда с двойно време поне...

така че, като не отказвал предизвикателства, Ок!

ВСЯКА неделя от този момент докато съм жив го очаквам в Сф стрелбището при Лазо да се мериме по моето предизвикателство описано горе...просто да се обади на лични ако съм в Сф действаме ...ще му отнеме 2 минути цялата постановка...
нищо няма да плаща! по салтанатите а те са само осем патрона.
фаст дроуто е с три опита, а шут но шута ще е с 6 патрона по два в лошите мишени...мериме време и това е


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 21:20       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Този път питам за себе си . Как всяка неделя ще си на стрелбище докато си жив след като те нямало за по 20 дена от страната?
Ще реши да мине човека през Лазо и теб няма да те има :)

Ама самоцензурирай си вулгарната дума от поста

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 21:23       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ами така Тишо - пише ми ТСБ на 18ти неделя или на 33ти вторник примерно мога да дойда да се бориме...там ли си?

ако потвърдя действаме...ако не...очевидно липсвам братко Тишо, или си стрижа тактическата брада и съм зает...и когато се уцелиме..тогава ше стреляме...срок няма

и не знам дали си даваш сметка, но поради няколко супер неадекватни поста твои като горния...и няколко такива на Геле според който Слипинг дрила се оказа върхъ в дефенс стрелбата, като ви се отговори темата става грамадна...
появяват се неизбежно дежурни оплаквачи и прочие батак...
А някои неща се виждат веднага! като ГОРНОТО ...
да питаш КАК ли ше се срещнем като ме немало 20 дена понекога :shock: - требва ли да се обяснява...не говори добре това за питащия...въображението явно му е колко на пиле

На всичко отгоре Тишо понеже живееме у 21ви век това може да се реши даже някой да се прави на зает и да не се срещнеме...

снима се елементарно видео със свидетели...ти ще си свидетел на моето видео, което означава 10000% достоверност...

Показва се и се вижда всичко...и ако не желаеш няма да се види и лицето ти...това става даже с опоненти, които не се понасят физически...и няма да се срещнат лично.

само че он не се снимал на видео понеже бил беден и стар...заеби... :armed:
п.п. вулгарната дума Тишо е цитат от Гелеви обвинения чел недочел...сравнява с Пако с некви снайпери виж 1ва страница
и четете бе мама му стара...като не четете и се изказвате става мазало.. с обеснения на дообесненията...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 22:21       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Poseidon написа:
T. Pavlov написа:
Той издращи 20 страници в темата за Златомир пред Съдебната палата, обаче сега забрави разстоянието... Колко беше то и дефанзивна ли беше стрелбата на охраната?


ааа добър си точно за това мислех и аз...
да, нещо повече ...пистолетна стрелба в дефенс беше успешно приложена и при атенатата на А Петров на доста голямо разстояние...в Южния парк
Само, че това са изключения, които потвърждават тезата ми :DD
това е хаотичен подавящ огън...може да се води от всеки който има ръце ...даже може да си сляп...по звука там мааш и квото стане стане...
но действа наистина... :tu:
не разбирам нуждата от трениране на това...кой тренира естествени неща?


Изключения викаш... А за колко самоотбранителни стрелби знаеш, щото аз твърдя, че за същата година няма други, поради което, това не е изключение, а правило :P
И виж сега, ТСБ не е влизал във форума от представяне на офертата, попитай го при възможност, предложеното времетраене не е ли в услуга на опонента... :D

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2019, 06:23       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
T. Pavlov написа:
И виж сега, ТСБ не е влизал във форума от представяне на офертата, попитай го при възможност, предложеното времетраене не е ли в услуга на опонента... :D

Ще го питам, но каквото и да е това време ПЕТ МИНУТИ е стресиращо много...и за опонент и за претендент си мисля...

А той и да е влизал и да не е влизал във Форума от тогава,... още при задаването на офертата си, нещата ги е опекъл и е обявил, че нямало да дойде до Сф за "мой кеф" представи си, но предизвикателства нивгаш не отказвал.
tsb написа:
язе съм беден дрът пеншън и до софето за твой кеф нема да дойда

Балкан бългериан юнак е това! Явявам се при него в зададения ми час и почваме спането наречено от Геле "проверка на цялостната ти стрелкова пистолетна техника" :shock: едноръка стрелба на 25-50м с пищови, които са различни, като белото и черното.

Трудно може да си престави човек по-сбъркани ора от балканците - само тази тема е достатъчна да се види колко сме орел рак и щука...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2019, 07:26       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
T. Pavlov написа:
Изключения викаш... А за колко самоотбранителни стрелби знаеш, щото аз твърдя, че за същата година няма други, поради което, това не е изключение, а правило.

В интерес на истината, това по-скоро отива на охранителна/ служебна стрелба. А и това го тренираме с охранители доста преди въпросната случка - на ИДПА мишената "хед бокса"-а на 30+ метра, останалото скрито зад гуми... една пръчка на "рамото" с 12К гилза набучена отпреде, имитираща пушка... 30 клека и 30 лицеви, колкото да нагнетиш въздуха... криеш се зад укритие, и олабваш един пълнител концентрирано... от 15 изстрела, средна успеваемост 2-3 попадения.

А и това си е логично... при 2-3 и повече цеви, с къса цев не се влиза на пределно близка дистанция, щото паричките трябва и да си ги ядеш на спокойствие след това... изключение, "поповете" от Арт Декор, но там едно бяха двама - да се покриват и да поливат на кръстосан огън... и друго - срещу тях си имаха лавандули. Иначе когато КНО-то ти е единственото оръжие за охранителна дейност - основното ти стреляне иде на 30+ метра.

За гражданите, да, иде доста по различно... като от "фаст дроу" много повече ти трябва да можеш да се биеш... или поне да не се разглобиш при първоначалния сблъсък. Ще снимам и видео, в последно време правя доста експерименти с един самбист тежка категория... като те запука с шамарите и почне да ти влиза в краката... въобще не стигаш до оръжието... и ако не си отвориш дистанция с някоя чекия примерно - става сложно.

При ескалираща ситуация от по-голяма/ безопасна дистанция... нещата в далеч по-голяма степен опират до тактиката и познаването на закона, отколкото до първия бърз от кобур.

Най-чистата охранителна стрелба, като срещу единия от Пехливановите... почват да стрелят срещу тебе, ти вадиш и противодействаш... но да дадеш на силов трибоец да свърши тази работа/ от пределно близка дистанция да тегли в краката... е все едно на мен, без нужната подготовка... да ми сложиш 200 кила на лежанката... ами, ще ме смачкат естествено.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2019, 07:36       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
Явявам се при него в зададения ми час и почваме спането наречено от Геле "проверка на цялостната ти стрелкова пистолетна техника" едноръка стрелба на 25-50 м с пищови, които са различни, като белото и черното.

След дублета с една ръка на 7 метра по ИПСЦ мишена да умериш мини попър на 25 метра, пък дори и да не падне от първия изстрел... все пак иде рече не за обикновен попър, а за мини попър... си требе перфектно отработена техника на работа със спусъка, както и всичко останало. Та, предлагам ти поне веднъж да дойдеш и да ги пробваш нещата на живо, техниката на стреляне през последните години се промени значително... а ти в момента се засилваш да коментираш неща, които просто не разбираш.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2019, 07:48       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
За гражданите, да, иде доста по различно... като от "фаст дроу" много повече ти трябва да можеш да се биеш... или поне да не се разглобиш при първоначалния сблъсък.

Аз пък на плажа чух, че гражданин с добре изпълнено фаст дроу отказал от нападение подобен глиган самбис ли емемем бойчага ли там подобно нещо явно...

въпроса е че дрилчето било изпълнено по устав и това респектирало глигана, но гражданина не стрелял на месо просто...
случката е някъде в източна България некъде на пътя...преди около 2 години..със стрелеца се запознах на плажа и се заговорихме...пловдивачанин е...но те послъгват та може и всичко това да е фейк...
все пак навежда на размисли... :roll:

но истории всякакви... не можем да направим обоснован извод от един разказ...затова е добре класически да си ребриме на 25м прецизна статична, като побит пън...че и състезания да си правим по тази чаровна олимпийска техника 8)

по тази тема напълно сериозно при въпрос на журналист към Таньо Киряков как се подговяте за стрелба?
той отговаря - поне два часа сън преди състезание :tu:
Там напрежението е голямо и трябва да си отпочинал...това ок...

Но ако времената по предложения тука дрил се увеличат малко...то може да се преспива и по време на самото състезание PDT_Armataz_01_22

а че служебно оxранително трябва да можеш и над 30м това е вън от съмнение...да!
просто тук служебните стрелби еле па екипни...не се разглеждат...няма и как да се практикуват...а и на никой нормален цивил не му и минава през акъла това нещо


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2019, 09:22       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Като чуя за бавна и прецизна стрелба с една ръка и веднага си представям дуел от 19-ти век а-ла Пушкин:

Изображение

)))

Класическата руска поза: слабата ръка драпа макарите, а силната изпъната напред с едно затворено око.. мда.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2019, 09:36       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Може би се изказваш неподготвен, Буле...щото Геле нещата ги вижда иначе по тия 5 минутни едноръки прецизнящини на 25м... PDT_Armataz_01_22

ubboto написа:
Та, тези упражнения проверяват ЦЯЛАТА ТИ ТЕХНИКА на стреляне с пищова - от ваденето за време от кобур, през презареждането, до прецизната стрелба на дълги и пределни за КНО-то дистанции.


Абе както и да е...със слаба ръка не влезнаха на 25 метра ...мишената ми е горе снимана...

Ще тествам днес техниката как се справям с ваденето за 5 мин време :DD на 25м ...

Вижда ми се лесно за 3 мин все ше го изчепкам от кобура, а през останалите две минути ше се отдам на меренето, но ще се меря кроснато - със затворено силно и отворено слабо око...
малко да усложня дрила за съспенс :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2019, 09:48       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И една тренировка на най-добрия с Глок в света/ лично за мен, човекът е повече от скромен... стрелба с една ръка от движение встрани по топка за тенис... бзззз...


_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2019, 09:54       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
И ФАСТ-а, де ти го предлага ТСБ... изпитното упражнение за пищов в Американската стрелкова академия:




п.п. На тънките детайли, и ние гледаме и се учим от подобни изроди... в БГ това първо няма кой да го направи, камо ли да ти обясни в тънкост детайлите. Работим на "проба - грешка", пречупваме нещата през призмата на личния си опит... и вадим съответните изводи. Също като това... кое, къде и точно колко стиска и притиска... за да ти се получи стрелбата на далечни за КНО дистанции по сравнително малки цели. На за всичко това си требе И стреляне... само си философстване и дращене по клавиатурата... не става.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2019, 10:45       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Глей са Геле да ти споделя доктринално как виждам нещата и по натам /че отивам да се подготвям по слипинг дрила/ ще ги отклоним в нова тема от поста на Логбоя дето говори тука за дефенс стрелбата как е важна...
може и в темата за стрелбищата , но не е много уместно...в нова тема ще е...

та:
1. НАЙ-ГОЛЯМ смисъл за мен тоест най ОБЩЕСТВЕНО ПОЛЕЗНО е
да се обучават повече новаци в основите - безопасност хват вадене прецизна ...кратък курс и си дал много на света...тва е!

2. ОСНОВАТА - отбранителна/дефенс стрелба
по тази точка стрелец желаеш да се развие от т1 се обучава в комплекс от няколко дрила...и гледа да напредва...
ВЪПРОСА е колко и какви???
като изискването е:
стрелба само от движение или от укритие...а пистолета винаги скрито носене...като ще ме прощаваш ако занавиваш тука пак прецизната с една ръка на 25м просто ше станеме за смех и на кокошките ...
тоест онова дето е на руския клип оборонна стрелба с ИДПА основа
...ше видим ако Лонгбоя подскаже някой дрил по тази точка...ако не ше ги търсиме сами

3. Формула1 като това на клипа горе изобщо не е за тук...
Е ДА адски интересно е, но това е класа за състезания за спорт за виртуозни неща и за шоу..от можещи и водещи световни стабилизатори!
РЕСПЕКТ! но е предмет е на други дебати и раздели...
ипеесце скорване и състезания и стрелби също за това си има раздел ...има си календар състезания редовни


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юни 2019, 11:24       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Poseidon написа:
2. ОСНОВАТА - отбранителна/дефенс стрелба
по тази точка стрелец желаеш да се развие от т1 се обучава в комплекс от няколко дрила...и гледа да напредва...
ВЪПРОСА е колко и какви???
като изискването е:
стрелба само от движение или от укритие...а пистолета винаги скрито носене...като ще ме прощаваш ако занавиваш тука пак прецизната с една ръка на 25м просто ше станеме за смех и на кокошките ...
тоест онова дето е на руския клип оборонна стрелба с ИДПА основа
...ше видим ако Лонгбоя подскаже някой дрил по тази точка...ако не ше ги търсиме сами


Тренирането на един-два ДРИЛА(както му казваш) само по себе си не означава абсолютно нищо! Още повече подобни упражнения като ФАСТ и т.н. изискват мнооого умения и опит,за да влезеш във времевите рамки за "обикновен калъф"(примерно) - за "майстор" или "ескперт" да не говорим.

И за да натрупаш тези умения и опит - започваш от 25м с една ръка - "съветски дрил" от 1863г :wink:

Сега - тука да обяснявам ЗАЩО с това - нема смисъл! Ако не си го научил и осъзнал досега - няма и занапред да се случи :danger:


Колкото до упоменатия от теб "дефенс" - за да си сравнително ефективен ,си трябват сериозни познания,опит и стреляне - в много области на стрелбата,а и не само в нея :wink:

Айде,поздрави !
Мисли и разсъждавай - знам,че не е лесно,ама....поне опитай...

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 393 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer