logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 06:27




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 393 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 22:40       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
леле забравих за момент, че сме българи...няма как от трима двама да не се мразят ... ок няма да се обаждаме на никой...няма как да знам за отношенията на всички тука...
просто темата беше техническа...и не е за всеки :D

Longbow написа:
Колкото до Дефенс Дриловете - да,за мен лично имат голям смисъл....ама много голям....само дето ти няма да го схванеш,та затова ще си спестя писането по-нататък...

Тука обаче не си прав изобщо!
Аз и да не разбера /а не разбирам на 95% от оръжейните неща :happy: / то четат мнозина...ще е полезно за тях...

освен закачките нагоре /дето Геле не могъл да ги сваща/ нали правиш паралел колко НЯМА общо с дефенс стрелбата предложението на ТСБ?
и какво дава една елементарна постановка няколко мишени лоши...няколко добри на 7-10м...стоиш си в релакс лафите си...
внезапен сигнал- затичваш се няколко метра прикриваш се може и да не се криеш зависи от дрила и откриваш огън по лошите мишени с дублети...
точка.
как се вадил как се държал ще се учи в темите на Геле в онази раздел...тука това ...
ако знаеш подобно по-ефективно сподели го тука...ще се състезаваме...касае само граждани...там екипна работа прикриване със стрелба са теми не за граждани...

п.п. и не се заяждам и не се ебавам изобщо...за мен предложението на ТСБ е обратното на дефенс...тоест учиме се как да простреляме спокойно в засада за 5 мин на 25 м някой враг...
интересно е ама не ми се тренира това...засега :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 22:44       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
"Колкото до Дефенс Дриловете - да,за мен лично имат голям смисъл....ама много голям....само дето ти няма да го схванеш,та затова ще си спестя писането по-нататък..."

Той издращи 20 страници в темата за Златомир пред Съдебната палата, обаче сега забрави разстоянието... Колко беше то и дефанзивна ли беше стрелбата на охраната?

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 22:52       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
T. Pavlov написа:
Той издращи 20 страници в темата за Златомир пред Съдебната палата, обаче сега забрави разстоянието... Колко беше то и дефанзивна ли беше стрелбата на охраната?


ааа добър си точно за това мислех и аз...
да, нещо повече ...пистолетна стрелба в дефенс беше успешно приложена и при атенатата на А Петров на доста голямо разстояние...в Южния парк
Само, че това са изключения, които потвърждават тезата ми :DD
това е хаотичен подавящ огън...може да се води от всеки който има ръце ...даже може да си сляп...по звука там мааш и квото стане стане...
но действа наистина... :tu:
не разбирам нуждата от трениране на това...кой тренира естествени неща?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 23:03       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
как се вадил как се държал ще се учи в темите на Геле в онази раздел...тука това ...ако знаеш подобно по-ефективно сподели го тука...ще се състезаваме...касае само граждани...там екипна работа прикриване със стрелба са теми не за граждани...

В крайна сметка хубава работа, ама пак посейдончовска! Правиш точно това, което е адски тъпо - почваш да се обясняваш, като набиваш за отрицателно време терабайти спам - и темата спира да се чете/ нещата приключват.

ТСБ ти отправя конкретно стрелково предизвикателство - като от няколко места, вкл. и от моя скромна милост, се даде одобрение за предложеното като упражнения от него. Оттук насетне, казваш:

А. "Пичове, не се чувствам достатъчно подготвен за този челиндж! Като задобрея - ще дойда да се пробваме". И спираш повече да се обясняваш, и преставаш да бучиш!
Б. "Приемам предизвикателството на ТСБ", като оттук насетне следват техническите подробности.

После, с добре отработен модераторски маниер, заключваш темата до споделяне на резултатите и обявяването на крайня победител. А за "Що е то дефенс дрил и има ли той почва у нас" или отваряш нова тема, или пишеш във вече съществуващите подобни такива.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 23:20       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ти имаш проблем с възприятията и логиката ...не е само в тази тема...
ясно казах:
-Предложението на ТСБ в този му вид не го приемам и никога няма да го стрелям.
Такова нещо ако правиш и преподаваш и ти ще станеш за смях!
5 мин време с една ръка на 25м с глок19...а последния да затвори вратата...
п.п.
направих мое предложение...ясно описано от две точки...и по тинейжърските ти схващания, пак който не го приеме е путка нали ...

еми...съсипването на темите е само и единствено от тебе...а като не ме разбираш...е чети ме по два пъти де...не си единствен...38ия също не разбира, че ироинизирам разглабянията на военните...верва, че вервам че са полезни...бързо ли чете какво разбира...но колко толко...
това е матряла както казва Баце ...
заеби...
но ще покажа такова видео в раздела за обучения...безплатно ще е мисля ще е полезно...
може да се пробваш и ти...и да сравниш това с дето одобряваш на Тесбето...дермане 5 мин и луп десетка на 25метра...е не наливам едно бренди, че имам и друга работа...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 23:28       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
Ти имаш проблем с възприятията и логиката ...не е само в тази тема...ясно казах:-Предложението на ТСБ в този му вид не го приемам и никога няма да го стрелям.

Добре де, това в червеното, защо не го написа точно и ясно още в началото и темата, и тя не се заключи, а трябваше да го набичиш целия този спам?! Ами, аз поне нямам нерви да чета една цяла страница алабалистики в търсене на нещо конкретно, в случая това в червеното.

И като го кажеш веднъж това - спираш повече да се дърлиш с ТСБ на тема стреляне с пищов! А доводите защо не искаш да го приемеш този челиндж - това никой не го интересува, повярвай ми!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 23:33       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е това написах минути след предложения челиндж от Тсбето...
вписал съм понятието АКО ИСКАШ...
до този момент той не е реагирал никак...има право...а аз ще пиша докато някой участва в темата и реално докато си искам...
Форума е за писане...а стрелбищата за дремане явно след последния одобрен от тебе челиндж :DD
А че не си го прочел понеже си немал нерви...е лекувай си нервите брато и ме чети...кво да кажа повече

Poseidon написа:
Ще измислим нещо по-просто, че това с една ръка на 25м отсега се признавам за победен.
мое да се заиграем с фастдроу ако искаш...първи бърз в мишена на 1,5м малко се заплитам на това, но ше се бориме няма как...
също се признавам за победен и по всички 5 точки горе още от сега фаст маст и ластици на 25 метра с пищов.
може да опитаме нещо просто и приложно освен фастдроуто стрелба от укритие /приклякаш до масата/ и обстрелваш три мишени на 7метра с по два или три изстрела както искаш...мери се време и попадения...и печелиш тутуна и плащам патроните и тва е


Ето го челинджа да се вижда и на тази страница...

Брат тука се раждат новите неща в този Форум...както се роди Бул президенте...
А този челиндж ще го наречем:
Дъ слипинг шутър
Спящия стрелец :DD :DD :DD

tsb написа:
1. Предлагам ти 5 изстрела на 25 м. - 3 пробни и 5 зачетни. Зачетните за са 5 мнути. Мишена номер 4- армейска.
Печели тоя дено направи повече точки за 5 минути от 5 изстрела на 25м.
2. После ф.а.с.т. теста - описан е в пистол трейнинга, там е ясно кой печели - според времето и попаденията.
3. После стрелба с една ръка - силна или слаба, която избереш по стандартна ИПСЦ мишена на 7 м и мини попър на 25 м. Оценяването е по правилата на ИПСЦ - комсток метода.
4. После стрелба - прецизна с КНО на 50м по мишена номер 4- армейска. 3 пробни и 5 зачетни. Зачетните за са 5 мнути.

ubboto написа:
И като го кажеш веднъж това - спираш повече да се дърлиш с ТСБ на тема стреляне с пищов!

А това може да се случи само когато го видя да извади фортифая и да произведе изстрел с попадение на 1,5м под време 0,58сек...
нещо на което свидетел си ти...та така :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 23:38       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
еми...съсипването на темите е само и единствено от тебе...а като не ме разбираш...е чети ме по два пъти де...не си единствен...

Да се изправиш срещу ТСБ на комплексно състезателно стреляне с пищова - на всички тук им стана стана пределно ясно, че не ти отърва.

Хайде сега като мъж, в подкрепа на горенаписаното от теб, пусни следната анкета: "Кой повече съсипва темите в Основния форум - Геле или Посейдона."

Ако се окаже, че това съм аз - сериозно ще обмисля поведението си, а също така ще огранича изявите си в Основния форум до минимум. То и без това половината теми вече въобще не ги отварям да ги чета, някак си ще преживея и останалата половина.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 23:42       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ок но задръж малко...не ни изостявай точно в този момент...току що се роди челинджа:

Тhe sleeping shooter :tank:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 06:08       Заглавие:  Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
От изчетените километри хлъзгава плява оставам с впечтлението, че силата на Началника е основно във Фастдроу на 1.5 м и спайперова стрелба на 1300 м с точност 1 от 5.
Ще се радвам на анкета, в която да заклеймим Гелето като спамаджия :):):):)
Но там има една известна опасност:
Да му бъде отнет приза от словесната картечница........
Предполагам ще е огромен интерес за всички потребители на този форум, без значение в кой раздел обичат да четат / понеже и да напишат нещо после не могат да си го намеря къде е преместено/
да има нарочна тема, където Той /Началника/ да постне всичките си видеа, в които стреля с някакво стрелково оръжие. Да можем да почерпим от извора на практичните Му знания и да се опитаме да доближим в някаква степен извисеното Му стрелково ниво.
В огромно нетърпение съм да прочета как ще се хлъзне за пореден път Той в отклоняване на тази моя идея , която би помогнала на хиляди в този форум да повишат стрелковото си практично ниво.
В очакване съм



Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 08:05       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
И аз. След толкова логорея и характерен стил/натоварващ за четене/ на прехвърлянето на мисловната полюция в текстова форма ще е добре да погледаме и малко високостойностни видеа. Примерно.
Приятен ден!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 08:17       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
О, Тишо е отбелязъл пак :DD . Обаче виж не само аз местя ппостове и отклонявам в теми...ако се пише по тематичността това няма да се случва...
иначе, мен Форума ще е една тема за всичко...

А по децката анкета /ц подчертава децкото в думата... правописо ни е ясен/ та децка анкета "кой спами повече аз или Геле" ако пусна ще вляза в ареста за 30 денонощия с обвинение в тъпота и краен нарцисизъм...
Геле ...техниката не му е ясна от заглушители до химикали през холол пойнти нещата са зле...и периодично изпушва...няколко много гиздави такива негови теми има в Карантината нападение срещу всички и всичко и после релакс...минава му...ще му мине и това и пак е в джаза...

иначе да влезем в темата викам...макар и да не стрелям слипинг стайл PDT_Armataz_01_21 това може да се развие...
аз не съм критерий ...то не нося и втори пълнител ама хората носят...

Тоест всяка тема като пишат разумни хора може да роди нещо ново
Значи следобеда съм във Випа и ще ги питам съвсем официално може ли да стреляме там 5 минутен слипинг дрил...

За целта Тише ще вкарам там в кафенето преди стрелбището...какво...е как какво ДИВАН :DD

И ще действаме така...сигнал 5 те мин. започват:

Спокоен ход ...няколко крачки и прилягаш на дивана ...почивка минута и половина...ставаш...влизаш в Тира...мериш се минута бааам изстрел на 25м със слаба ръка...връщаш се присядаш пак 1,5 мин...отмаряш на дивана...
ставаш и отиваш за стрелба със силна ръка ...после се връщащ и придремваш до 5тата минута...
Ако не приемеш да участваш в това...не ти прави чест и на тебе ... хлъзгаш се... :smoke:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 08:20       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
А видеа са пускани Радуле и Тишо...е потърсете де...
иначе Радуле ако нещо те товари ама ти го четеш си е Стокхолски синдром...
лекува се, потърси помошТ, но си трябва време...

а нови видеа дефенс ориентирани шут ношут и подобни ще има в нови теми...е да трябва да се почака...може пък и вие да опитате да покажете нещо...
например по новоодобрения слипиг дрил от Геле


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 08:33       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Poseidon написа:
А видеа са пускани Радуле и Тишо...е потърсете де...
иначе Радуле ако нещо те товари ама ти го четеш си е Стокхолски синдром...
лекува се, потърси помошТ, но си трябва време...

а нови видеа шут ношут и подобни ще има в нови теми...е да трябва да се почака...може пък и вие да опитате да покажете нещо...
например по новоодобрения слипиг дрил от Геле

Аз чета от уважение към труда на пишещия, Посейдоне. Това се нарича възпитание. Със синдромите ти личи, че си наясно. Само едно нещо не отчиташ- отблъскващите и ненужни полемики, които след втората реплика се изкривяват в мерене на цеви и така бавно, но на този етап много успешно, забатачвате форума. А вместо това може да се хванете и да систематизирате нещата ясно и нагледно, за да е интересно и полезно за четене.
Но явно е по-важно да се начеше егото, пък обикновения лешпер да лапа гарги и да се оправя как може, ако може, в цялата каша от теми!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 08:44       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Не е лесно Радуле повярвай ми...

Има отправено предизвикателство. Отделено е в една тема...
Предизвикателството е с невъзможна стрелба /тя е възможна, но за мен това е излишно за да не кажа комедийно/

и ако направя както Геле горе предлага заключвам и казвам това което отговрих в първия пост ВЕДНАГА се признах за победен...
то ще се почне такова натякване че съм спрял полета на колегата ТСБ от страх...че не ти е работа...

а така темата си остава каквато е всъщност...а пък може и ТСБ да приеме друга стрелба...де да знаеш, но по всичко личи, че човека стреля различна пистолетна стрелба...не ни се срещат интересите...
за среща си трябва да имате за кво да си говорите...общи възгледи...и прочие...
то и с жените е така ...
Добре де лупнете по един фастдроу с Тишо...да видиме къде сте...
тука има много добри постижения...Делян май под 0,5 сек стигаше...

А не мога да си представя нещо по-дефенс ориентирано от експлозивно изпълнено фаст дроу...
така ли е Тишо или се пързалям по пързалката пак? :roll:

Е добре мир да има специално за тебе ще снимам видео със слаба ръка на 25 метра срам не срам...каквото уцеля това е...
но за да се видат попадения изобщо ще трябва мишената да е чаршаф 2x2 метра


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 393 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer