logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 03:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 393 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2019, 21:01       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ясно 38и...кажи сега хареса ли ти видеото горе?
и ако никой не го интересуваше щеше да има само един пост тука мой и тва е :tu: не завиждай :DD

tsb написа:
3. После стрелба с една ръка - силна или слаба, която избереш по стандартна ИПСЦ мишена на 7 м и мини попър на 25 м.


tsb написа:
Казаното от теб ubboto, бих го модифицирал леко, а именно: "Дължиш на аудиторията извинение, че я вкарваш в заблуждение за пореден път.".
Щото той тва за едната ръка и 25 метра го написа не знам колко пъти.


ubboto написа:
Пише ти го ТСБ: "Оценяването е по ИПСЦ правилата - комсток метода." "Комсток" значи, че имаш неограничено време и БРОЙ ИЗСТРЕЛИ за приключване на сцената.


ubboto написа:
Хубавото на написаното, Посейдоне… е че остава! На 25 метра за 5 минути, никъде ТСБ не е посочил/ указал, че трябва да се стреля с една ръка!


направо не ми стига времето с тази тема...обаче това е важно...

Наистина извинявам се на аудиторията!

Аз съм разбрал колегата Тсб че предлага стрелба с една ръка на 25м за 5мин време, и така го споменавам неколкократно тук, като нещо което не схващам, а то се оказА че не е 5мин а е неограничено времето :shock: :shock: :shock:

Доообре ще опитам...е сега взимам равна мушка...и към декември мисля да олаба един изстрел :tank:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2019, 21:13       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Евала за демото Фил
Впечатляващо дори и на сухо

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2019, 23:39       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
...кажи сега хареса ли ти видеото горе?
и ако никой не го интересуваше щеше да има само един пост тука мой и тва е не завиждай...
Определено ти завиждам.... :DD
Какво е това очертание на стената ? Мишена ? Що просто не нарисуваш на един картон същата мишена по която стрелят всички в темата ? Нарича се стандартизация...
Това което показваш е как да ти кажа... Ако не се виждат попаденията, това какво точно показва ? Че вадиш и стискаш спусъка за някакво време ?
Мисля, това което другите показват е завършено упражнение - спазени еднакви условия за стреляне по еднаква мишена, засечено време и попадения,
без попадения какво точно трябва да харесам на видеото ти за мене лично е мътно но все пак е нещо показано, да кажем че ми харесва ако изобщо има значение на мене какво ми харесва след като аз не се надстрелвам с никой...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2019, 08:03       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
.38 Super написа:
Що просто не нарисуваш на един картон същата мишена по която стрелят всички в темата ? Нарича се стандартизация...
.38 Super написа:
Ако не се виждат попаденията, това какво точно показва

Точно 38...точно, но да помислим...по каква мишена да стреляме това фаст дефенс дрилче?

1. Ние не сме служители да ни прати държавата да ликвидираме наш враг. При такова нещо времето е на твоя страна ти избираш момент, средства и с какви сили да действаш.
2. Не сме командоси/щурмуваци - където верно ги пращат и ги чакат, но те действат екипно с тактики и тежко въоръжение...

Не, ние сме граждани, които са нападнати ама не псувня на светофара...не просто въоръжено нападение като Пехливанов и прочие...
Времето не е на твоя страна тука...ти си изненадан и имаш само патка пистолет и нож ебемтуално..

И сега същността в КАКВА мишена да се стреля и тренира - стандартните са ясни с тях се състезаваме и умишлено им липсват хуманоидни черти

Ами ето такова говедо ще е твоя нападател...и виждаш как зад него е мишенката на стената с молива която не ти харесва...
само че аз съм я взаимствал от Т клас мишената - не съм измислил аз тези контури логиката е на наш специалец и наши лекари...
и това защрихованото е без жилетка - областта на таза/гениталите също са без жилетка...
питаме се защо да се тренира в нещо различно от простия правогълник горе на стената?
даже в защрихованото трябва да са повече точките...
сега тука вече РАЗМЕРА - колко е адекватно за да се намали времето...нали ВРЕМЕТо е все пак важно тука сме изненадани...
ако е 6см тясно колкко е гръбнака НЯМА как да се излезе под 1 сек...
а ако му се нашият на тоя долу в 18см област широчина на правоугълника пак е пътник...
така го мисля ...ако нещо греша дебата е отворен...
п.п. обърнете внимание на жилетката ми долу.../това е и към стайлиг темата :-) / много скъпа швейцарска изработка е ...няколко левела е над 511 панталончето на Була :roll:
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2019, 08:50       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Poseidon написа:
работя на един строеж в момента хамалин съм/


Евалата за което.

Но от видеото се породиха повече въпроси отколкото отговори.

1. Туй елече и Гелето няма да го приеме за скрито носене за това си карай направо открито.
2. Тоя кобур как стои толкова високо?
3. Това хълбочен изстрел ли е или коремен?
4. За мишената има си стандартни такива, ако те кефи може и Т-класс А1.

Иначе си във форма и аз съм глътнал ИТ сферата, но ти си по-малко строен от мен. PDT_Armataz_01

П.С.
Ако цевта опира о корема няма ли опасност да се изкормиш или поне изгориш? Гърмяла ми е пиратка в пръстите отворени, но близо все едно чук те удря.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2019, 09:05       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
А забравих...кобура да...на колана е и както се загащиш така стои да ти е удобно на ръката, но не и да го олабиш на уволнение ниско..
по важното - кобура го слагам така, че цевта да сочи 60см пред левия крак и 30 см вляво от левия крак и не е отстрани а малко напред
назад ако е дръжката не става
за мен така е удобно...за друг може да е различно
и кобура и жилетката са евтини яко...жилетката е от ибей ходя на риба с нея...

хълбочен е изстрела...дръжката опира в хълбока и пищова е леко настрани да не те одере блока...
иначе требва да си йога та да си извъртиш ръката пред корема...и защо? за да те ръгне блока в корема!? ама и да се бавиш!? мани тая работа...
някога бях във форма сега имам шекмба...но като наближиш 50 да нямаш шкембе и да не пиеш по принцип значи си болен и физически и душевно :tu:

за елечето и жилетката Геле ще ме прощава...като го види къде е тогава ше приема че не е скрито...

впрочем тази жилетка не е лоша нищо, че е 15 долара :DD може да я обявим за награда за всеки с под 0,6сек с попадение...като уточним мишената де...
ще поръчам ...има и каки цвят


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2019, 11:47       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Poseidon написа:
.....................
ubboto написа:
Пише ти го ТСБ: "Оценяването е по ИПСЦ правилата - комсток метода." "Комсток" значи, че имаш неограничено време и БРОЙ ИЗСТРЕЛИ за приключване на сцената.


.........................
Аз съм разбрал колегата Тсб че предлага стрелба с една ръка на 25м за 5мин време, и така го споменавам неколкократно тук, като нещо което не схващам, а то се оказА че не е 5мин а е неограничено времето :shock: :shock: :shock:

Доообре ще опитам...е сега взимам равна мушка...и към декември мисля да олаба един изстрел :tank:


Точно така – времето е неограничено. Само дето съгласно комсток печели тоя дето стреля по-бързо и по-точно :wink:

"Comstock
The scoring method is called comstock, named after its inventor Walt Comstock, which means that the competitor has unlimited time to complete the stage and can fire an unlimited number of rounds.[5] The time is measured from the start signal until the last shot fired using special shot timers with microphones, and this way the competitor can influence the total stage time. Since the number of rounds is unlimited, the competitor can re-engage the same target in order to get more points, but at the cost of using more time. Usually the two best scoring hits count for each target.

Competitors are ranked for each stage by their hit factor, which is the ratio of points per second. The hit factor is calculated by summing the points (target scores minus penalties) and dividing by the time used."

Сега оставам на теб да прецениш дали си разбрал правилно.
И това дето си го написал дали отговаря на истината.
Между другото комсток се ползва и в Т-клас. Не само в ИПСЦ.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2019, 12:09       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Poseidon написа:

.....
А адекватна дефенс цел е това на стената

........


Тва за дефенс целите и дистанциите дето все го повтаряш е добре да го осмислиш.
Има няколко неща които ти куцат на прима виста:
1. Дистанциите.
2. Начина на носене на КНО.

По т. 1. Уббото ти предложи:
"А ако говорим вече за РЕАЛНО от метър и половина, ти предлагам следния дрил: ти си с боксьорска каска на главата и гума на зъбите... при сигнал от таймера - аз те започвам, с ръкавици естествено... и спирам да те бия при първото ти попадение някъде в тялото ми. Като после гледаме за колко време си дал... ЕФЕКТИВЕН изстрел срещу реален противник на тази дистанция.
Ако няма ФХ, патрони с восъчен проектил... вършат чудесна работа за подобни тестове. "
Пък Уббото го моля да не те щади хич :D :D :D . Като ти мине бързия и тежък влак през главата няколко пъти и рязко срещнеш пода, после видиш попаденията у противника, тогава ще разбереш дали си бил прав в теорията си или не.
На дистанция от 1-1.5м. ако не си отвориш дистанция и да го спреш с 1, макс 2 точни изстрела и си пътник.
Видя полицая как го наръгаха с отверката. Чист късмет е че е оцелял.

2. Кобура.
Изрази от рода на:
„са не знам какво е Лъ уан и Лъ ду просто, мен пистолета се ръга в кожена, найлонова или платнена кесия /това се казва прос работен кобур/ окача се на колана и се действа.“,
са меко казано несериозни.
Без значение дали си специалец, черна нинджа или бай обикновен калъф, КНО-то за самоохрана трябва да ти е стабилно и сигурно закрепено там където очакваш да го намериш в стресова ситуация на изненадващо нападение срещу теб.
Разбирам, че "кожена, найлонова или платнена кесия", без закопчаване на КНО-то, в която просто пищова се помещава преди да дръпнеш и сецнеш на теб ти е по-удобно и комфортно.
Може да си я ползваш за кеф и густо на стрелбището и да се самозаблуждаваш, че това те доближава до реала. Но не заблуждавай аудиторията в която може да има и начинаещи люде.
Не случайно в Т-клас ти казват, че кобура трябва да е левъл 2. В щатските стандарти също се споменават такива кобури. Сети се що.
Така че нема лошо да конструираш твой си "дефенс дрил", но го направи така че да те доближава макс до сигурното и надеждно носене на КНО и до реалността, където оръжието трябва да е надеждно закрепено, прикрито и прочее.

Иначе ако ще си гърмиш просто за кеф и бързина, сигурен съм че по-добри успехи ще имаш със спиид машина :tu: .

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2019, 15:37       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
tsb написа:
T. Pavlov написа:
........ Времена от 0.97 в най-мързелив вариант, до 0.80 амбицирани от срам главно. Имаше и едно чарли...

....


Браво!!!
Остава само да ги заковеш 5 поредни алфи:tu:!


Благодаря!
Иначе, не е коректно да се сравняват и конкурират стрелби на 1-3м. с различно носене на кобури:
- най-бърз изстрел се постига хълбочно с една ръка от открит увиснал бедрен кобур,
- следва такъв от десен открит кобур,
- после от ляв на 11 ч.,
- към края е открит под мишницата,
и следват закритите варианти на горните схеми и същите, но с две ръце.
Това е от техническа гл.т.


Прикачени файлове:
bryce-jordan.jpg
bryce-jordan.jpg [ 11.35 KiB | Прегледано 4100 пъти ]

_________________
СК "Арес" Пловдив .
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2019, 18:58       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
tsb написа:
Кобура.
Изрази от рода на:
„са не знам какво е Лъ уан и Лъ ду просто, мен пистолета се ръга в кожена, найлонова или платнена кесия /това се казва прос работен кобур/ окача се на колана и се действа.“,
са меко казано несериозни.
Без значение дали си специалец, черна нинджа или бай обикновен калъф, КНО-то за самоохрана трябва да ти е стабилно и сигурно закрепено там където очакваш да го намериш в стресова ситуация на изненадващо нападение срещу теб.
Разбирам, че "кожена, найлонова или платнена кесия", без закопчаване на КНО-то, в която просто пищова се помещава преди да дръпнеш и сецнеш на теб ти е по-удобно и комфортно.
Може да си я ползваш за кеф и густо на стрелбището и да се самозаблуждаваш, че това те доближава до реала. Но не заблуждавай аудиторията в която може да има и начинаещи люде.
Не случайно в Т-клас ти казват, че кобура трябва да е левъл 2. В щатските стандарти също се споменават такива кобури. Сети се що.
Така че нема лошо да конструираш твой си "дефенс дрил", но го направи така че да те доближава макс до сигурното и надеждно носене на КНО и до реалността, където оръжието трябва да е надеждно закрепено, прикрито и прочее.


Аз какво показвам...ти какво виждаш :shock: ти виде, че не съм в реала и аха да си изгубя пистолета некъде в тази лабава кесийка
Но преди да ти отговоря требва да знаеш, че ако реагирам някога по остро изобщо не е поради неприязън или подобни неща дето ме упрекват приятели...нищо подобно...просто като ми е интересно и има какво да кажа участвам в дебат като спазвам бон тона ...
интересен събеседник си с напълно обратни на моите схващания и дебата надявам се е полезен и ще роди ползи...
и никой на никой не налага схващанията си...аз казвам какво мисля и какво мисля за улаво....като никога не коментирам личността на човек...
например според мен е улаво е да се носи стегнат кобур окопчан като за световно с бутони и механизми за откопчаване ... :shock:

така ...за комстока... 5те минути безкрайниото време и как се стреля в ипсц не говоря не ме интересува просто и се извинявам ако някой се е обидил...

за Геле естествено ще се срещнем...срещали сме се...куршума го отнася от 3м и от 1,5м и той това го знае много добре...даже ще дублирам
а колко щел да ме бие...значение нема - в реала е пътник ...а на тепиха ше се направи, че не е усетил восъка...ми ок..говорим ако е без оръжие нож и прочие/

сега по кобура...ти наистина ли си мислиш че нося е така откопчан да се вее?
това е преди стрелба бе човек - този кобур е прос платнен с посока която ме кефи и се закопчава добре, но само с дърпането на пищова нагоре се откопчава леко ...няма как да изпадне пистолета ако падна или кобура с пищова го хвърля да речем от 1м
как е възможно да видиш това в клипа? а да не видиш важното ...
тоест кобура е фабричен /пришита е гайката и там още малко пинизи има/ имам няколко и пистолета влиза много леко и се вади леко и е НЕВЪЗМОЖНО да падне ако е закопчан.

после по кесията - ами ТОЧНО така е както съм ти го написал! нося го само тоя глок 12г и дали съм в реала :shock: ми ако искаш може и да снимам филм "един работен ден на добрия Фил"
Ако не е в този платенен кобур... го нося в кесия тип банан на плаж или където преценя че трябва така...плътно закопчан и на колана!
НЕ СЕ разбира че носиш ОО!
По тялото е закопчан и скрит и никога няма как да падне - по закон е Ок.
да по бавно се вади...
КОЕ Е несериозното тука???

ако под сериозно разбираш да стегнеш ремичките уставно до синьо - то сме от различни Вселени наистина

А как се носи в Т клас или в ИПСЦ или в друг проложен спорт защо изобщо коментираш?
тук сме цивилни и имаш:
1 ОО за самоохрана
2 носи се скрито с патрон в цевта
дали ше ти падне :shock: ебати вълнението...? ама за да не падне се набива в стегнат до откачане кобур...с механизъм обаче лостов за откопчаване и контрагайка и сме се осигурили да не падне, а?

По мишената наистина ли не разбираш кво значи тоя правогълник?
наистина ли оценяваш ИДПА мишената като адекватна????
Ок линк има към US пистол форума...и там е същото убедих се хората като типажи са еднакви

в тема там представихме Т-клас мишената ...някой само като я мернат им светва...други гледат артия нещо там за стрелба...ми става..
трети са си чук като тука мнозинство...е защо е нужен тоя труд, като има ИДПА мишена?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2019, 19:18       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
tsb написа:
Може да си я ползваш за кеф и густо на стрелбището и да се самозаблуждаваш, че това те доближава до реала. Но не заблуждавай аудиторията в която може да има и начинаещи люде.


Ок това е важно...кажи сега ти какъв требва да е кобура на цивилния гражданин доближен до реала?

И ше вържеш ли бас с мен ако е сега излезна от видеото и влезна в реала и кобура който показах го хвърля с пистолета от 1м че няма да се разкопчае?

А ще се разкопчае ако целенасочено някой го сеца нагоре - това нередно ли е? И колко е далече от реала?

Ако така мериме реала...колко закопчалки требва да има един кобър за да е доближен до реала?
и с каква стегнатост требва да се набива в кобура? като Бомбандирския... пищова да се вади с помоща на кози крак или по-лабаво малко да е...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2019, 20:44       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
Посейдоне, иронизираш, но забележката е съвсем уместна според мен.
Кобура за такова упражнение, за да има смисъл за мен (упражнението) следва да е или вътрешен - скрит под връхна дреха или owb с копче.


Sent from my OnePlus7

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2019, 21:11       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
А така Славчо ама и целта да е кокоше яйце на 7м ...
то става ама скоростта закуцва...
Бъзикаме се тука ок е ...но специално за мишените нека стреляме по ИДПА мишена ясно е какво е ...и си е за спорт.
Наистина не ние работа по-задълбочено...но образователно трябва да се знае:

-Има по-адекватни мишени...а адекватните мишени, вкарват адекватни навици - това е.

По носенето кобура - да. трябва да се закопчава и да е скрит пистолета.
ами моя се закопчава - тука научавам, че ако се закопчава така, че да се извади при дърпане нагоре е незаконно.
А ако няма закопчалка изобщо и влиза плътно, но не изпада, но се вади лесно пак ли е незаконно?
Елека трябва да покрива нещата...е моя ги покрива...но ако забележките по стайлинга продължават ще снимам реална стрелба доближен до реала в сакенце от пясъчна коприна... ала 90те години тази дрешка покрива всичко

За мен незаконен е кобура на Бомбандира и ония кобуряга с бутона на покойника - това са вещи подикващи към самоубийство...
а за това си има членове по НК :roll:

п.п. а да се обзаложим ли че Геле в момента лупа фастдрила в захлас и ше се появи тука пак с времена над 0,6сек ...а ем му показах изрядна техника :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2019, 03:32       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
Точно 38...точно, но да помислим...по каква мишена да стреляме това фаст дефенс дрилче?

По ДЕФЕНС мишена, накратко...

Надълго: Може да е нещо ново за тебе лично, но повечето които показаха нещо реално в тая тема са го "измислили" отдавна...
Всичките ти разсъждения по въпроса който сам си задаваш и на който си отговаряш, са общо взето безсмислени защото самите мишени са дефинирани и обяснени прекрасно,
стандартизират идеално зоните в които да се концентрираш, като каиш който стреля дефанзивно, или като стрелец с по-висока техника,
какъвто явно не си и на теория и на практика.

Геле и останалите стрелят А зона, защото бият таймери и изпълняват строго регламентирани условия, демек - по-технически стрелят.

Ти, който не можеш да се накумиш какво да стреляш, трябва да стреляш ИДПА 0 и 1 зоните, стесняването на тея зони може да се прави ако искаш,
ползвай един маркер в-у ИДПА мишена, но тогава защо не стреляш А зоната като Геле, какъв е смисъла да измисляш тея нови "правила" ?
Това не е стандарт а за да се види какво правиш трябва стандарт, иначе няма как да се сравняваш сам със себе си, не е сложно...

Това което си нарисувал очевидно е А и В зона една в-у друга, гледай мишената за ИПСЦ, това дето Геле стреля - А зона....
Какво си измислил, не знам, хем не искаш да стреляш на Геле мишената, хем си "измислил" същата мишена, обаче....

Топлата Во'да написа:
IDPA: “Defensive Shooting” orientated.

This means that the stages will be more centered on to “actual” situations you might encounter.
The load out for gun and rounds carried on person is low,
representing what one might have on them during a real life encounter.


Изображение

USPSA: “Competition Shooting” Stages aren’t meant to represent real life scenarios.

They are more centered around technical shooting.

Stages are generally longer, and require more shots than an IDPA match.

....мелиш безсмислици на две страници и се обясняваш като ти правят забележка хора дето са на светлинни години от стрелбата ти...

Изображение


...мелиш безсмислици на две страници и се обясняваш като ти правят забележка хора дето са на светлинни години от стрелбата ти...
tsb написа:
Без значение дали си специалец, черна нинджа или бай обикновен калъф, КНО-то за самоохрана трябва да ти е стабилно и сигурно закрепено там където очакваш да го намериш в стресова ситуация на изненадващо нападение срещу теб.
Разбирам, че "кожена, найлонова или платнена кесия", без закопчаване на КНО-то, в която просто пищова се помещава преди да дръпнеш и сецнеш на теб ти е по-удобно и комфортно.
Може да си я ползваш за кеф и густо на стрелбището и да се самозаблуждаваш, че това те доближава до реала. Но не заблуждавай аудиторията в която може да има и начинаещи люде.
Не случайно в Т-клас ти казват, че кобура трябва да е левъл 2. В щатските стандарти също се споменават такива кобури. Сети се що.


Да бе, щатски стандарти, как па не...
Влиза утре Кирче от Дупница, чете и си вика: баси, те така се стреля, не като Аюб - Маюб... Модератор си в края на краищата, като не знаеш нещо не разсъждавай, ами питай някой на лична или на стрелбището, но тука хем ти правят забележка хем развързваме кучетата... :punch:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2019, 06:45       Заглавие:  Re: Надстрелване...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
.38 Super написа:
Ти, който не можеш да се накумиш какво да стреляш, трябва да стреляш ИДПА 0 и 1 зоните, стесняването на тея зони може да се прави ако искаш,
ползвай един маркер в-у ИДПА мишена, но тогава защо не стреляш А зоната като Геле, какъв е смисъла да измисляш тея нови "правила" ?


Ама ем казваш МОЖЕ да се стесняват зоните...ем казваш "какъв е смисъла"?

Заяждаш се явно ама си загубил форма..а големите червени текстове го доказват...успокой се ... вс е Ок! :tu:

Ами точно това правя стеснявам ги и ги удължавам повлиян от Т-клас мишената...
показано е кое как...назад и е за консумация който пожелае...
тука също...прегледай внимателно
https://pistol-forum.com/showthread.php ... -A1-Target
просто целта там беше да разберем какво мислят за цивилното й ползване а не да обесняваме скоринги и прочие затова натам завивам нещата...

Но се разбрахме ше стреляме ИДПА мишена. разбираема е от всички, но за мен тя спъва този вид стрелба заради некоректната А зона
така мисля ...А Кирчо Мирчо ли е ...значение няма ...всеки си има мнение

Тоест моето мнение е: с ИДПА мишена НЯМА как да се постигнат времена както в коректен и дълъг правоъгълник
после признават попадение в Д зона - е това за чий??? точно така се заблуждаваш че си уцелил нещо ...чик чирик...но това е спорт Ок

.38 Super написа:
ако изобщо има значение на мене какво ми харесва след като аз не се надстрелвам с никой...

това добре ама какво правиш тогава в тема за надстрелване? само ти влизаш в тема за надстрелване и казваш, че няма да се надстрелваш...
това какво значи всъщност?

В тази тема се коментират и показват различни стрелби на 1,5м 7м 25м за време...
Стрелците със светлинните години пред мен в тази тема не са показали видео с време под 0,60 сек с попадение, /е...показаха се филм два ама със стрелци дето не пишат в темата естествено :DD / а колегата ТСБ показва некво екранче с цифрички 0,31сек
Кой заблуждава публиката ти кажи...
Но той откри че заблуждавам публиката тука с това
https://www.youtube.com/watch?v=uXk9wXdyYks
щото нямало да си намеря пистолета и е хлабав и разкопчан а просто показвам на сухо техника на Бомбандира, който и след това видео пита хълбочен ли и изстрела и дали няма да ме одере блока

Модератор не съм не знам колко пъти трябва да го повтарям - няма как да модерирам форум в който баннат потребител пише с няколко ника без официално бана да му е обявен за свален...
Модерирай ти...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 393 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



 
Иди на:  
cron

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer