logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:27




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 10:32       Заглавие:  "Как да се опазите? Затворете стрелбищата!"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Тоя Джони са го осъдили по тоя член, че се е обучавал да стреля по стрелбищата.
Ето, убо - искаш съвет как да се опазите? Затворете стрелбищата! А ако стрелящите си топлят супата със сух спирт (прекурсор) - затвор.

БГ стрелбищата понастоящем са много по-либерални от много американски такива, където на гражданите не дават да вадят дори от кобур, а им позволяват единствено да стрелят "от гърди". Западна Европа въобще не я коментираме, пък дори и в страните около нас, къде можеш да си вземеш "калашник" под наем за 5 евро, и да стреляш колкото и каквото си искаш - Сърбия, Гърция, Румъния, Македония?!

Само че ако не внимаваме и сами не се пазим - е въпрос на време да ни приключат. Чуждите служби живо се интересуват кои техни граждани с какво и колко стрелят в БГ. И един доклад от Държавния департамент на САЩ или някоя европейска институция, че в БГ тренират/ се обучават терористи - приключихме курса!

Полигоните ще останат отворени единствено за картотекираните спортисти, а на затворените стрелбища - се връщаме обратно на презицната стрелба от 25 метра с една ръка. Така че нека сами да се пазим, за да можем по-дълго време да се радваме на СВОБОДАТА, която понастоящем имаме!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 12:43       Заглавие:  Re: "Как да се опазите? Затворете стрелбищата!"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
а на затворените стрелбища - се връщаме обратно на презицната стрелба от 25 метра с една ръка

Аз само да попитам защо в раздела за обученията се допускат потребители дето тренират точно това...само, че още по-натискат бурията и дънят със слаба ръка на 25м... :shock:
бях предизвикан на такова надстрелване и ще се наложи да го отработвам сега...
Не носиш ли отговорност за това нещо? :roll:
ако това продължва...очаквам и предизвикателство - стрелба след скок от прескочи кобила и в летежа изстрел със слаба ръка на 8 фута в мишена н4 :(


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юни 2019, 18:32       Заглавие:  Re: "Как да се опазите? Затворете стрелбищата!"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Конкретно по темата, пределно съм наясно с факта, че именно от чужденците падат най-хубавите и лесни кинти. Но предвид някои променени обстоятелства в последно време, апелът ми е към всички стрелбищари, инструктори и обикновени ентусиасти:

Моля, имайте едно наум на кого предоставяте оръжие и боеприпаси в ръцете, както и какво на кого показвате!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 18:13       Заглавие:  Re: "Как да се опазите? Затворете стрелбищата!"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Докарахте ми приятен спомен. Работех за международна компания и отвреме навреме докарваха разни пъпеши за обучение. Дойде един млад инженер от Дания. Покрай работата говорехме и за живота. Взех да го бъзикам за анти оръжейните политики в Европа - примамка за да го закарам на стрелбището. Взе да ми разправя че е стрелял с Узи като войник. Та закарах го на стрелбището натоварен с патрони най-различен калибър, включително "Мake my day" .44 mag. Пъпеша се притесни със зарежданията, личеше, че не си е имал работа с оръжия. Първите изстрели го преобразиха. Все едно жаден човек вода да види. Грубо сметнато с различните оръжия отидоха някъде към 600-700 патрона. Най-накрая извадих .44маг от чантата. На пъпеша очите му изхвърчаха. По време на стрелбата беше като пиян. Изглежда душата му беше в рая. За съжаление още не бях на AR-ските честоти, та нямах АR. С АR-ски стрелби подкупвах мексиканците .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 18:56       Заглавие:  Re: "Как да се опазите? Затворете стрелбищата!"
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Дай сега нещо и по темата :wink:

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 19:59       Заглавие:  Re: "Как да се опазите? Затворете стрелбищата!"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
cz85 написа:
Дай сега нещо и по темата :wink:

Едно пиленце, чиято информация е с много висока степен на достоверност при прошепна, че чуждите служби са започнали по официален път да изискват информация за това, техните граждани къде/ с какво/ и колко са стреляли в БГ. Съответно нашите служби ходят да ровят по стрелбищните тетрадки, като именно по тази причина тази информация занапред ще се предава по електронен път.

Тоест вече иде реч не просто за бройкане, а за събиране на ДОКАЗАТЕЛСТВЕН МАТЕРИАЛ от страна на чуждите служби, който няма как да знаем как и срещу кого ще бъде използван. За протокола, "Апартаментгейт" тръгна от медия, финансирана от "Госдеп"-а.

И, разглеждаме следния хипотетичен сценарий. Г-н Прокурор/ Председател, в БГ се обучават терористи. Представяме на Вашето внимание следните доказателства:

Папка А: Информация от нашите служби за това, че лицето Х е свързано с терористични групировки.
Папка Б: Информация от българските специални служби, че за периода от... до... лицето Х е провело в БГ еди какво си обучение, като е стреляло с еди какви си оръжия, еди колко си патрона.

И като се съберат подобни доказателства за десетина отделни случая - всичко това няма кой да ти гарантира, че в един момент няма да се използва срещу нас. Тоест пак ще се удари Баце, а колкото и да сме му мили - ще не ще, ще му се наложи да предприеме съответните рестриктивни мерки.

Да, много яснУ, че това никой отговорен фактор няма да излезе и да го каже публично, а и на мен едно пиленце ми го прошепна. И ако за добри кинти, Ганьо се изкуши да предостави оръжие и боеприпаси в ръцете на непроверени мангали, както и да ги обучава - в един хубав момент, супичката ще я духнем дружно всички. Ами, това е.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 20:16       Заглавие:  Re: "Как да се опазите? Затворете стрелбищата!"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Ми пак се връщаме на законодателството и отявлената липса на дефиниции в него. По члена за подготовка за терорист, по който осъдиха Джони Терориста, утре може да бъде осъден всеки от вас, всеки борец, каратист, джудист, стрелец със лък, химик 1-5 курс, фармацефт, стругар, заеарчик, шофьор и кой ли не.
Без дефиниция както какво аджеба е “Който се обучава с цел извършване на престъпление по ал. 1”, всяко действие може да бъде изтълкувано като обучение в тероризъм


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 21:05       Заглавие:  Re: "Как да се опазите? Затворете стрелбищата!"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Ми пак се връщаме на законодателството и отявлената липса на дефиниции в него. По члена за подготовка за терорист, по който осъдиха Джони Терориста, утре може да бъде осъден всеки от вас, всеки борец, каратист, джудист, стрелец със лък, химик 1-5 курс, фармацефт, стругар, заеарчик, шофьор и кой ли не.

В БГ, дори и да не може всичко да се докаже, в общи линии всичко за всеки се знае. И, да, ако нещо много сгазиш лука и те нарочат за приключване - ще приключат така или иначе. Проблемът тук вече се явяват ЧУЖДИТЕ СЛУЖБИ и изискването за подаване на информация/ доказателствен материал от нас към тях. А на чужденците/ чуждите… дори и на "партньорите"... аз хич, ама въобще не вярвам! Но така или иначе - това е без значение. Мисълта ми беше, че ако сами/ взаимно не се пазим - и Баце после няма да може да ни опази.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 21:38       Заглавие:  Re: "Как да се опазите? Затворете стрелбищата!"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
Но това така или иначе, това е без значение, мисълта ми беше, че ако сами/ взаимно не се пазим - и Баце после няма да може да ни опази.


Като как може да стане това самоопазване?

Примерно , както атаките 11/9 , отишли и се обучавали за пилоти в клубче (според официалната версия) и после хоп на боинга и айде в кулите близнаци.

т.е. и ако сега се запиша за курс за малък самолет и може да се счита като подготовка за терористичен акт?

Властта е ясна и няма нищо ново под слънцето. Навремето държаха каратистите под очет , сега ще държат стрелците.

А нещата са много елементарни и биха изглеждали по следния начин според мен:

1. Законово да се забрани на инструкторите да преподават ТАКТИКА на общо основание по стрелбищата.

2. "Тактика" да се преподава само в организирани курсове ако говорим за гражданството (или в съответните спортни дисциплини при спортистите), като вече е въпрос на отделна сметка по какви критерии ще се организират тези курсове (служебни , или други), но каквито и да са те - могат да подлежат на контрол без проблем.

3. В стрелбищата за граждани и клиенти да се акцентира върху МЕРКИТЕ ЗА БЕЗОПАСНОСТ при боравене с оръжие , които са 7-8 позиции и са достатъчни гражданина Х да си начеше крастата за забавление и кеф.

4. Който разполага с лично оръжие за самоохрана може да си тренира без проблем "вадене" , "прибиране" и "презареждане" , защото той така и така носи оръжие и се налага и да го вади и да го прибира и да го презарежда и това са елементарни навици да го прави без да си издуха кайсиите от вътрешния кобур отпред примерно (както е по Закон оръжието да се носи скрито) , а с презареждането ще свикне да борави и да го проверява дали е празно/пълно.

По интересното е друго: По линия на службата , или спортист - така или иначе има изградени тактически навици. Но вече не е служител и не е спортист .......... ще може ли сам да си тренира без някой да го обучава ? И как може да се контролира това ?

Едва ли някой ще се задълбочи в подобни въпроси , ако се подаде линия за рестрикции ще играе голямата балтия и въпроса ще се решава кардинално с директни забрани за едно или друго ...така си мисля

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 21:50       Заглавие:  Re: "Как да се опазите? Затворете стрелбищата!"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
А нещата са много елементарни и биха изглеждали по следния начин според мен:1. Законово да се забрани на инструкторите да преподават ТАКТИКА на общо основание по стрелбищата.,,

За последно съм работил на частно с чужденци преди 10 години, с едни италианци, паднаха доста добри пари… но ония впоследствие не се оказаха въобще читави, да не кажа по-голяма дума. Оттогава си имам стриктна лична политика към чужденците.

За ТАКТИКАТА също съм съгласен, неизбежни отбрани и пр… приключиха преди 6 години. В момента показвам единствено как да се държи пищова и как се дърпа спусъка - нищо повече. И то пак не на всеки. Така че за мен ще е добре както правоспособните инструктори да минават периодично на изпити, така и да се правят учебни планове, които да се представят за преглед и одобрение. И при една насрещна проверка, аз казвам: "Тренирам с еди кой, еди какво си от утвърдения учебен план." Всичко в "тир"-а се снима и гледа "он-лайн" - и всичко е чисто и точно, без опция за свободни съчиненя/ доноси/ спекулации.

Но всичко това няма да стане от днес за утре, а чуждите и наши служби вече работят по същество. И за да се опазим на първо време, е достатъчна една доста по-стриктна политика към ЧУЖДЕНЦИТЕ... щото не знаеш в групата от пияни англичани, от които днес ще те ударят хиляда лева по шапката, няма нарочно инфилтриран някой нездрав елемент.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 22:00       Заглавие:  Re: "Как да се опазите? Затворете стрелбищата!"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Ще споделя само лично мнение по темата..

Ние сме толкава малка и незначителна държавица, че на никоя от службите не й дреме кой и как стреля по тировете у нас. Пак търсим под вола теле.)) За да разберете колко сме мънички, ще дам следният пример: един-единствен Олег Дерипаска има повече пари, отколкото цялата българска държава. Просто сме песъчинка на един голям плаж..

...
Относно стрелбищата.. прибалтийците ми споделиха, че тамошните собственици са приели следното решение - до обяд пускат само хора с лично оръжие, а след обяд дават и под наем. Защо? Ами защото всички самоубийци са се гръмнали в интервала от 08-12.00 часа.. лични трагедии, пият цяла нощ а на сутринта отиват в тира, наемат първият пищов и се застрелват в главата. Следват проблеми, полиция и т.н. А като мине обяд изтрезняват/премислят и в общият случай не набират смелост. Докато хората с лично ОО няма нужда да ходят в тира, могат да се застрелят по всяко време и в къщи.)))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 22:05       Заглавие:  Re: "Как да се опазите? Затворете стрелбищата!"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
ubboto написа:
В момента показвам единствено как да се държи пищова и как се дърпа спусъка - нищо повече.


Точно това е необходимо за целокупното гражданство.

В Наредбата за организиране на курсовете за боравене с ОО (тази дето е от 2011 г. и последно допълнена м.03.2019) има точно описани в Раздел II ако не се лъжа , какво е необходимо да се преподава в стрелбище.

А това за чужденците е много интересно и тук при нас наистина стана разправия заради един босненец дето идва. Устно разпореждане от КОС - "за сега отказвайте на чужденци , които нямат ЛКЧ , или не са граждани на ЕС".
"за сега" имат предвид докато не се внесе някаква яснота , защото въпроса бил вече поставен и чакали указания отгоре.
И тук не става дума за някакво обучение , а изобщо да ползват стрелбището.

Наредбата:
https://www.lex.bg/laws/ldoc/2135722617

Не е Раздел II , а това което засяга преподаването е в Приложение №1 , т.1 , т.2 (за стрелбищата) и т.3 (за населено място

Приложението се намира след "Заключителните разпоредби"


Защо? Ами защото всички самоубийци са се гръмнали в интервала от 08-12.00 часа.. лични трагедии, пият цяла нощ а на сутринта отиват в тира, наемат първият пищов и се застрелват в главата

До момента в БГ има само един подобен случай от преди ...ъъъъ .....дали няма и 15-20 г. в стрелбището на басейна "Спартак" дето беше.
За Властта самоубийците не са страшни :armed: изписват ги и купона продължава.
Не мисля че това ще е проблема.

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


Последна промяна Dorssay на 28 Юни 2019, 22:16, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 22:08       Заглавие:  Re: "Как да се опазите? Затворете стрелбищата!"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
TheWhiteMan написа:
Ние сме толкава малка и незначителна държавица, че на никоя от службите не й дреме кой и как стреля по тировете у нас. Пак търсим под вола теле.))

Предостатъчно теми за терапия в Основния форум вече има, а и тази тук теб не те касае особено, мисля.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юни 2019, 22:15       Заглавие:  Re: "Как да се опазите? Затворете стрелбищата!"
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Dorssay написа:
А това за чужденците е много интересно и тук при нас наистина стана разправия заради един босненец дето идва. Устно разпореждане от КОС - "за сега отказвайте на чужденци , които нямат ЛКЧ , или не са граждани на ЕС".

КОС в случая действат постфактум, на мен инфото ми е от представител на друга специална служба - неформално, разбира се. Официално едва ли някога нещо ще излезе, но така или иначе нещата са повече от сериозни с ЧУЖДЕНЦИТЕ. И в случая, от нас - стрелбищари/ инструктори/ обикновени ентусиасти - изцяло зависи да не стане някоя сериозна издънка, както и да не гръмне някой голям скандал.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2019, 10:33       Заглавие:  Re: "Как да се опазите? Затворете стрелбищата!"
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2006, 14:45
Мнения: 146
Местоположение: София
Аз работя в " Металхим" и ще ви кажа как работим с чужденци. Задължителен инструктаж за безопасност, след това оръжието се дава в ръцете заредено. Стрелят от коридор на 10 метра и след като свършат патроните оръжието се взима, това е. Не пълнят пълнители, не зареждат, не празнят. Никакви задълбочени обяснения, тактики, теории и тренировки. Никога и при никакви условия. На практика излизат със същите умения и знания с които са влезли в 99% От случаите това е кръгла 0.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer