logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:39




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2020, 13:31       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
moderna написа:
tsb написа:
Слав, личи си кога един човек е тертиплия и мераклия в определена област :tu: !

Еклектизъм! На фона на 1911 много по-добре би изглеждал Buck 110 с орехови чирени, фенера е върха но този пластмасов водомер изглежда нелепо. :joke:

или.......


Прикачени файлове:
ultimat-equipment-knives.jpg
ultimat-equipment-knives.jpg [ 161.95 KiB | Прегледано 2079 пъти ]

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Дек 2020, 15:21       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2020, 18:25
Мнения: 28
Аз нося това.


Прикачени файлове:
EDC.jpg
EDC.jpg [ 1.31 MiB | Прегледано 2051 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2023, 13:17       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Я да видим покрай коронавируса и войната в Украйна има ли нещо ново при вас :wink:

При мене има една много важна добавка в EDC-то, която е все едно бай китаец ми е прочел мислите в главата.

Но първо предисторията: пазарувате ли от супермаркети, където да ползвате колички? - аз много го правя това в услуга на огромното си семейство. Почти всеки ден ми се налага. И за да взема количка не винаги имам под ръка подходяща монета - просто Мърфи в действие PDT_Armataz_01_30 А ако бързам, или времето е лошо, или по някакъв друг начин ситуацията е натопорчена - монета задължително нямам. През годините изгубих десетки жетони. Една кака в Кауфланд вместо да си плати за консултация ми даде торбичка с жетони - десетки бяха... Всичко замина... Но не просто замина, а следваше една и съща съдба, като издънката ставаше винаги по един и същи начин: за да върна количката в нея не следва да има нищо и съответно нещото ми е в ръцете (и тежи и/или е недобно), вследствие на което аз връщам количката, а жетона (монетата) го слагам някъде, уж за бързо, и до там... Разтваря се във времепространството PDT_Armataz_01_30 И години наред се чудех аз как мога да вадя колички без да пъхам монета или жетон, за да нямам ангажимент към последното при връщане. Държа да отбележа, че аз винаги си връщам количките и при мене монетата/жетонът няма превантивно-възпитателен ефект.

Оказа се, че бай китаец без малко е решил проблема ми със следното изделие:

Изображение

Идеята е то да се пъхне в отвора за 50 ст., при което количката се отключва, след което да се завърти до крайно ляво или крайно дясно положение и да се извади от отвора за монетата, като при това количката остава свободна, но без монета в нея. Естествено изделието е преебано още на чертожната дъска от неистовото китайско желание да се добави поне още една функция! Та кой не е виждал китайски запалка с фенерче, гаечен ключ с отварачка за консерви и др. подобни китайски дивотии?! И тука същото: ушичките на Мики Маус били за да се ползва изделието и като ключ за едни ключалки за защита на (от) деца. Да де, ама именно те пречат на изделието да влезе до край и да работи. Подходих по еврейски (мюсюлмански) и срещнах изделието с един трифазен настолен шмиргел, на чиито дискове единствено се точат свредла и от това те имат пилящ ръб с форма на полукръг - пасна идеално и махнах ушичките:

Изображение

И направо заспа. Приложеното в комплекта метално жетонче с размер на монета от 50 ст. може да се ползва за шкафче за багаж или да се махне, но аз моето го държа именно с тази цел. Изгубил съм бройката колко такива съм купил, изпилил и подарил на приятели и близки. В един момент ми писна и писах на бай китаец едно писмо. Той па пич излезе и в моя чест пусна и друга версия на изделието:

Изображение

И понеже е ял много шоколад "Кума Лиса" и вече жетонче нямаше - аз пък продължих да купувам първоначалния вариант с жетончето :D

P.S.: да, впоследствие ми казаха, че в случай на крайна необходимост може да се преработи излязъл от употреба обикновен секретен ключ. Пробвах - вярно е. Трябва да се потърси такъв с правилната дебелина (обикновено са по-дебели) и диаметър на кръглата част (и там има вариации в + и -). Обаче оставих това знание в папка "За натрупване", тъй като удоволствието от употребата на фабрично произведено в Китай нарочно изделие е несравнимо. А цената, която му търси бай китаец, е колкото на едно кафе в порцеланова чашка.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2023, 20:42       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Дек 2010, 16:53
Мнения: 720
Ето едно подобно:

Прикачени файлове:
CTU-237.jpg
CTU-237.jpg [ 15.83 KiB | Прегледано 994 пъти ]


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Яну 2023, 09:53       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Е-е-е-е, браво! Значи все пак китайците могат да добавят функции без да компрометират други :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer