logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 01:55       Заглавие:  EDC - Every Day Carry
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
EDC - Every Day Carry - какво носите всеки ден. Има се предвид полезни неща от вида на оръжие, ножове, инструменти, часовници, смартфони, фенери, резервни батерии.

Като имам време ще кача снимки какво мъкна.

Не си снимайте ключовете от жилището. В тия жеги може някой прегрял и това да направи. :DD

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 07:27       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Е как какво-стандартните глупости!
Аз си носа всичко с мен:
Глок 17 3Ген СЕТ, с общо ТРИ пълнителя (за УжасТ на някои)
Сгъваем нож Boker
Кобатан Boker
Фенер Olight M20 Warrior
Мултитуул Letherman Core
“Пластмасов” фиксиран нож
Турникет и един еврейски бинт
Тефтер и химикал (4броя даже)
Тапи за стрелба (пасивни силиконови)
Портфейли, ключове са под дефаулт
Джобен размер кит за хигиена-там с нокторезачка, ножичка и гребен (за “тактическата” брада)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 10:57       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Ебаси.....аз само по сгъваем нож,при това отвреме-навреме. :oops: :oops:

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 11:17       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Този инструмент ножа е с необятни възможности...
Винаги нося евтино ганзо фолдерче /губя ги много/
преди години в югозападно градче съм гледал как при скандал клиент в заведение псува не плаща сметката и се качва на джиплето си да бяга...изтърча се един бързак и с нож му прободе предна лява гума...е xванаха го.
и всичко това без боища и кръв...
та ножка подходяща спира и 3тона джип...

Пистолет нося много рядко ... извън Сф по-често. резервен пълнител не нося
Огън трябва да имаш винаги /ветероупорна запалка може и кибрит/ лула тутун , но те са извън темата...

часовници вече никакви продадох всичко

телефон 5 и нещо инча екран ...има и фенер до 10м всичко ми е в него по комуникации и работа....правете бекъпи

добре е да се замисли нещо медицинско да се носи урбазон за ухапвания от насекоми алергии и там какво беше Тоджито е спец
това е важно , но трябва да се знаят нещата /не ги знам и не нося такива неща а трябва/...и ако се събира в портфейла...по обем...за повече няма как


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 11:48       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Изображение

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 13:13       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
има си фенерче /диода на светкавицата/ свети яко не се ползва екрана ама това го знаете...
соларно зарядно 5в имам и аз два броя...зарежда и радиостанции с едно модулче става 9волта
но нали темата е какво носиме по себе си...
може да се носи и пауер банка за заряд резервен, но не ми е в стайлинга това нещо...ако почна да нося резервен пълнител ще го комбинирам с пауер банка за тела...
Забравих кърпа ленена нося...да си пребърсвам врата и става ако се нареже на ленти за въженце...
като на Макнамарата парцала дето виси от колана, но при мен просто е в джоба.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 13:52       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Ное 2018, 14:01
Мнения: 45
Гльок 17 MOS 5 gen, Olight PL-1 II Valkyrie 450lm, multitool Ледерман, водоустойчива запалка, телефон Хухавел, както и часовник на същата марка с брутално издръжливи батерии, кърпа за главата или така наречената бандана. Няма значение град или планина, ако съм в планината с АТВ екипировката се допълва с какво ли не. Задължително удобни обувки за всякакви условия, няма значение зима или лете, сандали нося само на морето по крайбрежната улица. Тъмни очила.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 15:23       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Мъ прилагайте кадри, бе колеги! Изчекна ми се въображението да си ви ги представям нещата. 8)

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 16:02       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
T. Pavlov написа:
Мъ прилагайте кадри, бе колеги!
Е, щом тъй любезно помоли :joke:

Аз лично пистолет и телефон не ща да коментирам в тази тема, а искам да се спра на мулти-туловете в частност.

В последно време станах върл фен на 2D мулти-туловете - такива, които са много тънки и не издуват. E, и работата им не е като на 3D изделията, но всеки си има своите преимущества.
По идеята ме запали моят голям приятел Ti6kata, които ми подари това:

Изображение

5 отвертки на Викторинокс, които ме грабнаха с възможността да ги нося в корицата на калъфчето си за документи.

Впоследствие от братски Китай си купих и това изделие, което спада към същата категория:

Изображение

Ето го и разгънато:

Изображение
Изображение

Та тези два мулти-тула са постоянно в мене. Имам и нормален (3D) мултитул, който не нося когато съм официален. Ако трябва да съм честен - от него ползвам само клещите. Идеални са за вадене на заседнали в колички за супермаркет монети:

Изображение
Изображение

Освен гореизброеното почти постоянно е мене си нося и малко сгъваемо джобно ножче. В момента съм с един китайски клонинг на някакъв нож на Крис Рийвс, който обаче е доста добре направен: чирените са от титан, острието е от стомана D2 и реже свирепо, сравнително лесно се точи и държи на заточване. Това изделие е най-често ползваното от мен в EDC-то ми. С него си режа и/или беля плодове и режа разни стречове или други фолиа/опаковки в супермаркетите; остря моливи; отварям пликове.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 16:05       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
T. Pavlov написа:
Мъ прилагайте кадри, бе колеги! Изчекна ми се въображението да си ви ги представям нещата. 8)
Снимката беше за един приятел от американският ножарски форум, това са неговите ножове на таблета.
Аз обикновенно влача което се вижда от страни, тоя нож седи в колата, малко е тегав за носене, но предпочитам да нося ножове с уейв, че се отварят най-бързо, също по възможност да не са фреймлоци или с изцяло метални дръжки...
Пищова, още един пълнител, портофело, ключове с едно малко фенерче на тях, в колата имам сериозен фенер и турникет заедно с малка аптечка, помпа, калашник и 4 000 патрона... :DD Бъзикам се... :D
Мултитулове не нося, щото в трака имам иСту'рмент да върша всичко що ти ро'ди главата.
Турникет и пищов с два пълнителя държа във всяка кола, те си седят там, само стрелям чат пат боеприпаса, че тука на тая жега нямам гаранция, че е добре, предпочитам поне веднъж в годината да го подменям.

Изображение

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 16:14       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Изображениевинаги в мен завдно с някаква сгъвайка .
Зиро, Манли или Плъх със сменено острие рвл34 от майстор Тинко :)
Манлито е читава сгъвайка с направен от скрап клипс, който се криви с поглед и се счупи на третото огъване :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 16:33       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Вий ма засрамявате!
Едно .380 пищовче в джоба, едно 6- зарядно пълнителче в другия, и чифт джапанки, ако трябва да се бия с оса или дрго жилещи хвъркато, друго си нямам...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 19:37       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
The Gun Man написа:
EDC - Every Day Carry - какво носите всеки ден. Има се предвид полезни неща от вида на оръжие, ножове, инструменти, часовници, смартфони, фенери, резервни батерии.

Като имам време ще кача снимки какво мъкна.
Не си снимайте ключовете от жилището. В тия жеги може някой прегрял и това да направи. :DD
Зависи къде съм и защо съм там. Повечето време съм в кола - къси и дълги разстояния. За вънка/вътре (в колата): винаги имам малък револвер .22 Mag American Arms в джобчето на ризата. Изобщо не личи, че имаш оръжие. В магазините/ресторантите имам един .357 Маг 2 инча с .38 Сп патрони. В колата в кутията между седалките пълнители и патрони. Под седалката Танфолио 9мм. АР-15 под пасажерската седалка с цевта надолу. Зад предните седалки (за дълги разстояния) скаутска карабина която изработих от Енфилд .303 Английски с Eotech. Един J7, който изключвам докато карам.
Никакви играчки по пистолетите. Нямам пластмасови пистолети освен един Syn-Tech на Ram-Line. Пазя го като история - първият американски пластмасов пистолет.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 20:21       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Пропуснах два ножа - един джобен M&P и един голям Fusion by SOG между седалките.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Юли 2019, 21:03       Заглавие:  Re: EDC - Every Day Carry
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
minavasht написа:
...ако трябва да се бия с оса или дрго жилещи хвъркато...
.380 ще ти свърши идеална работа... :DD

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 95 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: visocki и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer