logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:09




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2019, 22:30       Заглавие:  Re: Какво може 22 LR и само за спорт ли става?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
minavasht написа:
дребни и кротки хайвани са.

Аха.. виждал съм кафява мечка да бяга от кучетата по време на свински лов - чупеше малки борчета като клечки за зъби. Добре, че не се насочи към мен.. и това между другото, на около 30 км. от околовръстното на София. :D

Ядосаш ли ги, притиснат ли ги кучета, или ако са с малките си - хич не са кротки. Да не споменавам колегата с 21 пластични операции на лицето и без скалп.. само от един лек "шамар" на нашенска мечка с отворени нокти..

Amazon написа:
Обаче ти говореше за нападение, а това е съвсем друго. Там за да я спреш трябва сериозна енергия и тежък проектил.

Ами аз заради теб търсих видеото с чукчетата - беше си точно нападение от около 15 метра. Имам чувството, че в ръководството на гугъл (които са собственици на ютуб) стоят някакви природозащитници и любители на животните .. трият най-добрите и реални клипове. :angry: А точно тези клипове са по-ценни от сто режисирани документални филма по Дискавъри - дават натурално инфо и могат да спасят човешки животи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2019, 22:43       Заглавие:  Re: Какво може 22 LR и само за спорт ли става?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
minavasht написа:
Той май тукашните кафевите гадини (гризли) има предвид, вашите са като тукашните черни мечки - дребни и кротки хайвани са.

Не. Черните са по 100-тина кила, изключително радко до 200, май само в Пенсилвания. Иначе масово са по 50-80 кила. Това ще го отстреляш с арката одма, ще умре преди да е паднало.

Онзи ден малката дъщеричка се срещнала очи-в-очи с една на края на двора ни. Била с две мечета. Добре че в тая дивотия се появил някакъв млад пич, дошъл да потича на въздух с кучето си. Извикал на малката да бяга а той се затичал към мечката. Мечката си зарязала домочадието и избяала. Баси мъжагата - такива трябва да ги клонират!

Иначе кафявите мечки и у нас в България и в Америка и в Азия са един и същ вид. Разликата е храната. Понеже на остров Кодиак в Камчатка и в някой части на Канада се хранят със сьомга, стават невиждани зверове. Говорим за 500 кила животни, но това не е масовата гризли, или кафява мечка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2019, 22:44       Заглавие:  Re: Какво може 22 LR и само за спорт ли става?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Буле...да не е било с бяла мечка, мен? :roll: При чукчите мечките са бели май...а тука надцакваме американците от Средния запад... :tu: тя е по-голема от гризлата...и ето пада си с калак...като я нашиеш с няколко...
а това е месо за чаветата и жената за цяла зима...

и какво става? калак 762 без приклад с 600 патрона наистина ше ти стигне за 2 години, а е леко късо /може да го носиш, като гъдулка скрито под мишницата, а не дългата гега на Амазона в .308 и си е мошно...

значи калаш ултимативно! по темата на въйзивалщчиците...може и арка, но само ако е с комплект с нови сегменти :punch: и поне един пищол флоберка мисля е така в джоба да има PDT_Armataz_01_21

Иначе Амазона е прав...никой никой няма да завлядава в такива ситуации..ще се гледа да се оцелее, като най преследвани ще са именно въйживалчиците...понеже всеки знае че са се подготвили и скрили припаси и оръжия :angry:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2019, 22:48       Заглавие:  Re: Какво може 22 LR и само за спорт ли става?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
TheWhiteMan написа:
Ами аз заради теб търсих видеото с чукчетата - беше си точно нападение от около 15 метра. Имам чувството, че в ръководството на гугъл (които са собственици на ютуб) стоят някакви природозащитници и любители на животните .. трият най-добрите и реални клипове. А точно тези клипове са по-ценни от сто режисирани документални филма по Дискавъри - дават натурално инфо и могат да спасят човешки животи.

Ама съгласи се че си е било малко разстрел. Като я ударят няколко бързи куршума, все едно си я гръмнал от упор с чифте.

Не мми търси клипа, вярвам ти, виждал съм подобни. Има в тубата една бая грамадна в Норвегия май, нападна ловците с така но око 50 км./ч. хвърчеше добичето мръсно. Но няколко човека стреляха и онова умря в движение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2019, 23:03       Заглавие:  Re: Какво може 22 LR и само за спорт ли става?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Amazon написа:
Разликата е храната. Понеже на остров Кодиак в Камчатка и в някой части на Канада се хранят със сьомга, стават невиждани зверове. Говорим за 500 кила животни, но това не е масовата гризли, или кафява мечка.

Да, но не е само от сьомгата. Ако в менюто им влизат лосове и/или елени, също стават големи. Такива са в Северна Европа и части от Сибир.

Poseidon написа:
Буле...да не е било с бяла мечка, мен? :roll: При чукчите мечките са бели май...

В тайгата беше и мечката беше кафява. Аз на всички с дръпнатите очи им викам чукчи, в РФ живеят над 180 народи и народности - не ги знам точно..киргизи, узбеки и так далее. :-)


Последна промяна TheWhiteMan на 01 Окт 2019, 23:07, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2019, 23:06       Заглавие:  Re: Какво може 22 LR и само за спорт ли става?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Poseidon написа:
и какво става? калак 762 без приклад с 600 патрона наистина ше ти стигне за 2 години, а е леко късо /може да го носиш, като гъдулка скрито под мишницата, а не дългата гега на Амазона в .308 и си е мошно...значи калаш ултимативно! по темата на въйзивалщчиците...може и арка, но само ако е с комплект с нови сегменти и поне един пищол флоберка мисля е така в джоба да има

Не бих отказал и АКМС със сгъваемия приклад - този дето се сгъва под оръжието. Изключително е компактен и може и в раница да го сложиш. А колкото за лов на сърни ще е достатъчен. Просто хич не ми харесват мерните прибори. До 50 метра ще уцеля сърна в плешката, но за повече с оригиналните прибори не се наемам.

О.Т.
В един американски форум танкисти разказваха, че в Ирак се случвало да взимат в танка трофейни АКМС, вместо щатните пушки точно заради този сгъваем приклад и компактност. Това по принцип е нарушение, за това след като им свършила ротацията ги изхвърили в Тигр - следващата смяна не ги искала.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2019, 08:33       Заглавие:  Re: Какво може 22 LR и само за спорт ли става?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Значи в по-голяма или по-малка степен сте в грешка. Само Фил е на прав път.

Живота е колективен спорт, а оцеляването още повече. Не можеш да оцелееш като отшелник. Какъв генокод е останал след св. Иван Рилски пък и той само една зима е изкарал в хралупата.

Много по-голям шанс за оцеляване има този дето познава билките, горските плодове, ядливите корени и гъби. А за внасяна в менюто на така ценните протеини от месо е признато това пушле като ultimate survival tool.

http://www.guns.bg/Browning_Auto_22_22_ ... g=&outlet=

От лов не можеш да се храниш пълноценно поне не тук в БГ или Европа. Сега богатите на дивеч Африка и северна Америка не ги коментираме, но пък е факт че изобилието води до затъпяване и липса на прогрес.

Относно 100 командоси дето ще подчинят цял град. Малко ала бала. Защото както каза аптекарчето като от КОС-а се дърпали да му разрешат КНО за да не убиел някой. "Абе вие луди ли сте аз съм аптекар, ако искам мога да отровя половин Люлин преди да разберете какво става"

ТА ГРУБАТА ФИЗИЧЕСКА СИЛА за 5 пари не чини без акъл да я ръководи. Та болестите са погубили най-много хора от който и да е конфликт. Относно смелостта на „командосите“ мародери. Когато нямаш антибиотик и си наясно, че и от един трън ще си заминеш в страшни мъки хич не си смел дори срещу селянин с вила или брадва една дълбока рана и си дотам след 20 дни си смръдлив жив труп.

Най-голям шанс за оцеляване при глобален катаклизъм имат тези дето и сега оцеляват разни малки племена индианци в Амазонската джунгла и пигмеи в Африка.

Голямото тяло с големите мускули иска много енергия, която няма как да си набави в условия на ограничени и трудно достъпни ресурси.

П.С.
Всъщност най-важното нещо са обувките (бос не се ходи)те се късат първи, като минеш предимно на пешеходно придвижване еле пък в планината. Аз сега късам по 3 чифта на година.

Баща ми имаше обсесия, че Тодор Живков рано или късно ще докара голодомор и пазеше обувки с чували сигурно имаше от 1950. Казваше един чифт обувки разменяш за самун хляб и парче сланина.

Може пък и да е бил прав знаеш ли.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2019, 10:04       Заглавие:  Re: Какво може 22 LR и само за спорт ли става?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
b5202s написа:
А за внасяна в менюто на така ценните протеини от месо е признато това пушле като ultimate survival tool.

http://www.guns.bg/Browning_Auto_22_22_ ... g=&outlet=

Хм, действително интересно пушле, за първи път го виждам. И при това с тубуларен магазин с пълнене странично откъм приклада - доста оригинално решение. :tu:

Обаче от чисто практическа гледна точка, Ругера 10/22 печели. Първо приклада и ложата му са от полимер (а аз не виждам никакъв смисъл да се мъкне дърво) и второ, работи с бързо сменяеми пълнители по класическата схема. Т.е. презареждаш за секунди, а не пълниш патрон след патрон в приклада.

...
В малка група се оцелява много по-лесно, отколкото сам. Може би 2-3 семейства. В идеалният случай, в групата трябва да има поне един лекар .. или медицинска сестра. Медиците могат да се окажат даже по-ценни от оръжието.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2019, 11:12       Заглавие:  Re: Какво може 22 LR и само за спорт ли става?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Интересното тук е че при катаклизъм ще загинат най-развитите и гъстонаселени райони...как и да бягат в горите 3-10млн град ще се самоизбият почти до крак...
малка група в пещера ...добре ама още няколко стотици хиляди малки групи също ще търсят подслон...изобщо мора ще е тотален...
Наистина в първите месеци е добре да имаш ОО...ще се избиваме на корем!
на тоя фон в грамадните планински вериги там Андите.. Скалисти планини...екваториалните гори в Азия тоже...племената...и на север ескимосите няма и да разберат...
ама и това е условно...ако мръдне климата и дивеч и всичко ше погине...

изобщо да го мислиш това е леко отнесено...
е да трябва да имаш една раница там с необходими неща за седмица за изнасяне при нещо проблемация...за повече как дойде...

А обувки оръжия огнестрелни това онова за няколко години заминава...
Който остане след две три години ще мине на копия и на дрехи и опинци от кожа...
както си е било хилядолетия навремето...
па не само лов ...земеделие ако не може ще завъдиш овци...стадо ше го пасеш, дава - месо млеко кожи...и изобщо това е


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2019, 12:18       Заглавие:  Re: Какво може 22 LR и само за спорт ли става?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
По темата "Какво може 22 LR и само за спорт ли става?" - интересна история от преди няколко седмици в РФ: https://www.youtube.com/watch?v=4vqaS8InqhY

На кратко.. човека отива в гората на лов с полуавтоматическа 10-зарядна пушка в .22LR. Напада го мечка. Дали е стрелял, или не - не се знае, но дори да е изпразнил половината пълнител в нея, ефекта явно е бил нулев.))

След това сина му с още един негов приятел отиват да го търсят, като той е носил надцевка 12К. Среща мечката до трупа на баща си, стреля по нея и от двете цеви (с куршуми) и понеже е било тъмно /нямали са фенер и не са знаели какво става/ и от страх, се качват на едно дърво и там стоят до сутринта. Като се разсъмва, виждат и убитата мечка..

Извод: не ходете на лов с ДНО в .22LR, ако в района може да има едри животни. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Май 2020, 14:43       Заглавие:  Re: Какво може 22 LR и само за спорт ли става?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 30 Апр 2020, 22:52
Мнения: 365
ti6kata написа:
NP написа:


п.п. с 22lr от пистолет съм дупчил 7 см дъска и куршума заседна в рулото балатум зад нея, пробивайки поне 3 слоя, та нека да укротим малко топките с "не става за нищо".

Да те поправя. Бяха две дъски по 4 см всяка с близо сант разстояние между тях.Зад тях лист фибран и руло близо 30 см в диаметър стегнато навит балатум около стандартен картонен тубус.
Та проектилчето мина през всичко това и спря в третия пласт балатум.Разстояние 5-6 метра.
Всички бяхме изненадани.

Никой не казва, че 22 lr е удачен за лов на диви прасета или мечки. Но е напълно достатъчен да спре нападател на два крака при точно пласиран изстрел. Което обаче е трудно в ситуация на силен стрес и от движение. Който носи 22 lr трябва редовно да стреля с добър инструктор поне в началото. Да носиш 22lr пищов е 100 пъти по-добре от това да не носиш никакъв пищов.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer