logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 13:15




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 12:20       Заглавие:  Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
ВихТа 320 е 300 лв за 2 кила туба или двойно на сръбския като цена :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


Последна промяна ti6kata на 08 Юли 2019, 13:02, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 12:26       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
b5202s написа:
Poseidon написа:
Е опит имаш...а не знаеш, че барутя за гладкоцевно си става Ок в 9x19...


JDredd моля ти се вземи отношение!

Ами ако става за 9x19 защо пък да не става и за другите?

Не може да ти помогне Дред тука Бомбандире! А ако се наеме ще започне с едни 1000лв на час :roll:

трябва да се чете...има го на чист български

Форума не е само майтапчийския Общ раздел, приятели!

Писано е преди 10 години :shock: това долу...ама кой да го види...
а сега мисля заслужавам една утешителна почерпка...скромно ... бутилка бренди :wink:

viewtopic.php?f=3&t=4291

Ivo III написа:
БАРУТ
можете да си купите марков скъп! хубави са!

но можете да използвате и българските ловни барути ..
МАРС, ВЕГА, МАГИЯ - стават за всички пистолети и револверни патрони!
осбено .. за леките заряди .. каквито ни трябват на нас
най-ефтините са .. освен това отделят много пушек и газове
и са супер за ОупЪнджийските портове


ti6kata написа:
Значи веднага купувам десет тона на цена от мен да мине 6 лв за тон
Ама друго си е да си чешем езиците а

нищо не чешаме Тишо... ако може да се намерят/внесат такива гилзи цената ще е смешна на килограм и го знаеш мн добре...

са вече там капсата е друга с тея два отвора,...някои не искат да ги стрелят разбивали патронниците...
но разбираш нещата де и не ме разбирай буквално...а по широчко...се пак


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 12:30       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
ti6kata написа:
ВихТа 320 е 300 лв за 2 кола туба или двойно на срубския като цена :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Да, да! Грешката е моя. Но за сметка на това в разходите не съм включил курс за инструктор по стрелба, пак в София се кара два дни, протоколи за изстреляните боеприпаси, книга за стрелбището, за посещенията, косенето на тревата на стрелбището, разходи за плейтове, колчета мишени, хроно, досега съм прострелял две и още и още.
Не е евтино. Никак.
Ако колегата @Khany се смята за оборен да почерпи! Ако не се смята за оборен ще почерпя аз.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 12:36       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
moderna написа:
косенето на тревата на стрелбището,


Първия път се сдържах но вече не мога? Ако може нова тема. Как да си направя открито стрелбище на двора на вилата?

По възможност да е разположено в отстоянията до комшиите по ЗУТ имаш едни 3-3 метра ляво - дясно и 5-5 метра дъно - лице. То ти ограда на 60см нямаш право да вдигнеш камо ли довари за стрелбище.
Просто ми е адски любопитно, как стоят документално и административно нещата и какво мислят комшиите?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 12:54       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Бомбандире...натисни въобръжението братче! Какъв двор, вила и комшии?

Терен подходящ се намира и се взима разрешително и се прави стрелбище...
някои хора действат по-мащабно това е .
Има и снимки и видеа на това стрелбище ... но ако Модерния иска ще нахвърля нещата в нова тема


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 13:04       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Значи колкото и широчко да те разбирам Фил, цената желязо си има скрап и финансово изражение, а до колкот помня един тон продължава да си е 1000 кг



Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 13:13       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
е точно...скрап тънко е 170лв на тон...
цената на такива гилзи дали ще е по различна ...не знам...но и да бъркам стократно с теа 4лв на тон :D

цената на такива гилзи ще се калкулира реално около 0,6 до 0.8ст стотинки в релода на колегата...
с което почерпката я печели вече много категорично... :DD
10 стнки барабар с гилзата става!
ако не прибавяме тука ново стрелбище :shock: и 7000лв само цената на пистолет за боядисване на куршуми :(

а и вече научи че може да се дъни с ловен барут за КНО /за друго и дълго ала бала е различно/ с което цената пада още...

въпроса е някой срещал ли ги е у нас такива железни? че внос от Русия няма да стане...но не се знае...
ако погледнеш стрелбата горе на руснаците с железните гилзи и втория тип барути ...групата беше добра...нищо че релода е на око...
Въпроса е, че стабилна повторяемост - на връба! няма как, но нали тука гледаме цената!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 13:39       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Няма проблем да се ползват барути за ловни пушки в пистолетни калибри - от години ползвам 700х за 9мм и 12 кал.
Това е от книгата с рецепти.
Blue dot е също основно за гладкоцевни пушки, но си бута пистолетни куршуми най-съвестно.

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 14:10       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ето мнение за този блу дот, Минаваш...и на .223 го зареждат ама с внимание
линка е от мнението долу от темата в релод раздела

темата е специализирана...

тука въпроса е сиромашки релод за 10 стинки става ли или не ?

и стига с тоа сръбски барут - купувайте наш или от ЕС :roll:

https://www.thehighroad.org/index.php?t ... st-5458260

plamenti написа:
За този барут се изказват много ласкаво, само когато трябва да се постигат високи скорости. Иначе много не го долюбват. Поне е такова инфото по форумите. Като цяло мнението, което преобладава е, че барута е за дълги цеви - пушки, карабини, пистолети и револвери с 6" и нагоре цев.

Намерих информация за пистолет Hi Power, 9мм, с предполагам дължина на цевта 118 мм. Ето - http://www.hipowersandhandguns.com/Handloads.htm
Имай предвид, че по-малката дължина на боеприпаса с оловните куршуми може да се дължи на това, че е Flat Point.

Информация за CZ-75B - http://www.thehighroad.org/showpost.php ... ostcount=5

Ето много инфо за 9мм - най-различни барути, има и за твоя. За 125 грейнови куршуми (дължината на патрона ще си я провериш) са дали - 8.2 грейна Blue Dot, скорост 1,190 fps, като препоръчват да се започне от 7,4 грйна. Ето линк - http://www.gunslot.com/pictures/9x19-mm ... harge-data

Ето в този форум обясняват, че този барут бил за пушки, карабини и пистолети с дълги цеви. Можеш сам да прочетеш - http://www.thehighroad.org/showthread.php?p=5458260

Ето и тук специално за 124 грейнови куршуми. Намери за твоя барут какво пише, виж дължина на патрона, дози, скорост... - http://www.handloads.com/loaddata/defau ... er&Source=

Предполагам, че има още тонове информация относно релоуд с този, а и не само, барут.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 14:22       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Да, във форумите има рецепти за безкрай комбинации.
Може да не са най-оптималните, но ще си стреля - примерно в моя експеримент с карабината барута не изгаря напълно, по картона отпред се виждат люспи барут, но си цикли оръжието и ще боли ако те уцели.
Руските гилзи май всичките са берданови, и не знам как ще избиваш капсите, с депраймър за боксер няма да стане.
Тук съм виждал в скрап ярда варели с гилзи от стрелбища, продават ги май по $2 за паунд, но не съм вземал, защото са смес от всякакви калибри. Предполагам, че ако предложиш пари на стрелбишата в БГ, ще ти ги събират, след като им изстреляш ресурса, може да ги продадеш на скрап обратно и ше са ти без пари - ако говорим за супер евтино зареждане, това е вариант за безплатни гилзи.
Варианти има хиляди, стига да търси човек.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 14:42       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
minavasht написа:
Руските гилзи май всичките са берданови, и не знам как ще избиваш капсите, с депраймър за боксер няма да стане.

Ами показано е ...ето снимка това е дорничето...и видеото показвам пак...
Капси такива ще се внесат ако има интерес гилзи също...

всичко това с уговорката , че нямам интерес към релода ...и няма да релодвам никога...
но технически тънилежи умрем да коментирам...а и правим някои неща /не по оръжията ...
а когато виждаме нови гилзи с тази цена 38ст...
https://zarimex.eu/ammunition/cases/gec ... ridges-9mm
не знам вече може стрелбата с железни да е кофти и това да става само за несериозни стрелци...
просто коментираме тука възможности технически...все пак ...руснаците се гордеят с евтинината пластична стомана от която правят гилзите и това е и причината да продават залежали обеми в САЩ...та и ти лично купуваш а и всеки там...
е престави си това е да продаваш пясък в пустинята..ама като цената е ок ...Пазар е
Принципно железната гилза е с цена да се стреля еднократно...ама това да я релодваш :shock: и да се плучава ОК... вижда се
е тука ударихме кьоравото и ние в тази тема...

Изображение



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 15:08       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Е точно това е, трябва всяка гилза да я нагласиш и внимателно да вкараш на ръка иглата в дъпката - няма как да стане серийно с прогресивна преса и ще забави страшно процеса.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 15:23       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
За моженето -може , ама иде един момент ,в който се питаме има ли смисъл.
Изключваме “проятелските” консумативи и релоуда НЯМА КАК ДА Е 10 ст.
Сега ако го смятаме така
Оловото от Пешо че ми е шурей
Капсите от Гошо, щото пък яз му нося пърцуца
Барут и капси ...... от спонсора щото си го имам....
Така релоуда на мен би ми излизал само туба пърцуца на 5000 бройки


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 15:26       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
moderna написа:
Та и с домашния релоуд е така. С експериментална цел цената е една, когато поставиш нещата на професионална основа цената е друга. Скъпи клещи за куршуми, комлект 500 лв и издържат 50 хил куршума. Скъпа леярка 1000 лв издържа 100 хил куршума. Скъп пистолет за боядисване 7000 лв. Колко издържа още не зная. Бояджийно за прахово боядисване, истинска печка за печене, надници на този, който калиброва куршумите, опаковки за куршумите, складове, стилажи и още и още.

Без да се хвърлям на най-скъпото... и без да влизам в разни страшни филми като леенето на куршуми в домашни условия... по мои груби сметки... релоудът ми излизаше на сметка, ако стрелям 500+ патрона месечно. Не казвам, че съм прав... просто така ми излязоха на мен грубите сметки навремето... и затова въобще не съм се захващал с тази доста специфична дейност. Щото някаква мания да релоудвам - въобще нямам... а сметките, на база моето стреляне като количество... нещо не ми излязоха.

За състезания обаче, е без конкуренция... дори с идентичен ПФ, в сравнение с фабричния боеприпас... разлика винаги има в полза на релоуда... или аз поне я усещам. А напомпан на границата... няма място за сравнение.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 15:48       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ti6kata написа:
се питаме има ли смисъл.

minavasht написа:
Е точно това е, трябва всяка гилза да я нагласиш и внимателно да вкараш на ръка иглата в дъпката - няма как да стане серийно с прогресивна преса и ще забави страшно процеса.

Така е...ама нека внесе някой тон два железни гилзи...и такива капси и да видиме няма ли да се мушка с иглите?
цената става друга...не забравяйте и друго...събират се леко с магнит...даже в тревица...щото търтенето и чепкането за тея месинги е много отегчително...

но не се разбра горе колко релода ще издържат железните...
добра месингова гилза държала 20 релода :shock: четем в темата...което вече нещата пак са на кантар


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer