logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 05:45       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
minavasht написа:
Някой може ли да звънне на тези и да ги пита по колко продават олово?
Купуват го по 2.45/кг.
http://bgscrap.com/home/cvetni-metali/

На 2 юли купих от база на Норд холдинг кабелно олово на цена 2.95 лв. за кг.Официално, с документ.Пътувах 320 км в двете посоки. Около мен го продават по 4 лв за кг.без фактура.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 06:06       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Сега потърсих в Гугъл, явно цената се върти между 2 и 7 за килограм олово, име един, дето продава олово от тежести за гуми по 2 лева за кг. (нямам идея какво е, на снимката изглежда повече като разтопен цинк?).
При 4/кг - явно стандартна цена за олово, 115 грейнов куршум ти излиза по 4 стотинки.
Капса -5, барут - 1, куршум - 4, гилзите показах как може да са без пари - ми точно 10 стотинки излиза, предполагам с достаъчно добри качества за тренировка.
Да не говорим, че явно може и по-евтин да е ...
И пак - ако искаш камаро zl1- плащаш си за него. Ако искаш кола, с която да идеш до магазина и работа - можеш и с Нисан алтима. Пак ше ти върши сносна работа за твоите цели.
Айде, че утре пак път ме чака.

ПП - някой ако иска, може да провери тоя с тежестите.
https://www.alo.bg/5864645


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 06:51       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
minavasht написа:
Сега потърсих в Гугъл, явно цената се върти между 2 и 7 за килограм олово, име един, дето продава олово от тежести за гуми по 2 лева за кг. (нямам идея какво е, на снимката изглежда повече като разтопен цинк?).

ПП - някой ако иска, може да провери тоя с тежестите.
https://www.alo.bg/5864645

В България претопеното олово от тежести за гуми е негодно за леене на куршуми. Прекалено много цинк има в него.Топят го с резак за рязане на скрап, който вдига прекалено голяма температура. Не е с хомогенен състав. Цинка много разваля леенето.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 08:07       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
JDredd написа:
В духа на темата, и най-вече за да предпазя начинаещите от заблуди, в които биха влезли четейки форума, аз пък твърдя, че релоудът на масовката боеприпаси не се поддава на остойностяване, тъй като съдържа елементи, които изключително зависят от личността на релоудващия.
В заключение: релоудингът не се поддава на пълно парично остойностяване.

В духа на темата да направя някои разсъждения.
Имаме закупено оборудване за около 500 долара. Преса,калъп,дръжки,топилня,боя.
Безплатно са ни олово,ток,печка,гилзи,труд и някакъв инвентар.
Неизбежно сме купили капса и барут.
Днес,към датата на твърдението имаме произведени примерно 3 хил.патрона. Само от оборудването имаме себестойност около 30 ст на патрон. Отделно цена на капса и барут. Затова смятам, че цена от 10-11 ст на патрон за силно занижена. Това е теоретична цена, към която се стремим, но е невъзможно да бъде постигната.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 09:27       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Poseidon написа:
И естествено тук разглеждаме ексремуми!


Супер и подвеждаш четящите защото средната цена може да ти е по 3 или не а?

Ако това е целта давайте, но не е коректно спрямо хората, които се чудят да правят ли нещо или не.

И за да сложа точка на спора изобщо! НЯМА СТРЕЛЯНЕ НА *ДАЛАВЕРА.

Заниманието е времеемко и паричноемко. А времето е пари т.е. пари на квадрат.

*далавера - сделка, занятие при което нямаш никакви загуби. Примерно бебето е на далавера от майка си докато кърми.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 09:41       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
b5202s написа:
Супер и подвеждаш четящите защото средната цена може да ти е по 3 или не а?


Аз лично не релодвам, но показах и по евтин руски релод с железни глизи - 8 стинки излезна

А лъжците стваме повечко...

plamenti написа:
Моето мнение на базата на опита ми е, че себестойност на патрон (релоуд) от 0.10 лв е постижима, без обаче в ценообразуването да участва гилзата.


въпроса е не в стрелбата на далавера, а е принципен:

сега аз ако релодвам ще търся олово /а ще намеря за 1-2ст на куршум/ ще събирам гилзи...ще ползвам барут 35лв за кило

или:

ще купя нови гилзи по 38 стинки броя ... барут хипер Вихта 300лв за 200 грама
куршуми облечени лапуа по лев парчето...калибирани и в теглови разлики от 1млнн. от грама
капси долар за брой

ще накупя оборудване за $50 000

и ще ги влагам с цялата си любов много прецизно...на цена 5лв за патрон

различни неща са това...глупаво е да се отрича някое от горните...целите са различни...релода е различен..

а темата е себестойнист на 9 мм - показа се, че е възможно....
ама то се прибавя екипировка оборудване...

е добре отивам да си купя кило сирене с колата с обявена цена - 8лв кило
ама чакай сега за да го направя ми трябва кола 5000лв на старо или 100 000 лв нова ...зависи от джоба...бензин...правоспособност да карам ...магистрала за милиони...всичко тва колко е
еее излезна сиренето 3000лв за кило
еми пичаги малко да се осаферим


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 09:55       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 21:48
Мнения: 721
Местоположение: Sofia
Хайде и аз да се включа,въпреки скромния си опит и повърхностни знания по въпроса.
Няма как да се определи твърда цена,поради факта,че колкото и голями количества компоненти да купиш,все в даден момент се налага да смениш нещо от пъзела-барут,капса и др. От много години не лея и никаква сила на света и никаква цена на куршумите не би ме накарала да го правя отново ( ti6kata ви е дал жокер защо). Цените на всички компоненти вървят нагоре и извода е ясен. Темата е многопластова и вероятно колегата,който я е започнал просто закачливо се е пошегувал.

_________________
Димитър Мангъров ( S. International )
СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 09:59       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Poseidon написа:
еми пичаги малко да се осаферим
Много добре казано!

С безплатните компоненти работата е ясна.
Обработката на гилзата е ненужна.
Със стоманени гилзи и въобще как го правят в Русия - едвали някому остана неясно.
С олово от гугъл - всеки сам се оправя.

Много моля от тук нататък пишете по темата!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 10:03       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Тука съм съгласен Дред. И на свой ред да помолим модератор дето е неутрален и с малко повече акъл от нас да позатрие спамчетата от цитатите ни.

А че Мангъров отбележи в тази тема :tu: ...е значи смисъл има да се пише...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 10:04       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Poseidon написа:
въпроса е не в стрелбата на далавера, а е принципен:


Ами като е принципен въпроса ползвай функция AVERAGE() на ексел-а, а не MIN(). Иначе хич не си принципен.

Иначе да цена < 10 ст. е достижима за някой. А мене това какво и как ме топли? Като за мен е недостижима ами си отива на 40 и нагоре стинки?

И да цената на оборудването участва в себестойността, също така и амортизацията на това оборудване. А ако ходиш да си купиш кило сирене на 300 км да това кило сирене ще ти излезе златно.

П.С.
Примерно аз до сега съм инвестирал 270 лв. май беше за хронограф, и 240 лв. за метална врата на мазето. Остава ми да изравня пода и хубав тезгях и там нещата са за много стотин лева. А до преса и матрици не съм стигнал въобще. И ебентуално като набия 2000 лв. мога да почна да гледам за барут, капси и гилзи.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 10:51       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Poseidon написа:
Аз лично не релодвам, но показах.... :DD
А лъжците стваме повечко... :happy:
еми пичаги малко да се осаферим

Смятам, че целта на Форума освен да си споделяме е и да си помагаме.
Аз на релоуд съм се учил от форума. Прочетох всичко написано от @Ivo111, купих си каквото прецених, че е препоръчал, до днес правя всичко както го е написал. Леене на оловни куршуми смазани със смазка пак от форума. Пак от @Ivo111. Спрях да лея оловни смазани отдавна заради цапотия. Но винаги съм се чудил как да се отблагодаря на този човек, споделил с нас всичко, което е научил. Реших, че и аз трябва да споделям опита си, доколкото го имам.
Та затова пиша по тази тема. Евентуално да предпазя от грешки и заблуди някой колега. Поне малко да върна добрината и ползите, които съм получил от Форума.
Споделям това което съм научил от собствен опит. Не там писаха, оня казал. Лея и боядисвам куршуми и в момента. Релоудвам. Информацията ми е прясна. Който иска да ползва.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 11:04       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Така е ...и при цени 0.50лв за Федерал ако събирам стреляните гилзи и ги продавам на Бомбандира...който започва от 0.40лв нагоре с релод... как се получава със себестойността?

говорим тук по темата себестойност 9x19 а за дълго или други калибри нещата се различават. и не говорим за удоволствието което се получава от релода или ако целта е да правиш костом много прецизни патрони с различно влагане с различно подбрани компоненти за определена цел... т.н. без да те интересуват парите /това е ясно/
-например за прецизна на 25м патрона ще е един...
-за динамична релодваш друга рецепта...
-за фастдроу релодваш 3та и т.н.

това е тънкостта и така разбирам вече е различно и цената не е важна...но да лееш оловняци и да ти излиза по скъпо от фабричен 147грн ФМЖ с не лошо качество...еми малко БГ пиниз е това...


http://www.guns.bg/Federal_9x19_FMJ_FP_ ... g=&outlet=


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 13:34       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
И аз така си помислих от вида на “оловото” в снимката. Вариант е, ако онзи има достъп до много тежести, да му се обясни как се сортират и да се купуват нетопенк, и да се топят в къщи - цинка се топи на доста по-висока температура и просто плуват отгоре.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 13:55       Заглавие:  Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Poseidon написа:
Така е ...и при цени 0.50лв за Федерал ако събирам стреляните гилзи и ги продавам на Бомбандира...който започва от 0.40лв нагоре с релод... как се получава със себестойността?

говорим тук по темата себестойност 9x19 а за дълго или други калибри нещата се различават. и не говорим за удоволствието което се получава от релода или ако целта е да правиш костом много прецизни патрони с различно влагане с различно подбрани компоненти за определена цел... т.н. без да те интересуват парите /това е ясно/
-например за прецизна на 25м патрона ще е един...
-за динамична релодваш друга рецепта...
-за фастдроу релодваш 3та и т.н.

това е тънкостта и така разбирам вече е различно и цената не е важна...но да лееш оловняци и да ти излиза по скъпо от фабричен 147грн ФМЖ с не лошо качество...еми малко БГ пиниз е това...


http://www.guns.bg/Federal_9x19_FMJ_FP_ ... g=&outlet=

Хайде да отидеш и да си купиш федерал на 50’ст :)
Релоуда се прави по няколко причини:
1. Правиш го по оръжието си
2. Въпреки цената на оборудване и т.н. Не е като да извадиш 5000 на куп за 10000 федерала, които някои ги издухват за 6 месеца. Про релоуда накуп купуваш само капси и барут, а другото .............. къде с пари къде без :)
Малко са хората знаещи какви са последиците от леенето на олово в домашни условия без необходимото НЕ БЕЗПЛАТНО оборудване.
И като се замислил.........
Иначе да може да се направи релоуд за около 1 / една/ ст
Взимаш от куршумоуловителя безплатен втора употреба куршум, гилза от пода, в капсата малко от барутеца на кибритена клечка и в края на дена да позаметеш неиЗгорял барут от пода.
Уффффффф, забравих, че пак се иска някакво оборудване ....... метла, преса, матрици


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 14:03       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Специално за тебе (poseidon) днес питах да си събера гилзите, може ако патроните са си мои.

Значи почваме с цени от zarimex защото са ми до гъза и ДА аз не търся, не ровя и не обикалям да търся най-евтиното, плащам каквото има в МАГАЗИНА, ако ми е скъпо не го купувам.

1. гилзи 38 ст. https://zarimex.eu/geco-cases-for-pisto ... ption=true
2. капсули 37.50 лв. за 250 бр. https://zarimex.eu/ammunition/pistol-an ... imers-3031
3. Куршуми 23 ст. https://zarimex.eu/ammunition/bullets/g ... ts-9mm-fmj

Та без барут имаме 38 + 15 + 23 = 76 или грубо 80 ст. защото задължително ще има брак. Толкова ще ми излезе на мене 9х19 без оборудване, труд и мишкуване.

Сложи 10 стотинки на колегата и ето 45 ст. средна цена PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Forger, Google [Bot] и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer