logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 15:28




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 19:41       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
moderna написа:
Изобщо да се сравнява САЩ и България е все едно е да сравняваш х@й с пръст.
Сигурно е верно щом го казваш, все пак ти си в БГ...
Обаче гледам темата се измести от чиста информация кое колко струва към дали крайният продукт става за нещо което не е коректно към писалите, да не говориме за "американците" само... Минаващия до колкото виждам не сравнява нищо, пише си човека за това от къде - какво взима.
За притесненията на Дред, които също нямат общо с цената на продукта за който е темата има мисля лесен отговоро: Минаващият носи една партида нефела релоуд според Дред и праска една прецизна стрелба на каквато достанция може да покрие като пуска един беизлайн с няколко групи фабричен боеприпас. Мисля ще се види доста добре дали релоуда дава по-големи разсейки, да не говориме, че ако реши да се баламосва повече може и да ги мери как се движат. Какво по-точно мерене за такава тема ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 19:44       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Khany написа:
...аз си държа на 10ст за качествен боеприпас до 1000бр на месец без шуробаджанашки схеми на доставка.

С който боеприпас, аз се класирах на еди кое си състезание... на еди кое си призово място.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 19:50       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Е, това не е коректно като дефиниция. Говорим за патрон само. Ханът като не е стъпвал на състезание - как да вземе призово място? Или ако не е овладял техниката на стрелба и не може да се класира? - с какво му помага тук патронът?

По-скоро трябва да е стрелба през хрнонограф и изчисляване на разликата в скоростта. Или разглеждане на оръжието след 100 изстрела примерно - гледаме нагар, пооловяване и т.н.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 19:56       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
JDredd написа:
...Или разглеждане на оръжието след 100 изстрела примерно - гледаме нагар, пооловяване и т.н.

Е, да ама... Заглавие: Re: Себестойност на релоуд на 9х19

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 19:58       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Отговорих на Геле относно методиката за сравняване на 2 патрона.

Инак за себестойността разбрах: ако придобиеш оловото и гилзата безвъзмездно - себестойността започва да клони към нула.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 20:00       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Моята стрелба от поне 10 години е да извадя бързо пистолета и да уцеля бутилка 1г от мляко, на 10-на метра.
За тази стрелба всичките ми релоуди са били повече от адекватни.
Всъщност ще ми е и терес и да сравня с купешки патрони - не съм тошкова точен като едно време, трябваха ми над 10 патрона да уцеля ножа, така че няма да е много добро сравнебието, ама като се върна другата седмица може да направя едно сравнение..
Убо - затова има десетки барути, за да намериш оптимслния вариант.
Разбира се, че БМВ ще е по-добро от Киа. Ако се състезават, Киата ще види зор. Но за всекидневно каране в града, няма никаква разлика между двете.
Ако ти ги беше релоудвал, можеше да си поиграеш с дозите и дълбочина ма влагането, и да имат близко поведение, дори с различни компоненти щ.
Всъщност има големи вариации и в купешките патрони от различни марки и модели, явно за Дреда и те не отговарят на високите му стандарти.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 20:11       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Моето мнение на базата на опита ми е, че себестойност на патрон (релоуд) от 0.10 лв е постижима, без обаче в ценообразуването да участва гилзата.
Разбира се изключвам от сметката време, оборудване, газ, ток и други подобни. Най-вероятно, ако това е бизнес, с който си вадиш хляба, тези фактори ще се вземат предвид.
Нормална цена, която е напълно постижима без никакви гимнастики, заменки и др. подобни действия, обобщени от колегите като ”шуробаджанашки” е 0.15 лв., като разбира се това е отново по мое мнение.
Чисто като любопитен факт ще споделя най-ниската постигната от мен цена на патрон, което обаче стана с доза късмет - 0.085 лв. Бройката беше около 2000 патрона.
Предисторията - брат ми работеше в бизнеса със скрап. Един ден ”изпаднаха” около 20 кг оловни мостове от акумулатори - сплав с 4% антимон и търдост около 12-13 по Бринел, просто перфектна. Цената, на която я взех беше 3 лв., т.е. куршумът излезе около 0.03 лв. включително с боядисването. Капсите по това време ми бяха на 0.045 лв., барутът - Марс на около 40 лв за кг, което прави около 0.01 лв. на патрон.
Падал съм и под тази цена, но след шуробаджанашка заменка на 1000 куршума срещу 2 кг. Марс :)
И претендирам, че патроните винаги са били добри, често в пъти повече от някои налични по нашия пазар боклуци. Като дори наскоро попаднах на някакви Магтек, за които вече аз ще искам пари, за да ги стрелям и то само при положение, че съм в подходящо психологическо състояние да понеса моралните щети от това :)

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 20:21       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Хора, аз казах още в началото. Нов съм и уча непрекъснато. Нямам състезания и медали зад гърба си. Само треньор, който уважавам и ценя и който ми одобри патроните. И приятели от форума, които ми помогнаха да ги докарам до това ниво.
Понякога нещата се правят и за удоволствие не само за медали.
Така, обаче, и не чух нещо смислено срещу 10ст.

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 20:28       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Khany написа:
Така, обаче, и не чух нещо смислено срещу 10ст.


А смислени бяха твоите думи в признанието, че излъга за тази себестойност.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 20:40       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
T. Pavlov написа:
Khany написа:
Така, обаче, и не чух нещо смислено срещу 10ст.


А смислени бяха твоите думи в признанието, че излъга за тази себестойност.


Хахахахахххаах
Неам думи.
Всичко е постижимо.
Ама трябва да изчетеш темата

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 20:45       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Нещо много "хейт" се натрупа?!
Спирам!
Явно не разбирам още духа на форума.
Извинявам се ако съм подвел или обидил някого!

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 21:30       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Khany написа:
Така, обаче, и не чух нещо смислено срещу 10ст.

Колега Khany,
Защо някой трябва да ти каже нещо “срещу” твоите 10 стотинки? Намерил си начин, получило ти се е ... Поздравления! :tu:

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 21:49       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Преди много хиляди годин, когато правех бебешки стъпки в релоаднга, изкарвах куршуми от земята на дигите. Стрелбището беше празно почти цялата седмица освен събота и неделя, така че можех да си ровя колкото си искам. Гилзи - купих една ръчна машинка за събиране на гилзи, която използвам всеки път когато съм на стрелбището. По-късно купих тежести за колела. Един колега ми даде около 100 кг оловени плочи от затворен зъболекарски кабинет. Гилзи все още събирам, но само за .223 и .45. Имам поне 10000 .223 и няколко хиляди 9мм, 38сп, 357 маг и още стотици и хиляди гилзи от други калибри. При моето положение 9мм ще ми излезе най-много 10 цента.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 01:33       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Еми Борка, с тия материали само си правил нещо да гърми в пистолета и част от него да излита от цевта, демек си си губил времето. :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юли 2019, 03:22       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Някой може ли да звънне на тези и да ги пита по колко продават олово?
Купуват го по 2.45/кг.
http://bgscrap.com/home/cvetni-metali/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ivan69 и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer