logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 17:36       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Ок тогава изплюй камъчето гилза и олово от къде взимаш ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 17:42       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
ubboto написа:
като ти турят на някои стрелбища такса от 10 ст. за изстрел с твои патрони... - сметките станаха още по-сложни.

Наистина ли има такива стрелбища? В стрелбищата в които съм бил, си плащаш времето на коридора и правиш каквото искаш в рамките на правилника.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 17:53       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
JDredd написа:
minavasht написа:
Каквл общо има вида и качеството на гилзата с балистиката на куршума при пистолетите?
А този въпрос какво общо има със стойността на презареждането? - нали гилзите са безплатен ресурс?

Не, бих предпочел ти да обясниш какво имаше предвид в твоя въпрос дали става въпрос “само да гръмне в постолета и нещо да излети”, и каква е връзката му с дискусията?
Щото балистиката зависи единствено от формата и еднородността на проектила, от количеството на барута, и от еднородността на капсите.
А при правилно леене, проектила ще стане с правилна форма и еднороден с каквато и да е сплав.
Барута ще се дозира еднакво добре или зле, независимо дали е пистолетен, ловджийски, или дори черен.
Върху капсите нямаме контрол.
Остава само гилзата, и тук вече идва лошия “скрап”.
Та отново - кой от изброените преди от мен компоненти не ти вдъхва доверие, че резултата ще в истински релоуд, а не само нещо излитащо от цввта? Какво са ти критериите за релоуд?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 18:03       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
ti6kata написа:
Ок тогава изплюй камъчето гилза и олово от къде взимаш ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Погледнах от любопитство и още първият резултат който ми излезе: подбрани и изчистени месингови гилзи, с безплатна доставка за 0.015 цента:

https://www.etsy.com/listing/718253169/ ... gKsFvD_BwE

Иначе в моят клуб хората си метат от земята, но никога не съм питал колко струва(ако се плаща) да си набереш гилзи. Ще взема да проверя.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 18:17       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Източници на евтино олово в Щатите:
Тежести за баланс на гуми - 20 литрова кофа е между $25и $50 - около 100-120 паунда олово излиза накрая. По закон не могат да ги ползват отново, затова ги събират и рециклират. Залепващите са почти чисто олово, с клипсове те са около 14 твърдост, идеални за леене. Има и цинкови и стоманени, плуват отгоре след като се разтопи оловото, цинка евентуално също се разтапя, но разваля сплавта.
Скрап - много от местата придават на малко по-висока цена отколкото я купуват, последно беле 60-70 цента.
Обяви - купувал съм тонове, например от екраниране то на рентгенови кабинети - дебели плочи чисто олово.
Рентгенови кабинети - старите ползват оловни екрани за плаките, тънко фолио чисто олово. Напоследък е рядко, минаха ма дигитални системи.
Фирми, сменящи покриви - тук оловото се ползва доста по покривите, идва ма листове чисто олово.
Копаеме от диги на стрелбища - трябва да се пита, някой нямат против.
Разбира се, остава и горива сплав от производител, поскег о платих по $1.62 на паунд, минимума мисля беше 5000 паунда. На дребно е към 2.


Последна промяна minavasht на 08 Юли 2019, 18:25, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 18:21       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Amazon написа:
ti6kata написа:
Ок тогава изплюй камъчето гилза и олово от къде взимаш ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Погледнах от любопитство и още първият резултат който ми излезе: подбрани и изчистени месингови гилзи, с безплатна доставка за 0.015 цента:

https://www.etsy.com/listing/718253169/ ... gKsFvD_BwE

Иначе в моят клуб хората си метат от земята, но никога не съм питал колко струва(ако се плаща) да си набереш гилзи. Ще взема да проверя.

Та с един прост калкулатор за транспорт, мито и ДДС и то се Оказа, че в бг са по евтинки

Цената на гилзите в бг са от “ вземи брат колко щеш минеш през 5, 7, 9лв килото/ за около 250 бр. И стигнеш до някакви безумия в ловноя форум с цена 15 ст за брой


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 18:25       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
minavasht написа:
Щото балистиката зависи единствено от формата и еднородността на проектила, от количеството на барута, и от еднородността на капсите.
А при правилно леене, проектила ще стане с правилна форма и еднороден с каквато и да е сплав.
Барута ще се дозира еднакво добре или зле, независимо дали е пистолетен, ловджийски, или дори черен.
Върху капсите нямаме контрол.
Остава само гилзата, и тук вече идва лошия “скрап”.
Та отново - кой от изброените преди от мен компоненти не ти вдъхва доверие, че резултата ще в истински релоуд, а не само нещо излитащо от цввта? Какво са ти критериите за релоуд?

За балистиката си прав. Но и при най-правилното леене с разнородна смес се получават разнородни куршуми. Да не влизам в обяснения.
За барута също не си прав. Един барут се дозира добре, друг не . Един барут е термостабилен друг се влияе от температурата. Един барут има еднаква едрина друг ту е на едри люспи ту на прах. Така , че мазало с евтини барути. В България.
Евтина леярка държи температура +, - 30 градуса дава различни температури и различни куршуми.
Различни по твърдост гилзи водят до различно влагане, резултата различни патрони.
Различни капси-различни патрони. И капсата влияе. Едни капси дават повече пламък, други палят по-късно.
Така, че едно е каквото намерим това слагаме съвсем друго е всичко да е еднакво и постоянно едно и също.
А при патроните Най-важното е да са еднакви. Постоянно. Колкото се може по-дълго време. Организма свиква с откат и туй онуй.
И моля, живущите в САЩ да не мислят, че в България е същото. Отдавна в България тежестите за гуми не се правят от олово.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 18:40       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Имах предвид една партида сплав - куршумите от нея ще са еднакви по състав и качества. Капсите от една партида също са близки по сила.
Барута - зависи от дозатора. Ползвал съм на Лии дисковеъе и черпачетата им, и на хорнади автоматичния дозатор - никой не е идеален, но не оказват и забележима разлика в резултатите.
При едни условия си стрелят еднакво.
За кривите гилзи си прав, но те така или иначе не се ползват, а ако държи човек, може да ги сортира, независимо дали са купени, събрани от стрелбище, или от скрап.
Резултата от една партида ще има еднаква балистика.
За тежестите - просто ги споменах като вариант.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 18:56       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
А, преди да забравя - онкологичните болници тук получават изотопите, които ползват за лечение, в оловни съдове. Държат ги известно време и след това ги придават за скрап - виждал съм няколко пъти в скрап ярда, сравнително меки са - предполагам 8-9. Закарах гайгера да ги тествам, нямаха завишена радиация, но не съм купувал от тях.
Не знам какво правят с тях в БГ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 19:07       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Оффф....
Темата има сума ти разклонения.
То се отиде до материалите и качествата им.
От там, към други дебри.
Всеки си има изграден тертип, за снабдяване със суровини.
Защо , трябва човек да има терзания, след като по презумпция, тези действия ти носят удоволствия?

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 19:10       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
minavasht написа:
Не, бих предпочел ти да обясниш какво имаше предвид в твоя въпрос дали става въпрос “само да гръмне в постолета и нещо да излети”, и каква е връзката му с дискусията?
moderna e обяснил. Ако не си разбрал - аз не мога по-добре.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 19:14       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
minavasht написа:
Не знам какво правят с тях в БГ.

Тук е едно от малкото места , в които Нашите от САЩ не могат да ни помогнат.
В България вече 100г. оловни покриви няма. Рентгеновите кабинети не са обковани с олово. Изотопите в болниците не са в оловни контейнери. И изотопите ни са мИнте. Едни " хора" на които им викат мангали са окрали всичко. Единственото олово, което в България е от олово са кабелите от бай Тошово време но т.нар. мангали го вадят с джипове и карти посред бял ден, но и то ще свърши в скоро време.
Изобщо да се сравнява САЩ и България е все едно е да сравняваш х@й с пръст. Кино студио Бояна с Холивуд. Копола и Спилбърг с братя Чучкови.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 19:21       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Това с х..я и пръста ми хареса!
Евала!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 19:26       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Значи това което споменава Модерния е ясно...самата дейност е удоволствие за хората - релаксират...други отиват отвъд зад хоризонта по точности и прецизностии...
трети няма да пипнат никога това нещо
Въпроса тука е, че оловото човека го намира без да краде и да му подаряват фадроми или да имал полицйска кола служебна да не плащал бензин дето обеснява Витаня... :shock:

Никой не осорва, е може да се намира олово даже да се плащат там нещо...
гилзи също намира

Сега как го лее дали е еднородно дали влага така, че фриийбора да докосва отвътре хастара майка му стара на контура на профила на костилката...
дали е взел 2млн капси еднакви...и така нататъка са за дебат в спец раздела релод.
Защо се допуска че човека ако направи за 10 ст релод ще е там да фъсне нещо?
Показах руски подръчен релод за 8ст е на 50м се вижда как сее...това за състезания защо да не става ако е на 5 15 метра там колкко беше?
за матчови постижения няма да стане...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 19:35       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Не, бих предпочел ти да обясниш какво имаше предвид в твоя въпрос дали става въпрос “само да гръмне в постолета и нещо да излети”, и каква е връзката му с дискусията?

Преди около 7 години, за едно служебно международно състезание, ни бяха дали да пробваме три различни релоуда - с всеки отделен, "шадоуката" се усещаше по различен начин. По-бавен и мазен, по-бърз и рязък и пр... като аз в крайна сметка се бях спрял на едни фабрични, щото тогава, ЗА ТОЯ ПИЩОВ, ме кефеше по-резкия откат. Хем да е рязък, хем и да не е прекалено силен.

С йефтиничък релоуд... съм ставал целия на гъз от парченцата хАртия, които фърчат... пуши до безобразие... на няколко пъти ми се е разкернирвал патрона при ваденето му от патронника. Мизерията след стрелба с подобни - въобще не я коментирам.

Та, тук опираме до смисъла на релоуда... спортистите прибягват до него, едно да им е по-качествена муницията от фабричната... друго, да си го напомпат на точния ПФ - оръжието хем да работи по-добре за стрелящия, и друго - да цикли НАДЕЖДНО.

И като говорим за КАЧЕСТВЕН релоуд, искам да прочета следното: "Релоудвах си за това състезание 300 бр. патрони, които ми стъпиха на 10 ст., с които влязох в челната тройка... или десетката за тези дивизии, където се събират над 60-70 човека."

А когато гледаш всичко да ти е от най-йефтинкото... да изкараш краен продукт с високо качество... нещо някой си фантазира. Или просто има някакво негово си разбиране за КАЧЕСТВО... като каже "качествена" муниция.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 08 Юли 2019, 19:42, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer