logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:01




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 10:15       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Мисля видеото горе ще е в полза на колегата, а и на мнозина да се снизи цената и под 10 ст на релода :-)

А ето и резултата от горния "релод":

"Нестабильний патрон палучилас" :D :DD казва човека... ни един не е влезнал в мишената /естествено :smoke: / за разлика от групата на фабричния ...
а с другия барут групата е добра...тото си е...ама темата е за себестойност....
а за резултати си има други теми и раздели :-)



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 10:17       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Еха!!! Не вярвах, че така ще гръмне темата. Та да кажа и моята сметка.
1.Гилзи събирам( както беше писал Иво III) като катеричка. Т.е. без пари. На стрелбището даже ми дават да си взема и по някоя отгоре.
2.Капси 6 ст/бр. сръбски. Има в Дефенс и по 5.5 руски
3.Барут сръбски 70лв/кг. По 0.3грама - 2.1ст/бр.
4. Куршуми лея. С помоща на сериозни хора от форума се научих и си ги правя екстра. Благодаря им от сърце за пореден път!!! Скрапно олово от стрелбища без пари. Добавката на антимон 3% ( то има
скрапта 3-4%) и калай 2% по 25лв/кг. прави по под 1ст/бр.
Всичко 9,1ст/бр.
Сега дали трябва да включа амортизации на оборудване за около 2000 лв. Смешно е, но хайде! Ако приемем че за следващите 10г.(живот и здраве) ще произведа 100 000 патрона. Това прави по 2ст/бр.
Е станаха 11,1. Сори излъгах с 1 ст.
А темата за часовата ставка е по мое мнение следната:
Аз работя много и изкарвам много добри пари. Хобитата, които имам не остойностявам. Те подобно на съня ми ми помагат да съм в кондиция - психическа и физическа. Правят ми кеф и ми помагат да форматирам диска в края на всеки ден. Помислете колко хора дават луди пари за психоаналитици за да постигнат този ефект. Аз стрелям и се кефя.
Дали след тази проста сметка ще чуя разумен контра аргумент или доблестно съгласие?

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 10:44       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Напълно съм съгласен в частта с разтоварването.

Единственото - и аз съм лял със скрапно олово,но в аритметиката за един куршум,аз смятах газта,която ползвам за да стопя оловото,както и стойността на боята,за боядисването им ( тук не слагам електричеството ,консумирано за изпичане на боята,както и стойността на бояджииския пистолет )....

И така успявах да направя един куршум за около 5ст (не смятам и времето за топене на скрапта,за отливането и т.н ....

..И така 5ст за куршум,5 Ст за капса,1-2 Ст за барут.....11ст минимална цена,без абсолютно всички разходи и усилия.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 10:54       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Khany написа:
1.Гилзи събирам( както беше писал Иво III) като катеричка. Т.е. без пари. На стрелбището даже ми дават да си взема и по някоя отгоре.
2.Капси 6 ст/бр. сръбски. Има в Дефенс и по 5.5 руски
3.Барут сръбски 70лв/кг. По 0.3грама - 2.1ст/бр.
4. Куршуми лея.


Ами ето я моята сметка която ме спира.

Живея до ВИП-а и Zarimex.
Капси > 10 ст RWS.
Барут 170 лв. кг . най-евтиния който съм виждал.
Гилзи стрелбищата също ги предават за скрап трудно би събрал повече от твоите си. На Лозен може да събереш ама 15 лв. за коридор, ако стреляш с твои патрони и колко ще събереш ако не е имало преди тебе спортисти ?
4. Куршуми никога няма да лея.

Моята сметка е къде 40 стинки явно живеем в различни светове. Пари за оборудване там пък е страшно. При положение, че има места дето фабрични ти идват на 45 ст.

P.S.
Друго се чудя щом на дребно цената излиза 11 ст. Защо Арсенал не правят патрони 9x19. И дали наистина търговците играят с 300% и нагоре надценка?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 11:10       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Стига де!!! Газта и тока са несериозна част. Заредил съм една бутилка газ за 20лв, излял съм около 150кг и още има. Това прави 0.1ст/бр. В друг и незначителен порядък е. Боядисването. 10лв кг боя от Пласто. Джуркаш цял живот с 1 кило. Ток за печене 20 мин 1200кв. Това прави още 0.1ст/ бр. Незначително.
Качеството, което правя е напълно достатъчно за целите на тренировките ми. На прецизна боеприпасът е железен. Пробван в ръцете на треньорите.
А за Заримекс и Випа - там са приятели и ще замълча за цените. Ама се пофледай все пак. Там си купих първите куршуми за 26ст/бр. Като жълтички си ги пазя. :-)

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 11:14       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Настоявам за 9.1 без амортизации и 11.1 със. Слагам бас и съм готов да почерпя. Евентуално и 0.2ст/ бр за газ и ток.

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 11:21       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Значи късмета с подаръчното олово и гилзи е похвално за теб! Адмирации и за тези, които ти го дават. По пронцип и безплатен обяд няма.
П.п. Провери си оловото в кръвта ;)не струва много изследването, но ще ти даде посока в бъдеще


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 11:27       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
10-11ст е домашен релод Бомбандире...Остави Арсенал и търговците...тука говорим като да си купиш водка и да си вариш дом сливова шльокавица макс ефтина...

Ама ти как ше излезе цената ако не събираш сливи :D Е те така ше излезе 40ст

На Лозен и където и да е все се плаща за да стреляш ...просто си събираш твоите гилзи и каквото има друго на място ощипваш /така поддържаш едно 500 гилзи с изгубените и похабените/ ако тренировката ти е 500 примерно/
една издържа колко беше там 7-8 пъти значи може да ги превърташ с добавяне от намерените и така...

Иначе ето барут Нобел https://zarimex.eu/ammunition/powder/po ... t-prima-sv
60лв кило /15лев за 250гр без данък квото и да значи това/ и може да се намери и до 35лв за кило щом Дред го пише ...проверил е.

после каква газ и разходи за топене? ако това е скъпо на село или в двора или където може палиш огън събираш дърва /от гората сухи клони там каквото изпадне/ топиш и изливаш 120 кила олово за един викенд и си готов

е може да ги смажеш нещо , но там боя или газ чек ако слагаш вече цената скача...
Олово в кръвта се налапва и от самата стрелба ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 11:37       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Poseidon написа:
Иначе ето барут Нобел https://zarimex.eu/ammunition/powder/po ... t-prima-sv
60лв кило /15лев за 250гр без данък квото и да значи това/ и може да се намери и до 35лв за кило щом Дред го пише ...проверил е.
:shock:

Ти разлика в барутите правиш ли? Този е за гладкоцевно!

За водката баща ми си я правеше сам излизаше му без пари. :D Защото познаваше една химичка и му даваше всеки месец две туби по 5 литра медицински спирт 95%.
Също предполагам и рецепта беше му дала химичката. Защото освен, че палеше спирта да изгори метила слагаше и други работи от разни шишенца. Вода слагаше дестилирана и от чешмата. Ние с брато се бъзикахме и слагахме едни сребърни прибори за да е светена водката. После в бутилки от водка и така.

Ходи си го купи всичко, което ти трябва да видим каква водка ще ти излезе.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 11:40       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е опит имаш...а не знаеш, че барутя за гладкоцевно си става Ок в 9x19...
и руснаците горе с това пълнят...
не е зле да се потърсят руски стоманени гилзи ... показно горе има на видео...само такива гилзи не знам може ли да се внесат...
просто гилза - това боеприпас ли е по закона не съм наясно
1 тон ще са 4лв :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 11:59       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Само да уточня. Говорим за цена на боеприпаса. Не включвам, ако стрелям на стрелбище какъв е наема.
Пак повтарям- сръбски барут nc-03 от Мусачево 70лв/кг. 2.1ст/заряд.
Капси 6ст. Олово само добавката на антимон и калай. Другото олово може да се намира отсвякъде и за без или малко пари. Ползвам стрелбищно, защото знам какво е.
Наистина искам да почерпя, който ме обори!
Така стават приятелства!!! Нали в това е забавата.

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 12:04       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Poseidon написа:
Е опит имаш...а не знаеш, че барутя за гладкоцевно си става Ок в 9x19...


JDredd моля ти се вземи отношение!

Ами ако става за 9x19 защо пък да не става и за другите?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 12:07       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Poseidon написа:
10-11ст е домашен релод ...
...Олово в кръвта се налапва и от самата стрелба ...

Отива едно джудже на бензиностанция и пита- колко струва една капка бензин? Нищо, отвърнал бензинджията.
- Е, добре, казало джуджето, накапи ми един резевоар.
Та и с домашния релоуд е така. С експериментална цел цената е една, когато поставиш нещата на професионална основа цената е друга. Скъпи клещи за куршуми, комлект 500 лв и издържат 50 хил куршума. Скъпа леярка 1000 лв издържа 100 хил куршума. Скъп пистолет за боядисване 7000 лв. Колко издържа още не зная. Бояджийно за прахово боядисване, истинска печка за печене, надници на този, който калиброва куршумите, опаковки за куршумите, складове, стилажи и още и още. Като свърши оловото в радиус 100 км почваш да купуваш по 5.8 лв за кг без ДДС.
Един джоб гилзи нищо не струва но като почнеш да купуваш са по 7 лв за кг. Аз винаги досега съм купувал. Тутракан и София са различни вселени. А почистването!? Воден тумлер 700 лв. Мръсен тумлер 380 лв. Чист тумлер 200 лв.
Като си вложил толкова в куршум, гилза, чистене и туй онуй почваш да не икономисваш и от барута. Вихта 320- 300 лв килото, значи по 5 ст на патрон. Цената на капсите ги знаем.
И понякога тези неща ги правим не само за кеф, а и защото най-близкия магазин за мен е на 400 км. В София.
И като се наложи да си направиш и стрелбище за да можеш да стреляш законно цената на един патрон отива в космоса.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 12:15       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
moderna написа:
Скъпа леярка 1000 лв издържа 100 хил куршума.

това го преживях :D
moderna написа:
Скъп пистолет за боядисване 7000 лв

това не мога да го преживея :DD
moderna написа:
И като се наложи да си направиш и стрелбище за да можеш да стреляш законно цената на един патрон отива в космоса.

тука вече Модерен се съсипах... :shock:

Ами евала! Това е за пример как нищо не може да спре решителен човек.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 12:16       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Poseidon написа:
Е опит имаш...а не знаеш, че барутя за гладкоцевно си става Ок в 9x19...
и руснаците горе с това пълнят...
не е зле да се потърсят руски стоманени гилзи ... показно горе има на видео...само такива гилзи не знам може ли да се внесат...
просто гилза - това боеприпас ли е по закона не съм наясно
1 тон ще са 4лв :DD

Значи веднага купувам десет тона на цена от мен да мине 6 лв за тон
Ама друго си е да си чешем езиците а ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer