logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 15:54       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
релоудът ми излизаше на сметка, ако стрелям 500+ патрона месечно.


Това е най значимия компонент в остойностяване (как ли се произнася това чудо, осбенно със диалект :-) ) на темата.

Колкото повече стреляш, толкова повече пестиш.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 16:03       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
ti6kata написа:
За моженето -може , ама иде един момент ,в който се питаме има ли смисъл.
Изключваме “проятелските” консумативи и релоуда НЯМА КАК ДА Е 10 ст.
Сега ако го смятаме така
Оловото от Пешо че ми е шурей
Капсите от Гошо, щото пък яз му нося пърцуца
Барут и капси ...... от спонсора щото си го имам....
Така релоуда на мен би ми излизал само туба пърцуца на 5000 бройки


Sent from my iPhone using Tapatalk


Е нали ти разбиха цените?
5 стинки капсата
1 стинка барут ловджийски
1-2 стинки олово за куршум от скрап
2-3 стинки месингова гилза закупена от скрап
Кви приятели, кви ракии?
Между другото, преди милион години с приятел изчистихме един куршумоуловител от стрелбишето на осо до мебелна къща в Пловдив - над 200 кг олово изкарахме, за тежести за щанги, че нямахме пари за истински.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 16:16       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Ехааа! В рамките на един работен ден - 4 страници. Ако не беше тъжно - щях да се скъсам от смях вероятно :confused:

Сядам да пия един Чивас Регал за ваше здраве, братя релоудери - за 0 лева бутилката (подари ми го един приятел) :armed:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 16:31       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Не залитайте по стоманени гилзи, чупят екстракторите на всички западни пистолети, дори и на такива неубиваеми животни като Глок.

При изстрел гилзата се раздува в патронника /и стоманена и месингова/, но месинга е мек и екстрактора лесно я извлича. Стоманата се изважда по-трудно, трябват й 1-2 сек. "да изстине", обаче автоматиката на пищова няма тези секунди и екстрактора я дърпа разширена.

Само руските пистолети са пригодени за стоманени гилзи, но техният ресурс още по задание от силоваците към завода производител е около 8К изстрела, така че - все тая. Глок със стоманени казват издържал до към 15-20К.. а ако освен стоманени са и с неотговаряща на стандарта геометрия като бронебойните 7Н21 - около 10К.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 16:36       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Е нали ти разбиха цените?
5 стинки капсата
1 стинка барут ловджийски
1-2 стинки олово за куршум от скрап
2-3 стинки месингова гилза закупена от скрап
Кви приятели, кви ракии?

Като изключим избиването на първоначалната инвестиция от $500+ за оборудване... като ти турят на някои стрелбища такса от 10 ст. за изстрел с твои патрони... :DD - сметките станаха още по-сложни. Другото, от скрап/ най-евтиното да релоудваш... имам доста неприятни спомени отпреди години. Стрелял с хубав релоуд... стрелял съм и със скрап релоуд... и ако някой ми каже, че е едно и също - да ходи и да се снима!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 16:43       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Нещо не разбрах...братята релодери са в раздела за релод...тука изчисляваме дали може да е 10 стинки релода и да е поне с качеството на руския клип горе...
на 50м направи прилична група...е не винаги така е...
засега се очертава да може ако събираш олово и гилзи...

цена на оборудване много ясно е друга тема...може и да се направи преса...не изглежда зле това горе...така че и това зависи


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 16:46       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Да питам пак, че май останах неразбран: релоудваме, или правим нещо, което да гръмне в пищова и от цевта да излети част от нещото?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 16:51       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е тука вече имаш основания с тая забележка...ами автора на темата ше покаже постижения надявам се...иначе се засрамваме всички тука...начело с Минавашия :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 16:56       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
:)
99% от релоудите са със скрап .
Под скрап разбирам ползвани поне веднъж гилзи и рециклирано олово.
Гилзите може да са ползвани само веднъж, може и са не са, там гаранция няма.
Не разбирам какво имаш предвид в мнението си?
Казах горе - питайте по колко вземат от стрелбишето за гилзите им, предложете им същата цена или малко повече, така че да не се разправят. Тоя гилзи в 9мм могат да се презаредят 3-4 пъти без проблем, след това се носят за скрап, с получените пари пак се купуват нови от стрелбишето, и така. Трябва ли да го обяснявам като на малки деца?
Инвестицията в оборудване си е точно инвестиция, хубавото е, че когато решил, може да си върнеш голяма част обратно като го продадеш на някой.
Тук говорим за евтино презареждане, ако гониш супер качество, има си матч производители, на съответната цена.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 17:03       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
JDredd написа:
Да питам пак, че май останах неразбран: релоудваме, или правим нещо, което да гръмне в пищова и от цевта да излети част от нещото?

Поне по нашия край така различаваме рилоуда.
Ти някакъв друг стандарт ли имаш?
Или по друг начин зададен въпроса -
Каквл общо има вида и качеството на гилзата с балистиката на куршума при пистолетите?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 17:07       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Всичко е субективно, това включва както цената на компонентите, така и оборудването, така и времето.
Но пък изхождайки отново от субективната страна, надали истински релоудър, прави всичко това само заради евтиното гърмене.
За мен лично, всяка една част от релоуда ми носи удовлетворение и ме разтоварва. Не мисля и съответно не правя глупости.
Та колко излиза един патрон?
Колкото си готов да дадеш , за да си начешеш крастата!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 17:18       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
delf написа:
Всичко е субективно, това включва както цената на компонентите, така и оборудването, така и времето.
Но пък изхождайки отново от субективната страна, надали истински релоудър, прави всичко това само заради евтиното гърмене.
За мен лично, всяка една част от релоуда ми носи удовлетворение и ме разтоварва. Не мисля и съответно не правя глупости.
Та колко излиза един патрон?
Колкото си готов да дадеш , за да си начешеш крастата!


Така в.
Почнах преди 10-на години, защото покрай бащицата Обама всички патрони изчезнаха от магазините, и това беше единствения начин да стрелям редовно. Това е и причината все още да поддържам в наличност барут и капси.
От друга страна, за последните 20 години съм се разорявал два пъти, и оценявам възможността да поддържам стрелбата дори и с малко свободни пари.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 17:30       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
minavasht написа:
delf написа:
Всичко е субективно, това включва както цената на компонентите, така и оборудването, така и времето.
Но пък изхождайки отново от субективната страна, надали истински релоудър, прави всичко това само заради евтиното гърмене.
За мен лично, всяка една част от релоуда ми носи удовлетворение и ме разтоварва. Не мисля и съответно не правя глупости.
Та колко излиза един патрон?
Колкото си готов да дадеш , за да си начешеш крастата!


Така в.
Почнах преди 10-на години, защото покрай бащицата Обама всички патрони изчезнаха от магазините, и това беше единствения начин да стрелям редовно. Това е и причината все още да поддържам в наличност барут и капси.
От друга страна, за последните 20 години съм се разорявал два пъти, и оценявам възможността да поддържам стрелбата дори и с малко свободни пари.


Разбира се.
Никога не съжалявам, че съм започнал релоуда.
Разбира се, отначало се заблудих, че го правя за по евтино.
От 6 години събирам всеки месец като мравка - дали компоненти, дали техника.....
Отдавна спрях да мисля , какво и защо.
Правя го , защото искам!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 17:31       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Аз седя и се кефя как стана дискусията.
Г-н Дредд нямаше нищо лошо някакъв новобранец да си каже мнението. Вижте как живна форума. Още малко и ще се разведа с жената. Цял ден не слизам от телефона.
Спрете бе хора!!! Развалихте почивката на жената.

:-) :-) :-)

Искам да предам доброто настроение на всички понеделнишки. Пожелавам успешна и интересна седмица на всички от плажа в близка Гърция.
И макар, че се включиха дълбоко уважавани от мен колеги, помогнали ми в релоуда, аз си държа на 10ст за качествен боеприпас до 1000бр на месец без шуробаджанашки схеми на доставка. Още никой не е доказал противното.
А ми се иска да почерпя.

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Юли 2019, 17:34       Заглавие:  Re: Себестойност на релоуд на 9х19
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
minavasht написа:
Каквл общо има вида и качеството на гилзата с балистиката на куршума при пистолетите?
А този въпрос какво общо има със стойността на презареждането? - нали гилзите са безплатен ресурс?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Ivo III, Tik Tak, vbogoev и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer