logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 09:10




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2019, 07:02       Заглавие:  Re: БГ дрил в световния ефир...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Геле сложи рьцете отсрани а не ги дрьж отпред.Или аз нещо не сьм разбрал? Ще си потьрся вьтрешния кобур и ще го пробвам в понеделник.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2019, 08:27       Заглавие:  Re: БГ дрил в световния ефир...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
При правилно заета стрелкова стойка, коленете са отключени/ но не прекалено свити, а гърбът изправен, като центърът на тежестта на тялото ти трябва да се пада пред пръстите на краката, тоест ако си вържеш един отвес на колана - той трябва да сочи в предната част на стъпалата ти.

При това положение, като отпуснеш ръцете си, те по естествен път си идват леко отпред. Както е стартовото положение при апендиксово носене на всички американски гранд мастъри

Иначе, Витане, ако не си го тренирал - от работен кобур и скрито носене трудно ще ти се получи от първия път. Така че давай 5 поредни хедшота от спидмашината с ЧЗ-то - ще е интересно да се направи сравнение. Дано и този път нещата не се ограничат само до приказки!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2019, 14:55       Заглавие:  Re: БГ дрил в световния ефир...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Стрелях го, но не е с прикрито оръжие,а от кобур Л2, открито носене.
Пищов - ХК45Т, калибър 45 АСР, стандартен пищов от всякъде (никви тунинги).
- патрони с ПФ 190, куршум 230 грн. LOS.
- Кобур - Safariland model 578 GLS™ Pro-Fit™ Holster (кобурът за пистолета e Level 2), открито носене, без дреха отгоре:

5бр. единични, поредни изстрела от 3 метра по централната зона на ИПСЦ метрик мишена - 28Х15см. Ползвам разпечатаната част на А зоната, понеже у тира точно такава мишена немат.
Упражнението го изпълнявам, с патрон в цевта, взведен ударник и вдигнат предпазител - "Кокед и локед".
Стрелям с [b]двете ръце, като леко изпъвам:
1. 0.87сек.
2. 0.89сек.
3. 0.91сек.
4. 0.87сек.
5. 0.86сек.
Два от изстрелите са на границата, но благодарение на факта че 45аср е 11.5 мм
линията е прекъсната и ги броя за попадения :D.
За съжаление нямам кообур за апендиксово носене и няма как да го направя
от скрито носене с апендиксов кобур.
Пробвах с кобура Л2 и скрито, но не се получава изобщо. Трябва си спец кобур за тая цел.
Видео
https://streamable.com/0ht1f

Стрелях го загрял, понеже преди тва бях въртял едни други дрилове.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2019, 23:26       Заглавие:  Re: БГ дрил в световния ефир...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
:tu: Бекграунд музиката кефи ;)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2019, 02:19       Заглавие:  Re: БГ дрил в световния ефир...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8103
Местоположение: USA, FL
tsb написа:
Упражнението го изпълнявам, с патрон в цевта, взведен ударник и вдигнат предпазител - "Кокед и локед".
:tu: личи си, че или си загрял или не бързаш :D

Еваларка на всички дето показвате нещо тука, това е наистина полезна тема!

Няколко бързи въпроЗа:
Правилно ли разбирам, че си в condition 1 ?
Любопитен съм кога точно сваляш предпазителя, докъто вадиш от кобура или когато вдигаш на линията ?

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2019, 08:39       Заглавие:  Re: БГ дрил в световния ефир...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Браво, ТСБ! :tu: Ако искаш, регвай се и шервай инфо & видео и в “пистъл” форума.

Иначе тази Grip Lock System ще вземе да се окаже най-удачният вариант за L2 кобур - на практика не виждам разлика във времената за първия изстрел, сравнени с тези от L1 кайдекс. За T-Class, най-вероятно и аз ще ходя на такъв.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 07:06       Заглавие:  Re: БГ дрил в световния ефир...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Засега единствен Геле е показал нещо по темата 38и. Така и ще си остане ако не снимам аз и Витан от Тексас тази седмица. :smoke:
Дрила нали е от закрит кобур? А при времена 0.85сек и надолу мисля е задължително да се показва видео с техника на вадене и сецане...не за друго ще е полезно на начинаещите...
Аз ще снимам ролетката 3м и целта 15 на 28 см лист...и всичкия театър от към пистолета...
Ако това не се вижда оставете секакви видеа...просто опишете времената пистолета и нека е от закрито - така е дрила...

всъщност ще снимам и аз видео само мишената в съпровод с Ейси Диси саунд :D /за вътрешна консумация - видеото ще е забавно -разстояние и вадене няма да се виждат...само буане /
по трудната част не знам защо Гейб има предвид цялата глава?...е нека е по-стандарта де - нали за това ревеме да има общоприет стандарт...
а това е трудния дрил мишена 10x7,5см на 3м от скрито носене 5 поредни изстрела... и лесния 15x28см мишена на 3м от скрито 5 поредни изстрела...
Пистолет/револвер над 9пара и кобур произволен...нека е и спид машина...само да е покрита...
Ако всичко съм разбрал правилно ...го стреляме тази седмица...ако не доуточни нещата...
Аз мисля едно по-бавничко видео ама с поразяване на малката А зона на 3м от скрито носене ще е достойно за показване по света...ако ми се получи де...
ако не онова горното с ейси диси саунда ще е за темата Надстрелване...дупки от нищото в мишенката и хеви метъл на корем..

п.п. на някои видеа чувам презареждане/пълнене - допускам се стреля с по един патрон - това е нещо недопустимо...
пистолета/барабана е пълен с поне 5/6 патрона - стреляш дрила с вадене и прибиране...
а това проверки като по състезанията - оръжието пълно празно я да видя цевта ...и се носи без пълнител на територията на състезанието ...нас не ни вълнува...

оръжието на цивилния гражданин се носи с патрон в цевта...така се и вади така се и прибира...така се и стреля...просто така го ръгаш в кобура и си остава както е било преди стрелбата - с патрон в цевта...кобура покрит от яке елек или палте...или апендиксово за маниаците и не се вижда...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 07:45       Заглавие:  Re: БГ дрил в световния ефир...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
5 поредни А-зони от скрито носене в рамките на една секунда за изстрел на 3 метра си е тояга... именно затова Гейб Уайт измисли и “главите”... да ми запуши устата, ако не схващаш интригата. :happy: А оня просто е на друг левъл, и от него има много какво да се научи!

ТСБ обаче определено ме замисли с тези изстрели от Л2 кобур...за “Т-клас”, май именно тази система на заключване/ отключване на пищова в кобура ще се окаже правилният избор!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 08:00       Заглавие:  Re: БГ дрил в световния ефир...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
5 поредни А-зони от скрито носене в рамките на една секунда за изстрел на 3 метра си е тояга... именно затова Гейб Уайт измисли и “главите”... да ми запуши устата, ако не схващаш интригата. :happy: А оня просто е на друг левъл, и от него има много какво да се научи!

Аз интригата я видях...няма лошо обаче да предизвикваш хора, които могат повече...
нещо повече - такива стрелци няма да го схванат , като неуважение...напротив...

затова докато е време му бодни там на инглиш, че си учуден, че стрелци от ус пистол форума ще стрелят трудния дрил по цялата глава... :shock: това какво е яде ли се пие ли се?
има си А зона и тя е 10см на 7,5см а аз точно в момента изрязвам листета с този размер...зелени жълти ярки цветове...и ние ще стреляме това - остава да улучиме де PDT_Armataz_01_26

нека Гейб наниже 5 под секунда в малката А зона на 3м пък не пречи да опитаме и ние...
ама видео ВИДЕО да се вижда пистолета...и разстояние коректно...иначе си става малко вилич положението...
но ти само ми кажи истинско видео ли да показваме или нашенско? ;) щото аз знам 2 и 200 :D но не е темата да се правиме на луди...за това си имаме нашенска тягостна тема "Надстрелване"
всеки стреля какво си иска и не вижда смисъл в стрелба на 1.5м

то и това е интересно дали там ще харесат дрил от скрито на 1,5м в 20см кръг /идпа мишена.../
но нека мине този...до 19ти август беше...ок време има да се готвим :smoke:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 08:14       Заглавие:  Re: БГ дрил в световния ефир...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
Браво, ТСБ! :tu: Ако искаш, регвай се и шервай инфо & видео и в “пистъл” форума.

.....


:tu: Нямам против, но аз по- скоро стрелях БГ дрила както ти го беше писал - от Л2 или скрито носене.
А в пистол форума е само скрито. Значи не отговарям на изискванията за момента в пистол форума?
Нали стриктно да се гледат зададените правила.
Ако успея да докопам читав кобур за скрито ще го стрелям и с него и тогава ще кача резултатите.
От друга страна ако кажат, че може - няма ядове - качвам резултатите и снимки там.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 08:24       Заглавие:  Re: БГ дрил в световния ефир...м
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ИМХО, 90% и от УС оръженосците не са нищо особено... 10% реално стрелят, а не само да “мислят” и приказват... като 2 - 3% от тях са наистина големи майстори, каквито няма в БГ... и които на практика се явяват моторът на най-новите техники/ практики/ тенденции.

Като всичко това е не просто безцелно състезаване с таймера, а е синхронизирано с вижданията на хора с практически опит като Масад Аюб, Том Гивънс и пр. Като те имат като резултат новият ФБР тест за пищов, а нашего брата дъни служебно/ изпитно интуитивен изстрел с една ръка на 5 метра. PDT_Armataz_01_30 А това се получава, щото у нас липсват дори наченки на някаква по-сериозна школа. Почти всичко или е отдавна морално остаряло, или откровено тъпо!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 08:27       Заглавие:  Re: БГ дрил в световния ефир...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
.......

ТСБ обаче определено ме замисли с тези изстрели от Л2 кобур...за “Т-клас”, май именно тази система на заключване/ отключване на пищова в кобура ще се окаже правилният избор!


Нямам идея спец. за Т - клас дали ще е удачна. Далече съм от техните правила и дисциплината като цяло, така че не мога да я коментирам.


Пробвал съм и серпата на блекхоук с бутона на мъртвеца /намирам я за крайно неудачна и негодна/, както и ALS на сафариленд. За мен лично GLS е най-практична.
Още повече, че модела който ползвам 578 GLS™ Pro-Fit™ Holster е със SafariSeven™, "...a lightweight, state-of-the-art nylon blend is completely non-abrasive to a gun’s finish, tolerant of extreme high and low temperatures, and easy to maintain."
Наистина не е абразивен. Няма нищо общо с кайдекса на блейдтех, който съм имал и беше като микро пила :D

п.п. През годините съм се нагледал на изпаднали от кобурите пищови при различни ситуации :D :D :D и е мн. трагикомична картинката. Така че за мен такъв кобур има смисъл, тъй като отговаря на моите критерии виждания и разбирания за носене на КНО, за в момента.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 08:33       Заглавие:  Re: БГ дрил в световния ефир...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
нашего брата дъни служебно/ изпитно интуитивен изстрел с една ръка на 5 метра. PDT_Armataz_01_30 А това се получава, щото у нас липсват дори наченки на някаква по-сериозна школа. Почти всичко или е отдавна морално остаряло, или откровено тъпо!

Е тука не ми е работа вече...да оценявам служебни стрелби , но ми се вижда някаква логика в това...не се занасям.
олабва два три интуитивно на 5-6м от хълбок като Уаят Ърп, но и се фърля в едно кълбе настрани...е кво? :roll:

Ок тука това е офтоп ще пусна тема тука ще го изтрия тоя пост, но най вече в пистол форума може да питам за смисъла на интуитивна на 5м...
ще питам защото на мен ми идва отръки на 1,5м / но за цяла мишена / не знам интуитивно служителите наши по какво стрелят...ако е някой цял силует защо не :roll:
а ако е 10на7санта А зоничка вече ще се респектирам


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 08:35       Заглавие:  Re: БГ дрил в световния ефир...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
ТСБ, писах и Л2 кобур, щото именно така носят... или поне би трябвало да носят униформените служители. И мисля, че е релевантно.

Бай американец обаче това не го устройва, щото с вдигане на тениската ще му дойде една идея по-бавно... и там са други условията, да. Въпреки че нищо не пречи... сървис пистол, Л2 холстър... много добри времена и попадения са това от Л2 кобур! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Юли 2019, 08:41       Заглавие:  Re: БГ дрил в световния ефир...м
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
ИМХО, 90% и от УС оръженосците не са нищо особено... 10% реално стрелят, а не само да “мислят” и приказват... ....



Аз понеже се самопричислявам :D към реално стрелящите /за забавление/, да споделя мнението и впечатленията ми за дрила:
Вече съм описал как съм го стрелял.

Дрила основно го тренирах на сухо. Няколко пъти реално съм го гърмял. Онзи ден бухахме близо два часа на тира, след близо 3 часа ТФП :D :DD :D .
Неколкократно покрай почивките от стандартните упражнения стрелях тоя дрил.
За мен файдата е че на следващия ден таймера и мишената показват трайно подобряване категорично на първия изстрел като скорост и точност и то при не особено продължително трениране!
Така, че БГ дрила като упражнение определено си има смисъл да се стреля.
5 - тя поредни изстрела тренират психо-физическата устойчивост на стрелеца и то доста добре.

Така че четящите независимо дали са от 10тя или 90тя процента - БГ дрила си струва да се тренира :tu: !
Пожелавам бърза, точна и безопасна стрелба на всички през новата седмица :tu: !

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer