logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 13:12




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2019, 20:37       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank, цените при нас, за едно и също оръжие, са средно с 35% отгоре, сравнени с тези при вас. Вече дали и при цевите важи схемата като при дънните платки, където качеството е от 1 до 10, а БГ търговецът поръчва за нашия пазар на практика брак - не желая да коментирам, тъй като не съм запознат. Просто поствам фийдбека от снимките на Делян с каталясалите Глоци и револвер с напукана цев, споделен ми от не един бай американец в час с нещата - со кратце, такова чудо при вас не са виждали.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2019, 20:46       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
По мое скромно наблюдение върху тези неща, все още постоянно в БГ е качеството единствено на къстъм изпълненията, но и там парите са други. Всичко де е сравнително ново и ширпотреба, си е игра на руска рулетка - на каквото случиш.

Или търсиш от познат нещо старо и доказано на разумен настрел.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2019, 22:46       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
JDredd написа:
T. Pavlov написа:
Никога не съм имал колебания за марката и модела!

Тоше, ако пазиш онова със седефените чирени, дето на Плевен удари човешка фигура на 150 метра - покажи му го, моля те!

С удоволствие! Стрелбата с него е все така приятна! PDT_Armataz_01_22


Прикачени файлове:
357,38,45 006.JPG
357,38,45 006.JPG [ 334.92 KiB | Прегледано 4440 пъти ]

_________________
СК "Арес" Пловдив .
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Авг 2019, 23:05       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
В темата не се спомена Колт. Българските вносители не работят ли с тях? А те имат револвери, които се вместват в параметрите на темата:

https://www.cheaperthandirt.com/colt/fi ... =relevance


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2019, 09:36       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Beer написа:
И: - резултатът до момента е 0 на 0 на 0. Плюсовете са покрили минусите и обратното. :shock:

??

По повод на твърденията, че в БГ се внася 2-ро/3-то качество оръжие - до сега не съм попадал на такова. Ако производителя е германски, швейцарски или австрийски, това според мен е невъзможно.. просто там имат строг контрол на качеството и въобще не допускат друго освен 1-во качество да излезе от завода. Не че някой е застрахован на 100%, но все пак е принцип. При янките не знам.. както вече писах, моят Рюгер работеше и се държеше като първокачествено изделие. Всъщност, освен револвери, аз друго ОО Made in USA не бих купил - далече са по качество от европейските производители.

Но дори и да е така и примерно някой изтегли късата клечка и му се счупи Рюгер СП101 за 1'300 лв, то това не е толкова трагично, колкото да му се счупи подобен Смит за 2'600 лв. Има лека разлика в парите, нали? :D


Последна промяна TheWhiteMan на 18 Авг 2019, 09:50, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2019, 09:49       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Amazon написа:
В темата не се спомена Колт. Българските вносители не работят ли с тях? А те имат револвери, които се вместват в параметрите на темата:

https://www.cheaperthandirt.com/colt/fi ... =relevance

В България от над 15 години не е имало внос на револвери Colt. В майския брой на Guns and Ammo прочетох, че се възобновява производство на Golt King Kobra. Ако живеех в САЩ задължително бих си взел револвер King Kobra с 3" инча цев. И това щеше да е моето EDC. :armed:

https://www.colt.com/detail-page/king-cobra-357


_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2019, 10:15       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
The Gun Man написа:
задължително бих си взел револвер King Kobra с 3" инча цев. И това щеше да е моето EDC.

Хм.. не съм следил задълбочено, но доколкото ми е попадало инфо - за последните 15-на години Колт фалираха няколко пъти, искаха и получаваха спасителни дотации, сменяха си собствениците и пр. неща. Така че.. :??:

Мисля някъде през 2006-та съм виждал във ВИП-а да се продава чистак нов Колт Питон .357 маг. с 4" цев - вероятно от старото производство на фирмата. Това - да.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2019, 10:30       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Yank написа:
ubboto написа:
Снимките на Делян със сдалите багажа негови служебни пищови и револвери бяха изненада за целокупния бай американец, до който разпратих въпросното инфо, вкл. и хора със значителен опит и познания.


За съжаление в света съществува така наречения gray market. Започни от ментета и свърши с бракувана стока.

Като цяло това е така за повечето стоки. Но специално за Глок питах собственика на оръжеен магазин, който внася оръжия директно от чужбина. И ми каза, че при Глок няма второто, трето и други видове качество. А Бракувана стока от Глок не се продава. Човека е посещавал и фабриката. Вярвам му на 100%. Относно счупените пистолети и револвери на Герена. Нека не забравяме някои много важни неща. На Герена много, ама много се стреля. Един Глок там може да навърти 3000 или 4000 изстрела на месец, ако не и повече. Друго много важно нещо! Дали след 10 000 изстрела, които на Герана се правят за максимум 4 месеца се СМЕНЯ ВЪЗВЪРНАТА ПРУЖИНА НА БЛОКА?!? Дали редовно се чистят и смазват оръжията на едно силно натоварено стрелбище?! Какво става с едно оръжие с отслабнала възвърната пружина, където блока бие яко рамата? Какво става с напълно сухите блок и релси при тези хиляди и хиляди изстрели?, И последно.. имаше едни патрони за револвер марка Maghtech. В живата си към стрелял какви ли не патрони от 22 LR до 45 АСР. Такова чудо от два барабана с тези БОКЛУЦИ от тази партида на Magtech не бях виждал!!! За два барабана имах нагар като от 1000 патрона!!! Часове не можах да изчистя револвера си после!!! От 14 патрона само!!! Какво ли има в тези боклуци??? И какво ли ще стане с едно оръжие след 5000 изстрела с тези БОКЛУЦИ наречени уж патрони?!? При стрелба с една кутия 50 броя 357 SiG на PPU почти никакъв нагар. Та всички тези неща са причината за счупените пистолети Глок. А не, че Глок има второ или трето качество за България.

За другите марки оръжия не мога да дам мнение. Но за Глок вярвам, че няма второ качество. И че при правилна поддръжка и стрелба с нормални и относително качествени патрони. Глок може да има много голям ресурс. И силно вярвам, че новите генерации са по-добри от старите.

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


Последна промяна The Gun Man на 18 Авг 2019, 10:41, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2019, 10:40       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
The Gun Man написа:
Като цяло това е така за повечето стоки.


Понеже си пипал Таурус и му знаеш възможните кусури, ако някога случайно имаш път покрай Стар Форса в София, мини и разгледай 650-тката на витрината.
Пак казвам, аз не съм специалист по револверите и тези подбивания на зъбчатките на барабана и леката ръжда на иглата отзад при ръкохватката
може да са просто стандартна деформация на оръжието.

Ще ти бъда благодарен за мнението после.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2019, 10:55       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2019, 05:15
Мнения: 190
Това НЕ Е ДЕФОРМАЦИЯ от стрелба. А грозно и грубо обработен детайл. Гледал съм поне 5 револвера в Стар Форс. При по евтините марки като Таурус има по груби и някои по нормални детайли за разлика от Смит, където финиша е почти винаги много добър. На твое място бих поискал няколко револвера от Джери пича е бивш криминалист и много точен мъж. Избери си револвер с най-добрия финиш и го вземи. Продадох Таурус на инструктор по стрелба. И човека е много доволен. Просто си избери по читава бройка.

Не слушай съвети от хора, които са чули нещо си. Аз ти гарантирам, че няма да ти се изпочупят зъбците на Тауруса за 10 000 сухи изстрела. Може игла или пружина да се счупи. Но зъбците няма да ти се изронят. Ако това стане лично ще ти дам 200 лева. Да си поръчаш нов детайл. Едва ли струва и 150 лева.

Стига слуша хора, които не са имали Таурус. Слушай мен и Радула. Ходи и вземай един стоманен черен в 38 за без пари е. Или още по-добре в 357 от инокс пак стомана. Не искам да обидя минаващия, но ми е много далечен. А аз мога утре да пия бира с теб нали. :-)

Не бих дал 1200 лева за Смит от алуминий в 38 Спешъл. Имам Смит, но тежи едно кило и е от масивна стомана. Продадох си Големия Таурус, защото тогава не исках голям. После пак взех голям револвер този път Смит 686 и беше дърво!!! Тауруса беше в пъти по точен. Сегашния ми Смит отново 686 този път е супер. Но и при Смит има дървета.

Успех и късмет. :armed:

_________________
http://webstage.bg/filosofiya-i-psiholo ... arden.html


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2019, 11:17       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Момент.
Вероятно не съм се изразил правилно.

Това, което за краткото време на оглед успях да видя (след инструктажа от страна на 6tangata /благодарности му за отделеното време/) бе,
че зъбчетата от вътр.част на барабана изглеждаха, сякаш са удряни и леко закривени. Може и да греша в описанието и начинът на изразяване, простено да ми е.

Когато попитах продавачите защо е така - ми казаха, че е от щракане "на празно".
Когато питах за други бройки - останах с впечатлението, че само това имат в наличност, което е на витрината.

Към този момент: Таурус 650 и СВ-638 са ми сред фаворитите.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2019, 14:04       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
За качеството на ширпотребата ново производство, което стига да БГ, с изключение може би само на “Хеклер” - имам малко по-различно мнение по въпроса. Но с 50 патрона на месец, два... ако не бачкаш на стрелбище - това няма как да го наблюдаваш, да.

В контекста на темата, всичко си зависи от това, доколко Беер-а мисли да го гняви този револвер. Ако е до това да му чуе гласеца веднъж на два месеца, а през останалото време страх лозе да пази - ИМХО, всичко става като марки и модели, стига да не иде реч за някакъв сериозен фабричен дефект. Именно затова го питах още в началото, за чий му е. Разните му там хипотетични стрелби по “команчи” и пр. ме объркаха и се отплеснах, сори за което!

Беер, на каквото и да се спреш - късмет с покупката, и да не забравиш после да го снимаш и да се похвалиш! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2019, 14:22       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
ubboto написа:
всичко си зависи от това, доколко Беер-а мисли да го гняви този револвер. Ако е до това да му чуе гласеца веднъж на два месеца, а през останалото време страх лозе да пази - ИМХО, всичко става като марки и модели, стига да не иде реч за някакъв сериозен фабричен дефект.


Ами аз няколко пъти го написах, /като изключим майтапите за бъдещото необозримо пенсиониране и оттегляне от активен сексуален живот/, та основната ми концепция е:

субкомпактно револверче, за скрито и ежедневно носене, без наличие на съществена опасност и въпиюща нужда от самозащита

Което значи, че това второ за мен КНО за самоохрана, бих искал да го нося в условията и отрязъците от времето, в които имам нужда от компактност и малогабаритност.

Също така, подчертавам пак, че аз като съвестен данъкоплатец, като още по-съвестен оръженосител и оръжеползвател се водя единствено и само от принципа
"По-добре трима да те съдят, отколкото шестима да те носят", но този принцип ме прави единствено по-смирен либерал и по-владееща себе си отговорна личност.

Което, на база моите разбирания, означава приблизително до 100 патрона за овладяване и свикване с оръжието и после приблизително по 10 патрона на двумесечие,
за поддържане на формата и реакцията, а и да услужвам на добри хора, като теб, в стремежа им да ги подчиня в лоното на по-големия калибър PDT_Armataz_01_22
Но не бих искал това да е с оръжие, което на 26 патрон да му падне барабана или да не превърти към следващия патрон или както с КЛЦР на Рюгер, да му бракува УСМ без право на връщане.

Та това е...най-общо.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2019, 15:06       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Цитат:
Което, на база моите разбирания, означава приблизително до 100 патрона за овладяване и свикване с оръжието...

С подобни разбирания - има голяма вероятност в ситуация да останеш силно разочарован, но ти си знаеш. :wink:

За другото, ако наистина смяташ това да ти е настрела - секънд хенд, аз бих се спрял на нещо старо и проверено от познат. В случай че се опасяваш, че всички черни сценарии точно на теб ще вземат да ти се случат в рамките на 200 - 300 изстрела. :happy:


p.s. Толкоз навъртам на служебните “Астри”, га ми е ден за стрелба с револвер. :armed: Позапичат като загреят, но с повторно натискане на спусъка и превъртане на барабана - и това се оправя. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Авг 2019, 16:20       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:47
Мнения: 163
Колега, никак не искам да вкарвам шум в системата и да връщам темата в началото, но нека кажа мнение.
Воден от абсолютно същите изисквания като теб преди 3-4 години си взех ruger lcr 357. Сега след около 1000 изстрела (повечето 38sp) мога да кажа, че револверът си е ОК.
Сигурно колегите са прави в много от мненията си, изхождайки от очакван настрел в хиляди бройки,(което не е нашия случай), но надеждните стоманени револвери с маса от 700гр. според мен не са вече за скрито носене. Преди време четох шеговито мнение в един сайт, че оръжие за concealed carry трябва да можеш в джоба на къси панталони тип "шорти" да го носиш без да ти ги сваля непрекъснато. Смешно ми прозвуча, ама е така. А това става с желязо до 500гр. И тогава изборът остава много малък.
Накратко, ако имаш път към Герена мога да ти дам да постреляш и да прецениш. А и да огледаш за липсата на всичките описани драми по оръжието.

_________________
Аспарух Аспарухов
СКДС "ЛЕВСКИ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671, Majestic-12 [Bot] и 50 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer