logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 20:14




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 16:03       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Да, иначе силен трясък и огинь... има го този стопиращ психо ефект. Но с един .22 wmr LCR спокойно ще можеш да си шиеш хедшотовете с една ръка от движение, пък и имаш 8 патрончета в барабана.


Excellent choice :tu:

Това също:

https://www.smith-wesson.com/firearms/model-351-pd

Само ако е в хромирано изпълнение цена няма да има (дамите хресват лъскавото).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 16:22       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
T. Pavlov написа:
С какво по-различна щеше да е ситуацията, ако да бе носил в джеба зареден полуавтоматик?

И аз това питам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 16:26       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Ей сега идвам от Гладстон: - само една самотна Астра .38, не беше препоръчана от продавача.

И свежо инфо от Стар Форса:

В търсената от мене ниша, са ето този хубавец: TAURUS 650 - 2" - 357 Mag St. Steel
Изображение
Обаче, благодарение на "Щангата" и другите колеги тук, вече внимателно разгледах
състоянието на продукта. На пръв поглед - прекрасен. Миниатюрен процеп между цевта и барабана.
Но при отваряне на барабана, зъбчатките отвътре бяха наранени и видимо с лека деформация от удар през половината на всяко едно зъбче. Дали това е от спускане на "сухо" не смея да твърдя. Иначе като движение и тегловина на спусъка, напълно удовлетворително като тежест и съпротива. Все още ми е във фаворитният списък.

И вторият красавец: TAURUS 85, .38 Special + P
Изображение
Тука никакви забележки. Отворих, гледах: съосие, почти без никакъв просвет,
гладки зъбчета, компактност, отчетлив удар на петлето, всичко беше без забележки.
Само дето е само .38 Special + P /хахахахаха, все още се колебая между предимствата и недостатъците на двата калибъра/

Разликата между двата е 91лв, но ме притесняват минусите при първия модел.
Нищо де, в процес съм на мислене и концепция, така че бързам съвсем бавно.

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 16:46       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Taка или иначе е тегаво да се стреля с 357 от такива пищовчета.
Наверемето (преди 10-ина г.) гледах подобен Таурус М.60 .357 5- заряден неръждавейка.
След 10-ина кутии магнуми (селиер и белот основно) дори на око разстоянието между барабана и цевта се беше увеличило притеснително много.
Новото производство не знам, как е...но като във вица "лошото чувство остана"...
Иначе тоя 650 за мен изглежда идеален, на пръв поглед. Преди го имаше и в черно.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 17:16       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Имал съм Таурус 85 от старото производство. Това някъде преди двайсетина години някъде. Една синкава оксидация- лудница! Перфектен спусък, стегнат ход, бразилски орех на дръжката- любов от пръв поглед.
Ако те кефи Таурус- скачай му! Ако пък можеш някъде и да пуснеш малко патрони с такъв ще придобиеш представа за оръжието.
П.П.
Онзи Колт, който се продава не ти ли хареса? Колегата май е от Пловдив. Мога да мина да го видя, ако той няма против, естествено.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 17:49       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
А защо не Ruger SP 101 за мен лично е поносимо да се стреля и с 357 маг. Тук даже се продава един лично съм го виждал и стрелял http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=18258

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 18:25       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
radula написа:
Онзи Колт, който се продава не ти ли хареса? Колегата май е от Пловдив. Мога да мина да го видя, ако той няма против, естествено.

Онзи Колт го видях през обявите, че не са му един или двама собствениците и вътрешно да си призная малко ме притеснява честата му препродажба.
Не го познавам човека, възможно е да греша......ако случайно се засечете, хвърли един поглед - ти поне си врял в тази сфера.
Пък после аз какви засукани алкохоли черпяяя... :D

axiles11 написа:
А защо не Ruger SP 101

Защото, този който намерих в Сф и тествах, макар и 3" цев, ми се стори обемист и тежък, за да го включа в категорията компактен/субкомпактен револвер.
В София на този етап, по време на отпуските не мога да намеря човек с подобен модел в 2.25" цев и няма как да направя реална преценка.

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 18:34       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Beer написа:
radula написа:
Онзи Колт, който се продава не ти ли хареса? Колегата май е от Пловдив. Мога да мина да го видя, ако той няма против, естествено.

Онзи Колт го видях през обявите, че не са му един или двама собствениците и вътрешно да си призная малко ме притеснява честата му препродажба.
Не го познавам човека, възможно е да греша......ако случайно се засечете, хвърли един поглед - ти поне си врял в тази сфера.
Пък после аз какви засукани алкохоли черпяяя... :D

axiles11 написа:
А защо не Ruger SP 101

Защото, този който намерих в Сф и тествах, макар и 3" цев, ми се стори обемист и тежък, за да го включа в категорията компактен/субкомпактен револвер.

Да, бе.... много съм врял, та чак съм преврял PDT_Armataz_01_22
Ще се опитам да се свържа с колегата и, ако няма нещо против, ще го видя. До стрелба едва ли ще се стигне, пък и там нещата са силно субективни.
Относно SP 101- разликата между двата варианта в дължината на цевите е осезателна при "кормуване" по завоите и носене апендиксово и както и да е.
Малкият с 2.125 " цев е много компактен, сбран и солиден.
Както казах по-горе- здрав като танк и толкова красив! Почти.
В Дефенс имаха няколко SP 101 до преди няколко месеца, ако не бъркам.
На готино място са, ако не харесаш револверче, поне по едно кафе на "ветровито" място ще пиеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 19:11       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
Главният диаметър на дивият запад:

Изображение

:D :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 20:02       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Защо предложих Ruger SP 101 ...
1- имал съм три Рюгера GP 100-Ruger blackhawk и Ruger alaskan 44 маг.
2 -за мен марката е еталон за надежност и здравина!Мразя разни скандиеви и тем подобни сплави желязото си е желязо!
3-кеф ти е 357 или 38
4-за мен даже е малък / едричък съм /
5- има вриант без чукче само дабъл
6- среляйки е много по удобен и балансиран от по леките си събратя
7- много тунинги за него

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 20:20       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
T. Pavlov написа:
С какво по-различна щеше да е ситуацията, ако да бе носил в джеба зареден полуавтоматик?

С нищо. Първо се поколеба/ забави фатално... и второ, за да не му блокират стрелящата ръка, трябваше да го резне от движение. Да не спамим повече темата на Беер-а, за стрелба с револвер от движение, живот и здраве - ще има нова тема.

Беер, успех с избора! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 20:21       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
axiles11 написа:
Защо предложих Ruger SP 101 ...
1- имал съм три Рюгера GP 100-Ruger blackhawk и Ruger alaskan 44 маг.
2 -за мен марката е еталон за надежност и здравина!Мразя разни скандиеви и тем подобни сплави желязото си е желязо!
3-кеф ти е 357 или 38
4-за мен даже е малък / едричък съм /
5- има вриант без чукче само дабъл
6- среляйки е много по удобен и балансиран от по леките си събратя
7- много тунинги за него

+1!

SP101 е един от най-универсалните малки револвери. Оприличавам го с Г19 при пистолетите. И Смит имат подобни модели, но цената х2 за мен не е оправдана с качество х2.

...
По повод на рево само в .38 Спл: голяма глупост. :-) Първо се губи възможността за избор на калибъра, характерна за револверите. Второ, револвер сметнат да издържа налягането на 180-грейнов куршум в .357 Маг. е почти вечен при стрелба с .38 Спл. и .38 Спл. +Р. И за какво? Да се спестят няколко грама в теглото, които на практика никой не усеща.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 20:58       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Beer написа:
Тука никакви забележки. Отворих, гледах: съосие, почти без никакъв просвет,
гладки зъбчета, компактност, отчетлив удар на петлето, всичко беше без забележки.
Хайде сега малко да свалим розовите очила и да помислим: производителят - същият; ЕГН-то и то... Каква ли може да е разликата с тоя нащърбения? Накратко казано: стига с тия Таурус-и! Виждаш го, че е преебан в магазина още - какво е нужно за да се разубедиш?

Ruger
Ако ти се чете - хвърли едно око на едно мое описание на проблем с Ruger: http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?p=115954#p115954 Да, не е същия модел; да, отдавна беше; да, не беше мой.
Сред револвераджиите в динамичната стрелба отдавна няма такива с Ruger.
При съдийстването ми в динамичната стрелба AR-ките им не ме очароваха с надеждност. Още в сънищата ми се явява тържният и изпълнен с болка поглед на един младеж, който напомпан с позитивизъм от тоя форум си беше купил тяхна АR-ка. Видях го един единствен път :confused:
Накратко: ако лаудаторите на бранда в този форум ти поемат писмено гаранцията - скачай. Иначе не забравяй, че това е правено в САЩ (вероятно), но преди всичко е предназначено за САЩ. Спомни си вица за реакцията на сърбина, дето в Ню Йорк видял жена да пада от небостъргач.

Усещаш ли как лека полека отиваш към Ковача?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 21:40       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18472
На който му се чете, няколко статии и за револверите от човек с много богат опит като служител, стрелец и инструктор:

https://www.activeresponsetraining.net/tag/revolver

Лично за мен, много достоверен източник на информация! И ако трябва да питам нещо конкретно бай американец - първо се обръщам към него.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Авг 2019, 22:10       Заглавие:  Re: Избор на Револвер за скрито носене
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1276
Бахти, как ма нахранихте преди вечеря ! Добре де, добре....утре отивам пак по магазините:

На първо четене - това да го гледам ли? https://www.bularms.com/index.php/compo ... l?Itemid=0

А сега сядам да чета активреспонса.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 338 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer